You are currently viewing نمایندگی تعمیر ظرفشویی بوش در تهران Bosch شبانه روزی
تعمیر ماشین‌ ظرفشویی بوش

نمایندگی تعمیر ظرفشویی بوش در تهران Bosch شبانه روزی

CTA

نمایندگی تعمیر ظرفشویی بوش در تهران Bosch ، تعمیرگاه مجاز تعمیرال بعنوان مرکز تعمیرات ظرفشویی بوش بصورت شبانه روزی در ۷ روز هفته در تهران آماده ارائه خدمات به همشهریان گرامی می باشد. ما در زمینه تعمیر ظرفشویی بوش آماده ارائه خدمات و پشتیبانی ۲۴ ساعته می باشیم و تلاش می کنیم که با کیفیت ترین خدمات را با بهترین قیمت به مشتریان خود ارائه کنیم. مرکز تعمیر لوازم خانگی تعمیرال دارای بخش های مجزایی برای تعمیر دستگاه ها و تکنسین های مجربی است که بطور اختصاصی در زمینه تعمیرات ظرفشویی بوش در انواع مدل ها آموزش دیده اند و این امر موجب ارائه خدمات بهتر و تخصصی تر به مشتریان عزیز گردیده است.

نمایندگی ظرفشویی بوش در تهران

تعمیرآل تعمیر ظرفشویی بوش (Bosch Dishwasher Repair) را با بهترین و با کیفیت ترین خدمات را برای شما ارائه میدهد . شما میتوانید برای هر گونه تعمیر ظرفشویی بوش با ما در ارتباط باشید . بوش یکی از پر طرفدار ترین برند های لوازم خانگی می باشد . و در میان آن ها ظرفشویی بوش با تکنولوژی بالای برخوردار است که به همین علت تعداد افراد زیادی را جذب خود کرده است.


شمال تهران

۲۲۷۵۷۲۱۶


جنوب تهران

۳۳۴۷۰۱۶۳دفتر مرکزی

۷۷۵۱۶۲۰۷


شرق تهران

۷۷۹۰۵۲۰۱مرکز تهران

۶۶۴۸۷۲۵۵


غرب تهران

۴۴۵۵۷۴۳۸


کارایی ماشین ظرفشویی

ماشین‌های ظرفشویی بوش بدون شک یکی از بهترین های موجود در بازار هستند، اما گاهی اوقات حتی بهترین ها هم دچار ایراداتی میشوند. اگر این اتفاق افتاد، دریغ نکنید که با معتبرترین شرکت تعمیر ماشین ظرفشویی بوش در تهران، تعمیرآل در تماس باشید. ما با بیش از دو دهه فعالیت در صنعت تعمیر ماشین لباسشویی بالخصوص تعمیر ظرفشویی بوش و دارا بودن تکنسین های آگاه می توانیم هر مشکلی را در دستگاه شما برطرف کنیم.

دستگاه بوش شما لایق بهترین هاست

هر زمان که یک دستگاه جدید بوش خریداری می کنید، مطمئنا از همان روز اول آن را ارزشمند خواهید داشت. مهم نیست که چقدر از هر وسیله خانگی مراقبت می کنید، فرسودگی به مرور زمان رخ می دهد. هنگامی که دستگاه بوش شما نیاز به تعمیرات حرفه ای دارد، با تکنسین های مجرب برای تعمیر ظرفشویی بوش خود با تعمیرآل تماس بگیرید. ما ۱۰۰% ضمانت رضایت از کلیه تعمیرات لوازم خانگی بوش را ارائه می دهیم.

تکنولوژی های ظرفشویی بوش
تعمیر ظرفشویی بوش

با سالها تجربه در تعمیر برند ها و مدل های اصلی، از جمله بوش، آاگ، زیمنس و… وهم چنین درک تکنسین های ما از این ماشین ظرفشویی ها تقریبا بی نظیر است. اگر به دنبال شخصی برای تعمیر ظرفشویی بوش خود هستید، تعمیرآل؛ باید در بالای لیست شما باشد.

