You are currently viewing تعمیر ماشین ظرفشویی دوو (Daewoo)
تعمیر ماشین ظرفشویی دوو (Daewoo)

تعمیر ماشین ظرفشویی دوو (Daewoo)

ماشین‌های ظرفشویی دوو کم کم به یکی از متداول ترین لوازم خانگی در آشپزخانه ها تبدیل شده اند، استفاده راحت ، زحمت کمتر ، صرفه جویی در مصرف آب ، تنها چند مورد از مزایای ماشین‌های ظرفشویی هستند، ممکن است بعد از مدتی مشکلاتی برای دستگاه شما پیش بیاید

این مشکلات می‌تواند به علت استفاده نادرست، خرابی یک قطعه، اتصالات برق…باشد ، ما قصد داریم تا جای ممکن به شما کمک کنیم تا مشکلات دستگاه خود را برطرف کنید، در صورت برطرف نشدن مشکل متخصصین تعمیرآل در کمترین زمان ممکن از دستگاه شما بازدید خواهند کرد.

آب وارد ماشین ظرف شویی نمی‌شود

ممکن است دستگاه را تنظیم کنید و بعد از  اتمام عملیات شستشو انتظار دارید ظروف تان تمیز و شسته شده باشند ببینید هیچ کدام از ظروف شسته نشده و همچنان کثیف هستند ، معمولا این مشکل به علت عدم آبرسانی به دستگاه شماست ، در این مواقع ورودی آب ، دریچه تخلیه و اتصالات آن به ماشین ظرفشویی را بررسی کنید ، ممکن است ورودی آب مسدود شده باشد و یا درجه تنظیم آب به علتی معیوب شده باشد.

دستگاه ظروف را به درستی نمی‌شوید

وقتی دستگاه ظروف را به دقت نمی‌شورد ، ممکن است به علت استفاده از مواد شوینده بی کیفیت باشد ، در انتخاب مایع شوینده دقت کافی به خرج دهید و مایع شوینده با کیفیت برای شستشو انتخاب کنید ، قبل از شستشو ظروف را از قطعات خوراکی و غذا پاک کنید .

و دقت کنید هر ظرفی را در جای مخصوص خود قرار دهید تا آب از افشانه های دستگاه براحتی به ظروف شما برسد ،در نهایت سختی آب را بررسی کنید ، سختی آب باعث درست شسته نشدن و لک شدن ظروف میشود ، میتوانید از دستگاه تصفیه آب و یا از محلول های ویژه جهت کم کردن سختی آب استفاده کنید.

تعمیر ماشین ظرفشویی دوو (Daewoo)
تعمیر ماشین ظرفشویی دوو (Daewoo)

علت صدای زیاد دستگاه حین کار چیست

وقتی ماشین ظرفشویی با صدای بلند و غیرعادی کار میکند ،معمولا به علت نصب نادرست دستگاه است ، و یا ممکن است دستگاه تراز نباشد شما میتوانید با مراجعه به دفترچه راهنمای دستگاه خود نکات نصب دستگاه را مرحله به مرحله بررسی کنید ،در غیر این صورت بازوی آب فشان را بررسی کنید ممکن است علت سرو صدای غیرعادی دستگاه به علت برخورد این قطعه با ظروف باشد.

چرا ماشین ظرفشویی ظروف را به درستی خشک نمیکند

در این مواقع معمولا بخش تامین حرارت دستگاه به مشکل خورده است ، ترموستات ، المنت و اتصالات وابسته به آن را بررسی کنید ، اگر مشکل از ترموستات دستگاه باشد با تعویض قطعه مربوطه مشکل برطرف خواهد شد.

خشک کن کار نمیکند

گاها پیش میاید که ظرفشویی دوو عمل شستشو را انجام داده ولی مشاهده میشود که ظروف به طور کامل خشک نشده اند و حتی کاملا خیس هستند ، در این مواقع شما باید ترموستات دستگاه را بررسی کنید ، با یک مولتی متر میتوانید ترموستات را تنظیم کنید و مجددا راه اندازی کنید و یا در مواردی نیاز به تعویض قطعه مورد نظر دارید ، در مواردی ممکن است برد کنترلی دستگاه نیز آسیب دیده باشد که نیاز به بازدید یک متخصص باتجربه است.

