You are currently viewing علت لرزش لباسشویی دوو
علت لرزش لباسشویی دوو چیست

علت لرزش لباسشویی دوو

ما در این مقاله سعی داریم تمامی علت های لرزش لباسشویی دوو (vibration-of-Daewoo-washing-machines) را برای شما شرح داده ایم. با ما همراه باشید…

امروزه ماشین لباسشویی یکی از پرکاربردترین ماشین آلات به منظور شست و شوی انواع پوشاک به شمار میرود، همین امر موجب شده تا شرکت ها و برندهای مختلفی دست به تولید انواع ماشین های لباسشویی در ابعاد گوناگون، با کارایی های متفاوت و متناسب با هر نیازی بزنند، یکی از این برندهای معروف و محبوب برند “دوو” می باشد که کار خود را از سال ۱۹۶۷ در شهر سئول آغاز کرد و تا به امروز این کمپانی نامدار، فراز و نشیب های متعددی را پشت سر گذاشته است.


شمال تهران

۲۲۷۵۷۲۱۶


جنوب تهران

۳۳۴۷۰۱۶۳دفتر مرکزی

۷۷۵۱۶۲۰۷


شرق تهران

۷۷۹۰۵۲۰۱مرکز تهران

۶۶۴۸۷۲۵۵


غرب تهران

۴۴۵۵۷۴۳۸


شاید یکی از مشکلاتی که شرکت دوو در رابطه با ماشین لباسشویی های خود در بازه مدت زمان فعالیتش تا به امروز با آن دست و پنجه نرم کرده است لرزش ماشین لباسشویی هایش بوده باشد، در ادامه به بررسی همین مسئله و علت آن خواهیم پرداخت.

علت اصلی لرزش در لباسشویی دوو

لرزش لباسشویی دوو در هنگام کارکرد می تواند به دلایل گوناگونی بستگی داشته باشد، و این لرزش ها معمولا با عدم سرویس و همچنین عدم اطمینان از صحت کارکرد دستگاه در لباسشویی به وجود خواهد آمد، اما مشکلی که معمولا گریبان گیر بیشتر مدل های ماشین لباسشویی دوو بوده، وجود لرزش به هنگام کارکرد اولیه می باشد، که این مشکل از بدو تولید ماشین های لباسشویی این کمپانی همراه آن ها بوده است و در ادامه به اصلی ترین عوامل این معضل خواهیم پرداخت.

علت لرزش لباسشویی های دوو
علت لرزش لباسشویی دوو

ضعف آنتی شوک

آنتی شوک ها در داخل ماشین لباسشویی معمولا وظیفه جلوگیری از لرزش های اضافه بدنه ماشین را بر عهده دارند و همانند کمک فنرهایی به منظور خنثی سازی لرزش لباسشویی دوو در هنگام کارکرد عمل خواهند کرد، اما یکی از مشکلات اکثر مدلهای ماشین لباسشویی دوو ضعف در قسمت آنتی شوک می باشد.

طراحی نا متقارن پایه ها

طراحی پایه ها و محل قرارگیری آن ها در ماشین لباسشویی یکی از مهم ترین عوامل در صحت کارکرد ماشین های لباسشویی و عدم لرزش آن ها خواهد بود، اما همواره پایه ها در ماشین های لباسشویی دوو از سیستم متفاوتی نسبت به ماشین های لباسشویی در برندهای دیگر برخوردار می باشند و همین امر در لرزش لباسشویی دوو در هنگام کارکرد تاثیر بسزایی را خواهد گذاشت.

  • توصیه می‌کنیم قبل از شروع، دستگاه خود را از برق بکشید.
  • ماشین لباسشویی خود را به سمت جلو، پهلو یا عقب خم کنید تا به پایه ها دسترسی داشته باشید.
  • با اطمینان از تراز بودن تمام پایه ها شروع کنید. اگر متوجه شدید که مشکلی وجود ندارد، یک چرخه شست و شو برای تست را اجرا کنید تا ببینید آیا مشکل حل شده است یا خیر. در غیر این صورت، پایه ها را برای هر گونه علائم سایش یا آسیب بررسی کنید و مطمئن شوید که به درستی تنظیم شده اند.
  • اگر هر یک از مشکلات بالا را پیدا کردید، به پایه های تراز جایگزین نیاز دارید .

فرم درخواست تماس

بررسی تعادل ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی شما برای اینکه به درستی کار کند باید در سطح صاف و متعادل روی پای های خود بایستد. یک دستگاه نامتعادل در حین کار می لرزد. سعی کنید دستگاه را از این طرف به طرف دیگر یا جلو و عقب تکان دهید. اگر زیاد تکان می خورد، ممکن است پایه های دستگاه شما ناهموار باشد.

CTA
لرزش لباسشویی دوو

میزان متعادل بودن لباس ها در لرزش لباسشویی دوو

اگر بار داخل مخزن لباسشویی به طور نابرابر توزیع شود، ماشین لباسشویی شما ممکن است در حین کار بلرزد یا تکان بخورد. پس سعی کنید البسه های داخل ماشین لباسشویی را متعادل و برابر بشویید.

گرفتگی پمپ و فیلتر لباسشویی

خرابی و گرفتگی پمپ ممکن است باعث لرزش لباسشویی دوو شود. این فیلتر برای گرفتن اجسام خارجی مانند دکمه یا سکه و جلوگیری از ورود این اقلام به شلنگ تخلیه نصب می شود. این قطعه در گوشه سمت راست پایین ماشین لباسشویی شما قرار دارد.

تمیز کردن فیلتر

لباسشویی دوو

برای تمیز کردن فیلتر پمپ، درپوش را باز کنید. برخی از مدل های ماشین لباسشویی دارای یک شیلنگ کوچک در پشت درپوش چسبانده شده اند تا آب داخل فیلتر تخلیه شود. برخی دیگر فقط با بیرون کشیدن فیلتر آب را تخلیه می کنند. در هر دو مورد، بهتر است یک کاسه یا چند حوله زیر فیلتر قرار دهید.

اگر شلنگی دیدید، آن را بیرون بکشید و از برق بکشید و منتظر بمانید تا تمام آب جاری شود. اگر نه، فیلتر را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید و آن را بیرون بکشید. هرگونه آلودگی، مو یا جسم خارجی را از فیلتر جدا کنید. سپس آن را زیر شیر آب بشویید.

حفره فیلتر را بررسی کنید تا ببینید آیا چیزی مانند خاک، سکه یا دکمه در آن گیر کرده است. آن را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. در نهایت، فیلتر را با چرخاندن آن در جهت عقربه‌های ساعت، تعویض و محکم کنید و در آخر درپوش آن را ببندید.جهت بررسی لباسشویی با ما در تماس باشید .

کمک فنر لباسشویی

لباسشویی دوو

تمام ماشین های لباسشویی درب از جلو دارای ضربه گیر(کمک فنر) هستند که برای کاهش حرکت و لرزش مخزن لباسشویی در چرخه شست و شو استفاده می شود. کمک فنرها یا پایه ها به قاب پایه و خارج از دیگ لباسشویی وصل می شوند و برای دسترسی به آن ها باید پانل جلو یا پانل عقب را بردارید.

هنگامی که کمک فنرها ضعیف می شوند یا آسیب می بینند، بارهای نامتعادل باعث تکان و یا لرزش لباسشویی دوو می شود و دستگاه اغلب در طول چرخه چرخش صدای کوبیدن بلندی ایجاد می کند. اگر این عیب رفع نشود، می تواند منجر به آسیب به اجزا و قطعات دیگر لباسشویی شود.

نحوه بررسی کمک فنرها

قبل از بررسی ماشین لباسشویی خود را از برق بکشید
کمک فنرها را پیدا کنید. بسته به مدل لباسشویی خود، برای دسترسی به آن باید پنل جلو یا عقب را بردارید
بعد از پیدا کردن کمک فنر ها به دنبال نشانه هایی از شکستگی اتصالات، عملکرد ضعیف یا نشت آب باشید
اگر نشانه هایی از علائم بالا را پیدا کردید، به کمک فنرهای جایگزین نیاز دارید
نحوه بررسی کمک فنر ها

بلبرینگ های دستگاه

یاتاقان و یا بلبرینگ های دیگ به میل محرک اجازه می دهد تا در طول چرخه شستشو بچرخد باعث لرزش لباسشویی دوو میشود و صدای کوبیدن می دهد، نشان می دهد که ممکن است بلبرینگ ها معیوب باشد و نیاز به تعویض و تعمیر بلبرینگ یا یاتاقان باشد.


سوالات متداول ( FAQ )

ارور “LE” لباسشویی دوو به چه معناست؟

احتمال بسیار زیاد برد الکترونیک دستگاه نمیتواند فرمان قفل بودن درب را برساند و درب دستگاه دچار مشکل است. معمولا با تعمیر برد یا تعویض قفل و میکروسوئیچ درب این مشکل حل میشود.

چرا لباسشویی دوو صدا و لرزش دارد؟

عدم تراز بودن دستگاه؛ بار ناهماهنگ لباس ها در داخل مخزن لباسشویی ، خراب بودن کمک فنرها و پایه ها ومعیوب بودن قطعات دیگ از دلایل لرزش داشتن و صدا دادن لباسشویی دوو می باشند.

چرا آب وارد لباسشویی دوو نمیشود؟

در وهله اول شلنگ ورودی آب را بررسی کنید که دچار پیچ خوردگی یا پوسیدگی نشده باشد. فیلتر آب و پمپ نیز باید مورد بررسی قرار گیرد تا مطمئن باشید دچار گرفتگی و انسداد نباشد.

ارور “OE” ماشین لباسشویی دوو به چه معناست؟

هنگامیکه تخلیه آب به مشکل بربخورد این ارور روی صفحه نمایش نمایان میشود. پمپ تخلیه ، شلنگ ها و هیدرواستات باید مرد بررسی قرارگیرد.

نتیجه گیری

ما در این مقاله علت لرزش لرزش لباسشویی دوو را بررسی کردیم و نحوه آموزش آن را نیز به طور کلی توضیح دادیم . تعمیرآل با ۱۰ سال سابقه در تعمیر لوازم خانگی و مجوز رسمی آماده خدمت رسانی به شما می باشد . جهت ثبت سفارش با در ارتباط باشید .

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

منبعThespruce
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (3 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...