You are currently viewing تعمیر ماشین ظرفشویی نف
تعمیر ماشین ظرفشویی نف

تعمیر ماشین ظرفشویی نف

در این مقاله به بررسی انواع برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی نف می پردازیم. بررسی این برنامه ها و همچنین معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی نف برای کاربران این شرایط را فراهم می آورد تا بتوانند استفاده بهینه تری از این دستگاه در منزل داشته باشند. این برنامه ها با شرایط خاص برای شستشوی ظروف با جنس های مختلف تعبیه شده اند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

تعمیر ماشین ظرفشویی نف
تعمیر ماشین ظرفشویی نف

معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی نف :

در این بخش از مقاله معرفی برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی نف به بررسی معنی کلمات روی ظرفشویی نف می پردازیم. اصطلاحات انگلیسی روی ماشین ظرفشویی نف برای تعریف دکمه های مختلف آن در روی دستگاه تعبیه شده اند که نیاز دارید با معنی آنها آشنا شوید.

معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی نف به قرار زیر می باشد:

On/Off روشن / خاموش برای روشن و خاموش کردن دستگاه استفاده می شود

Start شروع دکمه شروع برنامه شستشو در ظرفشویی نف است

Delay Start تاخیر در شروع برای ایجاد تاخیر در شروع شستشو کاربرد دارد

Program me برای انتخاب یکی از برنامه های شستشو از این دکمه استفاده می شود

تعمیر ماشین ظرفشویی نف
تعمیر ماشین ظرفشویی نف

Child Lock قفل کودک

Half Load نیمه بار

Eco   اقتصادی ، سازگار با محیط زیست

Pots and Pan قابلمه و گلدان

Normal نرمال

Sensitive حساس

Mixed مخلوط

Hygiene بهداشتی و استرلیزه

Rinse پیش شست و شو ، برای آبکشی ظروف

Display نمایشگر

تعمیر ماشین ظرفشویی نف
تعمیر ماشین ظرفشویی نف

انواع برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی نف

در این بخش نیز به بررسی انواع برنامه های شستشو در ماشین ظرفشویی نف می پردازیم. برای شستشوی بهینه ظرف ها در ماشین ظرفشویی نف و هر برند دیگری باید به چند نکته مهم دقت داشته باشید:

کاربران باید از هر برنامه شستشو در جای خود استفاده نمایند.

تنوع بالای برنامه های شستشو در ماشین ظرفشویی نف برای شستن بهینه ظروف است

بهتر از قبل از استفاده از دستگاه چربی ها و مواد اضافی روی ظروف را از روی آنها خارج نمایید

نحوه ریست کردن ماشین ظرفشویی نف

نحوه ریست کردن ماشین ظرفشویی نف در راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی نف به شرح زیر می باشد:

در صورت وجود دکمه ریست از این دکمه برای ریست کردن دستگاه استفاده نمایید

در غیر این صورت دستگاه را از برق بکشید

بعد از حدود ۱۵ دقیقه دوباره آن را به برق وصل کرده و ۳۰ ثانیه بعد روشن نمایید

تنظیمات سختی آب ماشین ظرفشویی نف

برای تنظیم سختی آب می توانید با تهیه نوارهای سختی سنج از داروخانه ها سختی آب را به دست بیاورید ( نوار را ۲ ثانیه در لیوان آب قرار دهید و درآورید تکان دهید و یک دقیقه صبر کنید ، اگر یک بند نوار قرمز شد آب نرمال است ، اگر دو بند قرمز شد درجه سختی آب متوسط است و اگر سه بند قرمز شد آب سخت است و چهار بند نشانه سختی بالا است )،

پس از به دست آوردن سختی آب منطقه ، سختی آبی را که مناسب ماشین ظرفشویی نف است را با افزایش و کاهش شماره تنظیم کنید ، برای به دست آوردن سختی آب می توانید با سازمان آب نیز تماس حاصل فرمایید

تعمیر ماشین ظرفشویی نف
تعمیر ماشین ظرفشویی نف

دستگاه ظروف را به خوبی نمی‌شورد

اگر از مواد شوینده بی کیفیت استفاده شود ، و یا دستگاه دچار آبریزی شده باشد ، همچنین با کمبود فشار آب مواجه شویم ، معمولا ظروف به خوبی شسته نمیشوند ، همچنین ممکن است ایرادی برای اجزای داخلی دستگاه پیش آمده باشد ، مثلا بازوی های شستشو ضعیف شده باشند ، و یا افشانه های آب ضعیف کار کنند.

کلید های ماشین ظرفشویی نف از کار افتاده است

در این مواقع اول باید به صفحه نمایش نگاه کنید که آیا کد خطا یا اروری نمایش می‌دهد یا خیر ، خیلی از مشکلات با آشنایی و شناخت کد های خطا به راحتی بر طرف می‌شود ، اگر کد خطایی در کار نبود ، دکمه های دستگاه را چک کنید ، گاها دکمه ها به سمت داخل گیر کرده اند و مانع از فرمان پذیری دیگر دکمه ها می‌شوند

اگر همه موارد را چک کردید و مشکل همچنان باقی بود به احتمال زیاد برد اصلی دستگاه و اتصالات آن دچار آسیب شده اند که نیاز به بررسی تخصصی توسط کارشناسان تعمیرات لوازم خانگی است ، شما می‌توانید با تماس با تیم تعمیرآل کوتاه ترین زمان ممکن مشکلات دستگاه خود را برطرف سازید.

تعمیر ماشین ظرفشویی نف
تعمیر ماشین ظرفشویی نف

ماشین ظرفشویی نف آب نشت می‌دهد

در وحله ی اول شما باید درب دستگاه و درز گیر آن را بررسی کنید و ببینید که آیا درب دستگاه به درستی بسته می‌شود یا خیر ، اگر شکاف یا آسیب دیده گی مشاهده کردید ، باید درزگیر را تعویض کنید ، البته شما قبل از تعویض باید سوئیچ شناور دستگاه را بررسی کنید ، گاهی این پنل در موقعیت پایین گیر میکند ، ممکن است شی ای باعث گیر کردن آن شده باشد که این امر باعث می‌شود دستگاه شما بیش از حد پر شود و نشت کند ، سوئیچ شناور را بررسی کرده و هر چیزی که باعث گیر کردن آن شده است را برطرف کنید.

چرا ماشین ظرفشویی بود بد تولید میکند

یکی از عللی که باعث تولید بوی بد در ماشین ظرفشویی می‌شود ،ماندن غذا در جای جای ماشین ظرفشویی است ، که موجب ایجاد باکتری و بوی بد دستگاه میشود ، شما باید دستگاه را به دقت بررسی کرده و غذاهای باقی مانده را تمیز کرده و با اسپری ضد عفونی کننده باکتری های موجود را از بین ببرید.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...