You are currently viewing تعمیر ظرفشویی فریجیدر
تعمیر ماشین ظرفشویی فریجیدر

تعمیر ظرفشویی فریجیدر

از جمله وسایلی که با علم روز همراه هست ماشین های ظرفشویی است ،ظرفشویی ها نه تنها کار ظرف شستن رو برای ما انجام میدهند ، بلکه توی مصرف آب هم صرفه جویی میکنند، امروز قصد داریم به برخی از نکات تعمیر ظرفشویی فریجیدر ( Frigidaire Dishwasher repair) بپردازیم.

CTA

تعمیر ظرفشویی فریجیدر

ماشین‌های ظرفشویی کم کم به یکی از متداول ترین لوازم خانگی در آشپزخانه ها تبدیل شده اند، استفاده راحت ، زحمت کمتر ، صرفه جویی در مصرف آب ، تنها چند مورد از مزایای ماشین‌های ظرفشویی هستند، ممکن است بعد از مدتی مشکلاتی برای دستگاه شما پیش بیاید، برای تعمیر ظرفشویی فریجیدر مشکل متخصصین تعمیرآل در کمترین زمان ممکن از دستگاه شما بازدید خواهند کرد.

تعمیر ماشین ظرفشویی فریجیدر
تعمیر ماشین ظرفشویی فریجیدر
  • روشن نشدن ظرفشویی فریجیدر
  • تمیز نشدن
  • علت صدای بلند
  • خشک نکردن
  • بوی بد بعد از شستشو
  • عدم تخلیه آب
  • بسته نشدن درب ظرفشویی فریجیدر
  • علت چکه کردن آب ظرفشویی فریجیدر

چرا ماشین ظرفشویی روشن نمیشود

روشن نشدن دستگاه علل مختلفی دارد وقتی ماشین ظرفشویی شما روشن نمیشود شما باید در وحله اول ، برق ورودی دستگاه و سیم های ورودی را بررسی کنید ، ممکن است سیم ها دچار پارگی یا سوختگی شده باشند که نیاز به تعویض دارند ،

در موارد بعدی باید میکروسوئیچ درب را بررسی کنید ، در صورت خرابی یا معیوب شدن میکروسوئیچ و بسته نشدن درب ، دستگاه روشن نمیشود ، همچنین فیوز حرارتی را که داخل ماشین ظرفشویی قرار دارد ، و در نهایت برد و اتصالات آن را بررسی کنید، هر کدام از موارد فوق مانع روشن نشدن دستگاه شما میشود.

علت تمیز نشستن ظروف توسط ماشین ظرفشویی چیست

وقتی دستگاه ظروف را به دقت نمیشورد ، ممکن است به علت استفاده از مواد شوینده بی کیفیت باشد ، در انتخاب مایع شوینده دقت کافی بخرج دهید و مایع شوینده با کیفیت برای شستشو انتخاب کنید ، قبل از شستشو ظروف را از قطعات خوراکی و غذا پاک کنید ، و دقت کنید هر ظرفی را در جای مخصوص خود قرار دهید تا آب از افشانه های دستگاه براحتی به ظروف شما برسد ،در نهایت سختی آب را بررسی کنید ، سختی آب باعث درست شسته نشدن و لک شدن ظروف میشود ، میتوانید از دستگاه تصفیه آب و یا از محلول های ویژه جهت کم کردن سختی آب استفاده کنید.

علت اینکه دستگاه با صدای بلند کار میکند چیست

وقتی ماشین ظرفشویی با صدای بلند و غیرعادی کار میکند ،معمولا به علت نصب نادرست دستگاه است ، و یا ممکن است دستگاه تراز نباشد شما میتوانید با مراجعه به دفترچه راهنمای دستگاه خود نکات نصب دستگاه را مرحله به مرحله بررسی کنید ،در غیر این صورت بازوی آب فشان را بررسی کنید ممکن است علت سرو صدای غیرعادی دستگاه به علت برخورد این قطعه با ظروف باشد.

تعمیر ماشین ظرفشویی فریجیدر
تعمیر ماشین ظرفشویی فریجیدر

چرا ماشین ظرفشویی ظروف را به درستی خشک نمیکند

در این مواقع معمولا بخش تامین حرارت دستگاه به مشکل خورده است ، ترموستات ، المنت و اتصالات وابسته به آن را بررسی کنید ، اگر مشکل از ترموستات دستگاه باشد با تعویض قطعه مربوطه مشکل برطرف خواهد شد. برای تعمیر ظرفشویی فریجیدر شما عزیزان میتوانید با ما در ارتباط باشید.

علت بوی بد بعد از شستشوی ظروف چیست

مهمترین علتی که باعث تولید بوی بد در ماشین ظرفشویی میشود ،ماندن غذا و خوراکی در لابلای درز های ماشین ظرفشویی است ، که موجب ایجاد باکتری و بوی بد دستگاه میشود ، شما باید دستگاه را به دقت بررسی کرده و غذاهای باقی مانده را تمیز کرده و با اسپری ضد عفونی کننده باکتری های موجود را از بین ببرید. و یا میتوانید از قرص ها و شوینده های مخصوص این کار استفاده کنید

تعمیر ماشین ظرفشویی فریجیدر
تعمیر ماشین ظرفشویی فریجیدر

نشت و چکه کردن آب که نیاز به تعمیر ظرفشویی فریجیدر دارد

وقتی آب از دستگاه شما چکه میکند، اولین موضوعی که باید بررسی کنید شلنگ ورودی آب است ، نشتی ورودی آب را بررسی کنید ، ممکن است شلنگ تاشده باشد یا پوسیده باشد ، بعد از این موضوع تراز بودن دستگاه را بررسی کنید ، تراز نبودن دستگاه یکی از علت های چکه کردن آب از ماشین ظرفشویی است ، در آخر پمپ ظرفشویی دستگاه را بررسی کنید تا دچار گرفته گی و یا خرابی نشده باشد ، در صورت خرابی با تعویض پمپ تخلیه مشکل شما حل میشود.

چرا دستگاه عمل تخلیه را انجام نمیدهد

وقتی ماشین ظرفشویی عمل تخلیه را به درستی انجام نمیدهد ، در اولین مرحله گرفتگی احتمالی شلنگ تخلیه ، فیلتر دستگاه همچنین ورودی آب دستگاه را بررسی کنید، اگر بعد از بررسی موارد فوق مشکل شما برطرف نشد ، ممکن است نیاز به تعویض قطعاتی از پمپ یا اتصالات آن داشته باشید ، شما میتوانید با تعمیرکاران تعمیرآل تماس بگیرید ، تا در کمترین زمان ممکن از دستگاه شما بازدید کنند.

تعمیر ماشین ظرفشویی فریجیدر
تعمیر ماشین ظرفشویی فریجیدر

علت بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی

وقتی درب ماشین لباسشویی بسته نشود ، دستگاه عملیات شستشو را شروع نمیکند ، این مشکل میتواند به علت خرابی برد و اتصالات آن ، و یا خرابی پوشش درب دستگاه باشد با تعویض قطعه معیوب میتوانید مشکل دستگاه را برطرف کنید.


سوالات متداول(FAQ)

علت وجود بوی بد در داخل ماشین ظرفشویی؟

 
از اصلی ترین عوامل وجود بوی بد در داخل دستگاه های ظرفشویی، می توان به وجود پسماند غذایی در محیط داخلی ماشین ظرفشویی اشاره نمود، در نتیجه همواره از نظافت و پاکیزگی ماشین ظرفشویی خود به ویژه پاکیزگی محیط داخلی آن اطمینان حاصل کنید.

عدم انجام گیری روند شست و شو در ماشین ظرفشویی؟

قطع برق و یا اختلال در منبع تغذیه دستگاه از اولین احتمالات انجام نگرفتن روند شستشو در ماشین های ظرفشویی خواهد بود.
بسته نشدن درب دستگاه نیز می تواند موجب عدم کارکرد در ماشین ظرفشویی باشد، همچنین وجود انواع اختلالات در بخش موتوری ماشین های ظرفشویی نیز می تواند از شروع روند شست و شو جلوگیری کند.

علت اختلال در خشک کن ماشین ظرفشویی؟


از مهم ترین عوامل بروز اختلال در بخش خشک کن ماشین های ظرفشویی، می تواند به انواع خرابی های بخش حرارتی دستگاه اشاره نمود، وجود انواع نقص فنی در ترموستات و دیگر قطعات می تواند روند خشک کردن ظروف پس از هر بار شست و شو را با مشکل روبرو کند.

نتیجه گیری

تعمیر ماشین ظرفشویی فریجیدر و نحوه برطرف کردن مشکلات آن همیشه معضلی برای دارندگان ظرفشویی می باشد که در این مقاله ما به تمامی نکات برای رفع ایرادات آن ، اشاره کردیم و امیدواریم که برایتان مفید واقع شده باشد. در انتهای این مقاله میتوانید تجربیات و نظرات و پیشنهادات خود را از طریق سایت تعمیرآل برای ما بیان کنید

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...