You are currently viewing مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ
نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ

مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ

زمان تقریبی مطالعه: 11 دقیقه

تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ می تواند برای صاحبین آن دغدغه هایی به همراه داشته باشد! در نظر داشته باشید؛ مشکلات و عیب های فنی لباسشویی سامسونگ نشانه نیاز به تعویض کامل لباسشویی نیست، بلکه؛ ممکن است واشر ماشین لباسشویی شما شکسته باشد و با انجام اقدامات و تعمیرات به موقع ماشین لباسشویی سامسونگ خود، از ضررهای هنگفتی جلوگیری کنید. در این مقاله همه نکات و چیزهایی که باید در مورد عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ و صرفه جویی در هزینه های تعمیر و نگه داری را توضیح خواهیم داد. 

به شما پیشنهاد می شود برای تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ، به صورت کامل این مقاله را مطالعه کنید. البته برای استفاده از خدمات تعمیرکاران تخصصی تعمیرال جهت تعمیر ماشین لباسشویی از شماره های (66487255 – 77516207) تماس بگیرید و یا فرم ثبت درخواست که در انتهای این صفحه وجود دارد را پر کنید.

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش فهرست محتوا

شمال تهران

22757216


جنوب تهران

33470163دفتر مرکزی

77516207


شرق تهران

77905201مرکز تهران

66487255


غرب تهران

44557438


تعمیر ماشین لباسشویی یک کار تخصصی است و ایرادات کوچک و جزئی در ماشین های لباسشویی سامسونگ را نباید نادیده گرفت، خیلی وقت ها با یک عیب یابی ساده مشکل دستگاه برطرف شده و از وارد شدن خسارات جدی به ماشین لباسشویی جلوگیری می کند.

چه اتفاقی می افتد که شما نمی توانید خودتان واشر خود را تعمیر کنید؟ مدل های جدید ماشین لباسشویی و جدیدترین لوازم هوشمند ممکن است به دلیل مشکلات فنی یا برقی خراب شوند. قطعاتی مانند درایو، پمپ یا تراشه رایانه الکترونیکی که برنامه نویسی را برای چرخه های شستشو کنترل می کند، همگی آنها ممکن است یک زمانی دچار مشکل شوند.

تسمه های فرسوده می توانند باعث لغزش شوند و حتی صدای بسیار بدی نیز داشته باشد. با این وجود، یک پمپ معیوب با آب باقی مانده در طبل در پایان چرخه قابل شناسایی است. از طرف دیگر، ممکن است پمپ به طور کلی از کار بیفتد و اجازه ندهد تا ماشین لباسشویی شما کار کند و باید اقدام به تعمیر آن نمایید.

تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ

مشکلات متداول ماشین لباسشویی سامسونگ

جهت عیب یابی و تعمیر لباسشویی سامسونگ؛ ابتدا باید مشکل ظاهری و عملکردی لباسشویی را شناسایی کنیم. پس از اطلاع اولیه از نقص فنی لباسشویی سامسونگ؛ طبق نکات زیر می توانید مشکل لباسشویی خود را شناسایی و در جهت تعمیر آن، از خدمات تیم تعمیرآل استفاده نمایید.

ذرات پودر یا محتویات مایع شوینده بر روی لباس ها باقی می ماند

وجود ذرات و اثرات پودر لباسشویی بر روی لباس ها بعد از شستشو معمولا به این علت پیش می آید که : شیر آب سرد ورودی دچار گرفتگی رسوبی شده باشد و آب به میزان کافی به دیگ نرسد ، همچنین ممکن است برخی از اجزای داخلی ماشین لباسشویی و یا تنظیمات دستگاه بهم خورده باشد.

وجود لکه هایی بروی لباس ها بعد از شستشو 

اگر لباس های شما قبل از شستشو دارای لکه بوده و بعد از شستشو همچنان لکه باقی مانده است ، ممکن است لکه با شستشوی آب و مواد شوینده پاک نشود ، و نیاز به یک حلال داشته باشد ، ولی اگر بعد از شستشو این لکه ها بوجود آمده است ، احتمال دارد دلیل آن نشت روغن از موتور ماشین لباسشویی  سامسونگ باشد. برای رفع مشکل و تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ باید موتور دستگاه سرویس شود.

مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین لباسشویی سامسونگ روشن نمی شود و از کار افتاده است

در این مواقع ممکن است مشکل ناشی از فعال شدن سوئیچ عدم تعادل دستگاه باشد که به علت عدم توازن بار بوجود می آید، برای رفع مشکل لباس ها را یکنواخت داخل ماشین لباسشویی قرار دهید و لباس ها را پخش کنید، و مجددا دستگاه را راه اندازی کنید، اگر مشکل برطرف نشد ممکن است ایراد از برد دستگاه و یا تایمر الکترونیکی ماشین لباسشویی باشد، این یک مشکل تخصصی است و برای برطرف شدن آن میتوانید با کارشناسان تعمیرآل مشورت گرفته تا در صورت نیاز از دستگاه شما بازدید و عیب یابی شود.

ماشین لباسشویی سامسونگ چکه میکند و آب پس میدهد (نشتی دارد) 

این مشکل ممکن است به دلیل استفاده بیش از حد از مواد شوینده در لباسشویی، زشتی یا سوراخ شدن یا ترک برداشتن دیگ لباسشویی و شلنگ ورودی آب، شل شدن شلنگ ها، انسداد شلنگ تخلیه، خرابی پمپ ها و غیره  پیش بیاید، دقت داشته باشید در صورت چکه کردن و پس دادن آب در اولین اقدام ماشین لباسشویی سامسونگ را از برق کشیده و به هیچ عنوان از آن استفاده نکنید؛ چون احتمال برق گرفته گی و یا وارد شدن آب به داخل موتور و یا اجزای الکترونیکی دستگاه بسیار بالاست و ممکن است هزینه های غیر قابل جبران به همراه داشته باشد، در صورت پیش آمدن همچین مشکلاتی تعمیرکاران مجرب تعمیرآل در کوتاه ترین زمان ممکن از دستگاه شما بازدید کرده و عمل عیب یابی وتعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ شما را انجام میدهند.

مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ

لرزش بیش‌ از اندازه

معمولا لرزش بیش از حد ماشین لباسشویی به علت تراز نبودن دستگاه پیش می آید، و یا ممکن است دستگاه بروی سطح نامناسبی قرار گرفته باشد؛ همچنین ممکن است به علت ساییده گی نوارهای لرزش گیر داخلی هم این مشکل ایجاد شود. این مشکل جزئی در صورت برطرف نشدن می تواند صدمات جدی و بیشتری به ماشین لباسشویی شما وارد کند.

فرم درخواست تماس

دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ نمی چرخد

از دیگر مشکلات رایجی که ممکن است برای لباسشویی سامسونگ شما به وجود بیاید؛ نچرخیدن دیگ آن است. نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی می تواند ناشی از چند عامل باشد. اغلب برای تعمیر لباسشویی در این مورد، مجبور به باز کردن بدنه لباسشویی و بررسی دقیق آن می باشد. عواملی که باعث خرابی در چرخش دیگ لباسشویی می شوند، شامل موارد زیر هستند:

 1. میزان لباس بیش از ظرفیت لباسشویی باشد: وقتی میزان لباس های داخل لباسشویی بیشتر از حد معقول و ظرفیت دستگاه باشد؛ تعادل و مکان صحیح دیگ دچار اختلال شده و موتور دستگاه قادر به چرخاندن دیگ لباسشویی نمی باشد. مانند این است که یک پتو گلبافت دو نفره را در یک لباسشویی 7 کیلویی قرار دهید!
 2. ایراد در قفل درب دستگاه: هنگامی درب لباسشویی را برای شستشوی لباس ها می بندید، در صورتی که کلید اعلان بسته بودن درب کار نکند و یا درب به خوبی بسته نشود، لباسشویی به صورت خودکار شروع به کار نخواهد کرد و در صورت استارت زدن دستگاه، دیگ نخواهد چرخید.
 3. تنظیمات لباسشویی: از تنظیمات لباسشویی؛ سویچ سرعت چرخش دیگ است، در صورتی که تنظیمات آن صحیح نباشد و یا قطعه سویچ تخریب شده باشد، از چرخیدن دیگ ممانعت خواهد شد.
 4. مسدود بودن مسیر تخلیه: در صورتی که شیلنگ تخلیه دستگاه مسدود شود و یا پمپ تخلیه ماشین لباسشویی معیوب باشد و آب را از دستگاه خارج نکند؛ ممکن است موتور لباسشویی قادر به چرخاندن نهایی و خشک کردن لباس ها نباشد.
 5. موتور اصلی دستگاه: از اینها گذشته، ممکن است ایراد از موتور اصلی دستگاه لباسشویی باشد. در این صورت موتور فعالیت نکرده و نمی تواند دیگ لباسشویی را به چرخش درآورد.
مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ

آب ماشین لباسشویی سامسونگ به درستی تخلیه نمی شود

وقتی این مشکل پیش می آید، که پمپ تخلیه شما معیوب شده و یا تسمه دستگاه پاره شده باشد، حتی ممکن است شلنگ تخلیه دستگاه مسدود شده باشد که آب باقی مانده در ماشین لباسشویی را تخلیه نمیکند.

سبد ماشین لباسشویی سامسونگ به درستی نمی چرخد و یا اصلاً کار نمیکند

یکی از علت هایی که سبد ماشین لباسشویی سامسونگ به درستی نمی‌چرخد و یا کلا کار نمیکند به علت خرابی سوئیچ درب و یا ضامن درب، سوختن سنوید چرخش دستگاه، مشکل در سیم های رابط، پاره گی و یا بریده گی تسمه و یا ایرادات اجزای داخلی الکترونیک دستگاه می‌باشد.

آب وارد دستگاه لباسشویی نمیشود

اگر در تامین آب هیچ مشکلی ایجاد نشود، ممکن است دستگاه فقط بین چرخه پر کردن باشد. چند ثانیه صبر کنید و ممکن است چرخه کامل از سر گرفته شود.
یک ماشین لباسشویی که پر نمی شود ممکن است داراییک لوله ورودی جزئی مسدود شده باشدیا ممکن است پیچش در لوله وجود داشته باشد. از طرفی شیلنگها نیز می توانند از بین بروند و نشت ایجاد کنند. شیلنگ ها و لوله ها نسبتا ارزان است و جایگزین کردن آن ساده است.
فقط به خاطر داشته باشید که هرگز نباید با تلاش برای برطرف کردن خطای الکترونیکی با یک دستگاه، امنیت خود را به خطر بیندازید. ایمنی همیشه اولین کاری است که باید انجام دهید. توجه داشته باشید که با ارتباط با کارشناسان برتر ما، می توانید به راحتی بدون دردسر اقدام به تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ کنید.

دور تند لباسشویی سامسونگ کار نمی کند

این مورد که لباسشویی سامسونگ شما روی دور تند نمی رود؛ می تواند ناشی از چند مشکل فنی در لباسشویی باشد. وقتی دور تند لباسشویی کار نکرد؛ باید چهار مورد را بررسی کنیم، تا بتوانیم علت آن را یافته و در رفع و تعمیر لباسشویی اقدام نماییم، این چهار مورد که به صورت مستقیم روی دور تند ماشین لباسشویی موثر هستند و حتی باعث می شوند لباس ها به درستی خشک نشوند؛ شمال موارد زیر هستند:

 • احتمال دارد خازن لباسشویی شما آسیب دیده باشد که تشخیص آن با تعمیرکار لباسشویی می باشد.
 • می تواند ناشی از سوختن سیم پیچی دور تند باشد.
 • امکان دارد تایمر لباسشویی ایراد داشته باشد.
 • و در نهایت در بهترین حالت امکان دارد کلید حذف دور تند فعال شده باشد.
مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ

خشک کن لباسشویی سامسونگ کار نمی کند

موضوع خشک نکردن لباس ها توسط لباسشویی سامسونگ؛ در برخی مواقع نیاز به تعمیر آن توسط تیم تعمیر ندارد و خود شما می توانید مشکل خشک نشدن لباس ها را به سادگی رفع نمایید. اما در بیشتر مواقع مانند سوختن برد الکتریکی لباسشویی، قطعا به خدمات تعمیر لباسشویی نیاز خواهید داشت. اما علل خشک نشدن لباس ها چیست؟ چرا لباس ها بعد از پایان فعالیت شست‌وشو هنوز خیس و مرطوب هستند؟ یا حتا لباس ها بعد از شست‌وشو با آب آلوده قاطی می شوند! اگر با ریست کردن تنظیمات و پاکسازی مسیر شلنگ تخلیه هنوز هم مشکل خشک نشدن لباس ها حل نشد؛ علت به وجود آمدن این مشکلات عوامل زیر هستند:

 • قطعه خشک کن سوخته یا برق آن قطع شده است 
 • برد الکتریکی ماشین مشکل دارد
 • موتور اصلی لباسشویی ایراد دارد
 • عدم دسترسی خشک کن به هوا
 • ایراد در پمپ تخلیه
 • مسدود شدن مسیر تخلیه آب آلوده

زنگ زدگی ماشین لباسشویی سامسونگ

مشکلات زنگ زدگی قطعات در استفاده های طولانی مدت بیشتر از 2 سال اتفاق می افتد، اما چرا ماشین لباسشویی زنگ می زند؟ آیا این زنگ زدگی باعث تخریب دیگر قطعات لباسشویی می شود؟ چگونه آن را برطرف کنیم؟ نگران نباشید مشکل زنگ زدگی؛ مشکل بزرگی برای لباسشویی شما نخواهد بود، اگر؛ در اسرع وقت ترمیم شود.
عواملی که باعث زنگ زدگی می شوند: همانگونه که حدس می زنید، رطوبت است. رطوبت یا از مکان قرار گیری لباسشویی، یا از عدم دستمال کشی و خشک کردن دستگاه و یا از رطوبت هوای همیشگی محوطه قرار گیری دستگاه لباسشویی می باشد.
روش های ترمیم و تعمیر زنگ‌زدگی ماشین لباسشویی: یا می توانید قطعه زنگ زده را ترمیم کنید یا تعویض. ترمیم آن به صورت استفاده از کاردک و کاغذ سمباده روی محل زنگ زده و رنگ آمیزی و سپس نصب مجدد قطعه زنگ زده می باشد. تعویض قطعه، درب یا بدنه زنگ زده نیز دیگر نیازی به توضیح ندارد.

برق داشتن سطح لباسشویی سامسونگ

برخی مواقع هنگامی که بدنه فلزی لباسشویی سامسونگ خود را لمس می کنید، احساس برق گرفتگی خفیفی می کنید که موجب می شود نسبت به آن خیلی حساس شوید. اما دلیل الکتریسیته موجود در ماشین لباسشویی چیست؟ آیا نیاز به تعمیر دارد یا می توان بدون استفاده از خدمات تعمیرال آن را در منزل رفع نمایید؟ موارد زیر را بررسی کرده و در صورت عدم رفع مشکل با تیم تعمیرال ارتباط برقرار کنید:

 1. سطح زیر لباسشویی خیس و جریان الکتریسیته از سطح خیس به لباسشویی رسیده باشد.
 2. تکنولوژی گراند در سیم کشی ماشین لباسشویی طراحی شده باشد و نیاز به اتصال به سیم تخلیه ساختمان یا لوله های فلزی داشته باشد.
 3. بررسی سیم‌کشی ماشین لباسشویی و عدم آسیب دیدگی آن.
 4. احتمال دارد مشکل از موتور لباسشویی و نیم سوز شدن آن باشد.
 5. برای اطمینان پرید برق یا سه راهه ای که منبع تغذیه لباسشویی می باشد را با دقت بررسی کنید.
مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ

سرویس و نگهداری از ماشین لباسشویی سامسونگ

دسته که ایرادات و مشکلات ماشین لباسشویی امری طبیعی است، اما با راهکار ها و سرویس هایی که در ادامه مورد بررسی قرار می دهیم، می توانید عمر مفید لباسشویی خود را تا حد ممکن بالا ببرید و نیازی به تعمیر های پی در پی دستگاه لباسشویی سامسونگ نباشد. از مهمترین موارد سرویس لباسشویی و نگه داری آن شامل:

 1. آب داغ لباسشویی متصل باشد: جهت تمیز ماندن و کاهش آلودگی های داخل لباسشویی.
 2. بیشتر از ظرفیت در آن لباس و موارد شستشو قرار ندهید: جهت کاهش استهلاک دستگاه.
 3. محفظه مواد شوینده را پاک کنید: جهت جلوگیری از رسوبات سخت در لباسشویی.
 4. ماشین لباسشویی نباید در مجاورت رطوبت باشد: جهت جلوگیری از اتصالات الکتریکی.
 5. فیلتر های دستگاه لباسشویی را هر یک ماه تمیز کنید: جهت جلوگیری از ورود رسوبات و … به داخل لباسشویی.
 6. همیشه درجه حرارت را روی حداکثر قرار ندهید: جهت کاهش استهلاک ماشین.
 7. جرم گیری دستگاه را فراموش نکنید: جهت بهینه کردن کارکرد لباسشویی.
 8. تنظیمات دستگاه را فراموش نکنید: هر نوع لباس با الیاف مختلف تنظیم مخصوص خود را دارد؛ جهت جلوگیری از استهلاک دستگاه و خرابی لباس ها.
 9. سالی یک یا دو بار آن را توسط یک تعمیرکار سرویس کنید: جهت اطمینان از سلامت لباسشویی

هزینه تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ چقدر است؟

بسته به نوع ماشین و تعمیرکار ماشین لباسشویی که استفاده میکنید، قیمت آن متفاوت خواهد بود. بهترین راه برای اطلاع از قیمت تعمیرات ماشین لباسشویی شما مشورت با شرکت و درخواست ارسال یک متخصص به محل است. اما برای اینکه یک راهنمای مناسب برای شما ارائه دهیم، شما می توانید از طریق کارشناسان ما و توضیح درباره تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ خود مشورت کنید و از این جهت یک قیمت نسبی برای تعمیر آن به دست آورید.

در صورت نیاز به اطلاعات در رابطه با همه ی لوازم خانگی های سامسونگ، روی تعمیر لوازم خانگی سامسونگ کلیک کنید..

تعویض ماشین لباسشویی سامسونگ یا تعمیر آن!

به شما پیشنهاد می شود، اگر به فکر تعویض و یا تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ خود هستید، باید چندین عوامل را در نظر بگیرید.
ببینید که چند بار تا به حال اقدام به تعمیر کردید؟ اگر بیش از 7 الی 10 بار اقدام به تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ خود کردید، به شما پیشنهاد می شود به جای تعمیر، اقدام به تعویض دستگاه خود کنید.
پس از آن، ببینید که آیا می توانید خودتان اقدام به تعمیر کنید؟ برخی اوقات صرفا می توانید با دستکاری های ساده، اقدام به تعمیر کنید.
طبق آمار میانگین تعمیر ماشین های لباسشویی مختلف، به شما پیشنهاد می شود که اگر قیمت تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ شما بیش از 50 درصد هزینه ماشین لباسشویی جدید می باشد، بهتر است که اقدام به تعویض دستگاه ماشین لباسشویی خود کنید. از این جهت اگر کمتر از 50 درصد بود، می توانید به فکر تعمیر آن باشید.


سوالات متداول ( FAQ )

 • علت سر و صدای زیاد لباسشویی سامسونگ چیست؟

  شکستن وزنه های تعادل، خرابی فنرها، معیوب شدن قطعات داخلی دیگ و عدم تراز بودن دستگاه از عواملی هستند که باعث بروز این مشکل میشوند و اگر سریعتر در دست تعمیر قرار نگیرد صد در صد به سایر اجزای لباسشویی آسیب میزند و هزینه های بیشتری برای شما عزیزان تراشیده خواهد شد.

 • هزینه تعمیرات لباسشویی سامسونگ چقدر است؟

  هزینه تعمیرات تماما بستگی به ایراد پیش آمده برای دستگاه شما دارد؛ کارشناسان تعمیرآل بعد از عیب یابی هزینه دقیق تعمیرات را به شما اعلام میکنند و در صورت موافقت شما برایتان تعمیرات انجام میشود.

 • آیا خدماتی که توسط تعمیرآل انجام میشود شامل ضمانت میشود؟

  بله ؛ بنا به قطعه ای که نکنسین متخصص ما برایتان تعویض میکند به شما ضمانت 180 روزه داده میشود و درصورت بروز مشکل قبلی بدون دریافت هزینه جدید؛ دستگاه مجدد برایتان تعمیر میشود.

 • علت نمایش ارور SUD در لباسشویی سامسونگ چیست؟

  هنگامی که بیش از حد از مواد شویند استفاده کنید این ارور روی صفحه نمایشتان نمایان میشود.


تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در خانه

قبل از استفاده از خدمات تعمیرکار، بررسی کنید که آیا شما می توانید ماشین لباسشویی را خودتان تعمیر کنید. در واقع با استفاده از دفترچه راهنما، ببینید چه راهکارهایی برای تعمیر وجود دارد.

هنوز مطمئن نیستید که چه مشکلی در دستگاه شما وجود دارد؟ برای اطلاعات بیشتر در مورد تعمیر برند ماشین لباسشویی سامسونگ، یکی از این گزینه ها فوق را بررسی کنید.

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

5 7 رای ها
نمره تعمیرآل چند؟
guest
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رضا میری
رضا میری
1 ماه قبل

سلام لباسشوییه من مدل سامسونگ هستش جدیدا موقع خشک کردن صدای زیادی داره علتش چیه؟

ریحانه امیراحمدی
ریحانه امیراحمدی
عضو
پاسخ به  رضا میری
1 ماه قبل

سلام وقت شما بخیر ؛ لرزش لباسشویی دلایل مختلفی دارد مثل خرابی آنتی شوک ها یا قطعات دیگ و یا تراز نبودن دستگاه ، اما با مراجعه سرویسکار متخصص این مشکل به راحتی قابل حل میباشد.

احمد
احمد
29 روز قبل

ما ۸ ماه پیش از یه شرکت دیگه خدمات گرفتیم متاسفانه ایراد قبل باز هم پیش امد و اون شرکت دیگه به ما ضمانتی نداد اما کارشناس شما اومدن و با کمترین هزینه دستگاه لباسشویی سامسونگ منو مثل روز اول تحویلم دادن خداروشکر تا الان که سالمه🙏🏻

ریحانه امیراحمدی
ریحانه امیراحمدی
عضو
پاسخ به  احمد
29 روز قبل

سلام، ضمن تشکر از اعتماد شما به مجموعه تعمیرال؛ خوشنودیم که توانستیم نظر شما را جلب و دستگاهتان را سالم تحویلتان دهیم.

کیوان سهرابی
کیوان سهرابی
29 روز قبل

برای خرید ماشین لباسشویی سامسونگ شما چه مدلی پیشنهاد می کنید؟

ریحانه امیراحمدی
ریحانه امیراحمدی
عضو
پاسخ به  کیوان سهرابی
28 روز قبل

به مجله راهنمای تعمیرات لوازم خانگی تعمیرآل و مقاله تعمیرات لباسشویی سامسونگ مراجعه کنید و اطلاعات لازم را کسب کنید.