You are currently viewing جاپودری ماشین لباسشویی و نحوه استفاده از آن
جاپودری ماشین لباسشویی و نحوه استفاده از آن

جاپودری ماشین لباسشویی و نحوه استفاده از آن

یکی از پرکاربردترین قطعات ماشین لباسشویی، جاپودری ماشین لباسشویی (Washing-machine-powder-and-how-to-use-it) آن است. هرچند در نگاه اول، جاپودری لباسشویی از اهمیت چندانی برخوردار نیست، اما درصورت هر گونه خرابی و یا اختلال در این قسمت، چرخه‌ ی شستشو با مشکل روبرو خواهد شد.


شمال تهران

۲۲۷۵۷۲۱۶


جنوب تهران

۳۳۴۷۰۱۶۳دفتر مرکزی

۷۷۵۱۶۲۰۷


شرق تهران

۷۷۹۰۵۲۰۱مرکز تهران

۶۶۴۸۷۲۵۵


غرب تهران

۴۴۵۵۷۴۳۸


از آنجایی که جا پودری بیشتر از سایر قطعات لباسشویی مورد استفاده قرار می گیرد و در دسترس است، نیاز به استفاده صحیح و هم چنین نگهداری مناسب دارد. در این مقاله تلاش شده است تا اطلاعاتی مفیدی در این رابطه در اختیار شما عزیزان، قرار گیرد؛ لذا شما می توانید با مطالعه آن و رعایت نکات زیر، از جا پودری ماشین لباسشویی خود، به درستی مراقبت  کنید.

جاپودری ماشین لباسشویی
جاپودری ماشین لباسشویی

بخش‌ های مختلف جاپودری در ماشین لباسشویی

برای استفاده صحیح از جاپودری، بهتر است ابتدا با بخش های مختلف آن آشنا شویم. در زمان استفاده از جاپودری، چهار یا سه بخش را مشاهده می‌ کنید که البته بخش چهارم در همه‌‎ی ماشین های لباسشویی ‌موجود نمی باشد. هر کدام از این بخش‌ ها، کاربردی خاص دارند، که در زیر به آن اشاره شده است :

بخش اول

این بخش مخصوص ریختن پودرلباسشویی، برای شستشوی اولیه است و با علامت ( I ) نشان داده شده است. در این قسمت باید، پودر کمتری، نسبت به پودر شستشوی اصلی بریزید. در حدود نصف پودر شستشوی اصلی، برای این بخش کافی است.

بخش دوم

این بخش که با علامت ( II ) نشانه گذاری شده است، مرتبط با شستشوی اصلی است. در این بخش نیاز به پودر لباسشویی به میزان بیشتر از بخش اول می باشد.

بخش سوم

این بخش مرتبط با مایع نرم کننده است و شما می توانید آن را با علامت  ( *  )  و یا عبارت Softener  تشخیص دهید.

بخش چهارم

این بخش مرتبط به مواد رنگی موادی (مایع مخصوص لباس‌های رنگی یا مشکین شوی) می باشد.

این بخش در تمامی ماشین های لباسشویی وجود ندارد.

نکته

ویدئو جاپودری ماشین لباسشویی و نحوه استفاده از آن

محل ریختن پودر ماشین لباسشویی

اکثر افراد از پودر ماشین لباسشویی ، برای شستشوی لباس استفاده می کنند. جهت جلوگیری از آسیب دیدن البسه هنگام شست و شو با پودر ماشین لباسشویی، به نحوه ریختن پودر در لباسشویی و مواردی که در زیر به آن اشاره شده، توجه نمایید:

جاپودری ماشین لباسشویی
  • پودر لباسشویی حتماً، باید دربخش جاپودری ماشین لباسشویی، که با علامت ‌های ( II و I ) نمایش داده شده ریخته شود.
  • برای شست و شوی لباس‌ها در حالت معمولی، پر کردن بخش شستشوی اصلی ( II ) از پودر کافی خواهد بود.
  • برای ریختن پودر، کثیفی لباس‌ها، و یا مدت زمان شستشو را در نظر بگیرید.
  • برای  لباس‌های کثیف، به جای ریختن مقدار زیادتری از پودر، بهتر است در بخش پیش شستشو کمی پودر اضافه  کنید.
  • هیچ گاه پودر لباسشویی را به صورت مستقیم، روی لباس یا داخل دیگ ماشین لباسشویی نریزید. همیشه پودر را در محفظه مخصوص بریزید.
  • لباس‌های سبک و پارچه‌هایی از جنس تور نیازمند پودر کمتری هستند.
  • محل ریختن نرم کننده و یا مایع شست وشو در ماشین لباسشویی را هرگز بیشتر از خط  MAX پر نکنید.

محل ریختن مایع لباسشویی

مایع لباسشویی را می توان جایگزین پودر لباسشویی کرد. اما استفاده از مایع لباسشویی نیز، باید به مقدار مناسب و متناسب با میزان البسه باشد. برای اضافه کردن مایع لباسشویی، بخش جداگانه ای وجود ندارد، بلکه باید مایع را درهمان قسمت که در آن پودر لباسشویی ریخته می‌شود، بریزید.

در اکثر مدل ها، برای ریختن مایع لباسشویی، باید شاسی را که کلمه  MAX  روی آن  نوشته شده ( این شاسی جدا از محفظه جاپودری در اختیار شما قرار دارد)، را در محفظه مخصوص پودر قرار دهید، و مایع لباسشویی را تا کلمه MAX و یا کمی پایین ‌تر از آن اضافه کنید. در برخی مدل‌ها این شاسی به صورت ثابت قرار دارد. اما چنانچه در مدل ماشین لباسشویی شما این بخش قرار ندارد، حتماً به راهنمای دستگاه خود مراجعه نمایید.

جاپودری ماشین لباسشویی
جاپودری ماشین لباسشویی

نحوه صحیح استفاده و نگهداری از جاپودری

مایع لباسشویی، نرم کننده، پودر لباسشویی و یا سایر مواد شستوشو لباس را در محفظه‌های مخصوص هریک و در زمان درست آن اضافه کنید.
از دیگر موارد، تمیز کردن جاپودری است، این است که تمیز کردن این قسمت باعث می‌شود، کیفیت شستشو بالاتر باشد و همچنین با شستن آن، بوی بدی، در مخزن ایجاد نشود.
نحوه صحیح استفده از جاپودری

قیمت جاپودری

قیمت جاپودری ماشین لباسشویی در تمامی مدل ها متفاوت است. قیمت انواع جاپودری بسته به نوع دستگاه از ۵۰ هزار تومان شروع و تا ۴ میلیون تمام می شود اما تمامی قیمت ها متغیر می باشد و ممکن است قیمت ها بالاتر هم بروند.


سوالات متداول ( FAQ )

پودر یا مایع ماشین لباسشویی را در کدام قسمت جاپودری بریزیم؟

قسمتی که با علامت II مشخص شده بهترین مکان برای ریختن پودر یا مایع میباشد. بهتر است در صورتیکه از پودر استفاده میکنید دیگر از مایع استفاده نکنید.

میزان ریختن پودر یا مایع ماشین لباسشویی چقدر است؟

برای مایع های نرم کننده لباسشویی توجه داشته باشید حدود دو سوم ازمحفظه دستگاه پر شود و برای پودرهای لباسشویی سعی کنید کلا یک پیمانه داخل جاپودری بریزید طوری که پودر از جاپودری به بیرون نریزد.

آیا میتوان درصورت کثیف بودن بیش از حد لباس ها، پودر را بیشتر ریخت؟

بیشتر ریختن پودر در جاپودری نه تنها باعث ایجاد کف بیش ازحد میشود بلکه باعث میشود در انتها لک های سفید روی لباس ها باقی بماند. بجای ریختن پودر بیشتر؛ برنامه شست و شوی طولانی تز انتخاب کنید.

نحوه صحیح نگهداری از جاپودری به شکل است؟

برای تمیز کردن جاپودری میتوانید با دست آرام جاپودری را از محفظه خارج کنید و آن را بشویید و مجدد در جای خود قرار دهید.از دیگر موارد، تمیز کردن جاپودری است، این است که تمیز کردن این قسمت باعث می‌شود، کیفیت شستشو بالاتر باشد و همچنین با شستن آن، بوی بدی، در مخزن ایجاد نشود.

منبع: ariel.in

نتیجه گیری

در پایان، استفاده درست از جاپودری ماشین لباسشویی نیز، همانند سایر بخش های ماشین لباسشویی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، لذا با رعایت نکات ذکر شده،  از آن به خوبی نگهداری نمایید؛ در غیر این صورت دستگاه شما با مشکلات دیگری مواجه خواهد شد. هم چنین شما می توانید با تماس با کارشناسان ما، از خدمات ما بهره مند شوید.

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...