You are currently viewing مرکز تعمیرات کولرگازی ال جی
تعمیر کولر گازی ال جی

مرکز تعمیرات کولرگازی ال جی

تعمیرآل تمامی خدمات و تعمیر کولر گازی ال جی (LG air conditioner repair) را به بهترین نحو انجام میدهد و همیشه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.


شمال تهران

۲۲۷۵۷۲۱۶


جنوب تهران

۳۳۴۷۰۱۶۳دفتر مرکزی

۷۷۵۱۶۲۰۷


شرق تهران

۷۷۹۰۵۲۰۱مرکز تهران

۶۶۴۸۷۲۵۵


غرب تهران

۴۴۵۵۷۴۳۸


کولر گازی یا اسپیلت چیست ؟

کولر گازی نوعی سیستم سرمایشی پرطرفدار است که توانسته سهم بالایی از بازار به خود جذب کند. مانند سایر وسایل برقی ها کولر گازی در انواع برند مختلف در بازار موجود می‌باشد که به جرات می‌توان گفت یکی از بهترین برند ها، کولر گازی ال جی می‌باشد. اگر چه تمامی خدمات و تعمیر کولر گازی ال جی نیاز به یک متخصص دارد ، ما تمامی تعمیرات آن را با بالا ترین کیفیت برای شما انجام می‌دهیم.

مشکلات کولر گازی الجی

کولر گازی شما امکان دارد مشکلاتی داشته باشد که چند نمونه ان را برسی کرده ایم و به شما نحوه برطرف کردن این ایراد ها را آموزش می‌دهیم .

تعمیر کولر گازی ال جی
  1. کولر گازی هوای سرد تولید نمی کند.
  2. دریچه های هوا مسدود یا کثیف هستند.
  3. آب در داخل خانه نشت می کند، کولر گازی هیچ هوایی نمی دهد.
  4. دستگاه روشن نمی شود، کنترل از راه دور کار نمی کند.

اسپیلت خنک نمی شود

یک تنظیم ساده در تنظیمات پنل کنترل می تواند تفاوتی در تولید هوای سرد ایجاد کند. تنظیمات پنل کنترل را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به درستی تنظیم شده اند و نیاز به تعمیر کولر گازی ال جی شما نیست.

مرحله Cool

بررسی کنید که دستگاه روی Cool تنظیم شده است و سپس دما را روی کمترین میزان تنظیم کنید که در اکثر مدل‌های LG مجهز به نمایشگر دیجیتال ۶۰ درجه فارنهایت است.

فرم درخواست تماس

تنظیم سرعت فن

سرعت فن را روی حداکثر تنظیم خود تنظیم کنید . و در صورت بر طرف نشدن این ایراد نشان‌دهنده نیاز تعمیر کولر گازی ال جی شما است .

بررسی هوای سرد

دستگاه را از نظر هوای سرد بررسی کنید. اگر هوای سرد نمی‌وزد، ممکن است نیاز به شارژ مجدد مبرد توسط یک متخصص معتبر داشته باشد. پس از پایان این مقاله در صورت نیافتن عیب دستگاهتان، میتوانید با مجموعه تعمیرآل برای درخواست تکنسین و رفع ایراد دستگاهتان تماس حاصل نمایید.

تعمیر کولر گازی ال جی
تعمیر کولر گازی ال جی

نصب اشتباه دستگاه

نصب نادرست می تواند منجر به عدم کارکرد صحیح دستگاه شود. بررسی کنید که نصب صحیح است و دستگاه مانعی ندارد. شما میتوانید برای هر گونه نصب دستگاه خود با ما تماس حاصل فرمایید تا بهترین تکنسین ها را به شما معرفی کنیم.

بررسی جریان هوای

بررسی کنید تا مطمئن شوید جریان هوا به دستگاه محدود نیست. دستگاه باید با فاصله های مناسب در هر دو طرف و در عقب بدون هیچ گونه مانعی برای جلوگیری از جریان هوا نصب شود.

بررسی موانع داخلی

هر گونه انسداد در جلوی ورودی هوا مانند مبلمان یا پنجره ها را بردارید. چون باعث میشود دستگاه به درستی کار نمیکند و نیاز به تعمیر کولر گازی ال جی شما میشود .

چک کردن موانع بیرونی

فاصله کولر پنجره ای تا موانع بیرونی مانند نرده را اندازه بگیرید. اطمینان حاصل کنید که دستگاه حداقل ۲۰ اینچ بین اگزوز و هر گونه مانع وجود دارد.

نشت آب

برای کولر گازی دیواری و پنجره ای، زاویه نصب دستگاه را بررسی کنید. دستگاه باید از حداقل ۱/۴ تا ۱/۲ اینچ به سمت خارج متمایل شود تا به درستی چگالش را از تشت پایه به بیرون تخلیه کند. شما میتوانید برای بررسی دقیق علت نشت آب از دستگاه خود مقاله علت آبریزی کولر گازی را چک کنید.

تنظیمات هوا

سیستم های کولر گازی که بیشتر از حد معمول هوا نمی‌دهد ، با موتور فن یا برد مدار کنترل کننده آن مشکل دارند. پس از انجام تمام تنظیمات، اگر دستگاه اصلاً هوا نمی دهد، نیاز به تعمیر کولر گازی ال جی میباشد شما بایست با تکنسین متخصص دستگاه شما تماس حاصل نمایید.

کولر گازی روشن نمی شود

وقتی کولر گازی ال‌جی روشن نمی‌شود، عناصر مختلف را بررسی کنید تا مطمئن شوید دستگاه برق دارد. در صورت درست بودن برق ساختمان و دستگاه برای تعمیر کولر گازی ال جی خود میتوانید به صورت آنلاین سفارش تعمیرات خود را ثبت نمایید .

تعمیر کولر گازی ال جی
تعمیر کولر گازی ال جی

خاموش بودن چراغ نشانگر

زمانی که نشانگر برق خاموش است دلایل مختلفی دارد . این دلایل به دو دسته خارجی و داخلی تقسیم میشود که آنها را برسی کنید تا مطمئن شوید نیاز به تعمیر کولر گازی ال جی خود نیست.

برق خروجی را تست کنید

یک ساعت را با عقربه دوم به پریز برق وصل کنید یا از یک وسیله الکتریکی دیگر استفاده کنید تا مطمئن شوید پریز برق دارد.که کولر گازی شما به مشکل فنی نخورده است.

کلیدهای مدار را بررسی کنید

اگر پریز کار نمی کند، قطع کننده مدار یا فیوز را بررسی کنید که نسوخته باشد.اگر درست بود نشان‌دهنده این است که باید تعمیر کولر گازی ال جی خود را به یک متخصص بسپارید.

باز نشانی کولر گازی

پس از اطمینان از کارکرد پریز، دکمه Reset را روی دوشاخه برق فشار دهید و سپس دکمه روشن/خاموش را در صفحه کنترل واحد فشار دهید. اگر دستگاه روشن نشد، میتوانید برای هر گونه سرویس و تعمیر کولر گازی ال جی خود با ما تماس حاصل فرمایید تا به بهترین نحو تعمیر کولر گازی ال جی شما را انجام دهیم .

روشن بودن چراغ نشانگر سبز

اگر چراغ روشنگر دستگاه شما روشن است این معنا های زیادی دارد که معنا های زیادی دارد . ما آنها را برسی کردیم و به شما میگوییم در چه مواقعی نیاز به تعمیر کولر گازی ال جی شما میباشد .

دوشاخه برق را باز نشانی کنید

دکمه Test را روی دوشاخه برق فشار دهید و سپس دکمه Reset و سپس دکمه Power را در کنترل پنل فشار دهید. اگر دستگاه روشن نشد برای تعمیر تماس بگیرید. اگر دستگاه روشن شود، رله ایمنی ممکن است خاموش شده باشد. وقتی چراغ نشانگر قرمز یا نارنجی است، دکمه Reset را روی دوشاخه برق فشار دهید و سپس دکمه روشن/خاموش را در صفحه کنترل فشار دهید تا دستگاه تنظیم مجدد شود. در صورت عدم موفقیت با یک متخصص تعمیر کولر گازی ال جی تماس بگیرید.

نکاتی در مورد نگهداری کولر گازی

اسپیلت را از نظر آلودگی یا زباله های انباشته شده بررسی کنید. دریچه ها، فیلتر هوا، کویل های اپراتور و کویل های متراکم کننده باید از طریق تعمیر و نگهداری پیشگیرانه منظم تمیز نگه داشته شوند تا حداکثر راندمان خنک کننده و طول عمر دستگاه تضمین شود.

فیلتر هوا را تمیز کنید

حداقل دو بار در ماه کویل های اپراتور و کویل های متراکم کننده را حداقل به صورت فصلی بررسی کنید و در صورت نیاز آنها را با دقت تمیز کنید.

مشکلات با کنترل از راه دور

باتری ها را در کنترل از راه دور بررسی کنید. ممکن است فقط نیاز به تعویض داشته باشند، یا ممکن است در جهت اشتباه نصب شوند. بررسی کنید که کنتاکت‌های باتری تمیز هستند و باتری‌ها به اندازه کافی محکم می‌شوند تا اتصال مناسب برقرار شود. اگر کنترل از راه دور هنوز کار نمی کند، پانل های حسگر را در هر دو دستگاه و دستگاه تمیز کنید. 

مشکل همچنین می تواند این باشد که فاصله یا زاویه از دستگاه برای کار کردن از راه دور بسیار طولانی است.

تعمیرآل

خنک نشدن کولر گازی ال جی

اگر کولر گازی شما خنک نمی‌شود یک ایراد فنی میباشد که لازم به تعمیر کولر گازی ال جی شما هست و باید تمامی مواردی را که اعلام میکنیم چک بفرمایید.

فیلتر هوا

اگر فیلتر هوا مسدود شده باشد، هوا نمی تواند به درستی از طریق کولر گازی عبور کند. این امر ظرفیت خنک کنندگی کولر گازی را تا حد زیادی کاهش می دهد. علاوه بر این، اگر فیلتر هوا مسدود شود، سیم پیچ های اپراتور یخ می زند. برای حذف زباله از فیلتر هوا، فیلتر را تمیز کنید. اگر امکان تمیز کردن فیلتر هوا وجود ندارد، آن را تعویض کنید.

کثیفی کویل های کندانسور

کویل های کندانسور حرارت را با عبور مبرد از سیم پیچ ها دفع می کنند. اگر کویل های کندانسور کثیف باشند، نمی توانند گرما را به طور موثر دفع کنند. با جمع شدن زباله روی کویل ها، کولر گازی کارآمدتر می شود و باعث می شود کولر گازی برای خنک شدن بیشتر کار کند.اگر کویل ها به طور قابل توجهی کثیف باشند، تهویه هوا نمی تواند دمای مناسب را حفظ کند و کمپرسور به طور مداوم در تلاش برای خنک کردن اتاق کار می کند.

کمپرسور

ممکن است کمپرسور معیوب باشد. با این حال، معمولاً اینطور نیست. قبل از تعویض کمپرسور، حتماً قطعات معیوب‌تر را بررسی کنید، به ویژه محافظ اضافه بار و خازن کمپرسور مهم است . اگر کمپرسور معیوب باشد، تنها باید توسط تکنسین های مجرب تعویض شود تمامی تعمیرات آن بستگی به انواع کمپرسور کولر گازی شما دارد.

ترموستات

ترموستات دمای هوا را کنترل می کند. هنگامی که دمای هوا از یک نقطه تنظیم شده بالاتر می رود، ترموستات کلیدی را برای تامین برق فن و کمپرسور فعال می کند. اگر ترموستات معیوب باشد، ممکن است ترموستات به درستی خنک نشود. برای تشخیص معیوب بودن ترموستات، کولر گازی را روی حالت خنک کننده قرار دهید و سپس از یک مولتی متر برای تست تداوم ترموستات استفاده کنید.که دیگر نیازی به تعمیر کولر گازی ال جی نداشته باشید.

 توجه: برخی از ترموستات ها ممکن است یک بخاری را نیز کنترل کنند و در نتیجه دارای سه ترمینال خواهند بود.

 توجه

برد کنترل

برد کنترل ولتاژ کمپرسور و موتور فن را تنظیم می کند. اگر برد کنترل از کار بیفتد، توجه داشته باشید این یکی از روشهای خوب برای تعمیر کولر گازی ال جی شماست. برخی از قطعات به درستی کار نمی کنند یا اصلا کار نمی کنند. تابلوهای کنترل اغلب به اشتباه تشخیص داده می شوند. قبل از تعویض برد کنترل، ابتدا قطعات معیوب را بررسی کنید.

برد کنترل اصلی

برد کنترل اصلی ولتاژ کمپرسور و موتور فن را تنظیم می کند. اگر برد کنترل اصلی خراب شود، برخی از قطعات به درستی کار نمی کنند یا اصلا کار نمی کنند. تابلوهای کنترل اصلی اغلب اشتباه تشخیص داده می شوند. قبل از تعویض برد کنترل اصلی، ابتدا قطعات معیوب تر را بررسی کنید.

برد کنترل دما

اگر برد کنترل دما معیوب باشد، موتور فن و کمپرسور برق نمی گیرند. تابلوهای کنترل اغلب به اشتباه تشخیص داده می شوند. قبل از تعویض برد کنترل دما، مطمئن شوید که سایر قطعات کولر گازی را بررسی کرده اید. اگر مطمئن هستید که همه اجزای دیگر به درستی کار می کنند، برد کنترل را تعویض کنید.

ترموستات کنترل دما

ترموستات کنترل دما سنسور است که دمای هوا را کنترل می‌کند و هنگامی که دمای هوا به زیر یک نقطه تنظیم می‌رسد، کلیدی را برای تامین برق فن و کمپرسور فعال می‌کند.اگر ترموستات کار نکند، کولر به طور مداوم خنک می شود یا اصلا خنک نمی شود. برای تعیین اینکه آیا ترموستات کنترل دما معیوب است، از یک مولتی متر برای تست تداوم آن استفاده کنید. اگر ترموستات تداوم ندارد، آن را تعویض کنید. جهت تعویض ترموستات و یا تعمیر کولر گازی ال جی با ما در تماس باشید.

برخی از ترموستات ها نیز ممکن استیک بخاری را کنترل کنید و در نتیجه سه پایانه خواهد داشت

نکته

ترمیستور

ترمیستور سنسوری است که به برد کنترل متصل است و دمای هوا را تشخیص می دهد. مقدار مقاومت ترمیستور در ارتباط با دمای هوا تغییر می کند. اگر دمای هوا افزایش یابد، مقدار مقاومت کاهش می یابد. برای تعیین اینکه آیا ترمیستور ایراد دارد، از یک مولتی متر برای تست تداوم آن استفاده کنید. اگر ترمیستور پیوستگی ندارد و یا اگر مقاومت ترمیستور با تغییر دما تغییر نمی کند، ترمیستور را تعویض کنید.

خازن را اجرا کنید

خازن اجرا شده با سیم های الکتریکی به کمپرسور متصل می شود. اگر خازن راندن بسوزد، کمپرسور کار نخواهد کرد. برای تعیین اینکه آیا خازن کار سوخته است، خازن را با استفاده از یک مولتی متر تست کنید. اگر خازن تداوم ندارد، آن را تعویض کنید. تیم بزرگ تعمیرآل همواره تمامی خدمات و تعمیر کولر گازی ال جی شما را به بهترین نحو برای شما انجام میدهد برای هر گونه اطلاعات بیشتر میتوانید با ما در ارتباط باشید.

لیست کد خطا یا ارور های کولرگازی ال جی

CH4  یا C4CH5  یا C5۳۲۳۳
۴۵۴۱۴۰CH6  یا C6
CH1  یا C1 ۶۳۵۳۵۲
HL۶۵۵۴۵۱
CL۶۷۶۰۴۸
CH10  یا C10CH9  یا C9CH8  یا C8CH7  یا C7
۲۱۱۰۵۶۱۴۷
۲۲۲۳۶۲۴۶
۲۴۲۶CACD
۲۵۲۷CCCH2  یا C2
۰۱۰۲ ۰۳۰۴
لیست ارور های کولر گازی ال جی

ارور ۰۱

سنسور دمای هوای اتصال کوتاه یا مدار باز است.

خطا ۰۲

سنسور دمای اپراتور دارای اتصال کوتاه یا باز بودن مدار است.

کد خطا ۰۳

اتصال بد بین پانل کنترل و واحد داخلی سیمی.

۰۴ Error

خطای سنسور سطح شناور میعانات یا پمپ (پمپ تخلیه)؛

کد خطا ۰۵

خطا در اتصال خارجی با بلوک داخلی.

خطا ۰۶

اتصال کوتاه سنسور دمای واحد خارجی یا مدار باز.

ارور ۰۷

گنجاندن بلوک های داخلی چند سیستم برای حالت های مختلف عملکرد.

خطا HL

خطای مشابه ۰۴، سنسور شناور باز است.

کد خطا CL

قفل کودک تنظیم شده است، دکمه های تایمر و دقیقه را به مدت ۳ ثانیه فشار دهید.

