You are currently viewing لانه کردن حشرات موذی در داخل کابین لباسشویی
لانه کردن حشرات موزی در داخل کابین لباسشویی

لانه کردن حشرات موذی در داخل کابین لباسشویی

زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

ماشین های لباسشویی ابزارآلاتی بسیار کارآمد به منظور شست و شوی انواع پوشاک و لباس ها و همچنین دیگر الیاف در انواع جنس و بافت خواهند بود، این ابزار بسیار کار آمد پس از یخچال های فریزر جزو دومین لوازم برقی خانگی پرکاربرد محسوب خواهند شد،

اما همواره می بایست به یاد داشت که تمامی ماشین آلات برقی خانگی به ویژه ماشین های لباسشویی به منظور کارکرد صحیح و بازدهی مطلوب می بایست از سلامت فنی برخوردار باشند، یکی از عواملی که سلامت فنی ماشین های لباسشویی را به خطر می اندازد، عدم توجه به بررسی نظافت بخش های مختلف دستگاه خواهد بود که مشکلات متعددی را برای ماشین لباسشویی شما به همراه خواهد داشت،

یکی از شایع ترین این مشکلات، لانه کردن و تجمع انواع حشرات موذی در داخل بدنه و کابین ماشین لباسشویی خواهد بود، در ادامه به بررسی چگونگی شکل گیری این معضل و راهکارهایی برای پیشگیری و رفع آن خواهیم پرداخت.
 

اهمیت نظافت ماشین لباسشویی و پیشگیری از اسکان حشرات

ماشین های لباسشویی ابزارالاتی هستند که همواره به منظور کارکرد و شست و شوی لباسها در ارتباط مستقیم با آب خواهند بود، بنا بر این همواره دقت به نظافت و پاکیزگی ماشین های لباسشویی و از بین بردن رطوبت موجود در نواحی مختلف داخلی و خارجی آن امری بسیار مهم خواهد بود و عدم توجه به این امر از علل موثر حضور حشرات در نواحی گوناگون ماشین لباسشویی بالاخص کابین آن خواهد شد،

بنا بر این پس از کامل شدن هر بار فرایند شست و شو، با باز نگاه داشتن درب ماشین لباسشویی خود به منظور پیشروی هرچه سریع تر فرایند خشک شدن، با استفاده از انواع دستمال های نخی پاکیزه به پاک کردن بخشهایی مانند لاستیک دور درب، درب و بخشهای قابل رویت و قابل دسترس که احساس می کنید مرطوب هستند بپردازید، همچنین به منظور کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه نظافت لباسشویی به شکل صحیح بر روی لینک کلیک کنید.

عواملی که احتمال حضور حشرات در ماشین لباسشویی را بالا می برند


دقت داشته باشید تا همواره از صحت بدنه ماشین های لباسشویی خود اطمینان داشته باشید، به منظور انجام این کار باید همواره از عدم وجود رطوبت در بخش های مختلف و قسمت های فلزی ماشین لباسشویی خود اطمینان حاصل کنید، وجود رطوب و جمع شدگی قطرات آب در قسمتهای فلزی ماشین های لباسشویی علاوه بر آن که به فراهم ساختن محیطی برای رشد باکتری ها کمک خواهد کرد، در بلند مدت موجب ایجاد انواع زنگ زدگی و پوسیدگی و خوردگی های بدنه ماشین لباسشویی خواهد شد،

تمامی این عوامل به فراهم کردن شرایطی برای تجمع و لانه کردن انواع حشرات کمک خواهد کرد، حشراتی همچون سوسکها، مورچه ها و عنکبوت ها.
 

