You are currently viewing بهترین دمای کولرگازی
بهترین دمای کولر گازی

بهترین دمای کولرگازی

در این مقاله بهترین دمای کولرگازی (The best air conditioner temperature) را برسی خواهیم کرد. امکان تنظیم دما در کولرهای گازی( اسپلیت ) وجود دارد و افراد می توانند با توجه به عوامل مختلف این دما را تغییر دهند. عواملی مانند سرد یا گرم بودن فرد، نوع محیطی که در آن قرار دارد، دمای محیط، شرایط رطوبتی آب و هوا و … عواملی هستند که در تنظیم بهترین دمای کولرگازی باید در نظر گرفته شوند.

CTA
بهترین دمای کولرگازی

بهترین دمای کولرگازی در تابستان

تنظیم دمای مایع خنک کننده و تقسیم آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از افراد ممکن است تمایل داشته باشند در تابستان از تهویه مطبوع با کمترین درجه حرارت استفاده کنند.هرچه بهترین دمای کولرگازی در تابستان کمتر باشد، دستگاه انرژی بیشتری مصرف می کند و در نتیجه هزینه های بیشتری روی قبض شما ظاهر می شود. با این تفاسیر می توان بهترین دما کولرگازی و پارتیشن در تابستان را بین ۲۲ تا ۲۵ درجه سانتی گراد در نظر گرفت.

بهترین دمای کولرگازی در زمستان

کولر گازی و اسپلیت می تواند مکان را در زمستان گرم کند. عوامل متعددی در تنظیم دمای آن در زمستان دخیل هستند. یکی از مهم ترین عوامل میتواند ذائقه و خلق و خوی شخصی شما باشد. شما باید مصرف انرژی را نیز باید در نظر بگیرید . بهترین دما در زمستان را می توان از ۲۶ تا ۲۸ درجه بیان کرد که شما میتوانید آن را طبق علاقه خود تغییر دهید .

فرم درخواست تماس

البته تنظیم دما در ساعات مختلف روز متفاوت است و کمترین مصرف معمولا در ظهر زمستان است.شما میتوانید برای هر گونه تعمیر و تنظیم بهترین دمای کولر گازی خود با ما تماس گرفته تا به بهترین نحو انجام دهیم.

نکته
بهترین دمای کولر گازی
بهترین دمای کولرگازی

عوامل تاثیر گذار در مصرف برق در کولرگازی

علاوه بر تنظیم بهترین دمای کولرگازی رعایت نکات مختلف مربوط به تهویه مطبوع، با توجه به نکات مختلف می توان مصرف را کاهش داد و در نتیجه به تداوم انرژی های تجدید ناپذیر کمک کرد.

عایق بود درب و پنجره ها

در صورتی که ساختمان شما دارای پنجره است، لازم است هوا را به خارج از ساختمان هدایت نکنید و اجازه ندهید هوا وارد فضای ساختمان شود. عایق بودن منافذ در درها و پنجره ها از هدر رفتن انرژی جلوگیری می کند. اینگونه شما به بهترین دمای کولر گازی خود دست پیدا میکنید .

نصب پرده بر روی پنجره ها

شاید مسئله ساده ایی به نظر برسد اما کشیدن پرده پنجره ها در تابستان برای جلوگیری از ورود نور خورشید به داخل ساختمان به این معنی است که فضای داخلی گرم نمی شود و نیازی به تنظیم و تقسیم دمای پایین در تهویه هوا نیست. همچنین در زمستان می توان پرده ها را جدا کرد تا نور خورشید وارد شود و از گرمای طبیعی استفاده شود.

مصرف کمتر برق

برای مصرف انرژی کمتر، زمانی که بیرون از ساختمان هستید باید کولر گازی را خاموش کنید یا دمای آن را چند درجه کمتر از زمانی که در داخل ساختمان هستید تنظیم کنید.

مصرف انرژی در کولرگازی و اسپیلت

در هنگام خرید کولر گازی و پارتیشن به چند نکته می توان به صرفه جویی بیشتر در مصرف انرژی اشاره کرد. فضایی که اسپلیت در آن نصب خواهد شد بسیار حائز اهمیت است و باید توجه داشت که اندازه و ظرفیت دستگاه در مقایسه با فضایی که قرار است در آن نصب شود خیلی کوچک یا بزرگ نیست. این امر در تنظیم بهترین دمای کولر گازی شما نیز تاثیر خواهد گذاشت.

مصرف بالای انرژی

جایگاه نادرست نصب کولر گازی بر افزایش فشار روی دستگاه تاثیر دارد و در نتیجه مصرف انرژی بیشتر می شود. نصب صحیح و استاندارد کولر گازی یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید، عدم نصب صحیح باعث افزایش مصرف انرژی می شود.