کد ارور ۲۱

کمپرسور با جریان مجدد راه اندازی می شود.

کد خطا ۲۲

جریان کمپرسور بیش از ۱۴ A است.

خطا ۲۳

جریان DC دارای ولتاژ کمتر از ۱۴۰ ولت (ولتاژ پس از ماژول تبدیل، نه منبع تغذیه) است.

۲۴ Error

خطای فشار کم / زیاد، سانسورهای فشار باز هستند.

خطا ۲۵

ولتاژ تغذیه کمتر / بیشتر از مقدار معمولی است.

کد خطا ۲۶

کمپرسور DC موقعیت اشتباهی دارد.

خطا ۲۷

خطای PSC رخ داده است (سلف، راکتور).

ارور ۲۸

ولتاژ بالا لینک DC

کد خطا CA

دمای تخلیه بیش از ۱۳۰ درجه سانتیگراد است.

خطا CC

یک خطای EEPROM رخ داده است (حافظه داخلی ).

ارور CD

خطایی در ماژول اینورتر رخ داده است.

خطا CH8  یا C8

فن واحد داخلی چرخش ندارد.

کد ارور CH9  یا C9

فن خارجی چرخش ندارد.

کد خطا CH-10  یا C10

کنترل دمای ترمیستور کمپرسور سیستم اسپیلت معیوب است .

خطا CH7  یا C7

جریان کمپرسور بیش از حد است.

خطا ۳۲

لوله تخلیه دارای دمای بالا (INV) می باشد.

کد خطا ۳۳

لوله تخلیه دارای دمای بالا (Cons) می باشد.

ارور ۴۰

یک اتصال کوتاه CT رخ داده است.

خطا ۴۱

سنسور دما D-Pipe بسته / پاره شده (INV);

کد ارور ۴۴

سنسور دمای بیرون بسته / قطع است.

کد خطا ۴۵

سنسور دمای کندانسور بسته / قطع است.

ارور ۴۶

سنسور روی لوله مکش بسته / شکسته است.

۴۷ Error

سنسور D-pipe بسته / قطع است.

ارور ۴۸

عدم وجود / شکستن سنسور D-pipe و سنسور دمای هوا.

خطا ۵۱

اضافه بار در ظرفیت نوع ترکیبی مشاهده میشود.

ارور ۵۲

یک خطای اتصال وجود دارد.

کد ارور ۵۳

خطای اتصال رخ داده است (واحدهای خارجی و داخلی)

کد خطا ۵۴

برای تغییر فاز، توالی فازها برای سیستم های با برق سه فاز نادرست است.

ارور ۶۰

خطای EEPROM (حافظه داخلی غیر فرار)

کد ارور ۶۱

لوله کندانسور دمای بالایی دارد.

ارور ۶۲

رادیاتور دمای بالایی دارد.

خطا ۶۳

کندانسور دمای پایینی دارد.

ارور ۶۵

سنسور دما کوتاه / شکسته شد.

کد ارور ۶۷

BLDC خارجی فن مسدود شده است.

کد خطا ۱۰۵

کنترل فن و برد کنترل اصلی با یکدیگر ارتباط ندارند.

ارور Error CH1  یا C4

سنسور دمای داخلی اتصال کوتاه شده است یا یک مدار باز رخ داده است.

خطا CH2  یا C2

سنسور دمای اپراتور اتصال کوتاه دارد یا یک مدار باز رخ داده است.

خطا CH4  یا C4

اتصال کوتاه سنسور دمای کندانسور یا باز شدن مدار رخ داده است.

ارور CH5  یا C5

واحدهای داخلی و خارجی متصل هستند.

کد ارور CH6  یا C6

در مدار ماژول اینورتر جریان بیش از حد است.

چرا کولرگازی ال جی خنک نمیکند؟

بررسی کنید که دستگاه روی Cool تنظیم شده باشد.

ارور ۶۳ کولرگازی ال جی به چه علت است؟

کندانسور دمای پایینی دارد.

چرا کولرگازی ال جی خاموش میشود؟

خرابی پریز برق یا دوشاخه و اتصالات برد الکترونیک از دلایل خاموش شدن کولرگازی ال جی میباشد.

نتیجه گیری

شما عزیزان با به اشتراک گذاشتن تجربه خود از دریافت خدمات تعمیرآل برای دستگاه کولرگازی خود می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را ثبت کنید.

منبع: lg.com

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...