ماشین ظرفشویی کار نمیکند

مشکل کار نکردن ماشین لباسشویی یک ایراد کلی است ، و برای پی بردن به علت این موضوع باید موارد متعددی را بررسی کنیم ، وقتی به این مشکل برخوردید به عنوان اولین قدم در تعمیر ماشین ظرفشویی شما باید اتصالات برق ورودی دستگاه را بررسی کنید، باید ببینید که برق به دستگاه میرسد یا نه ، گاها ممکن است مشکل از پریز برق باشد و یا اتصالات ورودی دستگاه مشکل داشته باشد،در مرحله بعد از بسته شدن درب دستگاه به صورت کامل اطمینان حاصل کنید

اکثر لوازم برقی از جمله ماشین های ظرفشویی در صورت بسته نشدن درب دستگاه شروع به کار نمیکند، درب دستگاه را بررسی کنید ممکن است واشر درب آسیب دیده باشد ، یا حجم زیاد ظروف اجازه بسته شدن درب دستگاه را نمی‌دهد، در مورد بعد باید کابل یا لوله تخلیه ماشین ظرفشویی را کنترل کنید ممکن است به نحوی راه ورودی و خروجی دستگاه مسدود شده باشد

در نهایت دکمه های روی پنل دستگاه و برد دستگاه را بررسی کنید و در صورت خرابی اگر از دانش فنی برخوردارید به رفع عیب اقدام کرده و در غیر این صورت با کارشناسان تعمیرات لوازم خانگی تماس بگیرید.

تعمیر ماشین ظرفشویی دوو (Daewoo)
تعمیر ماشین ظرفشویی دوو (Daewoo)

علت بوی بد ماشین ظرفشویی چیست

علت عمده بوی بد ماشین ظرفشویی ، پر شدن فیلتر از باقیمانده مواد غذایی، رسوب چربی و ایجاد باکتری در بخش هایی از دستگاه در طولانی مدت است ، وقتی ماشین ظرفشویی بودی نامطبوع می‌گیرد طبیعتا رغبتی برای قرار دادن ظروف داخل دستگاه ندارید ، اما چگونه بوی بد ماشین ظرفشویی را برطرف کنیم .

برای برطرف کردن بوی نامطبوع دستگاه ، باید نظافت را بیشتر رعایت کنیم ، قبل از قرار دادن ظروف داخل دستگاه آنها را از ذرات غذا و خوراکی پاکسازی کنیم ،پس از هر بار شستشو فیلتر ماشین ظرفشویی را بشویید و تمیز کنید تا هیچ گونه ماده غذایی در این قسمت انباشته نشود ، هر چند وقت یکبار از قرص های مخصوص ضد جرم و ضدعفونی کننده دستگاه استفاده کنید.

انجام ندادن عمل تخلیه ماشین ظرفشویی

گاها ممکن است بعد از تمام شدن عملیات شستشو درب دستگاه را باز کنید و ببینید مقدار قابل توجهی آب درون ماشین ظرفشویی انباشته شده است، در این صورت دستگاه شما آب را تخلیه نمیکند، احتمالا پمپ تخلیه دچار گرفته گی و یا رسوب شده است ، شما میتوانید با یک مسواک آن را خوب تمیز کنید تا گرفته گی های آن برطرف شود ، در مرحله بعد اتصالات ، و شلنگ پمپ تخلیه را بررسی کنید ، ممکن است شلنگ تاشده باشد و یا معیوب شده و نیاز به تعویض دارد .

ماشین ظرفشویی نشت میکند 

در مواقعی که آب از ماشین ظرفشویی نشت میکند شما باید به دنبال نشتی آب بگردید، ابتدا درب دستگاه را بررسی کنید ، ممکن است درب دستگاه ، واشر و اتصالات آن سوراخ شده باشند، اگر دستگاه را بیش از حد از ظروف پرکرده باشید و هر ظرف را در جای مناسب خود نچیده باشید نیز ممکن است به علت برخورد حجم زیادی از آب و کف از درزهای درب دستگاه نشت کرده باشد، گاهی نیز ظروف به شناور دستگاه گیر کرده و مانع عملکرد صحیح آن شده و باعث نشت آب میشود.

تعمیر ماشین ظرفشویی دوو (Daewoo)
تعمیر ماشین ظرفشویی دوو (Daewoo)

معیوب شدن شلنگ ورودی آب نیز می‌تواند باعث نشت آب در دستگاه شود، اگر آب از زیر دستگاه نشت میکند معمولا به علت استفاده بیش از حد از مواد شوینده است ، اگر آب از زیر دستگاه نشت میکند ، دستگاه را توسط پایه های زیر آن تراز کنید ، و از حجم مناسب از شوینده استفاده کنید تا مشکل شما حل شود .

درب ماشین ظرفشویی بسته نمیشود

وقتی درب ماشین لباسشویی بسته نشود ، دستگاه عملیات شستشو را شروع نمیکند ، این مشکل می‌تواند به علت خرابی برد و اتصالات آن ، و یا خرابی پوشش درب دستگاه باشد با تعویض قطعه معیوب میتوانید مشکل دستگاه را برطرف کنید.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...