استفاده از قطعات اصلی بوش

تکنسین های تعمیر ظرفشویی بوش تعمیرآل بسیار ماهر و متخصصین آموزش دیده در صنعت هستند تا بتوانیم کیفیت بالایی را که بوش به آن مشهور است حفظ کنیم. ما همچنین تعمیرات و خدمات بوش را با گارانتی تمدید شده ارائه می دهیم و قطعات یدکی اصلی بوش را برایتان تعویض میکنیم.

تعمیرات ضروری

لوازم خانگی بوش به دلیل قابلیت اطمینان خود معروف هستند. مسلماً استفاده منظم عوارض خود را می‌ گیرد و در برخی مواقع تعمیرات ضروری خواهد بود. به جای اینکه هر بار که دستگاه دچار مشکل میشود، مشکل و هزینه تعویض آن را متحمل شوید، باید تعمیرات حرفه ای را انتخاب کنید.

اگر متوجه نشت، صدای عجیب و غریب یا ارور های خطا و هر مشکل دیگری شدید، تعمیر ظرفشویی بوش خود را به ما بسپارید و فوراً با ما تماس بگیرید ما ۷ روز هفته در سراسر تهران برای راحتی شما جهت تعمیرات در دسترس هستیم.

تعمیرآل

ارور های متداول ماشین ظرفشویی بوش

E02 وE01 خرابی ماژول برق، معیوب بودن سنسور دما یا ترمیستور 
E09 مشکل در عنصر گرمایشی،معیوب بودن المنت یا موتور
E15 نشتی آب، ضعیف شدن یکی از گیره های نگهدارنده شلنگ های ورودی آب
E24 وE25 پمپ تخلیه مسدود شده، مشکل تخلیه، گرفتگی فیلتر یا گیر کردن پروانه پمپ
E29 معیوب بودن آکواستاپ یا شیربرقی، ایجاد مشکل در برد الکترونیکی دستگاه، مسدود بودن یا پارگی شیر و شلنگ ورودی آب
ارور های متداول ماشین ظرفشویی بوش

کد خطاهای ماشین ظرفشویی بوش

در این قسمت ارور های متداول ظرفشویی بوش را برایتان بازگو کرده ایم. برای رفع هرگونه عیب و کد خطاهای ماشین ظرفشویی بوش و تعمیر ظرفشویی بوش با تعمیرآل در تماس باشید.

کد سرویس E0

زمانی که وارد حالت تست عیب یابی شده اید و کدهای خطا را از حافظه بازیابی می کنید، نمایش داده می شود.

کد خطا E1 یا E2

هنگامی که مشکلی در سنسور دما یا ترمیستور وجود داشته باشد نمایش داده می شود، برای دسترسی به سنسور باید درب جلویی ماشین ظرفشویی را بردارید و ترمیستور را زیر مخزن قرار دهید.

کدهای خطا E01، E02، E03، E04، E05

دستگاه ظرفشویی دچار خرابی ماژول برق شده است. برنامه نویسی ماژول های برق جایگزین، توسط بوش قفل شده است، بنابراین در صورت بروز کد خطا از این نوع، توصیه می شود با یک تکنسین متخصص برای تعمیر ظرفشویی بوش تماس بگیرید .

ارور E6

زمانی که ایرادی در سنسور Aqua وجود داشته باشد نمایش داده می شود، سنسور aqua وظیفه تشخیص هر زمان که آب تمیز یا کثیف است را دارد و کدورت آب را کنترل می کند.

کد خطا E9 / E09

زمانی نمایش داده می شود که مشکلی در عنصر گرمایش رخ دهد. در برخی موارد، ممکن است در اثر اتصال لحیم کاری روی رله بخاری روی برد کنترل ایجاد شود. اما در نهایت کاری که برای رفع این ارور و تعمیر ظرفشویی بوش آن میتوان انجام داد این است که اقدام به تعویض المنت یا موتور کنید.

کد خطا E15

این کد خطا به این معنی است که ظرفشویی شما نشتی دارد و سنسور، آبریزش را گزارش کرده است. این می تواند به دلیل لیز خوردن یکی از شلنگ های آب یا ضعیف شدن یکی از گیره های نگهدارنده این شلنگ ها باشد.

ارور E3

اگر منبع آب ماشین ظرفشویی کاملا باز است اما ماشین ظرفشویی نمی تواند از آب پر شود، منبع آب را خاموش کرده و ماشین ظرفشویی را از برق بکشید. بررسی کنید که شیر ورودی آب وصل است یا خیر. سعی نکنید صفحه نمایش را تمیز کنید زیرا ممکن است مشکل را بدتر کند و باعث شود آب فاضلاب باز شود و با فشار بیش از حد پر شود.

کد خطا E4

این خطا مربوط به سنسور جریان آب است که به احتمال زیاد ناشی از تجمع کلسیم در چرخ سنسور است. پروانه نمی تواند بچرخد و میزان آب ورودی به ماشین ظرفشویی را اندازه بگیرد. در این حالت فقط باید سنسور را تعویض کنید. هیچ راهی برای تمیز کردن و تعمیر آن جز این وجود ندارد.

کد خطا E5

زمانی که ماشین ظرفشویی بیش از حد از آب پر شده است این ارور نمایش داده می شود، برای بررسی باید ماشین ظرفشویی را از برق بکشید، سوئیچ شناور را بررسی کنی و در صورت رفع مشکل دوباره دستگاه را وصل کنید.

کد خطا E22

این خطا زمانی ایجاد می شود که به دلیل مسدود شدن فیلتر، آب باقیمانده در سامپ باقی می ماند و قطعا نیاز به تعمیر ظرفشویی بوش شما می باشد.

کد خطا E24 یا E25

این ارور زمانی نمایش داده می شود که خطای تخلیه وجود داشته باشد. معمولاً به دلیل گرفتگی در پمپ تخلیه. اگر صدای کارکرد پمپ را می شنوید اما تخلیه نمی شود، شیر برگشتی یا شیر ورودی را چک کنید تا مطمئن شوید چیزی در آن گیر نکرده است. اگر صدای پمپ را می شنوید ولی نمی چرخد، پروانه پمپ را چک کنید که اگر توسط شیشه یا شی خارجی شکسته یا چیز دیگری گیر کرده است را تخلیه کنید.

کد سرویس H24

ارور ۲۴ ساعت با تأخیر، ماشین ظرفشویی بوش خود را از برق بکشید، سپس دکمه شروع را برای حدود ۱۰ ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا پس از روشن شدن مجدد، دوباره تنظیم شود.

تعمیر ماشین ظرفشویی میله
تعمیر ظرفشویی بوش

ورود به برنامه تست سرویس

کنترل ها حاوی کد هایی برای تست های کارخانه، برنامه های تست خدمات مشتری، پیکر بندی ماشین ظرفشویی و کد های خطا هستند. قبل از استفاده از کد های این راهنما، یا استفاده از برنامه های آزمایشی و کد های خطای ماشین با تکنسین متخصص برای تعمیر ظرفشویی بوش مشورت کنید.

علت تخلیه نکردن آب

متداول ترین دلیلی که ماشین ظرفشویی بوش تخلیه نمی کند این است که بقایای مواد غذایی در فیلتر یا پمپ آب گیر کرده باشد و باعث انسداد آن ها شده است. به همین دلیل مهم است که به طور منظم ماشین ظرفشویی خود را تعمیر و نگهداری کنید و آن را به درستی تمیز کنید.

انسداد پمپ تخلیه

پمپ تخلیه ظرفشویی بوش

اگر ماشین ظرفشویی شما گرفتگی دارد و تخلیه نمی کند، فیلتر و پمپ (که در پایین ماشین ظرفشویی قرار دارد) را بررسی کنید. ابتدا فیلتر را بردارید. برای یادگیری نحوه انجام این کار، دفترچه راهنمای خرید ماشین ظرفشویی بوش خود را مرور کنید. هر گونه زباله و اشیای که در فیلتر گیر کرده اند را بردارید. 

رجوع به دفترچه راهنما

قبل از نصب مجدد فیلتر، با پیروی از دستورالعمل های دفترچه راهنمای خرید، پوشش پمپ را بردارید. پمپ را بررسی کنید و هر گونه زباله و آب ساکنی را که پیدا کردید با اسفنج از بین ببرید. احتیاط کنید زیرا ممکن است برخی از زباله ها تیز باشند. سپس درپوش و فیلتر پمپ را دوباره نصب کنید.

