You are currently viewing مرکز تعمیر ظرفشویی زیمنس
تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس

مرکز تعمیر ظرفشویی زیمنس

امروز قصد داریم به برخی از نکات تعمیر ظرفشویی زیمنس (Siemens dishwasher repair) بپردازیم . حضور تکنولوژی بیش از پیش در خانه های ما ایرانی ها به چشم میخورد، و حضور بسیار پر رنگی دارد ، شاید بدون برخی از آنها زندگی برای ما سخت و طاقت فرسا بشه ، لوازم خانگی جزو مواردی است که با شدت زیادی با تکنولوژی روز آمیخته شده و کمک شایانی به کارهای روزمره انسانها میکند. در ادامه به تمامی مشکلات ظرفشویی زیمنس خواهیم پرداخت.


شمال تهران

۲۲۷۵۷۲۱۶


جنوب تهران

۳۳۴۷۰۱۶۳دفتر مرکزی

۷۷۵۱۶۲۰۷


شرق تهران

۷۷۹۰۵۲۰۱مرکز تهران

۶۶۴۸۷۲۵۵


غرب تهران

۴۴۵۵۷۴۳۸


ارور های ظرفشویی زیمنس

صفحه نمایش دیجیتال ماشین ظرفشویی وضعیت ماشین را به شما اطلاع می دهد. کد های خطای ماشین ظرفشویی نشان می دهد که مشکلی در عملکرد دستگاه وجود دارد. فهرست ارور های ماشین ظرفشویی زیمنس را مرور کنید تا دریابد که به چه مشکلاتی اشاره می کنند، دلایل احتمالی مشکل، و برای رفع آنها چه کاری باید انجام دهید.

 توجه داشته باشید که کد های خطای ماشین ظرفشویی فقط در صورتی ظاهر می شوند که ماشین ظرفشویی شما دارای صفحه نمایش دیجیتال باشد. در بیشتر مواقع هنگام بروز کد خطا، شما نیاز به تعمیر ظرفشویی زیمنس خود پیدا میکنید.

E05E11E21
E04E12E22
E03E14E23
E02E15E24
E01E16E25
E07 E18E26
E10 E19E27
E09 E20 E31
ارور های ظرفشویی زیمنس
تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس
تعمیر ظرفشویی زیمنس

کد خطای E01، E02 ،E03 ،E04 ،E05

ماشین ظرفشویی Siemens شما هنگامی که کد خطا های بالا را نمایش می دهد مربوط به بروز مشکل در قطعات الکترونیکی دستگاه است. احتمالاً به این معنی است که یک خطای فنی رخ داده است یا برنامه قطع شده است، در این مرحله شما صددرصد نیاز به تعمیر ظرفشویی زیمنس دارید.

ارور های E07 و E10 ظرفشویی زیمنس

سیستم خشک کن دستگاه ایراد دارد و شما نیازمند تعمیر ظرفشویی زیمنس هستید.

کد خطای E10

ماشین ظرفشویی شما هنگام بروز این ارور، گزارش می دهد که سطح آب بسیار پایین و در قسمت آبکشی بسیار کم است. موقعیت ظروف را بررسی کنید. اگر کاسه‌ ها یا لیوان ها واژگون شده‌اند و آب در آن‌ ها جمع شده است، ممکن است آب در دستگاه برای فرآیند آبکشی بسیار کم باشد. همچنین ممکن است ظروف دهانه ورودی آب را در داخل بپوشانند تا جریان آب محدود شود.

کد خطا E15

ماشین ظرفشویی سیگنال می دهد که آب در وان کف است. دستگاه را خاموش کنید و با تکنسین های متخصص ظرفشویی Siemens تعمیرآل تماس بگیرید.

کد خطا E16

خطا در سیستم پر کردن یا جریان آب تشخیص داده شده است. شیر آب را ببندید و با تکنسین متخصص تماس بگیرید.

ارور E18

دستگاه ایرادی در ورودی آب تشخیص داده است. علت ممکن است خم شدن شلنگ منبع تغذیه یا بسته شدن، گیر کرده یا انسداد شیر آب باشد. همچنین ممکن است فیلتر در ورودی آب مسدود شده باشد. لطفاً ورودی آب را بررسی کنید.

کد خطا E23

این کد خطای ماشین ظرفشویی زیمنس نشان دهنده خرابی پمپ آب ماشین ظرفشویی است.

ارور های E24 و E25

ماشین ظرفشویی به درستی تخلیه نمی کند. علل احتمالی: شلنگ تخلیه گرفتگی یا پیچ خوردگی دارد. اتصال سیفون اشتباه مهر و موم شده است. پوشش پمپ به درستی تعبیه نشده است یا پمپ فاضلاب مسدود شده است. شلنگ را بررسی کنید؛ انتخاب گر برنامه را روی «خاموش» قرار دهید. دو شاخه برق را بیرون بکشید. بررسی کنید که شلنگ تخلیه بدون پیچ خوردگی نصب شده باشد.

ارور E26

مشکلی در مدار آب وجود دارد که ناشی از نقص قطعات داخلی دستگاه است و توسط تکنسین های تعمیر ظرفشویی زیمنس حتما باید عیب یابی شود.

ارور های E09 و E11

سیستم گرمایش و المنت ماشین ظرفشویی زیمنس شما ایراد دارد. با مجموعه تعمیرآل، خدمات زیمنس تماس بگیرید و کد خطای ماشین ظرفشویی خود را که نمایش داده می شود، ذکر کنید.

ارور E12

عنصر حرارتی ماشین ظرفشویی کثیف شده است. با رعایت دستورالعمل های رسوب زدایی ماشین ظرفشویی زیمنس خود را رسوب زدایی کنید.

ارور E14

دستگاه شما سیستم حفاظت از آب را فعال کرده است زیرا در سیستم پر کردن ایراد وجود دارد یا منبع آب معیوب تشخیص داده شده است جریان ورودی آب را بررسی کنید و مطمئن شوید که شلنگ ورودی پیچ خوردگی ندارند.

ارور E19

این به طور کلی شامل یک نقص در توزیع کننده است و دستگاه نیاز به تعمیرات دارد. برای رفع این ایراد میتوانید به صورت آنلاین سفارش تعمیرات خود را ثبت نمایید.

ارورهای E20 و E21

دستگاه یک خطا در مدار شستشو گزارش می دهد که می تواند ناشی از نقص در پمپ گردش باشد.

ارور E22

سیستم فیلتر ماشین ظرفشویی زیمنس دچار کثیفی یا گرفتگی شده است. حتما سیستم فیلتر را بررسی کنید.

ارور E27

ماشین ظرفشویی شما دچار نقص در منبع تغذیه یا کم بودن ولتاژ اصلی را است. مشکلی در دستگاه وجود ندارد، مشکل از ولتاژ برق است. لطفاً ولتاژ برق و نصب برق را بررسی کنید. اطلاعات بیشتر را در دفترچه راهنمای کاربر خواهید یافت. در غیر اینصورت باید به تعمیر ظرفشویی زیمنس خود بپردازید.

کد خطا E31

سیستم خشک کردن ماشین ظرفشویی ایراد دارد. آب در حین کار گرم نمی شود. ماشین ظرفشویی خشک نمی شود. این یکی از رایج ترین ارور ها برای تعمیر ظرفشویی زیمنس میباشد.

ارور LED/بررسی شیر ورودی آب

فیلترهای تامین آب یا شلنگ Aqua-Stop (اکواستاپ) مسدود شده است. جریان آب ماشین ظرفشویی خیلی کند است. شیر برقی ممکن است پیچ خوردگی داشته باشد یا کثیف شده باشد که باعث کاهش فشار آب می شود. در این مرحله تعمیر ظرفشویی زیمنس خود را به تعویق نیندازید.


فرم درخواست تماس

صفحه نمایش مدام چشمک میزند

درب ماشین ظرفشویی زیمنس شما به درستی بسته نشده است. سعی کنید دوباره در را با دقت ببندید. اگر این کار جواب نداد، مطمئن شوید که هیچ شی (ظروف، لیوان ها و…) از روی سبد بیرون زده و از بسته شدن درب جلوگیری می کند.

