You are currently viewing مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی اوشن (Ocean) | تعمیر آل
نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی اوشن

مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی اوشن (Ocean) | تعمیر آل

زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

ایرادات کوچک و جزئی در تعمیر ماشین  لباسشویی اوشن (OCEAN) را نباید نادیده گرفت ، خیلی وقت ها با یک عیب یابی ساده مشکل دستگاه برطرف شده ، و از وارد شدن خسارات جدی به ماشین لباسشویی جلوگیری میکند ، تیم تعمیرآل علاوه بر تعمیر ، سرویس و عیب یابی ماشین لباسشویی به شما کمک میکند تا مشکلات جزئی دستگاه خود را برطرف کنید ، با ما همراه باشید:
 

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی اوشن
نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی اوشن

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی اوشن

در اولین قدم در مواقع روشن نشدن دستگاه شما باید اطمینان حاصل کنید که لباسشویی شما برق دریافت میکند یا خیر ، شما باید با یک ولت متر برق خروجی را بررسی کنید، اگر جریان الکتریسیته ای در کار نبود ، پریز و پنل برق خانگی را بررسی کنید ، گاها مشکل از پریز برق ورودی است ، دقت کنید اگر موتور لباسشویی بیش از حد کار کند و داغ شود دستگاه بصورت یک عمل پیشگیرانه موتور را خاموش میکند و تا خنک نشدن آن روشن نمیشود ،

اگر از دستگاه زیاد کار کشیده اید این یک مسئله ی طبیعی است ولی اگر مرتبا این اتفاق میوفتد ،باید اجزای داخلی و برد ماشین بررسی شود،اکثر ماشین های لباسشویی به نحوی طراحی شده اند که وقتی درب دستگاه بسته و قفل نشود دستگاه شروع به کار نمیکند ،

شما باید بررسی کنید که آیا درب دستگاه به درستی بسته میشود و یا خیر، ممکن است میکروسوئیچ درب معیوب شده باشد، که نیاز به تعویض دارد ، در مواقعی هم ممکن است لولای اتصال درب به دستگاه آسیب دیده باشد ،در نهایت باید ولوم تایمر دستگاه را بررسی کنید، اگر ولوم تراز نباشد دستگاه شروع به کار نمیکند برای بررسی ، تایمر را به جلو ببرید اگر مشکلی برای ولوم تایمر پیش نیامده باشد دستگاه شروع به کار میکند.
 

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی اوشن
نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی اوشن

چرا دستگاه آب را تخلیه نمیکند

وقتی آب ماشین لباسشویی تخلیه نمیشود معمولا دستگاه شروع به نشت هم میکند و کف و اطراف دستگاه خیس میشود ،در هنگام بروز این مشکل در وحله اول شما باید گرفتگی شلنگ تخلیه دستگاه خود را بررسی کنید ، خیلی از مواقع ممکن است به علت مسدود شدن شلنگ تخلیه توسط جسمی ،عمل تخلیه انجام نشود ،در مرحله بعد علت عدم تخلیه آب را میتوان در گرفتگی و یا معیوب شدن پمپ تخلیه یافت ، پمپ تخلیه را بررسی کرده .

تسمه و قرقره و دیگر اجزای پمپ را چک کنید ، و از سلامت پمپ اطمینان حاصل کنید، اگر پمپ مشکلی داشته باشد با تعویض پمپ و یا قطعاتی از آن مشکل تخلیه آب برطرف خواهد شد،در مورد آخر باید به استفاده بیش از حد از مواد شوینده اشاره کنیم ، استفاده بیش از حد از مواد شوینده باعث تولید کف شده و همین کف با حجم زیاد مانع عملکرد صحیح تخلیه آب توسط دستگاه میشود.
 

لباسشویی روشن میشود ولی شروع بکار نمیکند

وقتی دستگاه روشن میشود و دیگ شروع به چرخش نمیکند باید علل مختلفی را بررسی کرد : برای تعمیر ماشین لباسشویی در اولین قدم شما باید بررسی کنید که آیا بیش از اندازه لباس داخل لباسشویی نریخته باشید ، حجم زیاد لباس ها باعث بهم خوردن تراز و تعادل دستگاه شده و بخش اجرایی لباسشویی اجازه راه اندازی دستگاه را نمی‌دهد ، اگر اینطور است لباس ها را در دیگ لباسشویی تقسیم کنید و یا از حجم آن ها بکاهید،مورد بعدی مشکلات مربوط به درب لباسشویی است ،

هرگونه اختلالی که مانع بسته شدن درب دستگاه شود، توسط سیستم ایمنی خطا حساب شده و اجازه راه اندازی دستگاه به شما را نمی‌دهد ، درب دستگاه ، میکروسوییچ و اتصالات مربوط به درب را بررسی کنید ،ممکن است معیوب شدن پمپ تخلیه باعث عدم شروع به کار دستگاه باشد ، در اکثر مدل ها پمپ تخلیه در بخش پایینی و جلوی دستگاه پشت قاب محافظ دستگاه است ، با باز کردن قاب به پمپ تخلیه دسترسی پیدا میکنید.

گرفته گی ها احتمالی را برطرف کرده و درصورت خرابی ، قطعه معیوب را تعویض کنید،در مدل های تسمه دار، معیوب شدن و یا پاره گی تسمه ها میتواند باعث بروز این مشکل شود ، تسمه ها را بررسی کرده و درصورت پاره گی به تعویض آن اقدام کنید، در نهایت مشکل میتواند از برد دستگاه و یا معیوب شدن بخش هایی از موتور دستگاه باشد ، که نیاز به بررسی تخصصی دارد، در صورت بررسی موارد فوق و باقی ماندن مشکل نگران نباشید، با کارشناسان تعمیرآل تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن از دستگاه شما بازدید کنند.

 

علت باقی ماند آثار پودر بروی لباس ها بعد از شستشو:

وجود ذرات و اثرات پودر لباسشویی بر روی لباس ها بعد از شستشو معمولا به این علت پیش می آید که : شیر آب سرد ورودی دچار گرفتگی رسوبی شده باشد و آب به میزان کافی به دیگ نرسد ، همچنین ممکن است برخی از اجزای داخلی ماشین لباسشویی و یا تنظیمات دستگاه بهم خورده باشد.
 

علت لک شدن لباس ها:

اگر لباس های شما قبل از شستشو دارای لکه بوده و بعد از شستشو همچنان لکه باقی مانده است ، ممکن است لکه با شستشوی آب و مواد شوینده پاک نشود ، و نیاز به یک حلال داشته باشد ، ولی اگر بعد از شستشو این لکه ها بوجود آمده است ، احتمال دارد دلیل آن نشت روغن از موتور ماشین لباسشویی باشد ، برای رفع مشکل باید موتور دستگاه سرویس شود.
 

چرا ماشین لباسشویی اوشن نشت میکند:

این مشکل ممکن است به دلیل استفاده بیش از حد از مواد شوینده در لباسشویی ،نشتی یا سوراخ شدن یا ترک برداشتن دیگ لباسشویی و شلنگ ورودی آب ، شل شدن شلنگ ها ، انسداد شلنگ تخلیه ، خرابی پمپ ها و غیره  پیش بیاید، دقت داشته باشید در صورت چکه کردن و پس دادن آب در اولین اقدام ماشین لباسشویی را از برق کشیده

به هیچ عنوان از آن استفاده نکنید ، چون احتمال برق گرفته گی و یا وارد شدن آب به داخل موتور و یا اجزای الکترونیکی دستگاه بسیار بالاست و ممکن است هزینه های غیر قابل جبران به همراه داشته باشد، در صورت پیش آمدن همچین مشکلاتی تعمیرکاران مجرب تعمیرآل در کوتاه ترین زمان ممکن از دستگاه شما بازدید کرده و عمل عیب یابی را انجام می‌دهند.


علت لرزش شدید دستگاه حین شستشو چیست؟

معمولا لرزش بیش از حد ماشین لباسشویی به علت تراز نبودن دستگاه پیش می آید، و یا ممکن است دستگاه بروی سطح نامناسبی قرار گرفته باشد، همچنین ممکن است به علت ساییده گی نوارهای لرزش گیر داخلی هم این مشکل ایجاد شود، این مشکل جزئی در صورت برطرف نشدن میتواند صدمات جدی و بیشتری به ماشین لباسشویی شما وارد کند.
 

سوالات متداول ( FAQ )

 • چرا لباسشویی اوشن، آب را تخلیه نمیکند؟

  انسداد شلنگ تخلیه و پمپ،خرابی برد وخرابی تایمر باعث میشوند که آب دستگاه تخلیه نشود. گاهی اوقات هم میتوان با تعویض پمپ، این ایراد را برطرف نمود.

 • چرا لباسشویی اوشن لرزش دارد؟

  لرزش بیش از حد ماشین لباسشویی به علت تراز نبودن دستگاه پیش می آید.خرابی کمک فنر و پایه ها و قطعات داخلی دیگ ممکن است باعث لرزش دستگاه شوند.

 • چرا ماشین لباسشویی اوشن روشن نمیشود؟

  ابتدا پریز برق و دوشاخه را چک کنید در صورتیکه مشکلی نیافتید، قطع به یقین ایراد از برد اصلی لباسشسویی میباشد و حتما باید با مراجعه تکنسین متخصص ایراد برایتان رفع شود.

 • چرا لباسشویی اوشن تخلیه نمیکند؟

  ممکن است شلنگ تخلیه دستگاه مسدود شده باشد که آب باقی مانده در ماشین لباسشویی را تخلیه نمیکند. گاهی هم خرابی پمپ باعث بروز این مشکل میشود.

عدم تخلیه دستگاه (مشکلات پمپ تخلیه یا تسمه)

وقتی این مشکل پیش می آید، که پمپ تخلیه شما معیوب شده و یا تسمه دستگاه پاره شده باشد، حتی ممکن است شلنگ تخلیه دستگاه مسدود شده باشد که آب باقی مانده در ماشین لباسشویی را تخلیه نمیکند.
 

علت بسته نشدن درب لباسشویی:

ممکن است گاهی با مشکل بسته نشدن درب دستگاه مواجه شوید، وقتی درب دستگاه بسته نشود، دستگاه شروع بکار نمیکند، همین موضوع یکی از علل عدم کار کردن ماشین لباسشویی است،وقتی با این مشکل مواجه شدید باید موارد زیر را بررسی کنید : ارور های احتمالی صفحه نمایش را بررسی کنید ، دکمه بازو بسته شدن درب دستگاه ،شکستگی احتمالی دستگیره ، لولا و اتصالات درب ،خرابی قفل ، میکروسوئیچ درب ، خرابی لاستیک دور درب ، حجم زیاد لباس های داخل دیگ ماشین لباسشویی است.

5 2 رای ها
نمره تعمیرآل چند؟
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Kian
Kian
9 روز قبل

دستگاه من بیش از حد لرزش داره خودم میتونم مشکل و حل کنم یا حتما باید تعمیرکار بیاد؟

ریحانه امیراحمدی
ریحانه امیراحمدی
عضو
پاسخ به  Kian
9 روز قبل

سلام وقتتون بخیر بهتر است که با کارشناس متخصص هماهنگ کنید تا آسیب جدی ای به دستگاه وارد نشود.