You are currently viewing چرا ذرات پودر پس از شستشو بروی لباسها باقی میماند ؟
چرا ذرات پودر پس از شستشو بروی لباسها باقی میماند ؟

چرا ذرات پودر پس از شستشو بروی لباسها باقی میماند ؟

زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

شاید تا به حال با مشکلاتی نظیر انواع سفیدک ها و یا باقی ماندن ذره های تاید بر روی انواع لباس ها و پوشاک، پس از شست و شو در ماشین لباسشویی مواجه شده باشید و این مسئله برایتان بسیار آزار دهنده بوده باشد شاید به همین موجب تصمیم به شست شوی مجدد لباسهای تان در چرخه ای جدید از ماشین لباسشویی گرفته باشید و شاید این مشکل باعث شده تا شما مجبور به شست و شوی لباسهای خود به روش دستی شوید، اما آیا تا به حال به عوامل شکل گیری سفیدک ها و باقی ماندن ذرات تاید بر روی لباس های خود فکر کرده اید، و یا راه حلی منطقی را برای پیشگیری یا حل این مشکل به کار بسته اید؟

در این مقاله سعی شده تا به تمامی عواملی که موجب بروز این دست از معضلات برای انواع لباس ها و پوشاک شما خواهد شد بپردازیم، تا در نهایت راهکارهایی به منظور جلوگیری و حل این مشکل ارائه دهیم، در ادامه همراه باشید. توجه داشته باشید که عوامل متعددی می تواند در سفیدک زدن یا باقی ماندن تاید پس از شست و شو بر روی لباس ها دخیل باشد که در ادامه به اصلی ترین این عوامل خواهیم پرداخت.

چرا ذرات پودر پس از شستشو بروی لباسها باقی میماند ؟
چرا ذرات پودر پس از شستشو بروی لباسها باقی میماند ؟

خرابی یا کارکرد ناصحیح المنت

المنت در ماشین های لباسشویی وظیفه تنظیم دما و درجه حرارت آب مورد نظر به منظور انجام گیری فرایند شست و شو را بر عهده خواهد داشت، حال در نظر داشته باشید که هرگونه ضعف در عملکرد و یا خرابی المنت موجب عدم تنظیم صحیح دمای استاندارد آب برای شست و شو خواهد شد و کم بودن دمای آب از حد استاندارد خود می تواند احتمال حل نشدن مواد شوینده پودری در آب را بالا برده و موجب باقی ماندن ذرات آن پس از شست و شو بر روی لباس ها بشود.

چرا ذرات پودر پس از شستشو بروی لباسها باقی میماند ؟
چرا ذرات پودر پس از شستشو بروی لباسها باقی میماند ؟

راه حل

قبل از آن که به منظور شست و شوی لباس های خود اقدام به عمل آورید، از جنس، نوع بافت و نحوه شست و شوی آن ها اطلاع کسب کنید تا بدین وسیله به تفکیک لباسهای خود در هنگام شست و شو از نظر نوع جنس بافت بپردازید و بهترین برنامه شست و شو لباسشویی خود را برای پاکیزگی موثر لباس های مورد نظر انتخاب کنید.

چرا ذرات پودر پس از شستشو بروی لباسها باقی میماند ؟
چرا ذرات پودر پس از شستشو بروی لباسها باقی میماند ؟

ریختن بیش از حد پودر لباسشویی در جاپودری

ممکن است به علت ریختن بیش از اندازه پودر لباسشویی مورد نظر در داخل مخزن پودر و یا جا پودری لباسشویی خود، پس از شست و شوی لباسهای تان با انواع باقی مانده ذرات پودر شست و شو بر روی لباسهایتان مواجه شوید، زیرا در این صورت فرایند شست و شو نتوانسته میزان اضافه پودر وارد شده به دستگاه را به طور کامل در سیستم تخلیه استخراج کند و همین امر موجب باقی ماندن آن ها بر روی لباس ها پس از شست و شو خواهد شد.

راه حل

دقت داشته باشید تا همواره قبل از شست و شوی لباس هایتان بسته به میزان و حجم آن ها از مقدار پودر شست و شو متناسب با مقدار لباس های مورد نظر استفاده کنید، این امر در تشکیل نشدن انواع سفیدک ها و شکل گیری بقایای پودر لباسشویی بر روی لباسهای شما بسیار موثر خواهد بود.

استفاده از پودر و مواد شوینده بی کیفیت

همواره با توجه به انتخاب پودر شست و شویی مناسب برای ماشین لباسشویی خود به شست و شوی انواع لباس ها بپردازید، انواع پودر های لباسشویی بی کیفیت که شاید گاهی در هنگام استفاده آن ها با مشکلاتی نظیر چسبندگی ذرات پودر به یکدیگر مواجه شده باشیم، علاوه بر آن که در هنگام انجام گیری فرایند شست و شو ماشین لباسشویی به خوبی در آب حل نخواهند شد و پس از شست و شو بر روی لباس ها باقی خواهند ماند، می توانند برای نوع بافت لباس های شما و همچنین دستگاه ماشین لباسشویی نیز زیان آور واقع شوند.

چرا ذرات پودر پس از شستشو بروی لباسها باقی میماند ؟
چرا ذرات پودر پس از شستشو بروی لباسها باقی میماند ؟

سوالات متداول ( FAQ )

  • چرا ذرات مواد شوینده روی لباس ها باقی میماند؟

    ریختن بیش از حد مواد شوینده همیشه باعث شده تا ذرات پودر بصورت لکه های سفید روی لباسها باقی بماند. با ریختن به اندازه مواد شوینده در جاپودری ؛ از بروز این مشکل جلوگیری کنید.

  • چرا پودر در جاپودری حل نمیشود؟

    مرطوب بودن جاپودری، نا مرغوب بودن مواد شوینده ، دمای نا مناسب آب و ریختن بیش از حد مواد شوینده باعث حل نشدن پودر در جاپودری میباشد.

راه حل

تا جای ممکن به جای استفاده از انواع پودر های لباسشویی از مایع ماشین لباسشویی به منظور شست و شوی لباسهای خود استفاده کنید، مایع ماشین لباسشویی علاوه بر آن که در فرایند شست و شو ترکیب موثرتری را با آب از خود نشان خواهد داد، از تغییر رنگ و فرسودگی بافت لباسهای شما نیز جلوگیری به عمل خواهد آورد و به لطافت هرچه بیشتر لباسهای شما کمک خواهد کرد، همچنین اگر به منظور شست و شوی لباسهای خود قصد استفاده از انواع پودر های ماشین لباسشویی را دارید، دقت داشته باشید تا از مرغوب ترین و با کیفیت ترین نوع ان ها استفاده کنید.

در انتها با در نظر گرفتن نکات مزبور، علاوه بر آن که از بروز مشکلاتی همچون باقی ماندن انواع مواد شوینده و سفیدک بر روی لباسهایتان جلوگیری به عمل می آورید، با شست و شوی صحیح لباسهای خود از پاکیزگی و آراستگی آن ها لذت خواهید برد، و همواره به بافت لباسهایتان طول عمر بیشتری خواهید بخشید.

5 1 رای
نمره تعمیرآل چند؟
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها