You are currently viewing علت بوی بد ماشین لباسشویی
علت بوی بد ماشین لباسشویی

علت بوی بد ماشین لباسشویی

ما در این مقاله قصد داریم تمامی علت های بوی بد لباسشویی (the-cause-of-the-bad-smell-of-the-washing-machine) را برای شما شرح دهیم. با ما همراه باشید.

CTA

علت بوی نامطبوع لباسشویی

به طور کلی تجمع باکتری و کپک در یک یا چند قسمت است که باعث بوی بد لباسشویی شما میشود. این مشکلی است که به احتمال زیاد مربوط به ماشین‌ هایی است که اغلب در یک چرخه دمای پایین استفاده می‌ شوند، که امروزه رایج است، زمانی که اکثر ما لباس‌های خود را در دمای ۴۰ درجه سانتی‌ گراد یا کمتر می‌ شویم تا در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنیم و سازگار با محیط زیست باشیم. دمای پایین، همراه با محیط مرطوب داخل ماشین، به باکتری ها و کپک ها اجازه رشد و تکثیر در لباسشویی مرطوب و داخل ماشین لباسشویی را می دهد.

علت بوی بد ماشین لباسشویی
علت بوی بد ماشین لباسشویی

محل تجمع باکتری در لباسشویی

تجمع باکتری ها معمولاً در قطعات داخلی ماشین لباسشویی مانند فیلتر، عناصر گرمایش، مهر و موم درب، توزیع کننده مواد شوینده (جا پودری)، شلنگ ها، درام یا تخلیه رخ می دهد.

جلوگیری از بوی بد لباسشویی

ماشین لباسشویی شما یکی از پرکاربردترین وسایلی است که در خانه استفاده می شود و به راحتی می توان انتظار داشت که بدون تعمیر و نگهداری کم به کار خود ادامه دهد. عاقلانه است که درب را زمانی که از دستگاه استفاده نمی کنید باز بگذارید تا فرصتی برای خشک شدن داشته باشد و به کپک و باکتری فرصتی برای پوسیده شدن و رشد در درب و مهر و موم درب داده نشود.

اکثر تولید کنندگان توصیه می کنند که فیلتر و محلول مواد شوینده را به طور کامل تمیز کنید و حداقل یک بار در ماه یک شستشوی سرویس گرم انجام دهید تا از ایجاد بوی بد لباسشویی شما جلوگیری شود.

فرم درخواست تماس

بوی فاضلاب لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی شما بوی فاضلاب می دهد، مهم است که فوراً با آن مقابله کنید زیرا گازهای فاضلاب بالقوه خطرناک هستند. به سادگی ممکن است دستگاه بوی فاضلاب بدهد، اما لزوماً ناشی از فاضلاب نیست. با این حال، اگر پس از تمیز کردن هنوز بوی بدی می دهد، به احتمال زیاد از فاضلاب می آید. ممکن است گازهای فاضلاب لوله های فاضلاب زیرزمینی را که اکنون وارد ماشین لباسشویی شما می شوند، به دام بی اندازد.

کپک / بوی مرطوب / بوی تخم مرغ فاسد

بوی کپک و رطوبت ناشی از تجمع گرما و آب در دستگاه است که هرگز  تمیز نمی شود. اگر آب در لباسشویی ، در واشرها یا در شکاف‌های دیگر بنشیند، می‌تواند منجر به بوی بد لباسشویی شود. حتی ممکن است یک جوراب خیس یا چیزی در واشر لاستیکی گیر کرده باشد که منجر به بوی بدی می شود.

لباسشویی بعد از شست و شو بوی نامطبوع می دهد

علت این مشکل می تواند درست تمیز نکردن لباسشویی را نشان دهد. محلول تمیز کننده ای که استفاده کردید و یا حتی آب داغ ممکن است مقداری از آن در دیگ دستگاه باقی مانده باشد و دلیل دیگر آن می تواند انسداد لوله ها باشد. علت بوی تخم مرغ فاسد به دلیل رشد باکتری، کپک و قارچ و یا صابون ها و پرزهای باقی مانده داخل دستگاه می باشد.

علت بوی بد ماشین لباسشویی
علت بوی بد ماشین لباسشویی

بوی سوختگی لباسشویی

تشخیص بوی سوختگی در دستگاه بسیار دشوار است. به احتمال زیاد این بوی سوختگی می تواند ناشی از خرابی قطعات داخلی دستگاه باشد. می تواند مشکل از موتور دستگاه، پمپ دستگاه، مهر و موم، تسمه متحرک و یا سایر قطعات الکترونیکی باشد. اگر متوجه بوی سوختگی یا بوی بد لباسشویی در دستگاه شده اید، دستگاه را از برق بکشید و به آن دست نزنید. حتی بعد از اینکه ماشین لباسشویی را خاموش و از برق جدا کرده اید بازهم می تواند برای مدتی خطرناک باشد و شما باید با یک تکنسین متخصص و ماهر تماس حاصل نمایید.

