You are currently viewing راهنمای استفاده ماشین لباسشویی سامسونگ
آشنایی با راهنمای استفاده ماشین لباسشویی سامسونگ

راهنمای استفاده ماشین لباسشویی سامسونگ

بدون شک به کارگیری راهنما استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ زمینه ای را فراهم می سازد که افراد با نحوه نصب، راه اندازی، نگهداری و نکات ایمنی لباسشویی مورد نظر آشنا شده و به مهارت کافی دست پیدا کنند.

همان گونه که می دانید کمپانی کره ای سامسونگ یکی از بزرگ ترین و معتبرترین بردنهای فعال در حوزه لوازم خانگی می باشد. این شرکت با ارائه خدمات پس از فروش سام سرویس و محصولات مرغوب و با کیفیت به یکی از محبوب ترین بردنهای تولید کننده لوازم خانگی در میان ایرانیان تبدیل شده است. در این میان ماشین لباسشویی سامسونگ یکی از پر طرفدارترین محصولات ساخت این شرکت می باشد.

پیش از معرفی راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ بهتر است یادآوری شود که این دسته از ماشین های لباسشویی در سه مدل درب از جلو، درب از بالا و لباسشویی و خشک کن موجود می باشند.

آشنایی با راهنمای استفاده ماشین لباسشویی سامسونگ
آشنایی با راهنمای استفاده ماشین لباسشویی سامسونگ

اطلاعات ایمنی ماشین لباسشویی سامسونگ

لازم به ذکر است که در ماشین لباسشویی سامسونگ خطرات و اقدامات آسیب گر که می توانند منجر به بروز صدمات جانی در افراد شوند، با استفاده از یک مثلث که درون آن علامت تعجبی قرار گرفته است، نشان داده می شوند. بنابراین سعی کنید با این خطرات آشنا شده و از وقوع آن ها پیشگیری نمایید.

یکی دیگر از هشدارهای امنیتی جلوگیری از ورود کودکان و حیوانات خانگی به داخل ماشین لباسشویی سامسونگ می باشد. به یاد داشته باشید که امکان باز کردن درب ماشین لباسشویی از داخل وجود ندارد. بنابراین اگر در غیاب شما کودکتان وارد آن شده و درب را ببندد، خطر شدیدا او و سلامتش را تهدید می کند.

طراحی این دستگاه به گونه ای صورت گرفته است که تنها بزرگسالان دارای توانایی ذهنی مناسب قادر به استفاده از آن هستند. بنابراین سایر افراد نظیر کودکان به منظور استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ کمک و نظارت بزرگسالان نیاز دارند.

پرهیز از تعمیر خودسرانه سیم برق آسیب دیده، استفاده از لوله های طرح جدید به منظور تخلیه آب ماشین، استفاده از پریز برق ۲۲۰ ولت مجهز به ارت، عدم استفاده از پریزهای خراب و… از جمله مهم ترین نکات ایمنی هستند که در صورت استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ باید مد نظر قرار بگیرند.

آشنایی با راهنمای استفاده ماشین لباسشویی سامسونگ
آشنایی با راهنمای استفاده ماشین لباسشویی سامسونگ

اطلاعات و نکات نصب ماشین لباسشویی سامسونگ

به یاد داشته باشید که از باز کردن دستگاه در غیاب تکنسین مجاز خدمات پس از فروش بپرهیزید. در غیر این صورت ماشین لباسشویی شما شامل خدمات پس از فروش نخواهد شد. دستگاه را به آرامی و احتیاط از درون کارتون و بسته بندی خارج نموده و سلامت کلیه اجزای آن را بررسی کنید.

پریز و شیر آب انتخابی برای استفاده باید کاملا قابل دسترسی باشد. ماشین لباسشویی را بر روی سطح دارای تکیه گاه و صاف نصب کرده و آن را کاملا تراز کنید تا در حین انجام عملیات شستشو تکان نخورده و حرکت نکند. حدالامکان نصب را به نصاب های ماهر و در عین حال مجاز سامسونگ سپرده و بدین ترتیب با خالی راحت به استفاده از آن بپردازید.

لازم به ذکر است که فشار مناسب آب برای انجام عملیات شستشو توسط ماشین لباسشویی سامسونگ ۵۰ تا ۸۰۰ کیلو پاسکال می باشد. از نصب کردن دستگاه در مجاورت بخاری و سایر وسایل گرمایشی و سرمایشی خودداری کرده و از کشیدن شلنگ ها بپرهیزید. چرا که انجام این کار در بلند مدت می تواند موجب پارگی شلنگ شده و نشت آب از آن را در پی داشته باشد.