روشن شدن چراغ نمک یا مواد شوینده

این ممکن است ناشی از موارد زیر باشد:

شوینده ظرفشویی
  1. عدم استفاده از مواد شوینده
  2. عدم وجود نمک
  3. سنسور قرص های نمک را تشخیص نمی دهد

تعمیرآل، خدمات زیمنس به صورت تلفنی و آنلاین در دسترس شما است. مهندسان خدمات زیمنس تعمیرات متخصص را برای تعمیرات خارج از گارانتی و تعمیر ظرفشویی زیمنس به صورت تخصصی ارائه میدهند.

کد خطا E30

احتمالاً نقص فنی رخ داده است. در این موارد لطفاً لوازم خانگی را با کلید ON/OFF خاموش کنید. چند دقیقه صبر کنید سپس دستگاه را مجددا راه اندازی کنید. اگر مشکل دوباره تکرار شد، شیر را ببندید و از برق جدا کنید وبا تماس با مجموعه تعمیرآل بهترین تکنسین ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

دلایل انتخاب تعمیرآل برای تعمیر ظرفشویی زیمنس

در این قسمت فهرستی برایتان فراهم کرده ایم که توضیح داده ایم چرا باید به تعمیرآل برای تعمیر ظرفشویی زیمنس خود اعتماد کنید؛

رایج ترین مشکلات ماشین ظرفشویی زیمنس

در این مقاله قصد داریم رایج ترین ایرادات ماشین ظرفشویی زیمنس را برایتان بازگو کنیم تا کمتر به تعمیر ظرفشویی زیمنس احتیاج پیدا کنید.

ظرفشویی آب تخلیه نمی کند

تجربه نشان می دهد که دو نوع دلیل وجود دارد که ماشین ظرفشویی زیمنس آب را تخلیه نمی کند. اولین دلیل این است که شلنگ تخلیه مسدود یا خم شده است. شما می توانید این مشکل را خودتان مدیریت کنید. دلیل دوم یک نقص جدی تر است. این با خرابی اجزای مختلف و عناصر ماشین ظرفشویی همراه است. در این مورد، مطلوب است که از متخصصان کمک بگیرید.

علل اصلی خرابی

  • شلنگ تخلیه خم شده است. در مورد شیلنگ خم شده، آب نمی تواند به جایی برسد. سعی کنید شلنگ تخلیه را به آرامی باز کنید تا نشکند. ماشین ظرفشویی را به شبکه وصل کنید و سعی کنید حالت تخلیه را شروع کنید.
  • سیستم تخلیه ماشین ظرفشویی گرفتگی دارد. باقی مانده غذا، دستمال های ضخیم، خلال دندان و سایر زباله ها می توانند فیلتر را مسدود کرده و انسداد ایجاد کنند. عمدتاً چنین انسدادی در ناحیه شلنگ تخلیه متصل به سیستم فاضلاب ایجاد می شود.
  • فیلتر ماشین ظرفشویی گرفتگی دارد. همه سازندگان عمده شست و شوی لوازم خانگی توصیه می کنند ظروف را قبل از قرار دادن در ماشین آبکشی کنید. اما، به عنوان یک قاعده، اکثر صاحبان تجهیزات به سادگی به این موضوع توجه نمی کنند. به همین دلیل است که فیلتر اغلب با زباله های مختلف مسدود می شود.
  • پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی مسدود شده است. اگر بتوانید خودتان پمپ را بردارید، می توان با از بین بردن اجزای اضافی که باعث این انسداد شده، مشکل را حل کرد. در غیر اینصورت نیاز به تعمیر ظرفشویی زیمنس شما است.
تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس
تعمیر ظرفشویی زیمنس

به یاد داشته باشید! تمام کارها باید فقط زمانی انجام شود که ماشین ظرفشویی خاموش باشد. از آنجایی که قطعات شیشه اغلب در زباله ها گیر می کنند، توصیه می شود با دستکش کار کنید.

پس از تمیز کردن تمام فیلترها و شلنگ های ماشین ظرفشویی زیمنس، می توانید آن را به برق وصل کرده تا دستگاه شروع به کار کند. اگر هنوز آب تخلیه نمی شود، این بدان معنی است که مشکل جدی تر است و می توان با تماس با متخصص آن را حل کرد.

نشتی آب در ظرفشویی زیمنس

نشتی در ماشین ظرفشویی رایج ترین مشکلی است که صاحبان آن با آن مواجه هستند. اگر این مشکل را به موقع از بین نبرید صد در صد نیازمند تعمیر ظرفشویی زیمنس خود می شوید.

گرفتگی فیلتر ماشین ظرفشویی

فیلتر، ماشین ظرفشویی ذرات غذایی را که در طول چرخه شستشو در زه کشی ریخته نمی شوند، به دام می اندازد و از آسیب رساندن به پمپ تخلیه جلوگیری می کند. با این حال، اگر فیلتر به طور منظم تمیز نشود، ممکن است با این ذرات مسدود شود. هنگامی که این اتفاق می افتد، آب نمی تواند تخلیه شود و در نتیجه ماشین ظرفشویی از جلو نشت می کند.

مهر و موم درب پاره شده یا ترک خورده

واشر آسیب دیده یکی از شایع ترین دلایل نشتی ماشین ظرفشویی از درب ورودی است. هنگامی که به درستی کار می کند، این قطعه لاستیکی در امتداد محیط درب یک مهر و موم محکم ایجاد می کند و آب را در هنگام کار ماشین ظرفشویی حفظ می کند.

تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس
تعمیر ظرفشویی زیمنس

انسداد شکاف هوای ماشین ظرفشویی

اکثر ماشین های ظرفشویی یک زه کشی مشترک با سینک ظرفشویی شما دارند. برای جلوگیری از ورود آب کثیف تخلیه به داخل ماشین ظرفشویی، برخی از آشپزخانه ها دارای شکاف هوا در کنار شیر سینک هستند. با این حال، بدون تمیز کردن منظم، ذرات غذا و بقایای زه کشی می توانند تجمع کرده و شکاف هوا را مسدود کنند. سپس آب کثیف تخلیه شده به ماشین ظرفشویی برگشته و باعث نشتی می شود.

عدم تراز بودن دستگاه

صاف بودن سطح ماشین ظرفشویی، برای جلوگیری از نشتی بسیار مهم است. اگر پایه های ماشین ظرفشویی در حین نصب به درستی تراز نشوند،  نشتی و سایر نقص ها ممکن است رخ دهد.

علت نشتی ماشین ظرفشویی زیمنس

در اینجا ما به ۶ دلیل رایج نشت ماشین ظرفشویی و آب در کف ماشین ظرفشویی می پردازیم تا به شما در تسلط بر آشفتگی کمک کنیم.

خرابی پمپ

خرابی و فرسودگی پمپ تخلیه از دلایلی از که باعث آبریزش دستگاه شما میشود که در نهایت نیاز به تعویض آن و تعمیر ظرفشویی زیمنس خود پیدا میکنید.

نشتی درب ماشین ظرفشویی

قفل درب شما ممکن است خم یا شل شده باشد یا به درستی قفل نشده باشد. قفل را با یک پیچ گوشتی محکم کنید تا درب آن محکم شود. اگر هنوز آب از درب خارج می شود، ممکن است زمان تعویض واشر فرا رسیده باشد.

 همیشه قبل از انجام هر گونه تعمیرات، برق دستگاه را قطع کنید.

تراز نادرست

ماشین ظرفشویی شما باید تراز باشد، در غیر این صورت احتمال جمع شدن آب در زیر دستگاه شما بسیار زیاد است. یک سطح صاف را در پایین ماشین ظرفشویی خود قرار دهید.

استفاده بیش از حد مواد شوینده

استفاده بیش از حد از مواد شوینده باعث سرریز شدن کف میشود و می تواند منجر به نشتی شود. فقط از مواد شوینده مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده کنید. حتی اگر ظروف خود را قبل از استفاده از ماشین ظرفشویی با مایع های شست و شو بشویید، محلول روی ظروف می تواند حباب کند و به درزگیر فشار وارد کند و در نهایت باعث نشت آن شود.

ظروف به خوبی شسته نمی‌شوند

اگر از مواد شوینده بی کیفیت استفاده شود ، و یا دستگاه دچار آبریزی شده باشد ، همچنین با کمبود فشار آب مواجه شویم ، معمولا ظروف به خوبی شسته نمی‌شوند، همچنین ممکن است ایرادی برای اجزای داخلی دستگاه پیش آمده باشد ، مثلا بازوی های شستشو ضعیف شده باشند ، و یا افشانه های آب ضعیف کار کنند.

تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس
تعمیر ظرفشویی زیمنس

کلید های ماشین ظرفشویی زیمنس از کار افتاده است

در این مواقع اول باید به صفحه نمایش نگاه کنید که آیا کد خطا یا اروری نمایش میدهد یا خیر ، خیلی از مشکلات با آشنایی و شناخت کد های خطا به راحتی بر طرف میشود ، اگر کد خطایی در کار نبود ، دکمه های دستگاه را چک کنید ، گاها دکمه ها به سمت داخل گیر کرده اند و مانع از فرمان پذیری دیگر دکمه ها میشوند.

اگر همه موارد را چک کردید و مشکل همچنان باقی بود به احتمال زیاد برد اصلی دستگاه و اتصالات آن دچار آسیب شده اند که نیاز به بررسی تخصصی توسط کارشناسان تعمیرات لوازم خانگی است ، شما میتوانید با تماس با تیم تعمیرآل در کوتاه ترین زمان ممکن مشکلات دستگاه خود را برطرف سازید.

علت بوی نامطبوع ظرفشویی زیمنس

یکی از عللی که باعث تولید بوی بد در ماشین ظرفشویی میشود ،ماندن غذا در جای جای ماشین ظرفشویی است ، که موجب ایجاد باکتری و بوی بد دستگاه میشود ، شما باید دستگاه زیمنس خود را به دقت بررسی کرده و غذاهای باقی مانده را تمیز کرده و با اسپری ضد عفونی کننده باکتری های موجود را از بین ببرید.این کار به تعمیر ظرفشویی زیمنس کمک میکند.


سوالات متداول ( FAQ )

چرا آب ظرفشویی زیمنس تخلیه نمی شود؟

یکی از رایج ترین دلایل وجود آب در کف ماشین ظرفشویی شما این است که ذرات غذا یا سایر زباله ها سیستم زه کشی و پمپ را مسدود کرده اند. 

آیا همه ماشین های ظرفشویی فیلتری دارند که باید تمیز شوند؟

فیلتر ماشین ظرفشویی از چسبیدن تکه های کوچک و خیس مواد غذایی به ظروف تازه تمیز شده شما جلوگیری می کند و از مسدود شدن فاضلاب جلوگیری می کند. بله، همه ماشین ظرفشویی ها یک فیلتر دارد، به این معنی که نیاز به بررسی های معمول تعمیر و نگهداری دارد.

تعمیر ماشین ظرفشویی بهتر است یا تعویض؟

اگر قرار است هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی شما بیش از ۵۰ درصد هزینه یک ماشین ظرفشویی نو باشد، حتماً باید به فکر خرید یک دستگاه نو باشید .

نتیجه گیری

در این مقاله همراه شما بودیم با تمامی مشکلات و نحوه تعمیر ظرفشویی زیمنس. امیدواریم کمکی به نحوه نگهداری ان و جلوگیری از خرابی های احتمالی دستگاه تان، به شما کرده باشیم. جهت وجود هرگونه مشکل و عدم رفع آن، میتوانید فرم اینترنتی داخل وبسایت تعمیرآل را پر کرده و یا با شماره های شرکت با ما در تماس باشید.

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...