You are currently viewing علت لانه کردن حشرات موذی در لباسشویی چیست
لانه کردن حشرات موزی در داخل کابین لباسشویی

علت لانه کردن حشرات موذی در لباسشویی چیست

ما در این قسمت از مقاله تمامی علت های لانه کردن حشرات موذی در لباسشویی (Nesting insects inside the washing machine) را برای شما شرح خواهیم داد…


شمال تهران

۲۲۷۵۷۲۱۶


جنوب تهران

۳۳۴۷۰۱۶۳دفتر مرکزی

۷۷۵۱۶۲۰۷


شرق تهران

۷۷۹۰۵۲۰۱مرکز تهران

۶۶۴۸۷۲۵۵


غرب تهران

۴۴۵۵۷۴۳۸


لانه کردن حشرات موذی در لباسشویی

ماشین های لباسشویی ابزارآلاتی بسیار کارآمد به منظور شست و شوی انواع پوشاک و لباس ها و همچنین دیگر الیاف در انواع جنس و بافت خواهند بود، این ابزار بسیار کار آمد پس از یخچال های فریزر جزو دومین لوازم برقی خانگی پرکاربرد محسوب خواهند شد.

اما همواره می بایست به یاد داشت که تمامی ماشین آلات برقی خانگی به ویژه ماشین های لباسشویی به منظور کارکرد صحیح و بازدهی مطلوب می بایست از سلامت فنی برخوردار باشند، یکی از عواملی که سلامت فنی ماشین های لباسشویی را به خطر می اندازد، عدم توجه به بررسی نظافت بخش های مختلف دستگاه خواهد بود که مشکلات متعددی را برای ماشین لباسشویی شما به همراه خواهد داشت.

یکی از شایع ترین این مشکلات، لانه کردن حشرات موذی در لباسشویی خواهد بود. 

تعمیرآل

نظافت لباسشویی و پیشگیری از لانه کردن حشرات موذی در لباسشویی

ماشین های لباسشویی ابزار آلاتی هستند که همواره به منظور کارکرد و شست و شوی لباسها در ارتباط مستقیم با آب خواهند بود، بنا بر این همواره دقت به نظافت و پاکیزگی ماشین های لباسشویی و از بین بردن رطوبت موجود در نواحی مختلف داخلی و خارجی آن امری بسیار مهم خواهد بود و عدم توجه به این امر از علل موثر لانه کردن حشرات موذی در لباسشویی بالاخص کابین آن خواهد شد.

بنا بر این پس از کامل شدن هر بار فرایند شست و شو، با باز نگاه داشتن درب ماشین لباسشویی خود به منظور پیشروی هرچه سریع تر فرایند خشک شدن، با استفاده از انواع دستمال های نخی پاکیزه به پاک کردن بخشهایی مانند لاستیک دور درب، درب و بخشهای قابل رویت و قابل دسترس که احساس می کنید مرطوب هستند بپردازید.

عواملی که احتمال لانه کردن حشرات موزی در لباسشویی را بالا می برند

دقت داشته باشید تا همواره از صحت بدنه ماشین لباسشویی خود اطمینان داشته باشید، به منظور انجام این کار باید همواره از عدم وجود رطوبت در بخش های مختلف و قسمت های فلزی ماشین لباسشویی خود اطمینان حاصل کنید.

وجود رطوب و جمع شدگی قطرات آب در قسمتهای فلزی ماشین های لباسشویی علاوه بر آن که به فراهم ساختن محیطی برای رشد باکتری ها کمک خواهد کرد و باعث لانه کردن حشرات موذی در لباسشویی می شود، در بلند مدت موجب ایجاد انواع زنگ زدگی و پوسیدگی و خوردگی های بدنه ماشین لباسشویی خواهد شد.

تمامی این عوامل به فراهم کردن شرایطی برای تجمع و لانه کردن حشرات موذی در لباسشویی کمک خواهد کرد، حشراتی همچون سوسکها، مورچه ها و عنکبوت ها.
 

تعمیرآل
لانه کردن حشرات موزی در داخل کابین لباسشویی
لانه کردن حشرات موذی در لباسشویی

ویدیو علت لانه کردن حشرات موذی در لباسشویی

عواقب حضور انواع حشرات در داخل کابین لباسشویی

نقص های فنی ذکر شده شرایط را برای حضور و اسکان انواع حشرات در داخل لباسشویی فراهم خواهد کرد، به عنوان مثال لانه کردن سوسک در بخشی از کابین لباسشویی شما می تواند در مدت کوتاهی موجب حضور مقدار زیادی تخم سوسک در بخشهای داخلی بدنه لباسشویی شما بشود

این امر علاوه بر آن که می تواند خرابی های سخت افزاری گوناگونی را شامل شود، موجب آلوده شدن محیط، لباسشویی، لباس ها و در نهایت به خطر افتادن سلامتی خواهد شد.برای رفع این مشکل با ما در ارتباط باشید.

فرم درخواست تماس

همچنین حضور سوسک و دیگر حشراتی مانند مورچه ها و عنکبوت ها می توانند موجب انواع اتصالی (خطر برق گرفتگی) و اتصال کوتاه در بخش های برقی ماشین لباسشویی بشوند، این امر می تواند باعث سوختن آی سی و رله های پشت برد ماشین لباسشویی شود و هزینه های بعدی را برای ما به همراه خواهد داشت.

 خطر حضور جانوران مختلف در داخل کابین لباسشویی

گاهی اتفاق می افتد به دلیل عدم رسیدگی به نظافت و بررسی سلامت بدنه دستگاه علاوه بر حشرات، جانوران دیگری در داخل کابین لباسشویی اسکان می گزینند و مشکلات متعددی را برای ماشین های لباسشویی به همراه خواهند آورد.

یکی از این جانوران مشکل ساز، موشها خواهند بود، موشها می توانند علاوه بر آن که با ساکن شدن در داخل بدنه ماشین های لباسشویی موجب آلودگی محیط و به خطر افتادن سلامتی شوند و با جویدن سیم کشی بخشهای مختلف ماشین لباسشویی موجب انواع اتصالی ها و خطراتی نظیر آتش سوزی شوند.
 

CTA
حشرات موزی در لباسشویی

برطرف کردن و نابود کردن حشرات

  1. دقت داشته باشید، با پایان فرایند شست و شوی ماشین لباسشویی، پس از استخراج لباسها، درب ماشین لباسشویی را به منظور خشک شدن لاستیک و بخش های داخلی تا ۴۵ دقیقه باز نگاه دارید.
  2. همواره پس از هربار انجام فرایند شست و شو با ماشین لباسشویی خود از عدم وجود نم در بخشهای مختلف دستگاه نظیر لاستیک دور درب اطمینان حاصل کنید.
  3. در صورت مواجه شدن با هرگونه تغییر رنگ یا استشمام بوی ناخوشایند از ماشین لباسشویی خود، به برسی نظافت تمامی قسمت های ماشین لباسشویی خود بپردازید و از پاکیزگی آن اطمینان حاصل کنید.
  4. اگر بخشی از بدنه لباسشویی شما پوسید شده یا دچار زنگ زدگی است، به منظور تعمیر و یا تعویض آن قسمت مسئله را با کارشناسان واجد شرایط تعمیرات در میان بگذارید.
  5. به منظور جلوگیری از آلوده شدن محیط آشپزخانه، لباسشویی، لباسها و در نهایت حفظ سلامت خود، حد امکان در هفته یک بار به نظافت آشپزخانه و لوازم و ابزار داخل آن بپردازید.

سوالات متداول ( FAQ )

برای جلوگیری از لانه کردن حشرات موذی در لباسشویی چه کنیم

با سمپاشی و قرار دادن لباسشویی در جای درست از لانه کردن حشرات جلوگیری کنید.

چه عواملی باعث حضور جانوران و حشرات داخل لباسشویی میشود؟

وجود رطوبت در بخش های مختلف و قسمت های فلزی ماشین لباسشویی ، وجود رطوب و جمع شدگی قطرات آب در قسمتهای فلزی ماشین های لباسشویی به فراهم ساختن محیطی برای رشد باکتری ها کمک خواهد کرد.

آیا علت اصلی بوی بد در ماشین حشرات هستند ؟

علت اصلی بله حشرات هستند و یا جانورانی مثل موش .

نتیجه گیری

ما در این مقاله علت لانه کردن حشرات موذی در لباسشویی را توضیح دادیم و راه های برطرف کردن آن را نیز شرح دادیم . به یاد داشته باشید اگه این مورد حل نشود . ممکن آسیب هایی جدی به ماشین و یا محیط اطراف داشته باشد . جهت هر گونه آموزش و یا تعمیر با سایت تعمیرآل در تماس باشید.

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

منبعagric.wa.gov.au
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...