بهترین دمای کولر گازی
بهترین دمای کولرگازی

شارژ اسپیلت

برای استفاده از تهویه مطبوع کولرگازی در هر فصل باید از آن نگهداری کرد. تهویه مطبوع و شارژ اسپلیت باید به درستی تنظیم شود و به طور دائم نیازی به شارژ نیست. در غیر این صورت مصرف آن به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. شاید برخی تصور کنند که افزایش یا کاهش یک یا دو درجه ای دمای تقسیم تأثیر چندانی در مصرف انرژی نخواهد داشت، اما باید گفت که کاهش یک درجه دما می تواند تا پنج درصد در مصرف انرژی صرفه جویی کند.

خرید کولر گازی

در هنگام خرید کولر گازی به برچسب انرژی آنها توجه کنید و دستگاهی با مصرف کم و ترجیحا رده انرژی A یا B انتخاب کنید همچنین زمان های پیک مصرف انرژی در هنگام روشن شدن و تقسیم کولر گازی در نظر گرفته شود. و درجه حرارت باید تا حد امکان در طول این ساعت ها کاهش یابد.شما میتوانید برای هر سرویس و تنظیم بهترین دمای کولر گازی به صورت آنلاین سفارش تعمیرات خود را ثبت نمایید.

طرز استفاده کولر گازی در تمامی فصول

استفاده از کولر گازی در تابستان و زمستان برای خنک و گرم کردن محیط یکی از متداول ترین روش های تهویه و مدیریت دما در یک خانه یا محل کار است. اما بسیاری از افراد نمی دانند چگونه دمای تهویه مطبوع را تنظیم کنند و بهترین دمای کولر گازی برای خنک یا گرم کردن تهویه مطبوع چیست؟

به همین دلیل هزینه های زیادی را برای قبض برق خود می پردازند و علاوه بر آن به دلیل مصرف زیاد ناشی از کارکرد مداوم کولر گازی، با مشکلات و خرابی های زودهنگام انشعاب مواجه می شوند که شامل تعمیر و هزینه های کولر گازی می شود. همچنین آنها را ردیابی می کند.

مصرف انرژی کولر گازی در حالت گرمایش چقدر است؟

برق مصرفی برای گرمایش کولر گازی کمتر از حالت سرمایش آن است اما تفاوت قابل توجهی ندارد و هر دو در سیکل توسط کمپرسور مجزا خنکی و گرما تولید می کنند. میزان دقیق مصرف برق در حالت سرمایش و گرمایش برای انواع کولر گازی متفاوت است. در برچسب مشخصات فنی به تفصیل آمده است. (برچسب برگه اطلاعات فنی روی پانل های خارجی و داخلی قرار دارد و قابل مشاهده است)

چگونگی سرمایش و گرمایش در کولرگازی

بهترین دمای کولر گازی
بهترین دمای کولرگازی

در حالت خنک کننده

سرما در داخل کمپرسور متراکم می شود و به کندانسور فشار می آورد و در آنجا با از دست دادن گرما به مایع تبدیل می شود. مایع خروجی از کندانسور از لوله مویین یا شیر انبساط عبور می کند و فشار بسیار کمی را تجربه می کند و در نتیجه حالت دو فازی (مایع و گاز) پیدا می کند و به سمت ورودی اپراتور هدایت می شود. و شما به بهترین دمای کولر گازی دست خواهید یافت .

در محل اپراتور، تحت تاثیر دمای محیط، تبخیر شده و دوباره به گاز تبدیل می شود، بنابراین سرمای آن به محیط یا لوله های اپراتور باز می گردد.هوای اتاق از یک طرف فن داخلی با چرخاندن فن پروانه وارد یونیت داخلی شده و پس از عبور از لوله های اپراتور خنک شده و از طرف دیگر به داخل اتاق هدایت می شود. سرما تبخیر شده در اپراتور توسط کمپرسور مکیده می شود و این چرخه ادامه می یابد.

در حالت گرمایش

در حالت گرمایش چرخه فوق از طریق یک شیر چهار طرفه تغییر می کند و سرما و هوا گرم شده در کمپرسور مستقیماً به اپراتور می رود و در آنجا گرمای خود را از دست می دهد و باعث گرم شدن لوله های اپراتور و در نتیجه گرم شدن محیط می شود.

راهکار برای کاهش مصرف برق کولرگازی

راه دیگر برای کاهش مصرف برق متناوب این است که اسپلیت را روی دمایی تنظیم کنید که نقطه راحتی شما را تامین کند و اگر دستگاه بیشتر از آن کار کند احساس لرز و سرما خواهید کرد و از کولر گازی شما برای کار بیشتر استفاده می کند. . فشرده سازی دستگاهی که دمای مناسبی برای آن تنظیم نکرده اید مصرف برق شما را افزایش می دهد. شما با تنظیم درست میتوانید بهترین دمای کولر گازی را پیدا کنید .

بهترین دمای کولر گازی
بهترین دمای کولرگازی

دمای مناسب کولرهای گازی معمولاً بین ۲۴ تا ۲۶ درجه سانتی گراد است. با تنظیم این دما، کولر گازی شما محیط را سریعتر به آن دما می رساند، ترموستات آن کار می کند و کمپرسور دستگاه خاموش می شود و در زمانی که شما از آن استفاده می کنید، کمپرسور می تواند محیط شما را با حداقل کارکرد خنک کند.

CTA
بهترین دمای کولرگازی

از سالم بودن دستگاه اطمینان حاصل کنید

مشکلات فنی زیادی وجود دارد که می تواند باعث خرابی کولر گازی شود. به همین دلیل برای اینکه تهویه مطبوع بتواند دمای محیط را تا دمایی که شما تنظیم کرده اید پایین بیاورد باید زمان و انرژی بیشتری مصرف کند و این امر باعث افزایش میزان قبض برق شما می شود.

اما بهترین راه این است که سالی یک بار سرویس کولر گازی خود را به یک متخصص بسپارید تا مطمئن شوید همه چیز به درستی کار می کند. شما جهت هر گونه سرویس و تنظیم بهترین دمای کولر گازی با ما تماس بگیرید تا تعمیرال بهترین ها را به شما معرفی کند.

سرویس منظم کولر گازی شما

اگر فیلتر کولر گازی یا کندانسور کولر گازی کثیف باشد این امر منجر به افزایش فشار بر روی کمپرسور کولر گازی و در نتیجه افزایش مصرف انرژی می شود. همچنین، هنگامی که فیلتر کثیف یا گرفتگی است، ذرات کثیف ممکن است به داخل مجرای بازگردند و باعث کاهش عملکرد و افزایش مشکلات در آینده شود.

بنابراین هر از چند گاهی فیلترها را عوض کنید و پنل خارجی را سرویس کنید. با این کار می توانید مصرف انرژی کولر گازی خود را تا ۱۰ درصد کاهش دهید.

مزایا و معایب روشن بودن دائم کولرگازی

مزایا

همانطور که گفتیم کولر گازی می تواند به طور مداوم کار کند. کارکرد مداوم و مستمر کولرگازی به این معنی است که به صورت ۲۴ ساعته و چند روز متوالی بدون وقفه کار می کند.

البته برای اینکه کولر گازی به مدت طولانی کار کند و مشکلی ایجاد نکند باید به موارد زیر توجه کرد:

بهترین دمای کولر گازی
  • از کیفیت تهویه مطبوع و اجزای آن اطمینان حاصل کنید.
  • اطمینان حاصل کنید که جریان الکتریکی متصل به کولر گازی در نوسان نیست و منبع تغذیه ورودی برای کولر گازی مناسب است.
  • تعمیر و نگهداری منظم کولر گازی یکی دیگر از عوامل مهم در بهبود عملکرد کولر گازی است.

از مزایای کارکرد دائمی کولر گازی می توان به جلوگیری از آسیب دیدن برخی قطعات و کاهش هزینه های برق اشاره کرد. شما تنظیم بهترین دمای کولرگازی خود را به ما بسپارید.

تعمیرآل

معایب

کار کردن مداوم کولر گازی در صورت عدم رعایت شرایط لازم به کولر آسیب می زند و ممکن است باعث داغ شدن و سوختن کولر گازی شود. به عنوان مثال عدم توجه به نوسانات برق منجر به افزایش بار ورودی کولر و گرم شدن قطعات می شود. برای تعیین بهترین دمای کولرگازی در این صورت ممکن است نیاز به تعمیر کولر داشته باشید.


سوالات متداول ( FAQ )

بهترین دمای کولرگازی در تابستان چقدر است؟

بهترین دمای کولر گازی در تابستان بین ۲۲ تا ۲۵ درجه سانتی گراد میباشد.

بهترین دمای کولرگازی در زمستان چقدر است؟

بهترین دما در زمستان را می توان از ۲۶ تا ۲۸ درجه بیان کرد که شما میتوانید آن را طبق علاقه خود تغییر دهید.

معایب زیاد روشن ماندن کولرگازی چیست؟

زیاد روشن ماندن کولرگازی باعث داغ کردن قطعات اصلی آن میشود که در نهایت منجر به تعمیراتش میگردد.

شارژ اسپیلت هرچند وقت یکبار باید انجام شود؟

هر چند وقت یکبار میزان گاز کولرگازی را چک کنید در صورتی که کم شده باشد آن را شارژ کنید. برای شارژ کولرگازی خود میتوانید با ما تماس بگیرید.

نتیجه گیری

تعمیرال همراه همیشگی شما برای هر گونه نصب و تنظیم بهترین دمای کولرگازی بهترین خدمات را به شما ارائه میدهد. شما می توانید با کامنت گذاشتن و درج نظرات و پیشنهادات خود تجربیات خود را با ما و دیگر مشتریان مجموعه تعمیرآل به اشتراک بگذارید.

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

منبع carrier.com
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...