You are currently viewing تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی (LG)
تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی (LG)

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی (LG)

ماشین های ظرفشویی یکی از دستگاه هایی به شمار می روند که در آشپزخانه حسابی کمک حال ما هستند ،مخصوصا اگر دارای یک خانواده پرجمعیت باشیم و یا مهمانی های هفته گی یا ماهانه برگزار کنیم و آخر شب با کلی ظرف نشسته سرو کار داشته باشیم ، ماشین های ظرفشویی هم مثل هر ابزار الکترونیکی دیگه ای دچار مشکل میشوند ، حالا اگر این مشکلات بعد از یک مهمانی حسابی پیش بیاد و کلی ظروف کثیف روی دست ما مونده باشه باید چکار کنیم؟!

نگران نباشید ما دراین اینجا شمارو با مشکلات عمده ی ماشین های ظرفشویی آشنا میکنیم تا جای ممکن مشکلات تان رو حل کنید ،و در نهایت اگر مشکل برطرف نشد ، میتوانید با کارشناسان تعمیرآل تماس بگیرید تا در کمترین زمان دستگاه شما رو تعمیر کنند.

ماشین ظرفشویی ، ظرف هارا تمیز نمیشورد ؟!

قبل از هر کاری شما باید اطمینان حاصل کنید که ماشین ظرفشویی شما هیچ اخطاری را نمایش نمیدهد ، باید دقت کنید، اگر بیش از حد ماشین ظرفشویی را پرکنید ، و یا قبل از قرار دادن ظروف داخل دستگاه غذای موجود بروی ظروف را تمیز نکنید ، ماشین ظرفشویی ظرف ها را تمیز نمیشورد ، ولی اگر هیچ کدام از موارد ذکر شده انجام نمیدهید و مشکل از جانب شما و نحوه ی استفاده از ماشین ظرفشویی نیست موارد دیگری را باید بررسی کنید.

اول درز های درب دستگاه را بررسی کنید ، چک کنید دستگاه روغن ریزی نداشته باشد ، سپس بازو های اسپری کننده را بررسی کنید ، این بازوها را با دست بچرخانید تا مطمعن شوید به راحتی می‌چرخند ، اگر براحتی می‌چرخند ممکن است شی خارجی ، یا گرد و خاک گرفته باشند ، باید بازو ها را تمیز کنید ، بازو ها را از هم جدا کرده و با یک مسواک و تمیز کننده رقیق شده کاملا بازو ها را پاک کنید.

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی (LG)
تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی (LG)

ماشین ظرفشویی پس از شستشو ظروف را لک میکند ؟!

 اگر بعد از شستشوی ظروف توسط ماشین ظرفشویی بروی ظروف لک های سفید دیده شد ، به احتمال فراوان به این علت است که آب منزل شما سنگین میباشد،در این مورد میتوانید از یک تسویه کننده آب و یا نرم کننده استفاده کنید ، تا کمی آب را ملایم تر و سبک تر کند.

ماشین ظرفشویی نشتی دارد؟!

در وحله ی اول شما باید درب دستگاه و درز گیر آن را بررسی کنید و ببینید که آیا درب دستگاه به درستی بسته میشود یا خیر ، اگر شکاف یا آسیب دیده گی مشاهده کردید ، باید درزگیر را تعویض کنید ، البته شما قبل از تعویض باید سوئیچ شناور دستگاه را بررسی کنید ، گاهی این پنل در موقعیت پایین گیر میکند ، ممکن است شی ای باعث گیر کردن آن شده باشد که این امر باعث میشود دستگاه شما بیش از حد پر شود و نشت کند ، سوئیچ شناور را بررسی کرده و هر چیزی که باعث گیر کردن آن شده است را برطرف کنید.

ماشین ظرفشویی بوی بدی تولید میکند ؟!

یکی از عللی که باعث تولید بوی بد در ماشین ظرفشویی میشود ،ماندن غذا در جای جای ماشین ظرفشویی باشد ، که موجب ایجاد باکتری و بوی بد دستگاه میشود ، شما باید دستگاه را به دقت بررسی کرده و غذاهای باقی مانده را تمیز کرده و با اسپری ضد عفونی کننده باکتری های موجود را از بین ببرید.

برای دسترسی به تعمیر ماشین ظرفشویی تمام برند ها روی آن کلیک کنید.

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی (LG)
تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی (LG)

ماشین ظرفشویی شما ظروف را به درستی خشک نمیکند ؟!

وقتی ماشین ظرفشویی ظروف را به درستی خشک نمیکند در اغلب موارد به علت مشکل در بخش حرارت دهنده و خشک کن ماشین ظرفشویی است! شما باید در وحله ی اول ترموستات را بررسی کنید ، مشکلات و معیوبی ترموستات میتواند باعث از کار افتادن و یا مختل شدن سیستم خشک کن دستگاه شما شود ،برای اطمینان شما میتوانید توزیع کننده دستگاه خود را که معمولا در پشت دستگاه بصورت پنل قرار گرفته بررسی کنید تا خالی نباشد ، هر گونه مشکل در این بخش باعث میشود ظروف شما به درستی خشک نشود.

ماشین ظرفشویی شما عملیات شستشو را انجام نمیدهد ؟!

در این مواقع در وحله اول منبع انرژی ، فیوز ، و بخش برق رسانی دستگاه را به دقت بررسی کنید، اگر مشکلی در بخش های ذکر شده نبود ،دستگاه را ایزوله کنید ، برای مدت چند دقیقه دستگاه را از برق بکشید و دوباره راه اندازی کنید. البته بسته نشدن درب دستگاه هم میتواند یکی از علل شروع نشدن دستگاه شما باشد. اگر در مواردی ماشین ظرفشویی شما شروع به کار کردن میکند ولی ضعیف کار میکند و سپس بعد از چند لحظه متوقف میشود ممکن است موتور آن گیر کرده باشد ، سعی کنید موتور را آزاد کنید و ببینید که به درستی میچرخد یا خیر ، حین این عملیات حتما دستگاه را از برق بکشید تا موجب شوک الکتریکی به شما نشود.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...