You are currently viewing خطرات جا ماندن اشیاء در لباسشویی
ماندن اشیاء در ماشین لباسشویی

خطرات جا ماندن اشیاء در لباسشویی

ما در این مقاله قصد داریم خطرات جا ماندن اشیا در لباسشویی (Dangers of storing items in the washing machine) را برای شما به طور کامل توضیح دهیم. شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که پس از شست و شوی لباس ها داخل ماشین لباسشویی متوجه این شوید که درون جیب های لباس تان را خالی نکرده اند و وسایلی همچون دستمال کاغذی، اسکناس، اشیا الکتریکی و مغناطیسی، اشیا فلزی، اشیا نوک تیز، انواع خوراکی ها و … همراه با لباسهای شما در داخل لباسشویی شسته شده اند.


شمال تهران

۲۲۷۵۷۲۱۶


جنوب تهران

۳۳۴۷۰۱۶۳دفتر مرکزی

۷۷۵۱۶۲۰۷


شرق تهران

۷۷۹۰۵۲۰۱مرکز تهران

۶۶۴۸۷۲۵۵


غرب تهران

۴۴۵۵۷۴۳۸


ممکن است خطرات جا ماندن اشیا در لباسشویی برای شما چندان هم حائز اهمیت نبوده باشد و جا گذاشتن اشیا در لابه لای لباسهای و شسته شدن آنها همراه با لباس ها در لباسشویی به یک امر بی اهمیت یا کم اهمیت تبدیل شده باشد اما اگر کمی از خطرات و عواقب این دسته از بی توجهی ها هنگام شست و شوی لباس ها اطلاع داشته باشیم این اتفاقات برایمان اهمیت بیشتری پیدا می کنند. در ادامه به بررسی مشکلات احتمالی این دست از بی توجهی ها و راهکارهایی برای جلوگیری از آن می پردازیم.

جا ماندن وسایل فلزیجا ماندن اسکناس و دستمال کاغذی
جا ماندن انواع اشیا در لباسشویی

جیب‌های لباس‌

بسیاری از ما قبل از گذاشتن لباس‌های کثیف در ماشین لباسشویی، جیب‌های لباس‌های کثیف خود را چک نمی‌کنیم، که ممکن است یک اشتباه باشد. هر گونه اجسام فلزی مانند کلید و سکه که در طول شستشو در دستگاه باقی می‌مانند می‌توانند به درام داخلی دستگاه آسیب بزنند.

اگر این اتفاق خیلی زیاد می افتد، به احتمال زیاد مجبور خواهید بود مرتباً با یک متخصص برای تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

تعمیرآل

گذاشتن وسایلی از این دست در جیب شما می تواند آسیب قابل توجهی به لباس وارد کند. اما این همه ماجرا نیست. این موارد می تواند باعث نشتی در ماشین لباسشویی شما و آسیب های دیگر شود. گاهی اوقات، اجسام فلزی که در داخل دستگاه چرخانده می شوند نیز می توانند شیشه ماشین لباسشویی را بشکنند یا باعث انسداد لوله تخلیه شوند.

جا ماندن اشیا در لباسشویی
جا ماندن اشیا در لباسشویی

راه حل ساده این است که تمام جیب های پیراهن، شلوار و ژاکت خود را قبل از انداختن آن ها در جلوبندی چک کنید. اگر این کار را انجام نداده اید، قبل از گذاشتن لباس ها در ماشین لباسشویی باید جیب های خود را چک کنید. این یکی از بهترین راه ها برای محافظت از ماشین لباسشویی شماست . 

جا ماندن دستمال کاغذی و اسکناس در لباسشویی

این نکته را می دانیم که دستمال های کاغذی و اسکناس ها پس از ارتباط با آب باعث تولید پرز می شوند و اجزای آن ها از هم جدا می شود و جا ماندن اشیا در لباسشویی و در جیب لباس ها هنگام شست و شو موجب بروز مشکلاتی برای ماشین لباسشویی و لباسهای ما می شود به عنوان مثال، پرز ها و الیاف تولید شده از دستمال های کاغذی و اسکناس ها می توانند حفره ها و محافظ دیگ لباسشویی را بپوشانند، در بلند مدت موجب ایجاد جرم و باکتری و حتی باعث اختلال در سیستم تخلیه بشوند و برای بخشی از لباس ها که دارای الیاف لطیف تر و نفوذ پذیر تری هستند تغییر رنگ، تغییر بافت، پرز گرفتگی و سفیدک را به همراه خواهند داشت.

همچنین برخی از ما از دستمال های جیبی شخصی استفاده می کنیم که این نو از دستمال ها نیز علاوه بر موارد فوق می تواند آلودگی و میکروب را در درون ماشین لباسشویی و بین لباسهای ما هنگام شست و شو پخش نماید.

CTA

چنانچه ماشین لباسشویی شما با مشکل روبه رو شد و نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی داشتید؛ می توانید از خدمات ما استفاده فرمایید.

تعمیرآال

جا ماندن اشیا فلزی، نوک تیز، اشیا الکتریکی و مغناطیسی در لباسشویی

شاید بارها برایمان اتفاق افتاده باشد که سکه، فلش مموری، خودنویس، کلید و بسیاری از اشیا کوچک و ضروری که همیشه با خود به همراه داریم را هنگام شست و شوی لباسهای مان، در داخل لباسشویی جا می گذاریم.قطعا، کم و بیش با مشکلاتی که این نوع از اتفاقات برای اشیاء ضروری ما به وجود می آورد آشنایی داریم به عنوان مثال با جا گذاشتن فلش مموری در لباسشویی هنگام شست و شو این وسیله الکتریکی خراب و علاوه بر ضرر مالی موجب از دست رفتن اطلاعات داخلی آن نیز خواهد شد.

جا ماندن اشیا در لباسشویی
جا ماندن اشیا در لباسشویی

اشیا مغناطیسی و الکتریکی

اشیا مغناطیسی و الکتریکی و جاماندن اشیا در لباسشویی می توانند سیستم داخلی  و کارکرد یک ماشین لباسشویی را مختل سازند و همچنین احتمال وقوع اتصالی و خطرات جدی تری را با خود به همراه داشته باشند حال اگر اجسام رسانای فلزی نیز در داخل لباسشویی همراه با این وسایل جا مانده باشد احتمال بروز اختلالات در کارکرد و خطرات را بالاتر می برد. همچنین سکه ها و کلید ها و اشیا نوک تیز می توانند موجب ایجاد خراش و آسیب دیدگی برروی شیشه درب ماشین لباسشویی، نشتی و انسداد لوله تخلیه شوند.

زیپ های بزرگ

یکی دیگر از وسایل معمولی که می تواند به ماشین لباسشویی آسیب برساند، زیپ های بزرگ است. درست مانند سکه ها، تکان دادن دستگاه زیپ را به اطراف پرتاب می کند، آن را به در شیشه ای می کوبد و به طور بالقوه حتی به لباس های دیگر آسیب وارد می کند. احتمالاً نمی‌توانید زیپ‌ها را از لباس‌هایتان جدا کنید، اما می‌توانید آن‌ها را بالا بکشید تا خطر گیر کردن لباس‌های دیگر را کاهش دهید.

جا ماندن انواع خوراکی های جیبی و کوچک در لباسشویی

همانند اشیاء مذکور در مطالب فوق ممکن است برخی از خوراکی ها و مواد غذایی کوچک همچون شکلات،آدامس،تخمه یا آجیل و… نیز هنگام شست و شو در جیب البسه جا بمانند که این مواد نیز باعث تخریب تدریجی و اختلال در سیستم و کارکرد ماشین لباسشویی می شود،همچنین می تواند فرم لباسهای ما را از حالت عادی خارج کند و بافت آنها را از بین ببرد،باعث ایجاد بوی بد برای لباسها و فضای داخلی ماشین لباسشویی بشوند. بسیاری از میکروبها و باکتری ها،شکل گیری جرم ها در سراسر محیط داخلی یک ماشین لباسشویی به علت رعایت نکردن از این دست موارد می باشد.

فرم درخواست تماس

راهکارهای پیشگیری :

۱.حدالامکان قبل از شست و شو،لباسهای خود را پشت و رو کنید این عمل باعث می شود زیپ یا دکمه لباس شما به اجزای داخلی لباسشویی آسیبی وارد نکند و یا اگر هرگونه شیء در لابلای لباسهای شما قرار گرفته باشد رویت شده و به اشتباه با لباسها داخل ماشین قرار نگیرد.

۲.همیشه قبل از شست و شوی لباسها جیب آن ها را چک کنید و از خالی بودنشان مطمئن شوید برای این کار می توانید همیشه جیبهای شلوارو دیگر البسه را به سمت بیرون بکشید تا کوچکترین اشیاء نیز از دیدرس شما خارج و به اشتباه وارد لباسشویی نشوند.

۳.همیشه لباسها را قبل از شست و شو چک کنید زیرا ممکن است شما قصد شست و شوی لباس ها را داشته باشید و جیبها ولابلای لباسهای خود را چک کرده باشید اما درون سبد رخت های کثیف و یا درون اتاق رختشویی لباسهایی برای شست و شو وجود داشته باشد که از قبل چک نشده اند.

۴.اگر پس از شست و شو در میان لباسها دستمال کاغذی و یا اسکناس مچاله شده و آثاری از مواد خوراکی یافتید لباسها را از ماشین لباسشویی خارج کنید و در اولین فرصت به نظافت ماشین لباسشویی خود بپردازید.


سوالات متداول ( FAQ )

برای نیفتادن اشیاء خارجی (فنرلباسها) در داخل دیگ (مخزن) لباسشویی چه کنیم؟

میتوانید از کیسه های مخصوص لباس زیر یا کیسه های جوراب استفاده کنید تا از افتادن قطعات ریز لباس داخل مخزن جلوگیری شود.

اگر شئ خارجی داخل مخزن گیر کرد؛ چگونه آن را بیرون بیاوریم؟

در این زمان باید دیگ دستگاه باز شود یا قسمت فیلتر و پمپ بازنگری شود. برای این کار حتما با سرویسکار متخصص در تماس باشید تا آسیب بیشتری به سایر قطعات لباسشویی وارد نشود.

منبع: Networx

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...