You are currently viewing مرکز تعمیر لباسشویی کنوود
مرکز تعمیر لباسشویی کنوود

مرکز تعمیر لباسشویی کنوود

زمان تقریبی مطالعه: 8 دقیقه

ما در این مقاله توضیحات کاملی راجب تعمیر لباسشویی کنوود (Kenwood washing machine repair) را برای شما شرح داده ایم. با ما همراه باشید. ماشین های لباسشویی کنوود چندین سال هست که جای خودشان رو به عنوان پای ثابت لوازم خانگی در خانه های ایرانی باز کرده اند ، از مدل های سطلی ، دو قلو و قدیمی تا مدل های تمام اتوماتیک و قابل برنامه ریزی جدید، برای استفاده بهتر از لباسشویی شما باید با روش های نگه داری و حفظ این دستگاه آشنا باشید.

CTA


علت روشن نشدن ماشین لباسشویی چیست

در اولین قدم در مواقع روشن نشدن دستگاه شما، برای تعمیر ماشین لباسشویی کنوود (Kenwood)،باید اطمینان حاصل کنید که لباسشویی شما برق دریافت میکند یا خیر ، شما باید با یک ولت متر برق خروجی را بررسی کنید، اگر جریان الکتریسیته ای در کار نبود ، پریز و پنل برق خانگی را بررسی کنید ، گاها مشکل از پریز برق ورودی است ، دقت کنید اگر موتور لباسشویی بیش از حد کار کند و داغ شود دستگاه بصورت یک عمل پیشگیرانه موتور را خاموش میکند و تا خنک نشدن آن روشن نمیشود ،

تعمیر لباسشویی کنوود
تعمیر لباسشویی کنوود

میکروسوئیچ درب

اگر از دستگاه زیاد کار کشیده اید این یک مسئله طبیعی است ولی اگر مرتبا این اتفاق میوفتد برای تعمیر لباسشویی کنوود ،باید اجزای داخلی و برد ماشین بررسی شود،اکثر ماشین های لباسشویی به نحوی طراحی شده اند که وقتی درب دستگاه بسته و قفل نشود دستگاه شروع به کار نمیکند. شما باید بررسی کنید که آیا درب دستگاه به درستی بسته میشود و یا خیر، ممکن است میکروسوئیچ درب معیوب شده باشد، که نیاز به تعویض دارد.

میکروسوئیچ درب

در مواقعی هم ممکن است لولای اتصال درب به دستگاه آسیب دیده باشد ،در نهایت باید ولوم تایمر دستگاه را بررسی کنید، اگر ولوم تراز نباشد دستگاه شروع به کار نمیکند برای بررسی ، تایمر را به جلو ببرید اگر مشکلی برای ولوم تایمر پیش نیامده باشد دستگاه شروع به کار میکند.
 

لرزش لباسشویی کنوود

اگر متوجه افزایش ناگهانی لرزش ماشین لباسشویی خود شدید یا به نظر می‌رسد که در حال تکان خوردن است، نگران نباشید، این یک مشکل رایج است. ممکن است به این دلیل باشد که ماشین لباسشویی شما روی زمین ناهموار قرار دارد یا کمک فنرها از شاسی ماشین لباسشویی جدا شده اند.

اگر متوجه لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی کنوود خود شده اید نگران نباشید، این یک مشکل رایج در تمامی لباسشویی ها می باشد. این ایراد ممکن است به این دلیل باشد که پایه های ماشین لباسشویی به درستی تنظیم نشده است و ماشین لباسشویی روی زمین ناهموار قرار گرفته شده است و یا کمک فنر های لباسشویی دچار عیب و از شاسی جدا شده اند. برای رفع این ایراد و تعمیر لباسشویی کنوود می توانید با مجموعه تعمیرآل در تماس باشید.

تعمیر لباسشویی کنوود
تعمیر لباسشویی کنوود

تخلیه نشدن آب لباسشویی کنوود

وقتی آب ماشین لباسشویی تخلیه نمیشود معمولا دستگاه شروع به نشت هم میکند و کف و اطراف دستگاه خیس میشود، در هنگام بروز این مشکل در مرحله اول شما باید برای تعمیر لباسشویی کنوود گرفتگی شلنگ تخلیه را بررسی کنید ، خیلی از مواقع ممکن است به علت مسدود شدن شلنگ تخلیه توسط جسمی ،عمل تخلیه انجام نشود ،در مرحله بعد علت عدم تخلیه آب را میتوان در گرفتگی و یا معیوب شدن پمپ تخلیه یافت ، پمپ تخلیه را بررسی کرده ، تسمه و قرقره و دیگر اجزای پمپ را چک کنید.