اگر آب همچنان تخلیه نمیشود باید حتما با تکنسین متخصص تعمیر ظرفشویی بوش تماس بگیرید.

تعمیرآل
تعمیر ماشین‌ ظرفشویی بوش
تعمیر ظرفشویی بوش

چرا آب وارد ظرفشویی بوش نمیشود

اگر ماشین ظرفشویی شما با آب پر نمی شود، نگران نشوید. این یک عیب رایج است و تعمیر ظرفشویی بوش به راحتی قابل انجام است. توصیه می کنیم با دنبال کردن اطلاعات ارائه شده در زیر سعی کنید مشکل را عیب یابی کنید. اگر در مورد انجام بررسی های زیر اطمینان ندارید، لطفاً با یک مرکز تعمیرات تخصصی ظرفشویی بوش تماس بگیرید.

وجود مشکل در تامین آب

قبل از ادامه، بررسی کنید که شیر تامین آب ماشین ظرفشویی بوش شما روشن است یا خیر. گاهی اوقات به آسانی فراموش می شود که آن را روشن کنید، به خصوص پس از بازگشت از تعطیلات. حتماً فارغ از هرگونه ایرادی که ظرفشویی شما دارد ، ابتدا این مورد را بررسی کنید.


شلنگ پیچ خورده یا مسدود شده است

شلنگ ماشین ظرفشویی بوش خود را بررسی کنید و هرگونه پیچ خوردگی یا خمیدگی قابل مشاهده را باز کنید. همچنین با برداشتن شلنگ فاضلاب از محل اتصال سینک، قرار دادن انتهای شلنگ در یک سطل و انتخاب برنامه تخلیه، از مسدود نبودن شلنگ فاضلاب اطمینان حاصل کنید. اگر انسدادی وجود داشته باشد، آب داخل دستگاه پر نمی شود. در صورت مشاهده انسداد، شلنگ و سینک فاضلاب را نیز تمیز کنید. جهت تعمیر ظرفشویی بوش با ما در تماس باشید .


کم فشار بودن آب

فشار آب را مستقیماً از شیر آب با استفاده از یک سطل بررسی کنید. تقریباً ۱۰ لیتر آب در دقیقه باید از شیر آب خارج شود که کاملاً باز باشد. اگر فشار آب خیلی کم است، جهت تعمیر ظرفشویی بوش با متخصصان تعمیرآل میتوانید تماس بگیرید.


انسداد فیلتر

اگر فیلتر با بقایای مواد غذایی یا اشیا دیگر مسدود شده باشد، ماشین ظرفشویی آب چرخه قبلی را تخلیه نمی کند که از پر شدن مجدد آن جلوگیری می کند. قبل از ادامه، مطمئن شوید که فیلتر رفع انسداد شده است.که نیازی به تعمیر ظرفشویی بوش نباشد.

تعمیر ماشین‌ ظرفشویی بوش
تعمیر ظرفشویی بوش

جلوگیری از کدر شدن ظروف شیشه ای

شفاف نگه داشتن ظروف شیشه ای که باید درخشان باشند، معضلی کلیشه ای است اما محتمل ترین عامل آن مربوط به سختی آب است که باید بررسی شود.

ذخایر آب سخت

معمولا عامل کدر بودن ظروف پس از شست و شو، دو دسته است. اول، مواد معدنی موجود در آب که کارایی مواد شوینده را کاهش می‌دهند، بنابراین ممکن است برای تمیز کردن ظروف به مواد شوینده بیشتری نیاز باشد. دوم، استفاده از مواد شوینده نامرغوب که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

تست سختی آب

آب سخت، به خوبی آب نرم ظروف را نمی شوید، و در نتیجه کف یا آب کثیف روی ظروف باقی می ماند و در نهایت به تعمیر ظرفشویی بوش احتیاج پیدا میکنید. توجه داشته باشید، افزودن بیش از حد مواد شوینده به آب سخت نه تنها مشکل شما را حل نمیکند بلکه مشکلات احتمالی برای آبکشی ظروف را تشدید می کند. مواد معدنی موجود در آب سخت نیز می توانند روی سطح ظروف شیشه ای خشک شوند و یک لایه کدر ایجاد کنند.

یکی از راه‌ های تست آب سخت، خیس کردن یک لیوان شفاف در سرکه به مدت پنج دقیقه است. اگر رسوبات کدر حذف شوند، احتمالا مشکل دستگاه همین آب سخت باشد.

استفاده بیش از حد مواد شوینده

در نظر داشته باشید اگر هرچقدر مواد شوینده زیادی داخل ظرفشویی بریزید نه تنها ظروف به خوبی شسته نمی‌شوند، بلکه باعث بروز ارور های مختلف و سرریز شدن آب و کف از دستگاهتان و در نهایت تعمیر ظرفشویی بوش شما میشود. “قرص های فینش کوانتوم و فینش کوانتوم مکس از بهترین شوینده های ماشین ظرفشویی هستند که در صورت استفاده از آن ها دیگر دستگاهتان به جرم گیری و اضافه کردن نمک ندارد”.

بهترین مواد شوینده برای ظرفشویی بوش

“قرص های همه کاره فینش” All in one ، در نرم کردن آب و از بین بردن لکه های آب بهتر از قرص های معمولی عمل می‌کنند. حتما بسته بندی قرص های ماشین ظرفشویی خود را برای جزئیات بررسی کنید.

به طور کلی، یک قرص ماشین ظرفشویی مرغوب شامل موارد زیر است:

 • برای تمیز کردن و نرم کردن آب
 • آنزیم هایی برای مقابله با نشاسته و پروتئین های باقی مانده بر روی ظروف
 • دارای سفید کننده برای از بین بردن لکه های خاص و سخت
 • سورفاکتانت ها برای حذف باقی مانده های خاص و چربی های سخت

ویدیو تعمیر ظرفشویی بوش

نکاتی برای انتخاب قرص ظرفشویی بوش

اول از همه، باید مشخص کنید که چه مقدار بودجه ای برای شوینده هایتان در نظر گرفته اید. قیمت محبوب ترین قرص های ماشین ظرفشویی در بازار می تواند تفاوت های قابل توجهی داشته باشد و در نتیجه هر محصول، نسبتاً گران تر از قبلی باشد. اما باید به کارایی آن ها هم توجه داشته باشید. از قابلیت هایی که یک قرص شوینده ماشین ظرفشویی باید داشته باشد در فهرست زیر نام برده ایم:

قدرت شستشوی قوی در دماهای پایین

هنگام انتخاب قرص های ماشین ظرفشویی بوش، بسیار مهم است که قدرت شستشوی قوی در دمای پایین تر از ۴۰ درجه سانتیگراد مشخص شود. توجه به این نکته از لیوان ها و ظروف محافظت می کند و در عین حال باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود که تاثیر ماندگاری بر حفظ سلامت محیط زیست دارد.

خنثی کننده بوی نامطبوع

باید مطمئن شوید که یک پاک کننده باید بتواند کثیفی های سرسخت را به راحتی پاک کند. قرص های ماشین ظرفشویی بوش مانند “قرص های همه کاره Finish و Fairy” در برابر تشکیل لکه های آب روی لیوان واکنش نشان میدهند و در نتیجه درخشندگی زیبایی به وجود می آورند. وقتی از شوینده هایی با خنثی کننده بو استفاده می کنید به طور موثر بوی نامطبوع را پس از هر چرخه آبکشی خنثی می کنید و طراوت دلپذیری بر روی ظروف و در داخل خود ظرفشویی باقی می ماند.

خصوصیات قرص های ظرفشویی

چندین سال است که پودر ماشین ظرفشویی تقریبا به طور کامل از بازار حذف شده است. قرص های ماشین ظرفشویی، از اواسط دهه ۱۹۹۰ خانواده ها را تسخیر کرده است. محصولات شوینده در حال حاضر با موادی مانند ژل، غنی شده اند. وجه مشترک همه قرص های چند کاره این است که هنگام شست و شوی ظروف، پاکیزگی قدرتمند تری را ارائه می کنند. حتی بدون شست و شوی قبلی با دست!

فرم درخواست تماس

کیفیت شوینده ها

در عین حال، کیفیت محصولات شوینده به طور مداوم در حال بهبود است. آنها لکه های سرسخت را از بین می برند، از ایجاد لکه های آب جلوگیری می کنند و در برابر رسوبات و خوردگی ظروف شیشه ای محافظت می کنند. امروزه، سازندگان قرص های ماشین ظرفشویی حتی تبلیغ می‌کنند که دیگر نیازی به پولیش مجدد لیوانها، ظروف و کارد و چنگال ها در هنگام درآوردن آنها از ماشین ظرفشویی نیست.

بررسی کیفیت شوینده های پودری

تنها چند شرکت هنوز مواد شوینده ماشین ظرفشویی را به صورت پودر ارائه می دهند. همانطور که آزمایش های قبلی، عملکرد تمیز کردن عوامل مختلف را نشان داده است، شهرت این شرکت ها کاملاً بی اساس است.

خاصیت قرص های ظرفشویی همه کاره

هر چقدر هم که وسوسه انگیز باشد، از قرار دادن صابون در ماشین ظرفشویی خودداری کنید. زیرا خیلی کف آلود است و می تواند به دستگاه آسیب برساند. ما مواد شوینده “Finish” را توصیه و استفاده می کنیم. در زیر مروری بر انواع مختلف شوینده های فینیش ارائه شده است:

قرص فینیش کوانتوم
 1. این قرص ها به فرآیند خشک کردن کمک می کند تا قطرات آب به راحتی از روی ظروف بریزند.
 2. “قرص های فینیش کوانتوم” به حذف باقی مانده مواد غذایی سخت کمک می کند. این قرص ها حاوی یک عامل سفیدکننده اضافی برای سفید کردن و آنزیمهای برای حل کردن باقی مانده های مواد غذایی سخت هستند.
 3. اگر آسایش راحتی را در اولویت قرار دهید، قرص های همه کاره فینیش کوانتوم، انتخابی عالی هستند.
 4. مواد شوینده مایع در همان جایی قرار می گیرد که پودر شوینده یا قرص های ماشین ظرفشویی قرار می گیرند؛ در محفظه مواد شوینده.

بهتر است مواد شوینده را در مکانی خشک نگهداری کنید. از نگهداری مواد شوینده زیر سینک خودداری کنید زیرا رطوبت در این مکان جمع می شود. این مورد می‌تواند مواد شوینده را کهنه یا کمتر موثر کند.

نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی بوش در تهران

حل نشدن قرص ها در ظرفشویی بوش

گاهی اوقات شوینده ها در ماشین ظرفشویی حل نمی شود. در این حالت، معمولاً دما یا بار دستگاه، دچار مشکل شده است. برخی از قرص های ماشین ظرفشویی در برنامه هایی با دمای پایین کمی سخت تراز دماهای بالاتر حل می شوند. اگر این مورد برای شما هم پیش می آید، پس بهتر است برنامه ای با دمای بالاتر انتخاب کنید یا به دنبال قرص دیگری در فروشگاه بگردید. 

قرص ماشین ظرفشویی فینیش همه کاره Finish All in One

قرص فینیش آل این وان

قرص ماشین ظرفشویی همه کاره فینیش با فرمول قدرتمند، لکه های سرسخت را برای اولین بار از بین می برد. آن ها با محافظت از شیشه و ظروف نقره مراقبت ایده آلی را برای ظروف حتی در شرایط آب سخت ارائه می دهد. فناوری پاور بال این قرص ها با آزاد کردن مواد پاک کننده قوی برای هدف قرار دادن لکه ها و چربی ها، باقی مانده های غذا را خیس و نرم می کند که در نتیجه، یک شست و شوی کامل و با کیفیت حاصل میشود.

قرص فینیش کوانتوم آلتیمیت با رایحه لیمو Finish quantum ultimate

فینیش کوانتوم آلتیمیت

Finish quantum ultimate جدید، تمیزی و درخشندگی نهایی ما را برای ماشین ظرفشویی شما به ارمغان می آورد. ۳ محفظه با انحلال سریع برای ارائه نتایج با کیفیت، باقی مانده های مواد غذایی که روی ظروف باقی می کنند را با عملکرد قدرتمند شستشو و Finish Liquid Powerball درخشندگی نهایی را ارائه می دهد.

قرص ماشین ظرفشویی فیری پلاتینیوم لیمو؛ Fairy Platinum All in One

فیری پلاتینیوم لیمو

قرص های ماشین ظرفشویی Fairy Platinum برای اولین بار با چالش‌ های تمیز کردن سخت مقابله می‌کنند. آن ها به جلوگیری از تجمع چربی در ماشین ظرفشویی کمک کرده و فیلتر چرب شما را تمیز می کند همچنین نمک داخلی و عمل کمک آبکشی، از جمله محافظ ظروف شیشه ای و تمیزی و تازگی ماشین ظرفشویی شما را نیز حفظ می کند. این قرص ها به سرعت در آّب حل می شوند.

مواد تشکیل دهنده شوینده ها

قرص های ماشین ظرفشویی با کیفیت بالا، از مواد زیر تشکیل شده اند:

 • مواد سفید کننده.
 • موادی که آنزیم های پروتئین و نشاسته را تجزیه می کنند.
 • فسفات های موجود در قرص ها که به عنوان نرم کننده آب در برابر رسوبات آهکی و نگه داشتن کثیفی جدا شده در آب به گونه ای که دوباره روی ظروف ننشیند.
 • سور فاکتانت ها که چربی ظروف و کارد و چنگال را حل می کنند و از تجمع آن ها روی ظروف و در آخر از تعمیر ظرفشویی بوش شما جلوگیری میکند.

نکاتی برای تمیز کردن ظرفشویی

درست است که ماشین ظرفشویی بوش شما یک ماشین شوینده ظروف است، اما هر از گاهی به جرم گیری و سرویس دوره ای نیز نیاز دارد. عواملی مانند کپک و مواد غذایی می توانند در ماشین ظرفشویی بوش شما جمع شوند و باعث ایجاد بوی بد شوند. اما نگران نباشید! این مراحل ساده را دنبال کنید تا ماشین ظرفشویی شما یک بار دیگر بوی تازگی بدهد.و نیازی به تعمیر ظرفشویی بوش نباشد.

تمیز کردن فیلترها

یکی از مهم ترین موارد رسیدگی به ظرفشویی، در صورتی که ماشین ظرفشویی بوش شما بوی بد می دهد، تمیز کردن فیلتر است. شستشوی فیلتر هر ۲ تا ۳ ماه یکبار توصیه می شود. این عمل، کارایی ماشین ظرفشویی بوش شما را تضمین می کند و از بوی بد جلوگیری می کند و در نتیجه خیلی کمتر نیاز به تعمیر ظرفشویی بوش پیدا می کنید. این مراحل را دنبال کنید تا در یک لحظه فیلتر ماشین ظرفشویی تمیزی داشته باشید.

فیلترها
 • قفسه پایینی را بردارید و کنار بگذارید. فیلتر را در پایین ماشین ظرفشویی مشاهده خواهید کرد.
 • فیلتر را به همراه صفحه مشبک بچرخانید و بردارید.
 • فیلتر را با آب گرم و صابون بشویید. اطمینان حاصل کنید که تمام مواد غذایی و زباله ها را از بین برده باشید.
 • فیلتر را مجدد نصب کنید.

بازوهای اسپری

بازوهای اسپری کارهای زیادی در ماشین ظرفشویی شما انجام می دهند. آب از سوراخ های کوچکی در بازوها عبور می کند تا یک اسپری فشار بالا برای تمیز کردن ظروف شما ایجاد شود. وقتی این سوراخ ها مسدود می‌ شوند، آب در بازوهایی میشوند که کپک زده اند و کپک می‌توانند رشد کنند و خواهید دید که ماشین ظرفشویی بوش شما بوی کپک میدهد. بازوهای اسپری را با استفاده از مراحل زیر تمیز کنید:

بازوهای اسپری
 1. قفسه پایینی و بازوی اسپری را بردارید. (اگر قبلاً از مرحله قبل این کار را نکرده اید). بازوی اسپری دوم زیر قفسه بالایی را بردارید.
 2. از یک خلال دندان برای پاک کردن سوراخ ها و زباله ها و تجمعاتی که باعث انسداد آن ها شده است استفاده کنید.
 3. بازوی اسپری را با آب گرم بشویید.
 4. بازوهای اسپری بالا و پایین و قفسه پایینی را جا بیندازید.

وان ماشین ظرفشویی

در ادامه مقاله تعمیر ظرفشویی بوش، اکنون که اجزای کوچکتر ماشین ظرفشویی خود را تمیز کرده اید، نوبت به تمیز کردن وان می رسد! ابتدا کار بزرگی به نظر می رسد، اما ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید. تنها چیزی که نیاز دارید سرکه سفید، جوش شیرین است.

سرکه و جوش شیرین موادی طبیعی هستند، بنابراین ماشین ظرفشویی شما در کوتاه‌ مدت دوباره بوی تازگی خواهد داد. با استفاده از این چند مرحله ساده، بوی بدی که به ماشین ظرفشویی بوش شما مدت هاست غالب شده است از بین خواهد رفت.

داخل کابین ظرفشویی
 • یک فنجان سرکه سفید مقطر را در کف وان بریزید. بگذارید طولانی ترین چرخه شستشو را طی کند.
 • در مرحله بعد، یک فنجان جوش شیرین را به طور مساوی در کف آن بریزید و بگذارید یک شب بماند. روز بعد، یک چرخه دیگر را اجرا کنید.
 • اگر مشکلات دائمی با کپک دارید، یک فنجان سفید کننده مخصوص ماشین ظرفشویی را اندازه بگیرید و در یک کاسه قابل شستشو در ماشین ظرفشویی قرار دهید.
 • کاسه سفید کننده را در قفسه بالایی قرار دهید و داغ ترین چرخه تنظیم ماشین ظرفشویی بوش را اجرا کنید.

اهمیت سرویس دوره ای

اکنون که ماشین ظرفشویی شما تمیز و شفاف و خوشبو است و دیگر به تعمیر ظرفشویی بوش نیاز ندارید؛ مطمئن شوید که به طور منظم تعمیر و سرویس ماهیانه و نگهداری را انجام میدهید تا آن را به همین منوال حفظ کنید. فیلتر ماشین ظرفشویی را هر ۲ تا ۳ ماه یکبار تمیز کنید. اگر فشار آب سخت دارید، فیلتر هر ماه نیاز به تمیز کردن دارد.

استفاده از شوینده های مناسب

همچنین استفاده از مواد شوینده مناسب راه حل بسیار خوبی است.  شرکت سازنده ظرفشویی های بوش استفاده از شوینده های Finish مانند قرص های ظرفشویی Powerball و quantum را توصیه می کند. می توانید آنها را از تعمیرآل نیز سفارش دهید.

برای سفارش انواع شوینده های ماشین ظرفشویی بوش میتوانید به شماره واتس‌ اپ تعمیرآل پیام دهید.

تعمیرآل

سوالات متداول ( FAQ )

ارور E09 ظرفشویی بوش به چه علت است؟

گرم نشدن آب ظرفشویی و معیوب بودن المنت یا موتور از دلایل بروز این ارور است.

ارور E15 ظرفشویی بوش به چه علت است؟

نشتی آب و معیوب بودن پمپ تخلیه.

طول عمر ماشین ظرفشویی بوش چقدر است؟

این برند طیف گسترده ای از ماشین های ظرفشویی را با طول عمر مورد انتظار حدود ۱۰ سال ارائه می دهد.

تعمیر ماشین ظرفشویی بوش بهتر است یا تعویض آن؟

اگر فقط چند سال از عمر آن می گذرد و هزینه تعمیر کمتر از نصف هزینه تعویض آن است، بهتر است آن را تعمیر کنید . اما اگر هزینه تعمیر بیش از نیمی از تعویض آن است، یا از مرز ۷ تا ۱۰ سال گذشته یا گذشته، بهتر است آن را با یک مدل جدیدتر جایگزین کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله تمامی ایرادات متداول و نحوه تعمیر ظرفشویی بوش را آورده ایم. با مطالعه این قسمت، به تمامی جواب های خود در رابطه با تعمیر ظرفشویی بوش برسید. چنانچه باز هم ایرادات دستگاه تان برطرف نشد با تعمیرآل در تماس باشید تا در اسرع وقت برایتان کارشناسان متخصص برند بوش را اعزام کنیم.

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

منبع thumbtack.com
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...