You are currently viewing علت ماندن پودر روی لباس در لباسشویی
چرا ذرات پودر پس از شستشو بروی لباسها باقی میماند ؟

علت ماندن پودر روی لباس در لباسشویی

شاید تا به حال با مشکلاتی نظیرماندن پودر روی لباس در لباسشویی (Remaining powder on clothes in the laundry)، پس از شست و شو در ماشین لباسشویی مواجه شده باشید و این مسئله برایتان بسیار آزار دهنده بوده باشد شاید همین با برخورد با این مشکل، موجب تصمیم به شست شوی مجدد لباسهای تان در چرخه ای جدید از ماشین لباسشویی گرفته باشید و شاید این مشکل باعث شده تا شما مجبور به شست و شوی لباسهای خود به روش دستی شوید.

CTA

در این مقاله سعی کردیم تا به تمامی عواملی که موجب بروز این دست از معضلات برای انواع لباس ها و پوشاک شما خواهد شد بپردازیم، تا در نهایت راهکارهایی به منظور جلوگیری و حل این مشکل ارائه دهیم، در ادامه همراه باشید. توجه داشته باشید که عوامل متعددی می تواند در سفیدک زدن یا باقی ماندن تاید پس از شست و شو بر روی لباس ها دخیل باشد که در ادامه به اصلی ترین این عوامل خواهیم پرداخت.

استفاده از شوینده بی کیفیتاستفاده بیش از حد از مواد شوینده
حل نشدن پودرخرابی المنت
کثیفی ماشین لباسشوییپر شدن بیش از حد ماشین لباسشویی
علت ماندن پودر روی لباس در لباسشویی
ماندن پودر روی لباس در لباسشویی
ماندن پودر روی لباس در لباسشویی

خرابی یا کارکرد ناصحیح المنت

المنت در ماشین های لباسشویی وظیفه تنظیم دما و درجه حرارت آب مورد نظر به منظور انجام گیری فرایند شست و شو را بر عهده خواهد داشت، حال در نظر داشته باشید که هرگونه ضعف در عملکرد و یا خرابی المنت موجب عدم تنظیم صحیح دمای استاندارد آب برای شست و شو خواهد شد و کم بودن دمای آب از حد استاندارد خود می تواند احتمال حل نشدن مواد شوینده پودری و ماندن پودر روی لباس در لباسشویی شما بشود.

راه حل

قبل از آن که به منظور شست و شوی لباس های خود اقدام به عمل آورید، از جنس، نوع بافت و نحوه شست و شوی آن ها اطلاع کسب کنید تا بدین وسیله به تفکیک لباسهای خود در هنگام شست و شو از نظر نوع جنس بافت بپردازید و بهترین برنامه شست و شو لباسشویی خود را برای پاکیزگی موثر لباس های مورد نظر انتخاب کنید.

فرم درخواست تماس

ماشین لباسشویی بیش از حد پر شده است

با پر کردن بیش از حد ماشین لباسشویی علاوه بر اینکه به دیگ دستگاه آسیب جدی وارد می کند، باعث ماندن پودر روی لباس در لباسشویی نیز می شود. بنابراین بهتر است دستگاه را بیش از اندازه پر نکنید تا از باقی ماندن پودر روی لباس جلوگیری شود.

ریختن بیش از حد پودر لباسشویی

ممکن است به علت ریختن بیش از اندازه پودر لباسشویی مورد نظر در داخل مخزن پودر و یا جا پودری لباسشویی خود، پس از شست و شوی لباسهای تان با ماندن پودر روی لباس در لباسشویی مواجه شوید، زیرا در این صورت فرایند شست و شو نتوانسته میزان اضافه پودر وارد شده به دستگاه را به طور کامل در سیستم تخلیه استخراج کند و همین امر موجب باقی ماندن آن ها بر روی لباس ها پس از شست و شو خواهد شد.

ماندن پودر روی لباس در لباسشویی
ماندن پودر روی لباس در لباسشویی

راه حل

دقت داشته باشید تا همواره قبل از شست و شوی لباس هایتان بسته به میزان و حجم آن ها از مقدار پودر شست و شو متناسب با مقدار لباس های مورد نظر استفاده کنید، این امر در تشکیل نشدن انواع سفیدک ها و شکل گیری بقایای پودر لباسشویی بر روی لباسهای شما بسیار موثر خواهد بود.

حل نشدن پودر

اگر از پودر لباسشویی استفاده می کنید، ممکن است به طور کامل حل نشود. همیشه قبل از قرار دادن لباس، ابتدا پودر شوینده را در ماشین لباسشویی خالی بریزید.

ماشین لباسشویی کثیف است

اگر هرگز ماشین لباسشویی خود را تمیز و جرم گیری نکرده اید، ممکن است خاک، مواد معدنی و مواد شوینده باقی مانده باشد که دوباره روی لباس ها رسوب می کنند.

استفاده از پودر و مواد شوینده بی کیفیت

همواره با توجه به انتخاب پودر شست و شوی مناسب برای ماشین لباسشویی خود به شست و شوی انواع لباس ها بپردازید، انواع پودر های لباسشویی بی کیفیت که شاید گاهی در هنگام استفاده آن ها با مشکلاتی نظیر چسبندگی ذرات پودر به یکدیگر مواجه شده باشیم، علاوه بر آن که در هنگام انجام گیری فرایند شست و شو ماشین لباسشویی به خوبی در آب حل نخواهند شد و پس از شست و شو بر روی لباس ها باقی خواهند ماند،

می توانند برای نوع بافت لباس های شما و همچنین دستگاه ماشین لباسشویی نیز زیان آور واقع شوند.

نکته

پودر/مایع لباسشویی

ماندن پودر روی لباس در لباسشویی
  1. پودر شوینده کمی ارزانتر است.
  2. پودر شوینده روی لکه های گلی موثرتر است. شوینده مایع روی لکه های چربی بهتر است.
  3. شوینده مایع برای پیش تصفیه لکه یا شستن دست بهتر است.
  4. استفاده از مواد شوینده مایع راحت تر است.
  5. مواد شوینده مایع باقیمانده کمتری روی لباس می‌گذارد.

سوالات متداول ( FAQ )

چرا ذرات مواد شوینده روی لباس ها باقی میماند؟

ریختن بیش از حد مواد شوینده همیشه باعث شده تا ذرات پودر بصورت لکه های سفید روی لباسها باقی بماند. با ریختن به اندازه مواد شوینده در جاپودری ؛ از بروز این مشکل جلوگیری کنید.

چرا پودر در جاپودری حل نمیشود؟

مرطوب بودن جاپودری، نا مرغوب بودن مواد شوینده ، دمای نا مناسب آب و ریختن بیش از حد مواد شوینده باعث حل نشدن پودر در جاپودری میباشد.

نتیجه گیری

تا جای ممکن به جای استفاده از انواع پودر های لباسشویی از مایع ماشین لباسشویی به منظور شست و شوی لباسهای خود استفاده کنید، مایع ماشین لباسشویی علاوه بر آن که در فرایند شست و شو ترکیب موثرتری را با آب از خود نشان خواهد داد، از تغییر رنگ و فرسودگی بافت لباسهای شما نیز جلوگیری به عمل خواهد آورد و به لطافت هرچه بیشتر لباسهای شما کمک خواهد کرد.

همچنین اگر به منظور شست و شوی لباسهای خود قصد استفاده از انواع پودر های ماشین لباسشویی را دارید، دقت داشته باشید تا از مرغوب ترین و با کیفیت ترین نوع ان ها استفاده کنید.

تعمیرآل

در انتها با در نظر گرفتن نکات مزبور، علاوه بر آن که از بروز مشکلاتی همچون باقی ماندن انواع مواد شوینده و سفیدک بر روی لباسهایتان جلوگیری به عمل می آورید، با شست و شوی صحیح لباسهای خود از پاکیزگی و آراستگی آن ها لذت خواهید برد، و همواره به بافت لباسهایتان طول عمر بیشتری خواهید بخشید.

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...