You are currently viewing تعمیر ظرفشویی جی پلاس
تعمیر ماشین‌ ظرفشویی جی پلاس

تعمیر ظرفشویی جی پلاس

از جمله وسایلی که با علم روز همراه هست ماشین های ظرفشویی است ،ظرفشویی ها نه تنها کار ظرف شستن رو برای ما انجام میدهند ، بلکه توی مصرف آب هم صرفه جویی میکنند، امروز قصد داریم به برخی از نکات تعمیر ظرفشویی جی پلاس (G Plus dishwasher repair) بپردازیم.

CTA
تعمیر ظرفشویی جی پلاس

امروزه حضور تکنولوژی بیش از پیش در خانه های ما ایرانی ها به چشم میخورد ، و حضور بسیار پر رنگی داره ، شاید بدون برخی از اونها زندگی برای ما سخت و طاقت فرسا بشود ، لوازم خانگی جزو مواردی است که با شدت زیادی با تکنولوژی روز آمیخته شده و کمک شایانی به کارهای روزمره انسانها میکند.

تعمیر ماشین‌ ظرفشویی جی پلاس
تعمیر ظرفشویی جی پلاس

انواع مشکلات ظرفشویی جی پلاس

موارد به شرح زیر میباشد:

  • روشن نشدن ماشین ظرفشویی
  • عدم تخلیه
  • لک شدن ظروف پس از شستشو
  • نشستن ظروف
  • از کار افتادن کلید های دستگاه
  • نشتی آب
  • بوی بد ظرفشویی

ماشین ظرفشویی جی پلاس روشن نمیشود

وقتی دستگاه شما روشن نمیشود ، اولین اقدام بررسی پریز برق است ، ممکن است پریز برق به علل مختلف برق نداشته باشد ، بعد از بررسی صحت پریز درب ماشین ظرفشویی و فیوز حرارتی دستگاه را چک کنید ، اختلال در این دو بخش میتواند مانع شروع به کار دستگاه شما باشد ، در موارد بعد مشکل میتواند از برد ، موتور و سیستم برق رسانی دستگاه باشد ، که در این مواقع  ماشین ظرفشویی باید توسط کارشناسان تعمیرات لوازم خانگی سرویس شود.

ظرفشویی عمل تخلیه را انجام نمیدهد

وقتی با این مشکل مواجه شدید برای تعمیر ظرفشویی جی پلاس در وحله اول شلنگ تخلیه دستگاه و پمپ دستگاه را بررسی کنید ، ممکن است ذرات غذا و خوراکی راه ورودی را مسدود کرده باشد و شما میتوانید به راحتی آن را پاکسازی کنید ، همچنین شل بودن و یا معیوب بودن تسمه پمپ تخلیه ، عملکرد غلط چفت درب ، نیز میتواند سبب شود تا عمل تخلیه انجام نگردد ، در موارد حاد تر شما نیاز به تعویض پمپ تخلیه و اتصالات آن دارید.

تعمیر ماشین‌ ظرفشویی جی پلاس
تعمیر ظرفشویی جی پلاس

ظرف ها پس از شستشو لک میشود

معمولا وقتی ظرف ها لک میشود ، که یا برنامه مناسبی برای شستشو انتخاب نکرده اید و یا بیش از حد از مواد شوینده استفاده کرده اید ، با انتخاب یک برنامه شستشو مناسب برای شستن ظرف ها ، و انتخاب یک شوینده با کیفیت و استفاده از میزان مناسب از آن میتوانید مشکلات عمده ی لک شدن ظروف را از بین ببرید.

مطالب پیشنهادی: تعمیر کولر گازی جی پلاس

دستگاه ظروف را به خوبی نمیشورد

اگر از مواد شوینده بی کیفیت استفاده شود ، و یا دستگاه دچار آبریزی شده باشد ، همچنین با کمبود فشار آب مواجه شویم ، معمولا ظروف به خوبی شسته نمیشوند ، همچنین ممکن است ایرادی برای اجزای داخلی دستگاه پیش آمده باشد ، مثلا بازوی های شستشو ضعیف شده باشند ، و یا افشانه های آب ضعیف کار کنند.

تعمیر ماشین‌ ظرفشویی جی پلاس
تعمیر ظرفشویی جی پلاس

کلید های ماشین ظرفشویی جی پلاس از کار افتاده است

در این مواقع اول باید به صفحه نمایش نگاه کنید که آیا کد خطا یا اروری نمایش میدهد یا خیر ، خیلی از مشکلات با آشنایی و شناخت کد های خطا به راحتی بر طرف میشود ، اگر کد خطایی در کار نبود ، دکمه های دستگاه را چک کنید ،

گاها دکمه ها به سمت داخل گیر کرده اند و مانع از فرمان پذیری دیگر دکمه ها میشوند ، اگر همه موارد را چک کردید و مشکل همچنان باقی بود به احتمال زیاد برد اصلی دستگاه و اتصالات آن دچار آسیب شده اند که نیاز به بررسی تخصصی توسط کارشناسان تعمیرات لوازم خانگی است ، شما میتوانید با تماس با تیم تعمیرآل در کوتاه ترین زمان ممکن مشکلات دستگاه خود را برطرف سازید.

تعمیر ماشین‌ ظرفشویی جی پلاس
تعمیر ظرفشویی جی پلاس

ماشین ظرفشویی جی پلاس آب نشت میدهد

در وحله ی اول شما باید درب دستگاه و درز گیر آن را بررسی کنید و ببینید که آیا درب دستگاه به درستی بسته میشود یا خیر ، اگر شکاف یا آسیب دیده گی مشاهده کردید ، باید درزگیر را تعویض کنید ، البته شما قبل از تعویض باید سوئیچ شناور دستگاه را بررسی کنید ، گاهی این پنل در موقعیت پایین گیر میکند ، ممکن است شی ای باعث گیر کردن آن شده باشد که این امر باعث میشود دستگاه شما بیش از حد پر شود و نشت کند ، سوئیچ شناور را بررسی کرده و هر چیزی که باعث گیر کردن آن شده است را برطرف کنید.

CTA

چرا ماشین ظرفشویی بود بد تولید میکند؟

یکی از عللی که باعث تولید بوی بد در ماشین ظرفشویی میشود ،ماندن غذا در جای جای ماشین ظرفشویی است ، که موجب ایجاد باکتری و بوی بد دستگاه میشود ، شما باید دستگاه را به دقت بررسی کرده و غذاهای باقی مانده را تمیز کرده و با اسپری ضد عفونی کننده باکتری های موجود را از بین ببرید.

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی نحوه تعمیر ظرفشویی جی پلاس پرداختیم و انواع مشکلات آن را برای کاربران تعمیرآل توضیح دادیم، همچنین شما عزیزان میتوانید جهت تعمیرات ماشین ظرفشویی جی پلاس میتوانید با کارشناسان تعمیرآل در ارتباط باشید. سوالات خود را برای ما کامنت کنید.

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

منبعتعمیرآل

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...