از بین بردن بوی بد لباسشویی

هیچ چیز آزاردهنده تر از این نیست که یک ماشین لباسشویی بدبو که روتین لباسشویی شما را خراب می کند. خوشبختانه، راه حل‌های آسان و مؤثری برای خلاص شدن از شر این بو وجود دارد.برای رفع هر گونه بوی بد لباسشویی خود میتوانید به صورت آنلاین سفارش تعمیرات خود را ثبت نمایید.

محلول سرکه و آب

محلول سرکه سفید مقطر و آب را در یک بطری اسپری باهم مخلوط کنید و در صورت تمایل حدود ۱۰ قطره اسانس معطر مورد علاقه خود را به اسپری اضافه کنید و داخل لباسشویی اسپری کنید. یک پارچه مرطوب را بردارید و داخل دستگاه را پاک کنید. همین کار را برای بیرون دستگاه هم انجام دهید. این روش می تواند برای خلاص شدن از بوی بد و حتی کپک کمک کند.

لوله های آب را تمیز کنید

گرفتگی یا کثیف بودن لوله ها می تواند منجر به بوی بد لباسشویی به ویژه بوی فاضلاب شود. ابتدا باید دستگاه را تمیز کنید و گرفتگی لوله ها را بررسی کنید. یک گالن آب در داخل لوله بریزید که انسداد آن ها رفع شود. اگر بو باقی ماند می توانید با یک تکنسین ماهر تماس حاصل نمایید. لوله دیگری که باید بررسی شود و انسداد آن رفع شود لوله تخلیه است. .

جا پودری را تمیز کنید

توزیع کننده مواد شوینده به ندرت کاملا خشک می شود و آن را به مکانی عالی برای رشد کپک و باکتری تبدیل می کند. ما در این قسمت از مقاله راه حل هایی برای تمیز کردن جاپودری شرح داده ایم.

در صورت امکان جا پودری را بردارید

یک لگن را از آب و صابون پر کنید و جا پودری را داخل آن بگذارید و اجازه دهید جا پودری یک ساعت داخل آن خیس بخورد. از یک مسواک قدیمی برای پاک کردن کثیفی ها و زباله ها استفاده کنید. تعمیرآل همراه همیشگی شما تمام ایراد دستگاه شما را با بهترین تکنسین ها رفع خواهد کرد.

جا پودری را کاملا خشک کنید

قبل از اینکه آن را دوباره در داخل دستگاه قرار دهید، از یک پاک کننده سطوح یا اسپری سرکه خود از مرحله اول استفاده کنید تا شکاف هایی که در جا پودری است را پاک کنید.

دیگ را تمیز کنید

تمیز کردن دیگ مهمترین قدم برای از بین بردن بوی بد باشد. تمیز کردن عمیق درام می تواند باکتری ها و کپک ها را از بین ببرید.

جا پودری را تمیز کنید

پس از هر چرخه، ایده خوبی است که اجازه دهید کشوی مواد شوینده هوا خارج شود. آن را باز بگذارید تا کاملا خشک شود. پس از هر چرخه شست و شو ایده خوبی است که کشوی مواد شوینده را باز بگذارید تا کاملا خشک شود و مانع بوی بد لباسشویی شما شود.

تمیز کردن دستگاه

یک فنجان سرکه سفید مقطر یا سفید کننده را در کشوی مواد شوینده یا مستقیماً در درام برای مدل‌های پر بار بریزید. دستگاه را روی یک چرخه گرم طولانی تنظیم کنید. از بالاترین دمای آب موجود استفاده کنید. بگذارید چرخه به طور کامل اجرا شود. در را باز کنید و اجازه دهید دستگاه با هوا خشک شود. این کار را حداقل یک بار در ماه انجام دهید.

علت بوی بد ماشین لباسشویی
علت بوی بد ماشین لباسشویی

بوی بد برطرف نشده است

اگر دستگاه شما همچنان بو می دهد یا بوی بدتری می دهد، پس از انجام این کار، این فرآیند را تکرار کنید. ممکن است کثیفی را از محل خود خارج کرده باشید و دستگاه آن را به طور کامل آبکشی نکرده باشد.

مواد شوینده را تغییر دهید

برخی از شوینده ها به سختی شسته می شوند، به خصوص اگر بیش از حد استفاده کنید. می تواند داخل دستگاه بماند و به مرور زمان منجر به بوی بد لباسشویی می شود. به همین ترتیب، اگر از دستگاه خود زیاد استفاده میکنید باید از یک پودر ماشین لباسشویی با کیفیت و مرغوب استفاده نمایید.

نرم کننده پارچه را کنار بگذارید

ما همچنین توصیه می کنیم نرم کننده پارچه را کنار بگذارید . این مواد به لباس ها و دستگاه شما می چسبد که می تواند منجر به بوی بد شود. در عوض، آن را با یک فنجان سرکه سفید مقطر تعویض کنید.

درب را باز بگذارید

علت بوی بد ماشین لباسشویی

برای از بین بردن بوی بد لباسشویی یکی از بهترین راه ها این است که درب لباسشویی را باز بگذارید

فیلتر لباسشویی را تمیز کنید

فیلتر که معمولاً در جلوی دستگاه شما قرار دارد، باید هر ماه باید تخلیه و تمیز شود فیلتر دستگاه را باز کنید گرفتگی ها را بررسی کنید و فیلتر را تمیز کنید..

جرم گیر لباسشویی خانگی

جهت جرمگیری لباسشویی خود، یک فنجان سرکه سفید اضافه کنید و اجازه دهید چرخه شروع شود . (اگر ماشین لباسشویی درب از جلو دارید، سرکه را در جا پودری بریزید) برای داشتن یک ماشین لباسشویی فوق العاده تمیز، این چرخه را با نصف فنجان جوش شیرین تکرار کنید.

مقدار جوش شیرین در لباسشویی

  • لباس های خود را در ماشین لباسشویی قرار دهید.
  • ½ فنجان جوش شیرین را به ماشین لباسشویی خود اضافه کنید.
  • مواد شوینده را اضافه کنید.
  • چرخه شستشوی طولانی را اجرا کنید.
  • ½ فنجان دیگر جوش شیرین را در چرخه آبکشی اضافه کنید.

آیا سرکه مقطر همان سرکه سفید است؟

اکثر مردم موافقند که تفاوت اساسی در سطح خلوص است. به زبان ساده، سرکه مقطر بیشتر از سرکه سفید خالص شده است . علاوه بر این، در مورد ساختار شیمیایی، تولید و استفاده، تفاوت هایی وجود دارد.

ویدیو بوی بد ماشین لباسشویی

نحوه رفع بوی بد لباسشویی بوش

⅓ فنجان جوش شیرین را داخل یک درام خالی ماشین لباسشویی بپاشید. 2 فنجان سرکه سفید را درجا پودری بریزید. یک چرخه شستشوی منظم با آب داغ تنظیم کنید و اجازه دهید تا کامل شود. برای لکه های سرسخت و بوی بد، ۲ فنجان سفید کننده را در دستگاه پخش کننده سفید کننده بریزید و یک چرخه معمولی دوم را با آب داغ اجرا کنید تا از بوی بد لباسشویی بوش خود جلوگیری کرده باشید.


سوالات متداول ( FAQ )

چگونه لباسشویی بد بو را به طور طبیعی تمیز کنیم؟

دو فنجان سرکه سفید مقطر را اندازه کنید و آن را مستقیماً در جا پودری لباسشویی خود بریزید. ماشین لباسشویی را طوری تنظیم کنید که در طولانی ترین چرخه خود با گرم ترین آب کار کند. نصف فنجان جوش شیرین را مستقیماً داخل درام ماشین لباسشویی بپاشید و آن را با همان تنظیمات (بالاترین و داغ ترین) اجرا کنید.

چگونه ماشین لباسشویی خود را عمیق تمیز کنم؟

درب را با ½ فنجان جوش شیرین و یک لیتر سرکه پر کنید و یک چرخه شست و شوی حاوی فقط چند حوله دستی کوچک تمیز را اجرا کنید. از گرم ترین تنظیم آب، بزرگترین اندازه بار و طولانی ترین چرخه شستشو استفاده کنید.

سرکه سفید قوی تر است یا سرکه سیب؟

سرکه سفید دارای ۵ تا ۱۰ درصد اسید است که آن را قوی ترین سرکه در بین همه آنها می کند. رنگ آن شفاف است و طعمی بسیار ترش دارد. 
سرکه سیب حاوی ۴ تا ۶ درصد اسید است.

نتیجه گیری

در این مقاله نحوه بود بد لباسشویی بوش را برایتان شرح دادیم و راه های جلوگیری از آن را برایتان بازگو کردیم. برای هر گونه رفع عیب توسط تکنسین متخصص بوش با تعمیرآل در تماس باشید تا در اسرع وقت، مشکلتان رفع شود.

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

منبع: hoover.co.uk

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...