You are currently viewing تایمر ماشین لباسشویی
تایمر موتور لباسشویی

تایمر ماشین لباسشویی

بررسی تایمر لباسشویی(washing machine timer) در سایت تعمیراتی تعمیرآل.

CTA

همانطور که می دانید امروزه در همه خانه ها از ماشین لباسشویی برای شستشوی البسه استفاده می شود. ماشین های لباسشویی انواع و مدل های مختلفی دارند که بسته به هزینه و نیاز خود می توانید آنها را خریداری کنید. ماشین های لباسشویی وزن شستشوی مختلفی دارند و هر چقدر بیشتر هزینه کنید لباسشویی بهتری خریداری کرده‌اید.

علاوه بر آن بهتر است بدانید که این دستگاه از قطعات زیاد و اجزای تشکیل دهنده پیچیده تشکیل شده است که هر کدام وظیفه بسیار مهمی را در عملکرد صحیح لباسشویی دارند. یکی از مهمترین قطعات در ماشین لباسشویی تایمر لباسشویی می باشد. تایمر لباسشویی وظیفه بسیار مهمی را دارد و این قطعه تمامی اعمال ماشین لباسشویی شما را به طور دقیق تنظیم و هماهنگ می کند. جالب است بدانید تایمر ماشین لباسشویی از حسگر های مختلف اطلاعات مربوطه را می گیرد با توجه به تنظیمات خود به قطعات مختلف دستور را صادر میکند.

تایمر ماشین لباسشویی
تایمر ماشین لباسشویی

برای مثال تمامی حرکات چرخش دیگ و همچنین شستشوی آب و علاوه بر آن تخلیه توسط تایمر ماشین لباسشویی انجام می‌شود و این قطعه دستورات لازم را صادر می کند.

همچنین در برنامه های شستشو تایمر ماشین لباسشویی برنامه ریزی میکند چه زمانی ماشین لباسشویی شستشو را انجام دهد و چه زمانی آب را تخلیه کند. پس میتوان نتیجه گرفت که برنامه شستشوی ماشین لباسشویی و تمامی حرکات این دستگاه زیر نظر تایمر لباسشویی می باشد. در ادامه به مطالب بیشتر درباره ی تایمر ماشین لباسشویی خواهیم پرداخت.

CTA

نحوه تعویض و تعمیر تایمر لباسشویی

زمانی که متوجه آن نشده اید که تایمر لباسشویی شما دچار خرابی و نقص فنی شده است پیشنهاد می‌شود در این مواقع تایمر را به یک فرد متخصص و حرفه ای در این حوزه نشان دهید تا پس از بررسی بتواند آن را تعمیر و تعویض کند. پس از بررسی متخصص اگر تصمیم بر این بود که حتما باید تعویض شود پیشنهاد می‌شود در این مواقع در کوتاهترین زمان نیاز به تعویض آن اقدام کنید.

اما در بعضی از مواقع ممکن است تایمر لباسشویی شما قابل تعمیر باشد و با هزینه بسیار ناچیز می توانید آن را تعمیر کنید. برای این کار با شماره های ثبت شده تماس حاصل فرمایید.

تایمر ماشین لباسشویی
تایمر ماشین لباسشویی

قیمت و خرید تایمر ماشین لباسشویی

اگر بعد از بررسی تایمر ماشین لباسشویی متوجه آن شد که حتماً باید این قطعه تعویض گردد شاید برایتان سوال پیش بیاید که هزینه تعویض آن چقدر است. در پاسخ به این سوال باید گفت که عوامل و دلایل زیادی وجود دارد که در قیمت گذاری تایمر لباسشویی دخیل هستند.

برند و مارک لباسشویی شما مهمترین عامل برای تعیین قیمت تایمر لباسشویی است. اگر شما از برندهای ایرانی ماشین لباسشویی استفاده میکنید بهتر است بدانید که هزینه تعویض تایمر بسیار ناچیز می باشد زیرا قطعات تولید شده ایرانی هستند و در نتیجه قیمت پایین می آید.

اما اگر شما از ماشین لباسشویی های خارجی مانند ال جی و سامسونگ استفاده کنید بهتر است بدانید که در این مواقع قیمت تعویض بالاتر می رود زیرا قطعات این ماشین لباسشویی از خارج کشور وارد می شوند و در نتیجه با توجه به نرخ تورم قیمت تایمر بالا است.

علاوه بر آن به گفته کارشناسان و تعمیرکاران شرکت تعمیراتی تعمیرآل مدل لباسشویی شما در قیمت گزاری آن مهم است زیرا اگر شما از لباسشویی های دوقلو استفاده میکنید ممکن است قیمت آن تغییر کند. اما به طور کلی قیمت این قطعه از ۱۰۰ هزار تومان تا ۶۰۰ هزار تومان می رسد.

CTA
CTA

آموزش تعویض تایمر لباسشویی

همانطور که در مطلب قبلی مشاهده کردید تایمر ماشین لباسشویی جزو قطعات اصلی این دستگاه محسوب می‌شود و وجود آن در کارکرد صحیح لباسشویی ضروری است. زمانی که متوجه آن شدید که تایمر ماشین لباسشویی شما خراب شده است حتما باید نسبت به چک و بررسی کردن این قطعه اقدام کنید. پس از بررسی اگر متوجه آن شدید که حتماً باید آن را تعویض کنید پیشنهاد می‌شود در این مواقع از نمایندگی فروش مجاز تایمر کمک بگیرید. در ادامه مطالب به نحوه تعویض تایمر لباسشویی خواهیم پرداخت.

برای تعویض کردن تایمر ماشین لباسشویی در اولین قدم باید دوشاخه لباسشویی را از پریز برق جدا کنید زیرا برای انجام این کار نباید لباسشویی به برق متصل باشد.

تایمر ماشین لباسشویی
تایمر ماشین لباسشویی

مطالب پیشنهادی:
نحوه شستن لباس های خاص با لباسشویی

بعد از قطع کردن برق لباسشویی در این مرحله شما باید پیچ های پنل جلوی لباسشویی خود را به طور کامل باز کنید و پنل لباسشویی را جدا کنید.

در مرحله سوم شما باید به سراغ سیم ها و اتصالات تایمر لباسشویی بروید و این سیم ها را به طور دقیق جدا کنید.

در مرحله چهارم که مهمترین مرحله است این است که شما باید تایمر جدید را که خریداری کرده اید جایگزین تایمر قبلی کنید و سیم ها و اتصالات را مانند قبل متصل کنید.

بعد از تعویض تایمر پنل جلویی را به طور صحیح جایگذاری کنید و پیچ های آن را حتماً محکم ببندید‌.

بعد از انجام مراحل قبلی در مرحله ششم باید لباسشویی را به برق متصل کنید و در این مواقع پیشنهاد می شود یک برنامه شستشوی ساده را انتخاب کنید و از صحت عملکرد تایمر لباسشویی اطمینان حاصل فرمایید. اگر مشکل لباسشویی شما حل شد حتماً برای تعمیر لباسشویی با شماره های ثبت شده تماس حاصل فرمایید.

CTA

نحوه تعمیر تایمر ماشین لباسشویی

قبل از اینکه نسبت به تعمیر تایمر ماشین لباسشویی خود اقدام کنید ابتدا باید نسبت به عیب یابی تایمر لباسشویی اقدام کنید. در اولین قدم بررسی کنید که موتور تایمر سالم است یا خیر. همچنین در این مواقع باید سوئیچ درب ماشین لباسشویی خود را به طور دقیق بررسی کنید و ممکن است این خرابی از این قسمت باشد

. علاوه بر آن پمپ تخلیه و شیر ورودی آب ماشین لباسشویی خود را به طور دقیق بررسی کنید تا مشکل تایمر ماشین لباسشویی شما حل شود.جهت بررسی می توانید با ما در تماس باشید.

تایمر ماشین لباسشویی
تایمر ماشین لباسشویی

علت گیر کردن و جلو نرفتن تایمر ماشین لباسشویی

تایمر لباسشویی خراب شود ممکن است باعث توقف چرخه شستشو در ماشین لباسشویی شود و شما را به دردسر خواهد انداخت. اولین دلیلی که باعث گیر کردن تایمر ماشین لباسشویی میشود این است که این مسئله مربوط به موتور تنظیم کننده آن است. موتور تایمر در این مواقع حتماً باید توسط یک متخصص بررسی شود تا متوجه شوید که این قطعه خراب شده است یا خیر.

دومین دلیل وقوع این مشکل مربوط به معیوب بودن کنترل کننده سطح آب در ماشین لباسشویی است که باعث جلو نرفتن تایمر ماشین لباسشویی میشود.

سومین دلیل وقوع این مشکل مربوط به ولوم تایمر است. این قطعه برای تنظیم کردن چرخه شستشو مورد استفاده قرار می گیرد و اگر خراب شده باشد باعث میشود که تایمر کار نکند.

همچنین به گفته کارشناسان و متخصصین شرکت تعمیراتی تعمیر آل اگر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی شما معیوب شده باشد ممکن است باعث جلو نرفتن تایمر لباسشویی شود. در این مواقع حتماً برای حل مشکل تایمر لباسشویی از یک متخصص حرفه ای کمک بگیرید.


سوالات متداول (FAQ)

آیا دیگ لباسشویی شما نمیچرخد؟

تسمه، کاسه نمد بلبرینگ، دینام و یا اینکه خود دیگ مشکل دارد.

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی؟

می‌تواند سیستم برق کشی خراب باشد، برد دستگاه یا موتور دستگاه خراب باشد.

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی؟

قابل ذکر است در این موارد پمپ تخلیه دستگاه مشکل دارد همچنین توجه داشته باشید پمپ‌‌‌‌های مختلفی در بازار از لحاظ کیفیتی موجود است.

علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی

علت اتصال بدنه میتواند ارت باشد، موتور سوخته باشد اتصال بدنه بدهد و یا اینکه سیستم برق کشی اتصال دارد.

نتیجه گیری

در این مطلب به تایمر لباسشویی به طور دقیق اشاره شد.اگر مشکل ماشین لباسشویی شما حل نشد میتوانید با شماره های ثبت شده تماس بگیرید.علاوه بر آن سوالات خود را در زیر همین مقاله در سایت تعمیرآل کامنت کنید.

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

منبع:www.currys.co.uk
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...