و از سلامت پمپ اطمینان حاصل کنید. اگر پمپ مشکلی داشته باشد با تعویض پمپ و یا قطعاتی از آن مشکل تخلیه آب برطرف خواهد شد، در مورد آخر باید به استفاده بیش از حد از مواد شوینده اشاره کنیم ، استفاده بیش از حد از مواد شوینده باعث تولید کف شده و همین کف با حجم زیاد مانع عملکرد صحیح تخلیه آب توسط دستگاه میشود.
 

فرم درخواست تماس

دیگ لباسشویی نمی چرخد

وقتی دستگاه روشن میشود و دیگ شروع به چرخش نمیکند، برای تعمیر لباسشویی کنوود، باید علل مختلفی را بررسی کرد : در اولین قدم شما باید بررسی کنید که آیا بیش از اندازه لباس داخل لباسشویی نریخته باشید ، حجم زیاد لباس ها باعث بهم خوردن تراز و تعادل دستگاه شده و بخش اجرایی لباسشویی اجازه راه اندازی دستگاه را نمی‌دهد، اگر اینطور است لباس ها را در دیگ لباسشویی تقسیم کنید و یا از حجم آن ها بکاهید.

علت جمع شدن آب در دیگ لباسشویی

مورد بعدی مشکلات مربوط به درب لباسشویی است ، هرگونه اختلالی که مانع بسته شدن درب دستگاه شود، توسط سیستم ایمنی خطا حساب شده و اجازه راه اندازی دستگاه به شما را نمیدهد ، درب دستگاه ، میکروسوئیچ و اتصالات مربوط به درب را بررسی کنید ،ممکن است معیوب شدن پمپ تخلیه باعث عدم شروع به کار دستگاه باشد ، در اکثر مدل ها پمپ تخلیه در بخش پایینی و جلوی دستگاه پشت قاب محافظ دستگاه است.

پمپ تخلیه

با باز کردن قاب به پمپ تخلیه دسترسی پیدا میکنید، گرفته گی ها احتمالی را برطرف کرده و درصورت خرابی که نیاز به تعمیر لباسشویی کنوود دارد ، قطعه معیوب را تعویض کنید،در مدل های تسمه دار، معیوب شدن و یا پاره گی تسمه ها میتواند باعث بروز این مشکل شود ، تسمه ها را برس کرده و درصورت پاره گی به تعویض آن اقدام کنید، در نهایت مشکل میتواند از برد دستگاه و یا معیوب شدن بخش هایی از موتور دستگاه باشد ، که نیاز به بررسی تخصصی دارد.

پمپ تخلیه

در صورت برسی موارد فوق و باقی ماندن مشکل نگران نباشید، با کارشناسان تعمیرآل تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن از دستگاه شما بازدید کنند.

باقی ماندن پودر روی لباس

وجود ذرات و اثرات پودر لباسشویی بر روی لباس ها بعد از شستشو معمولا به این علت پیش می آید که : شیر آب سرد ورودی دچار گرفتگی رسوبی شده باشد و آب به میزان کافی به دیگ نرسد ، همچنین ممکن است برخی از اجزای داخلی ماشین لباسشویی و یا تنظیمات دستگاه بهم خورده باشد.

باقی ماندن پودر روی لباس

برای تعمیر لباسشویی کنوود می توانید با مجموعه تعمیرآل تماس حاصل نمایید تا در اسرع وقت کارشناسان مجرب و ماهر مجموعه ما با شما تماس بگیرند.

علت لک شدن لباس ها پس از شستشو

اگر لباس های شما قبل از شستشو دارای لکه بوده و بعد از شستشو همچنان لکه باقی مانده است، ممکن است لکه با شستشوی آب و مواد شوینده پاک نشود و نیاز به یک حلال داشته باشد، ولی اگر بعد از شستشو این لکه ها بوجود آمده است،

علت لک شدن لباس ها پس از شستشو

احتمال دارد دلیل آن نشت روغن از موتور دستگاه باشد. برای رفع مشکل باید موتور دستگاه سرویس شود.

نشت آب از لباسشویی کنوود

این مشکل ممکن است به دلیل استفاده بیش از حد از مواد شوینده در لباسشویی، نشتی یا سوراخ شدن یا ترک برداشتن دیگ لباسشویی و شلنگ ورودی آب، شل شدن شلنگ ها، انسداد شلنگ تخلیه، خرابی پمپ ها و غیره  پیش بیاید، دقت داشته باشید در صورت چکه کردن و پس دادن آب در اولین اقدام ماشین لباسشویی را از برق کشیده و به هیچ عنوان از آن استفاده نکنید.

چون احتمال برق گرفته گی و یا وارد شدن آب به داخل موتور و یا اجزای الکترونیکی دستگاه بسیار بالاست و ممکن است هزینه های غیر قابل جبران به همراه داشته باشد، در صورت پیش آمدن همچنین مشکلاتی تعمیرکاران مجرب تعمیرآل در کوتاه ترین زمان ممکن از دستگاه شما بازدید کرده و تعمیر لباسشویی کنوود را انجام میدهد.

E01E02E03E04E10
E12E21E33E34E60
ارور های لباسشویی کنوود
تعمیر لباسشویی کنوود
تعمیر لباسشویی کنوود

ارور های ماشین لباسشویی کنوود

ما در این قسمت از مقاله تمامی ارور های لباسشویی کنوود را برای شما شرح داده ایم تا راحت تر بتوانید ایراد دستگاه خود را بررسی و برای تعمیر لباسشویی کنوود سریعتر اقدام نمایید.

خطای E01

این کد خطا نشان می دهد که درب ماشین لباسشویی شما به درستی بسته نشده است. اگر صدای بسته شدن درب را نمی شنوید این یک مشکل فنی است و باید با یک تکنسین تعمیر لباسشویی کنوود تماس حاصل نمایید.

ارور E02 لباسشویی کنوود

ماشین لباسشویی شما فشار کم آب را تشخیص داده است که ممکن است به دلیل مشکل منبع آب باشد. این باعث می شود که دستگاه شما در طول چرخه خود به طور خودکار قطع شود.

خطای E03 لباسشویی

پمپ معیوب یا فیلتر تخلیه مسدود شده باعث نمایش این کد خطا می شود. اتصالات الکتریکی به پمپ نیز ممکن است به مشکل برخورده باشد و نیاز به بازرسی دارد.

ارور E04 ماشین لباسشویی کنوود

هنگامی که مقدار بیش از حد آب تشخیص داده شد ماشین لباسشویی شما باید به طور خودکار آن را پمپاژ کند. اگر این اتفاق نیفتد، برای حل این مشکل به کمک متخصص نیاز دارید.

ارور E10 ماشین لباسشویی

این یک مشکل آب ورودی است که در هنگام شستشو تشخیص داده می شود و ممکن است به دلیل انسداد یا آسیب دیدگی شلنگ، مسدود شدن فیلتر در شیر ورودی، یا فشار بسیار پایین آب ایجاد شود.

خطای E12 لباسشویی

این ایراد مجدد به مشکل سرریز آب مربوط می شود و ممکن است نیاز به تنظیم مجدد برنامه ماشین لباسشویی شما داشته باشد. از طرف دیگر، مشکل می تواند از شیر ورودی آب، سنسور سطح آب یا پنل لباسشویی (برد الکتریکی) باشد.

خطای E21 ماشین لباسشویی کنوود

هنگامی که ماشین لباسشویی شما مشکل تخلیه آب را در طول چرخه تشخیص داد، ممکن است به دلیل مسدود شدن یا معیوب بودن پمپ تخلیه و گرفتگی شلنگ تخلیه باشد.

کد خطای E33 لباسشویی کنوود

این نشان می دهد که لباسشویی قادر به تشخیص سیگنال سنسور سطح آب نیست. خطا ممکن است مربوط به خود سنسور سطح آب باشد یا ممکن است اتصال سیم کشی معیوب باشد.

ارور E34

خرابی سنسور دما دلیلی برای این کد خطا است و سنسور دما ممکن است معیوب یا خراب باشد و نیاز به تعویض داشته باشد.

کد خطای E60 ماشین لباسشویی کنوود

زمانی که موتور حرکت نمی کند، این کد نمایش داده می شود و موتور لباسشویی باید توسط یک تکنسین واجد شرایط بررسی شوند.


سوالات متداول ( FAQ )

 • چرا دیگ ماشین لباسشویی کنوود نمی‌چرخد؟

  خرابی تسمه و موتور، معیوب بودن تسمه و دینام و قطعات دیگ گاهی باعث عدم چرخشش لباسشویی میشود. در این موارد تعویض موتور بسیار بصرفه تر از تعمیر آن است.

 • ارور “E1” لباسشویی کنوود به چه معناست؟

  معمولا بسته نبودن درب و مشکلاتی درقفل و میکروسوئیچ درب لباسشویی باعث بروز این ارور میشوند.

 • چرا لباسشویی کنوود، آب را تخلیه نمیکند؟

  مسدود بودن فیلتر پمپ و شلنگ تخلیه از دلایلی میباشد که آب لباسشویی تخلیه نمیشود؟

 • چرا لباسشویی کنوود آبریزش دارد؟

  پارگی شلنگهای ورودی و تخلیه، پوسیدگی و در رفتگی لاستیک جلوی درب و مختل شدن سیستم جا پودری باعث آبریزش از لباسشویی میشوند.


نتیجه گیری

ما در این مقاله به شما مراحل تعمیر و کلیه ای ارورها مربوط را شرح داده ایم. چنانچه برای تعمیر لباسشویی کنوود با سفارش تعمیرات ما را در جریان قرار دهید .مجموعه تعمیرآل همواره در کنار شما عزیزان برای خدمتگزاری آماده است با ما در ارتباط باشید.

منبع: Partmaster

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

4.5 8 رای ها
نمره تعمیرآل چند؟
guest

12 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علی احمدیان
علی احمدیان
میهمان
9 ماه قبل

ماشین لباسشوی من عمل تخلیه را درست انجام نمیده باید چیکار کنم؟
کنوود مدل ۸ کیلویی

بهنوش رستگار
بهنوش رستگار
میهمان
پاسخ به  علی احمدیان
9 ماه قبل

درصورتی که تهران ساکن باشید با تماس مستقیم با مجموعه تعمیرآل یا تکمیل کردن فرم درخواست آنلاین؛ میتوانید ثبت سفارش داشته باشید تا کارشناس متخصص در اولین فرصت با شما تماس بگیرد و به رفع این مشکل کمک بپردازد.

میراث
میراث
میهمان
9 ماه قبل

دستگاه من فقط موقع خشک کردن میلرزه این ایراد فنی هست ؟

بهنوش رستگار
بهنوش رستگار
میهمان
پاسخ به  میراث
9 ماه قبل

لرزش لباسشویی هنگام خشک کردن لباسها و روی دور تند مشکلی بسیار شایع است که 90% مردم دغدغه آن را دارند ؛ از این رو حتما با تعمیر به موقع دستگاهتان این ایراد را برطرف کنید در غیر اینصورت به مرور زمان متاسفانه به باقی قطعات لباسشوییتان هم آسیب وارد میشود.

شمس
شمس
میهمان
8 ماه قبل

دستگاه من از قسمت جاپودری نشت داره میشه لطفا راهنماییم کنید.

بهنوش رستگار
بهنوش رستگار
میهمان
پاسخ به  شمس
8 ماه قبل

سلام اگر تهران ساکن هستید با ما در تماس باشید تا به بهترین نحو به مشکل شما رسیدگی کنیم.

علی یونسی
علی یونسی
میهمان
8 ماه قبل

سلام خداقوت به تیم حرفه ای تعمیرآل؛ من ۲ ساله که مشتری شما هستم و شما رو به همه آشنایان معرفی میکنم. هر کارشناسی که برای لوازم برقی منزل من اعزام کردین علاوه بر مشتری مداری و خوش خلقی بسیار حرفه ای بودن و هیچوقت تعمیرات دوباره کاری نشده. همیشه همینقدر عالی و خاص بمونین⚘️😍

بهنوش رستگار
بهنوش رستگار
میهمان
پاسخ به  علی یونسی
8 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر سپاس بیکران از این همه مهر و محبت شما. خوشحالیم که از خدمات ما راضی بودید.

علی
علی
میهمان
7 ماه قبل

داخل کابین لباسشوییم سوسک زده چیکار کنم؟؟؟؟

بهنوش رستگار
بهنوش رستگار
میهمان
پاسخ به  علی
7 ماه قبل

حتما باید تکنسین مربوطه به رفع عیب دستگاه شما بپردازند و ایراد رو براتون برطرف کنن. سمپاشی و اسید شویی لباسشویی عملی تخصصی هست که نیاز به دقت بالایی دارد.

علی حق نویس
علی حق نویس
میهمان
5 ماه قبل

با سلام خدمت شما ، من یک ماشین لباسشویی مدل 870 کنوود دارم که بعد از تعمیر دیگ آن ،به دلیل عدم جازنی صحیح فیش های دیگ هم اکنون فقط چپگرد کار میکند لطفاً من را راهنمایی کنید.

امید احدپور
امید احدپور
پاسخ به  علی حق نویس
5 ماه قبل

سلام ببینید . بنا به مدل لباسشویی شما اول باید چک کنید که درب لباسشویی کامل بسته میشه یا نه . اگه تایمرا کار نمیکنن یا فقط یکیش کار میکنه باید بردش عوض بشه . و به هیچ عنوان شما نباید دست بزنید . اگه ساکن تهران هستید اطلاع بدید که ما تکنسین هامون اعزام کنیم