You are currently viewing علت لرزش لباسشویی های دوو
علت لرزش لباسشویی های دوو

علت لرزش لباسشویی های دوو

زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

امروزه ماشین های لباسشویی یکی از پرکاربردترین ماشین آلات به منظور شست و شوی انواع پوشاک به شمار میرود، همین امر موجب شده تا شرکت ها و برندهای مختلفی دست به تولید انواع ماشین های لباسشویی در ابعاد گوناگون، با کارایی های متفاوت و متناسب با هر نیازی بزنند، یکی از این برندهای معروف و محبوب برند “دوو” می باشد که کار خود را از سال ۱۹۶۷ در شهر سئول آغاز کرد و تا به امروز این کمپانی نامدار فراز و نشیب های متعددی را پشت سر گذاشته است،

شاید یکی از مشکلاتی که شرکت دوو در رابطه با ماشین های لباسشویی خود در بازه مدت زمان فعالیتش تا به امروز با آن دست و پنجه نرم کرده است لرزش ماشین های رختشویی یا لباس شویی اش بوده باشد، در ادامه به بررسی همین مسئله و علت آن خواهیم پرداخت.

علت اصلی لرزش در ماشین های لباسشویی دوو

لرزش در هنگام کارکرد ماشین های لباسشویی می تواند به دلایل گوناگونی بستگی داشته باشد، و این لرزش ها معمولا با عدم سرویس و همچنین عدم اطمینان از صحت کارکرد دستگاه در ماشین های لباسشویی به وجود خواهد آمد، اما مشکلی که معمولا گریبان گیر بیشتر مدل های ماشین لباسشویی دوو بوده، وجود لرزش به هنگام کارکرد اولیه می باشد، که این مشکل از بدو تولید ماشین های لباسشویی این کمپانی همراه آن ها بوده است و در ادامه به اصلی ترین عوامل این معضل خواهیم پرداخت.

علت لرزش لباسشویی های دوو
علت لرزش لباسشویی های دوو

۱.ضعف آنتی شوک

آنتی شوک ها در داخل ماشین های لباسشویی معمولا وظیفه جلوگیری از لرزش های اضافه بدنه ماشین را بر عهده دارند و همانند کمک فنرهایی به منظور خنثی سازی لرزش های اضافی ماشین لباسشویی در هنگام کارکرد عمل خواهند کرد، اما یکی از مشکلات اکثر مدلهای ماشین لباسشویی دوو ضعف در قسمت آنتی شوک می باشد.

۲.طراحی نا متقارن پایه ها


طراحی پایه ها و محل قرارگیری آن ها در ماشین های لباسشویی یکی از مهم ترین عوامل در صحت کارکرد ماشین های لباسشویی و عدم لرزش آن ها خواهد بود، اما همواره پایه ها در ماشین های لباسشویی دوو از سیستم متفاوتی نسبت به ماشین های لباسشویی در برندهای دیگر برخوردار می باشند و همین امر در لرزش ماشین لباسشویی در هنگام کارکرد تاثیر بسزایی را خواهد گذاشت.


۳.مشکل فاق در دستگاه


فاق درواقع ابزاریست که بین کابین بیرونی و دیگ یا درام ماشین های لباسشویی قرار می گیرد، عمق لاستیک (فاق) تاثیر بسزایی را در لرزش و یا عدم لرزش ماشین های لباسشویی خواهد داشت، به طوری که با مرور زمان و سفت شدن لاستیک، قسمت منعطف فاق خاصیت ژله ای خود را از دست داده و سفت میشود، در نهایت همین امر سبب کشیده شدن بدنه توسط دیگ می شود و در نهایت دستگاه در شروع حرکت تند و دورهای خیلی بالا به لرزه در می اید.

۴.بدنه ضعیف


از دیگر عواملی که در لرزش این دست از ماشین های لباسشویی تاثیر دارد می توان به بدنه ضعیف و سبک اشاره نمود، زیرا معمولا ورق استفاده شده در فرایند تولید این دست از ماشین های لباسشویی بسیار ظریف، نازک و سبک می باشد که همین امر در هنگام کارکرد ماشین لباسشویی در دور بالا یکی عمده دلایل لرزش خواهد بود.

سوالات متداول ( FAQ )

 • ارور “LE” لباسشویی دوو به چه معناست؟

  احتمال بسیار زیاد برد الکترونیک دستگاه نمیتواند فرمان قفل بودن درب را برساند و درب دستگاه دچار مشکل است. معمولا با تعمیر برد یا تعویض قفل و میکروسوئیچ درب این مشکل حل میشود.

 • چرا لباسشویی دوو صدا و لرزش دارد؟

  عدم تراز بودن دستگاه؛ بار ناهماهنگ لباس ها در داخل مخزن لباسشویی ، خراب بودن کمک فنرها و پایه ها ومعیوب بودن قطعات دیگ از دلایل لرزش داشتن و صدا دادن لباسشویی دوومیباشند.

 • چرا آب وارد لباسشویی دوو نمیشود؟

  در وهله اول شلنگ ورودی آب را بررسی کنید که دچار پیچ خوردگی یا پوسیدگی نشده باشد. فیلتر آب و پمپ نیز باید مورد بررسی قرار گیرد تا مطمئن باشید دچار گرفتگی و انسداد نباشد.

 • ارور “OE” ماشین لباسشویی دوو به چه معناست؟

  هنگامیکه تخلیه آب به مشکل بربخورد این ارور روی صفحه نمایش نمایان میشود. پمپ تخلیه ، شلنگ ها و هیدرواستات باید مرد بررسی قرارگیرد.

رفع لرزش ماشین های لباسشویی دوو


به منظور بررسی و رفع لرزش ماشین لباسشویی خود، ابتدا مشکل را با کارشناسان واجد شرایط نمایندگی مجاز تعمیرات لباسشویی دوو در میان بگذارید (جهت تماس با کارشناسان بر روی لینک کلیک کنید)، تا با هماهنگی قبلی جهت بررسی و رفع مشکل شما در کمترین زمان اقدام به عمل آیی

5 1 رای
نمره تعمیرآل چند؟
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها