You are currently viewing بررسی قفل کودک لباسشویی سامسونگ
بررسی قفل کودک لباسشویی سامسونگ

بررسی قفل کودک لباسشویی سامسونگ

ما در این مقاله تلاش کردیم مفهوم و کاربرد و همچنین خطرات قفل کودک لباسشویی سامسونگ (Samsung washing machine Child lock) را به ما آموزش بدهیم .

CTA

قفل کودک چیست ؟

قفل کودک لباسشویی سامسونگ یک ویژگی ایمنی است که از کودکان در برابر آسیب های تصادفی هنگام روشن شدن ماشین لباسشویی محافظت می کند.این عملکرد همچنین از افراد مسن و ضعیف نیز محافظت می کند. عملکرد قفل کودک در لباسشویی سامسونگ تمام دکمه های دستگاه را به غیر از دکمه پاور، قفل می کند تا چرخه شستشوی انتخاب شده قابل تغییر نباشد.علاوه بر این، در پایان چرخه شستشو، اگر قفل کودک فعال شود، به طور خودکار دستگاه را خاموش می کند. 

چگونگی عملکرد قفل کودک

قفل کودک لباسشویی سامسونگ پس از قطع برق یا پس از قطع و وصل مجدد دستگاه از برق، فعال باقی می ماند. این یک ویژگی ایمنی است که تضمین می‌کند کودک نمی‌تواند در هیچ مرحله‌ای از شستشو دستکاری کند، حتی پس از اتمام آن هم همین گونه است. با این حال، مشتری که برای اولین بار از این ویژگی قفل کودک استفاده می کند ممکن است باور کند که دستگاه دچار نقص شده است، زیرا تا زمانی که قفل کودک غیرفعال نشده است، نمی تواند از دستگاه استفاده کند.

علت نشت آب از ماشین لباسشویی سامسونگ
قفل کودک لباسشویی سامسونگ

فعال/غیرفعال کردن قفل کودک

هنگامی که قفل کودک لباسشویی سامسونگ فعال است، نشانگر “قفل کودک” (نماد قفل) در پنل جلویی روشن می شود. برای فعال یا غیرفعال کردن عملکرد قفل کودک،دکمه پاور را فشار دهید تا به حالت شستشوی اولیه بروید. با فشار دادن دکمه شروع/مکث می توانید شستشو را شروع کنید.سپس هر دو دکمه “Temp” و “Rinse/Spin” را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید. توجه داشته باشید در بعضی از دستگاه ها میتوانید دکمه های delay end یا time delay را به مدت ۳ ثانیه برای فعال یا غیر فعال کردن قفل کودک نگهدارید.

پس از فعال کردن قفل کودک، لطفاً نکات زیر را رعایت کنید

 • وقتی درب را باز می کنید در حالی که قفل کودک فعال است، آلارم هشدار باید به صدا درآید و پیام خطای “CL”ظاهر شود. در ۳۰ ثانیه، تخلیه باید به طور خودکار شروع شود. با این حال، اگر درب را ظرف ۳۰ ثانیه ببندید، آب نباید تخلیه شود.
 • برای اضافه کردن لباس های بیشتر، عملکرد قفل کودک را غیرفعال کنید.
 • برای غیرفعال کردن عملکرد قفل کودک، هر دو دکمه شستشو و چرخش(SPIN و WASH) را به طور همزمان به مدت ۳ ثانیه فشار داده و نگه دارید. اگر عملکرد Child-Lock غیرفعال باشد، نماد قفل (CL) خاموش می شود.
 • برای از بین بردن خطای «CL» روی نمایشگر، پس از تخلیه کامل آب مخزن، درب دستگاه را ببندید. سپس، برق را خاموش کرده و دوباره روشن کنید.

فرم درخواست تماس

باز درب لباسشویی در حین کار

گاهی اوقات ممکن است لازم باشد درب ماشین لباسشویی بلافاصله پس از شروع به کار باز شود. اما به دلایل ایمنی درب ماشین لباسشویی قفل میشود و پس از شروع ؛ درب دستگاه باز نمی‌شود. دستورالعمل های زیر راهنمای مفیدی برای حل برخی از مشکلات قفل درب خواهد بود. شما میتوانید برای هر گونه تعمیر و باز کردن قفل کودک لباسشویی سامسونگ سفارش تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

چرا درب هنگام شست و شو باز نمی‌شود؟

 1. هنگامی که ماشین لباسشویی شما شروع به کار می کند و داخل دیگ ماشین لباسشویی آب وجود دارد، برای جلوگیری از آبریزش درب باز نمی شود.
 2. پس از اتمام عملیات شست و شو؛ درب بسیار داغ است، به همین دلیل درب به منظور جلوگیری از آسیب باز نمی شود.
 3. وقتی قفل کودک روی ماشین لباسشویی شما اعمال شد، درب باز نمی شود.

راه های باز کردن درب

برای باز کردن در لباسشویی خود ما بهترین روش ها را به شما آموزش خواهیم داد.در زیر مواردی را بازگو کردیم تا با راه های باز کردن درب لباسشویی بیشتر آشنا شوید. تعمیرآل برای باز کردن قفل کودک لباسشویی سامسونگ بهترین تکنسین ها را به شما معرفی خواهد کرد .

درب لباسشویی سامسونگ
درب لباسشویی سامسونگ

ویدیو قفل کودک لباسشویی سامسونگ

توقف چرخه قبل از شروع عملیات

ظرف مدت ۵ دقیقه پس از شروع شستشو، می توان لباس های شسته شده را اضافه/حذف کرد.با این حال، اگر سطح آب یا دمای آب داخل درام خیلی بالا باشد، نمی توان با چشمک زدن نشانگر قفل درب، درب را باز کرد. در این حالت، منتظر بمانید تا نشانگر دیگر چشمک نزند. دکمه شروع / مکث را فشار دهید تا قفل درب باز شود. درب را باز کنید، سپس لباس های شسته شده را اضافه یا خارج کنید.پس از بستن درب، دکمه شروع/مکث را فشار دهید تا شستشو دوباره شروع شود.

در حین شست و شو درب را باز کنید

 • دکمه  Spin Only  را به مدت ۳ ثانیه فشار دهید.
 • وقتی زمان چرخه و سرعت چرخش ظاهر شد،  Spin را  مکررا فشار دهید تا سرعت چرخش مورد نظر انتخاب شود. 
 • سپس  Start/Pause را فشار داده و نگه دارید  تا چرخه شست و شو شروع شود. “توجه کنید زمان چرخش به برنامه انتخابی بستگی دارد.”

نکاتی برای باز کردن درب فقط مدل های “Add Wash”

برای لباسشویی سامسونگ که دارای عملکرد Add Wash هستند، وقتی نشانگر Add Wash روشن می‌شود، می‌توانید ماشین را متوقف کنید و لباس‌های شسته شده یا نرم‌کننده اضافی را در درام قرار دهید یا البسه را بیرون بیاورید.

نکات ایمنی

 • هنگامی که دستگاه در حال کار است، بدون فشار دادن Start/Pause، سعی نکنید درب افزودن را باز کنید.
 • از قسمت پایینی Add Door به عنوان دستگیره استفاده نکنید. انگشتان شما ممکن است گرفتار شوند. 
 • از طریق Add Door بار زیادی اضافه نکنید. عملکرد ممکن است کاهش یابد. 
 • مطمئن شوید که هیچ لباسی در Add Door گیر نکرده باشد.
 • هنگامی که دمای آب بیش از ۵۰ درجه سانتیگراد باشد، نه در اصلی و نه درب افزودنی را نمی توان باز کرد.

نکاتی در مورد عملکرد قفل کودک

حتی اگر برق خاموش و سپس روشن باشد، قفل کودک لباسشویی سامسونگ فعال باقی می ماند. هنگامی که قفل کودک فعال شود. حتی زمانی که برق قطع می شود یا درب باز می شود، آب به طور خودکار ظرف ۳۰ ثانیه تخلیه می شود. وقتی اعلان “CL” نمایش داده می شود، عملکرد قفل کودک را نمی توان غیرفعال کرد. با این حال، عملکرد Child-Lock را می توان با نمایش خطای “dE” غیرفعال کرد.

هشدار

با روشن بودن عملکرد قفل کودک، زنگ هشدار به صدا در می آید و به محض باز شدن درب، پیام خطا (CL,dE) ظاهر می شود. تخلیه پس از ۳۰ ثانیه به طور خودکار شروع می شود و نمی توان آن را در وسط چرخه متوقف کرد، حتی اگر برق در حال قطع شدن باشد. اگر درب قبل از ۳۰ ثانیه بسته شود، آب تخلیه نمی شود. برای اضافه کردن لباس های بیشتر پس از تنظیم عملکرد قفل کودک، همیشه به یاد داشته باشید که قبل از ادامه این ویژگی را پاک کنید


سوالات متداول ( FAQ )

چگونه قفل کودک را در ماشین لباسشویی سامسونگ باز کنیم؟

 دکمه TEMP و SPIN را به مدت ۳ ثانیه فشار داده و نگه دارید.یا دکمه های Time delay و Delay end را به مدت ۳ ثانیه فشار داده و نگه دارید .

ارور “SUD” لباسشویی سامسونگ به چه علت میباشد؟

این ارور مربوط به ریختن کف بیش از حد داخل جا پودری میباشد.

چرا ماشین لباسشویی سامسونگ من چشمک می زند؟

نصب نادرست لاستیک دور درب یا عدم تعادل بار داخل مخزن از دلایل چشمک زدن دستگاه است. به همین دلیل، روی متعادل کردن اندازه بار کار کنید.

ارور “LE” به چه علت نمایش داده میشود؟

سطح پایین آب در طول چرخه شست و شو از دلایل بروز این ارور میباشد.

نتیجه گیری

قفل کودک لباسشویی سامسونگ از آپشن هایی هستند که به راحتی میتوانند فعال و غیر فعال شوند. در این مقاله تمامی نکات مرتبط با قفل کودک لباسشویی سامسونگ را برایتان توضیح داده ایم.

منبع: samsung.com

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...