You are currently viewing معایب و مزایای استفاده از مایکروویو
معایب و مزایای استفاده از مایکروویو

معایب و مزایای استفاده از مایکروویو

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و افزایش چشمگیر دستگاه های تولید شده برای رفاه بشر ، دانستن مزایا و معایب استفاده از آن ها، امری بسیار ضروری است. همانطور که می دانید، یکی از لوازمی که در این خصوص طراحی شده است، ماکروویو می باشد. مقاله زیر جهت افزایش سطح دانش شما در  خصوص معایب و مزایای ماکروویو نگارش شده است.

مزایای استفاده از ماکروویو

مایکروویو برای یخ زدایی مواد غذایی یخ زده از جمله گوشت و انواع سبزیجات مطلوب است، چرا که تنها در عرض چند دقیقه انجام می شود .
از دیگر مزایای مایکروویو حفظ عطر و طعم طبیعی غذاها است.
هم چنین استفاده از آن باعث می شود، نمک و شکر بیش از حد لزوم به غذا اضافه نشود. در نظر داشته باشید، مایکروویو غذا را با رطوبت خود میپزد و نیازی به اضافه کردن کره یا روغن به داخل غذا نمی باشد. غذا در کوتاه ترین زمان و بدون اضافه کردن چربی و یا آب می پزد.

معایب استفاده از ماکروویو

مخالفان استفاده از ماکرویوو معتقدند، با استفاده از مایکرویو، ممکن است در حین کار با این دستگاه ، امواج دستگاه علاوه بر موادغذایی، به افراد نیز برخورد کند و موجب بروز بیماری در بدن شود.

هم چنین امواج کوتاه مایکروویو موجب از هم پاشیدگی ذرات تشکیل‌دهنده مواد غذایی می‌شود و ممکن است این ذرات تغییرشکل یافته، در بدن انسان ناشناخته شناسایی شود و در فرآیند متابولیسم بدن شرکت نکنند، و این امر می تواند عاملی برای ایجاد سرطانهای گوناگون در بدن باشد.


نکته دیگر این است که چون زمان پخت مایکروویو کوتاه تر است، لذا میکروب هایی احتمالی در غذا از بین نمی روند و این امر می تواند برای سلامت انسان پرخطر می باشد.
هم چنین این دستگاه نیاز به تمیزکاری مداوم دارد، زیرا مواد غذایی که برای گرم شدن داخل مایکروویو قرار می گیرند بر اثر حرارت روغن یا آب موجود در آن ها به دیواره های دستگاه می چسبند که بهتر است هر چند وقت یکبار داخل دستگاه تمیز شود.

بیشتر بدانید:
هفت مورد از مواد غذایی که هرگز نباید در ماکروویو قرار دهید
نکات ایمنی در استفاده از مایکروفر

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...