لانه کردن حشرات موزی در داخل کابین لباسشویی
لانه کردن حشرات موزی در داخل کابین لباسشویی

عواقب حضور انواع حشرات در داخل کابین لباسشویی


نقص های فنی ذکر شده شرایط را برای حضور و اسکان انواع حشرات در داخل لباسشویی فراهم خواهد کرد، به عنوان مثال لانه کردن سوسک در بخشی از کابین لباسشویی شما می تواند در مدت کوتاهی موجب حضور مقدار زیادی تخم سوسک در بخشهای داخلی بدنه لباسشویی شما بشود این امر علاوه بر آن که می تواند خرابی های سخت افزاری گوناگونی را شامل شود، موجب آلوده شدن محیط، لباسشویی، لباس ها و در نهایت به خطر افتادن سلامتیمان خواهد شد،

همچنین حضور سوسک و دیگر حشراتی مانند مورچه ها و عنکبوت ها می توانند موجب انواع اتصالی (خطر برق گرفتگی) و اتصال کوتاه در بخش های برقی ماشین لباسشویی بشوند، این امر می تواند باعث سوختن آیسی و رله های پشت برد ماشین لباسشویی شود و هزینه های بعدی را برای ما به همراه خواهد داشت.
 

 خطر حضور جانوران دیگر در داخل کابین لباسشویی


گاهی اتفاق می افتد به دلیل عدم رسیدگی به نظافت و بررسی سلامت بدنه دستگاه علاوه بر حشرات، جانوران دیگری در داخل کابین لباسشویی اسکان می گزینند و مشکلات متعددی را برای ماشین های لباسشویی به همراه خواهند آورد، یکی از این جانوران مشکل ساز، موشها خواهند بود، موشها می توانند علاوه بر آن که با ساکن شدن در داخل بدنه ماشین های لباسشویی موجب آلودگی محیط و به خطر افتادن سلامتی شوند و با جویدن سیمکشی بخشهای مختلف ماشین لباسشویی موجب انواع اتصالی ها و خطراتی نظیر آتش سوزی شوند.
 

سوالات متداول ( FAQ )

 • برای جلوگیری از لانه کردن حشرات موذی در لباسشویی چه کنیم

  با سمپاشی و قرار دادن لباسشویی در جای درست از لانه کردن حشرات جلوگیری کنید.

 • چه عواملی باعث حضور جانوران و حشرات داخل لباسشویی میشود؟

  وجود رطوبت در بخش های مختلف و قسمت های فلزی ماشین لباسشویی ، وجود رطوب و جمع شدگی قطرات آب در قسمتهای فلزی ماشین های لباسشویی به فراهم ساختن محیطی برای رشد باکتری ها کمک خواهد کرد.

 در انتها با اشاره به چند نکته کاربردی به منظور پیشگیری یا رفع مشکلاتی از این دست خواهیم پرداخت:

 1. دقت داشته باشید، با پایان فرایند شست و شوی ماشین لباسشویی، پس از استخراج لباسها، درب ماشین لباسشویی را به منظور خشک شدن لاستیک و بخش های داخلی تا ۴۵ دقیقه باز نگاه دارید.
 2. همواره پس از هربار انجام فرایند شست و شو با ماشین لباسشویی خود از عدم وجود نم در بخشهای مختلف دستگاه نظیر لاستیک دور درب اطمینان حاصل کنید.
 3. در صورت مواجه شدن با هرگونه تغییر رنگ یا استشمام بوی ناخوشایند از ماشین لباسشویی خود، به برسی نظافت تمامی قسمت های ماشین لباسشویی خود بپردازید و از پاکیزگی آن اطمینان حاصل کنید.
 4. اگر بخشی از بدنه لباسشویی شما پوسید شده یا دچار زنگ زدگی است، به منظور تعمیر و یا تعویض آن قسمت مسئله را با کارشناسان واجد شرایط تعمیرات در میان بگذارید.
 5. به منظور جلوگیری از آلوده شدن محیط آشپزخانه، لباسشویی، لباسها و در نهایت حفظ سلامت خود، حدالامکان در هفته یک بار به نظافت آشپزخانه و لوازم و ابزار داخل آن بپردازید.
5 2 رای ها
نمره تعمیرآل چند؟
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها