You are currently viewing علت لرزش لباسشویی
علت لرزش لباسشویی

علت لرزش لباسشویی


علت لرزش لباسشویی (The reason for the vibration of the washing machine) چیست و چگونه باید در صدد بررسی و رفع اینگونه از مشکلات لباسشویی در هنگام شست و شو برآییم؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی علل این گونه از مشکلات ماشین های لباسشویی و راهکارهایی برای جلوگیری از آن بپردازیم.

CTA
علت لرزش لباسشویی

ماشین های لباسشویی طی دهه های گذشته به خوبی جای خودشان رو در خانه های ایرانی ثابت کرده اند، و امروزه به وسیله ای ضروری برای هر خانه ای تبدیل شده اند، لباس شویی ها مانند هر وسیله برقی دیگری دچار ایرادات و مشکلاتی خواهند شد،که مسلما برای شما هزینه ای در بر خواهد داشت.


 با توجه به قیمت روز افزون لوازم خانگی،و پیچیده گی های شرایط اقتصادی کشور! قبل از اینکه هزینه هنگفت خرید یک دستگاه جدید و یا تعمیر لباسشویی به شما تحمیل بشه بهتر اصول اولیه استفاده از لباسشویی رو یاد بگیرید و هشدارهایی که ممکن به خرابی این دستگاه منجر بشه رو جدی بگیرید، با این اوصاف حتما تا به حال با علایمی

همچون صدا و لرزش لباسشویی روبرو شده اید که معضلاتی همچون ایجاد جابه جایی در محل قرارگیری لباسشویی، ایجاد اخطار های (Error) مختلف، مختل کردن فرایند شست و شو و در نهایت مشکلاتی از این قبیل را برای شما به همراه داشته است.

علت لرزش شدید ماشین لباسشویی چیست ؟
علت لرزش لباسشویی


 علت لرزش لباسشویی که باید مورد توجه قرار دهیم

اگر لباسشویی شما هنگام شستن لباس ها صدای زیادی دارد و بخصوص هنگام خشک کردن لباس ها؛ نکات زیر را مورد توجه قرار داده، در صورتی که با توجه به مطالبی که ادامه می گوییم، توانستید لباسشویی خود را تعمیر کنید؛ که بسیار خوب است، در غیر این صورت از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی تعمیرآل استفاده نمایید.
 

بررسی سطح و تنظیم پایه ها

همیشه به محل قرار گیری ماشین لباسشویی خود دقت داشته باشید و سعی کنید آن را بر روی یک سطح کاملا مسطح از زمین قرار دهید زیرا در غیر این صورت لباسشویی در هنگام کارکرد با مشکل لرزش و صدا روبرو خواهد شد،پس از بررسی و قرار دادن لباسشویی بر روی سطح هموار از تنظیم بودن پایه های آن اطمینان حاصل نمایید همچنین می توانید با قرار دادن یک تراز سنج (تراز) از صحت تنظیم خود مطمئن شوید.
 

علت لرزش شدید ماشین لباسشویی چیست ؟
علت لرزش لباسشویی

بررسی پیچ و مهره های حمل و نقل

دقت داشته باشید هنگامی که یک ماشین لباسشویی برای اولین بار تحویل داده می شود، در بخش پشتی آن پیچ و مهره هایی نصب می باشد که برای نگه داشتن درام ماشین لباسشویی در هنگام جابجایی و جلوگیری از ضربه خوردن آن بسته شده است، پس از استقرار ماشین لباسشویی خود در محل مناسب به بررسی و جداسازی پیچ و مهره های حمل و نقل و در نهایت بررسی حرکت آزادانه درام بدون هیچ گیر و صدایی بپردازید، به منظور انجام این کار به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود رجوع کنید و یا کار

را به تکنسین متخصص جهت نصب و راه اندازی دقیق و استاندارد دستگاه بسپارید.
 

کالیبره کردن ماشین لباسشویی

کالیبراسیون تشخیص دقیق وزن البسه و کنترل سطح آب را تضمین می کند، در برخی از مدل های لباسشویی عملیات کالیبراسیون به صورت اتوماتیک انجام می شود اما در اکثر لباسشویی ها پس از هر بار جابجایی به منظور جلوگیری از لرزش و صدا و همچنین ایجاد خرابی های بعدی کالیبره لباسشویی باید به طور دستی انجام شود، برای انجام این عملیات به روش زیر عمل کنید.

۱.از خالی بودن لباسشویی خود اطمینان حاصل نمایید.
۲.دکمه های  TEMP و DELAY END + را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید تا “Cb” روی صفحه نمایش ظاهر شود.
۳.دکمه start/pause را فشار دهید، با این کار درام لباسشویی به مدت ۳ دقیقه در جهت عقربه های ساعت و خلاف آن می چرخد.
۴.پس از انجام چرخه، عدد “۰” روی صفحه نمایشگر ظاهر شده و لباسشویی به طور اتومات خاموش می شود.
در انتها ماشین لباسشویی شما آماده استفاده است.
 

علت لرزش شدید ماشین لباسشویی چیست ؟
علت لرزش لباسشویی

بارگذاری مناسب

زیاد بودن و یا حتی کم بودن مقدار البسه در هر چرخه شست و شو لباسشویی موجب ایجاد لرزش و صدا خواهد شد،در نتیجه با توجه به میزان تحمل وزن بار ماشین لباسشویی خود به همان مقدار لباس درون آن قرار دهید

و از قرار دادن بیش از حد لباس و یا فشار دادن لباسها به روی یک دیگر به منظور باز کردن فضای بیشتر و اضافه کردن مجدد لباس به داخل لباسشویی به شدت خودداری کنید تا به واشر اصلی لباسشویی فشار نیاورید و این امر موجب خرابی دستگاه نشود، همچنین از انتخاب صحیح برنامه

شست و شو برای میزان باری که بر روی دستگاه خود گذاشته اید اطمینان حاصل نمایید، به منظور این کار به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود مراجعه کنید.

علت لرزش لباسشویی
علت لرزش لباسشویی

مطالب پیشنهادی:تعمیر کولر گازی گری

خرابی ناشی از لرزش


با توجه به نکات ذکر شده و عمل به آن ها می توانیم تا حد زیادی از بروز مشکلاتی از این دست جلوگیری کنیم، اما همواره به یاد داشته باشید اگر با وجود رعایت تمامی نکات مذکور باز با صدا و لرزش دستگاه خود مواجه شدید، سریعا برای برطرف سازی مشکل و جلوگیری از ایرادات بعدی لباسشویی خود، مسئله را به کارشناس متخصص ارجاع دهید.

گاهی اینگونه اتفاقات دلایلی همچون خوردگی شفت در داخل بلبرینگ لباسشویی را به همراه دارند که بی توجهی به آن ها خرابی ها و هزینه های پیاپی را برای ما به همراه خواهند داشت، در نتیجه در صورت مواجه شدن با اینگونه از اختلالات لرزشی و صداهای نامتعارف در هنگام کارکرد لباسشویی خود، سریعا مشکل را با تماس با مراکز تعمیرات معتبر به منظور اعزام نیروی کارشناس در جهت برطرف سازی خرابی در میان بگذارید.


سوالات متداول (FAQ)

علت لرزش لباسشویی چیست؟

یکی از رایج ترین دلایل تراز نبودن لباسشویی بر روی زمین است

علت حرکت کردن و سر خوردنش روی سرامیک چیست ؟

تنظیم نبودن پایه های ماشین و خیس بودن زمین می تواند باشد که توصیه میشود یک مقوا و یا کاغذ در زیر پایه ها قرار بدید

آیا به اندازه لباس که قرار میدهیم بستگی دارد؟

بله اگه به صورت استاندارد و به اندازه کافی لباس قرار بدید و ماشین را سنگین نکنید . خیلی میتوانید به کم کردن لرزش کمک کنید

نتیجه گیری

ما در این مقاله علت لرزش لباسشویی و نحوه برطرف کردن ان را شرح دادیم . توجه داشته باشید که حتما مقاله را با دقت بخوانید تا دیگر مشکلی نداشته باشید . در صورت تعمیر و آموزش کامل استفاده از لباس‌شویی میتوانید با مراجعه به سایت تعمیرآل با ما در ارتباط باشید .

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

منبعsamsung.com
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...