راهنمای استفاده از قابلیت های شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ

Eco bubble wash

این گزینه غالبا به منظور تمیزی بیشتر البسه مورد استفاده قرار می گیرد. با به کارگیری این گزینه ماشین لباسشویی سامسونگ مواد شوینده موجود را به طور کاملا مساوی میان لباس ها تقسیم کرده و بدین ترتیب به شستشوی عمیق آن ها کمک می کند.

Outdoor care

این گزینه به منظور شستشوی لباس های خارج از منزل به کار گرفته می شود.

آشنایی با راهنمای استفاده ماشین لباسشویی سامسونگ
آشنایی با راهنمای استفاده ماشین لباسشویی سامسونگ

Baby care

لباس های حساس نوزادان را با استفاده از این گزینه شستشو دهید. در واقع فعالسازی این گزینه مواد شیمیایی باقی مانده در لباس ها را به حداقل ممکن رسانده و بدین ترتیب از ورود آسیب های پوستی به نوزادان جلوگیری می نماید.

Hand wash

استفاده از گزینه شرایطی را فراهم می سازد که لباس های موجود در ماشین لباسشویی سامسونگ دمایی کاملا مناسب، با استفاده از مقدار کمی آب و به صورت ملایم شسته شوند. در واقع فرآیند شستشو با این گزینه شباهت بسیار زیادی به شستشوی لباس ها با دست دارد. علت نام گذاری آن نیزهمین مسئله است.

Quick wash

این گزینه که از آن تحت عنوان شستشوی سریع یاد می شود، لباس ها را در مدت زمانی ۱۵ دقیقه ای به طور کامل و آبکشی می کند. به یاد داشته باشید که برای استفاده از این گزینه حداکثر وزن لباس ها باید ۲ کیلوگرم باشد.

Child lock

فعالسازی این گزینه موجب فعال شدن قفل کودک شده و بدین ترتیب زمینه ای را فراهم می سازد که خطری کودکان را در اثر بازی با دکمه ها تهدید نکند. لازم به ذکر است که این کلید در ابتدای شروع عملیات به طور اتوماتیک فعال شده و در پایان نیز غیر فعال می گردد.

Delay end

این گزینه چرخه شستشو را تا ۱۹ ساعت ادامه دار می کند. بنابراین با فعال‌سازی آن می توانید بدون نگرانی بیرون از منزل مانده و کارهای خود را انجام دهید.

Add wash

لازم به ذکر است که این قابلیت در بعضی از مدل های ماشین لباسشویی سامسونگ موجود می باشد. این گزینه زمینه ای را فراهم می سازد که شما امکان افزودن لباس جدید حتی پس از شروع شستشو را نیز داشته باشید.

قابلیت گرم کننده سرامیکی در ماشین لباسشویی سامسونگ

این گزینه یکی از جدیدترین قابلیت های مورد استفاده در ماشین لباسشویی سامسونگ می باشد که موجب حفظ گرمای آب تا دو برابر حالت عادی می گردد. لازم به ذکر است که صفحه سرامیکی مذکور به عنوان یک فیلتر برای آب های سخت عمل نموده و از ورود آن ها به مکانیسم ماشین لباسشویی سامسونگ جلوگیری به عمل می آورند.

آشنایی با راهنمای استفاده ماشین لباسشویی سامسونگ
آشنایی با راهنمای استفاده ماشین لباسشویی سامسونگ

راهنمای استفاده از پنل نمایشگر ماشین لباسشویی سامسونگ

Power

به منظور خاموش و روشن کردن دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد.

Start/ pause

برای شروع به کار دستگاه به کار گرفته می شود.

محفظه I

به منظور افزودن ماده شوینده برای پیش شستشو مورد استفاده قرار می گیرد.

محفظه II

به منظور افزودن ماده شوینده برای شستشوی اصلی به کار گرفته می شود.

محفظه *

برای افزودن سایر مواد شوینده نظیر نرم کننده ها و فرم دهنده ها مورد استفاده قرار می گیرد.

نمایشگر دیجیتال

به منظور نمایش مدت زمان شستشو و نیز مدت باقی مانده به کار گرفته می شود.

Rewash

وظیفه انجام عملیات پیش شستشو را بر عهده دارد.

Temperature

فشار دادن مرتب این کلید موجب تنظیم دمای آب بین ۳۰ تا ۹۵ درجه سانتی گراد می شود.

Rinse

زدن این کلید چرخه آبکشی را نیز به عملیات شستشو اضافه می کند.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...