You are currently viewing راهنمای استفاده ماشین لباسشویی ال جی
راهنمای استفاده ماشین لباسشویی ال جی

راهنمای استفاده ماشین لباسشویی ال جی

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

ال جی یکی از بزرگ ترین کمپانی های تولید کننده لوازم برقی نظیر ماشین لباسشویی در سر تا سر دنیا است که کیفیت بی نظیر و ویژگی های منحصر به فرد آن باعث شده است اغلب مشتریان به استفاده از تولیدات آن روی آورند. از همین رو ارائه راهنمای استفاده ماشین لباسشویی ال جی بسیار حائز اهمیت بوده و به همین دلیل بر آن شدیم تا به بررسی این موضوع مهم بپردازیم.

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که راهنمایی های لازم جهت نصب، راه اندازی و کار با ماشین لباسشویی ال جی را نیاز دارید، تا پایان مطلب با ما همراه باشید.
نخستین موضوعی که توجه به آن هنگام خرید ماشین لباسشویی ال جی ضروری می باشد، خرید این وسیله از فروشگاه های معتبر ارائه دهنده لوازم خانگی برند الجی و نیز دریافت کارت گارانتی این محصول می باشد.

راهنمای استفاده ماشین لباسشویی ال جی
راهنمای استفاده ماشین لباسشویی ال جی

راهنمای استفاده و نکات مربوط به ماشین لباسشویی ال جی (LG)

اطلاعات ایمنی لباسشویی ال جی (LG)

اطلاعات ایمنی ماشین لباسشویی ساخت شرکت الجی یکی از مهم ترین اطلاعاتی است که توجه و به کارگیری نکات آن احتمال بروز خطرات احتمالی در حین به کارگیری محصول را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد.

از جمله مهم ترین این ویژگی ها می توان به:

 • عدم ورود ضربه های شدید به دکمه های موجود
 • عدم قرار دهی قالی، کارتن و سایر سطوح ساخته شده از مواد شیمیایی
 • پیشگیری از بازی کردن کودکان با ماشین لباسشویی و قرار گرفتن آن ها در آن
 • جلوگیری از نزدیک شدن حیوانات خانگی به ماشین لباسشویی مورد نظر
 • بستن درب ماشین بدون توسل به زور و عدم باز نکردن درب ماشین لباسشویی در زمان انجام شستشو
 • عدم روشن نمودن دستگاه به هنگام مشکوک بودن آن به خرابی
 • عدم ورود فشار به درب ماشین لباسشویی در زمان بسته نشدن آن و… اشاره نمود.
راهنمای استفاده ماشین لباسشویی ال جی
راهنمای استفاده ماشین لباسشویی ال جی

اطلاعات نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی ال جی (LG)

به کارگیری برخی نکات در زمان نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی ال جی بسیار حائز اهمیت می باشد. برای مثال پیش از این که اقدام به نصب ماشین لباسشویی مورد نظر کنید، به بررسی ظاهر بدنه دستگاه پرداخته و اطمینان حاصل کنید که سالم است. به یاد داشته باشید که این دسته از ماشین های لباسشویی به منظور استفاده در فضای باز مناسب نبوده و محل نصب و قرار دهی آن ها باید دارای هوایی متعادل و به دور از سرما و گرمای زیاد باشد.
لازم است یادآوری شود که در زمان نصب ماشین لباسشویی ال جی سیم یا دو شاخه اتصال به زمین را به منظور تطبیق با کلیه شاخصه های کشوری نصب نمایید. نصب ماشین لباسشویی الجی روی فرش اشتباه بزرگ و رایجی است که اکثر افراد آن را انجام می دهند. همواره به خاطر داشته باشید که این دسته از ماشین های لباسشویی باید بر روی سطح بدون فرش قرار بگیرند تا بتوانند عملکرد قابل قبولی را از خود به نمایش بگذارند.
نکته آخری که گوشزد کردن آن خالی از لطف نخواهد بود این است که رعایت نظافت ماشین و اطراف آن از تجمع حشرات موذی خودداری نموده و بدین ترتیب شما را به دردسر نخواهد انداخت.

موقعیت نصب

در هنگام نصب ماشین لباسشویی الجی حتما آن را بر روی سطحی صاف و یک دست مستقر ساخته و اطمینان حاصل کنید که روزنه گردش هوای دستگاه توسط کارتن، فرش و یا موکت

اشغال نشده باشد. استفاده از چوب، مقوا و… به منظور تراز کردن ماشین اشتباهی است که این روزها بسیار شاهد آن هستیم.

از چنین تلاشی دست برداشته و ماشین لباسشویی الجی را به طور منطقی و درست تراز نمایید. از قرار دادن ماشین لباسشویی در کنار وسایلی نظیر بخاری و اجاق گاز خودداری نموده و هرگز دستگاه را در مکان های که دمای آن ها صفر و یا کمتر از صفر درجه است، قرار ندهید.
پریز برق مورد استفاده برای راه اندازی دستگاه باید حدود 5/1 متر از آن فاصله داشته باشد. ضروری است که اتصال انجام شده حتما دو شاخه باشد. از قرار دادن مواد شوینده بر روی ماشین لباسشویی نیز بپرهیزید. 

راهنمای استفاده ماشین لباسشویی ال جی
راهنمای استفاده ماشین لباسشویی ال جی

اتصال آب ماشین لباسشویی ال جی (LG)

شلنگ مورد استفاده به منظور اتصال ماشین لباسشویی الجی به شیر آب باید حتما نو و مخصوص این کار باشد. جالب و در عین حال لازم است که فشار آب مورد استفاده در این زمینه باید در بازه 100 تا 1000 پاسکال باشد. نکته مهم دیگر این که پیش از به کارگیری ماشین لباسشویی مورد نظر از استحکام و عدم نشتی شیرهای آب اطمینان حاصل کنید. عدم خمیدگی و شکستگی شلنگ آب یکی دیگر از موارد موجود در این زمینه است.

اتصال شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی (LG)

در صورت اتصال شلنگ تخلیه به سیفون با به کارگیری سیم و یا تسمه محل اتصال را محکم نموده و مطمئن شوید که هیچگونه نشتی ندارد. به یاد داشته باشید که شلنگ به کار گرفته شده به منظور تخلیه باید کمتر از یک متر با زمین فاصله داشته باشد. استفاده از شلنگ های بسیار بلند به دلیل ایجاد سر و صدای ناهنجار توصیه نمی گردد.

راهنمای شستشوی البسه در ماشین لباسشویی ال جی (LG)


یکی از نکاتی که پیش از شستشو با دستگاه مورد نظر باید به بررسی آن بپردازید، نحوه شستشوی لباس مورد نظر است که غالبا بر روی برچسب موجود بر آن نصب شده است. لازم به ذکر است که هر پارچه با توجه به بافتی که دارد، نیازمند روشی خاص برای شستشو می باشد. بنابراین سعی کنید لباس های دارای نوع شستشوی یکسان را با هم در دستگاه قرار دهید.

جداسازی لباس های تیره از لباس های روشن شگردی است که بدون شک همه ما از دلیل آن آگاهیم. اگر می خواهید لباس های رنگ روشنتان تیره نشوند، آن ها را در دو نوبت جدا بشویید. اگر شما هم به آن دسته از افرادی تعلق دارید که لباس های بسیار کثیف را به همراه لباس های نه چندان کثیف وارد ماشین لباسشویی ال جی می کنید، باید بدانید که این کار اشتباه بوده و بهتر است برای دفعات بعد از انجام آن صرف نظر کنید.
بسیاری از کاربران همواره شکایت می کنند که دستگاه در حین انجام عملیات خشک کردن لرزیده و سر و صدای زیادی ایجاد می کند. این دسته از کاربران باید بدانند که در صورت قاطی کردن لباس های کوچک و بزرگ با یکدیگر و متعادل سازی مقدار آن ها می توانند به لرزش و سر و صدای ایجاد شده پایان بدهند.
خالی کردن جیب لباس ها، بستن زیپ ها و بندها و برس کشیدن یقه و سر آستین لباس ها به منظور شستشوی بهتر از دیر موارد مهمی است که دانستن آن ها به منظور استفاده از ماشین لباسشویی الجی الزامی می باشد.

راهنمای استفاده ماشین لباسشویی ال جی
راهنمای استفاده ماشین لباسشویی ال جی

توجه داشته باشید که…
در ساختار ماشین لباسشویی الجی با سه کشو مجزا مواجه هستید. این سه کشو شامل کشوی مواد شوینده اصلی، خیس خورده و نرم کننده می باشند که به صورت مستقل از هم تعبیه شده اند. استفاده از مواد نرم کننده را پیش از رسیدن به خط max متوقف نمایید. جالب است بدانید که ماشین لباسشویی شما مواد نرم کننده را در آخرین مرحله شستشو به طور اتوماتیک به لباس ها می افزاید. از باز کردن کشوی مواد شوینده در حین جریان یافتن آب در آن خودداری نمایید.

امکانات ماشین لباسشویی ال جی (LG)

Intensive

این گزینه تاثیر شستشو را در صورت کثیف بودن لباس ها افزایش می دهد.

Pre wash

این گزینه در صورت کثیف بودن لباس ها به آبکشی آن ها پیش از شروع شستشو می پردازد.

Crease care

این گزینه از چروک شدن لباس ها جلوگیری نموده و آن ها را اتو کشیده به شما تحویل می دهد.

Medic rinse

این گزینه فرآیند آبکشی را با کیفیت قابل قبول تری انجام می دهد.

Cotton eco

این گزینه موجب صرفه جویی در مصرف آب می شود.

سوالات متداول ( FAQ )

 • برای شست و شوی تمیزتر لباس هایی که بسیار چرک هستند از کدام برنامه میتوان استفاده کرد؟

  استفاده از برنامه Intensive ، تاثیرپذیری شست و شو را روی لباسهای حساس و بسیار کثیف ، چند برابر میکند.

 • دکمه های “Time delay یا Delay end” ؛ به چه کاری می آید؟

  برای برطرف نمودن قفل کودکتنها با فشردن این دکمه ها تنها برای 3 ثانیه .

 • برای نرفتن روی حالت خشک کن لباسشویی ال جی، چه برنامه ای را انتخاب کنیم؟

  no spin.

راهنمای استفاده از پنل نمایشگر ماشین لباسشویی ال جی (LG)

Power

این گزینه به منظور روشن کردن ماشین لباسشویی الجی مورد استفاده قرار می گیرد.

Start/pause

این گزینه به منظور راه اندازی و یا متوقف کردن ماشین لباسشویی الجی به کار گرفته می شود.

Time delay

برای رفع کردن قفل کودک میتوان از این دکمه کمک گرفت.

Medic rinse و pre wash

به صورت همزمان این گزینه دستگاه را در برابر تغییرات ناگهانی قفل نموده و قفل کودک نیز محسوب می شود. نگه داشتن همزمان این دو گزینه موجب غیر فعالسازی قفل می گردد.

Spin

این گزینه باعث فعالسازی خشک کن دستگاه می گردد. جالب است بدانید که هر بار فشردن این گزینهجالب است بدانید که هر بار فشردن این گزینه موجب تغییر مدت زمان می گردد.

No spin

این گزینه از رفتن به حال خشک کن جلوگیری به عمل می آورد.

Rinse hold

اگر گزینه spin را به طور مکرر بفشارید، این گزینه فعال شده و لباس ها را در آب موجود در ماشین لباسشویی غوطه ور نگه می دارد.
بسته به برنامه ای که انتخاب می کنید، زمانی تعیین و ماشین لباسشویی ال جی شروع به کار می کند. در پایان نیز دستگاه پایان عملیات را از طریق پخش آلارم اعلام نموده و درب ماشین به منظور برداشتن لباس ها باز می گردد.

در نهایت اگر ماشین لباسشویی ال جی شما با مشکلات جدی مواجه شد می توانید از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در شرکت تعمیر لوازم خانگی تعمیرآل، استفاده کنید.
 

3.3 4 رای ها
نمره تعمیرآل چند؟
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها