You are currently viewing خطاهای ماشین لباسشویی زیرووات
خطاهای ماشین لباسشویی زیرووات

خطاهای ماشین لباسشویی زیرووات

ما در این مقاله خطاهای ماشین لباسشویی زیرووات (Zerowatt washing machine errors) را بیان کردیم. با ما همراه باشید. کد خطا به صورت یک کد دیجیتال، روی صفحه نمایش؛ نمایان می شود. یک چراغ چشمک زن در جلوی ماشین لباسشویی دریافت می کنید. گاهی اوقات تعداد فلاش ها عدد خطا را تعیین می کند، بنابراین باید آنها را بشمارید. سپس فلاش ها به مدت تقریبی پنج ثانیه مکث می کنند.

CTA

توجه داشته باشید برخی ارور های لباسشویی زیرووات با “صفر” و برخی “بدون صفر” نمایان میشوند. مانند: E3 و E03 که هردو به یک معنا هستند.

نکته

مطالب پیشنهادی: مرکز تعمیر لباسشویی زیرووات

خطای E01 لباسشویی Zerowatt (خطای قفل ایمنی درب)

توجه داشته باشید که بسیاری از کدها نشان می‌ دهند که خطاهای سیم‌ کشی می‌تواند باعث بروز خطا در گزارش شود، این می‌تواند شامل اتصالات معیوب یا کثیف بودن و همچنین آسیب فیزیکی سیم‌ کشی یا شل شدن بلوک‌ های اتصال و غیره باشد. هنگام بروز این ارور:

  • بررسی کنید که درب به درستی بسته و بسته شده باشد.
  • سیم کشی را بررسی کنید.
  • قفل درب را چک کنید.

خطای E02 لباسشویی زیرووات

این ارور لباسشویی زیرووات نشان میدهد که آب داخل ماشین لباسشویی پر نمیشود. فشار آب اصلی و شلنگ های ورودی را از نظر پیچ خوردگی بررسی کنید. سپس فیلتر ورودی را بررسی کنید. سپس شیر ورودی آب را چک کنید. خرابی سوئیچ فشار و خطای سیم کشی نیز ممکن است از دلایل بروز این ارور باشند.

خطاهای ماشین لباسشویی زیرووات
خطاهای ماشین لباسشویی زیرووات

کد خطای E03

این ارور لباسشویی زیرووات نشان میدهد که آب در زمان مجاز تخلیه نشده است و ماشین لباسشویی آب را تخلیه نمی کند. همچنین بررسی کنید که فیلتر مسدود نشده باشد و شلنگ تخلیه از هرگونه انسداد یا گرفتگی پاک باشد. سپس سیم کشی پمپ تخلیه را چک کنید پمپ تخلیه معیوب نباشد. سنسور یا سوئیچ سطح و سیم کشی به سنسور سطح را نیز بررسی کنید.

ارورE04 لباسشویی زیرووات

هنگامی که آب بیش از حد در دیگ دستگاه جمع میشود این ارور لباسشویی زیرووات ظاهر میشود. دریچه تخلیه آب و شیربرقی در این مواقع باید تعویض شوند. مواردی هم وجود دارد که خرابی برد عامل اصلی این ارور می باشد.

خطای E05 لباسشویی ZEROWATT 

این ارور لباسشویی زیرووات نشان میدهد که  ترموستات معیوب است یا آب به اندازه کافی گرم نمیشود. معمولا در این موارد ترموستات ترمیستور؛ سنسور دما، و سیم‌ کشی‌ ها خراب شدند و به برد فرمانی صادر نمیکند، برای حل مشکل بهتر است با یک تکنسین متخصص لباسشویی زیرووات در تماس باشید.

فرم درخواست تماس

ارورE06

این ارور لباسشویی زیرووات نشان میدهد که مشکلی برای موتور دستگاه پیش آمده است ، خرابی EEPROM برد (کنترل کننده الکترونیکی معیوب) و سیم کشی فرسوده نیز از دلایل بروز این ارور می باشد. برای حل مشکل سوکت های موتور و خود موتور را بررسی کنید. در صورت نیاز تنها با یک کلیک می توانید نزدیک ترین تکنسین به محل استقرار را برای تعمیر لباسشویی خود فرا بخوانید.

ارور E07 لباسشویی زیرووات

این خطا نشان میدهد که مشکلی برای برد اصلی و قسمت فنی در موتور پیش آمده است ،برای حل مشکل به مدت ۲۴ ساعت دستگاه را از برق بکشید در صورت رفع نشدن مشکل با تعمیر کاران خبره در ارور لباسشویی زیرووات و زمینه تعمیرات لوازم خانگی تماس بگیرید.

کد خطای E08

این خطای لباسشویی ZEROWATT  نشان میدهد دستگاه در خواندن برنامه مشکل پیدا کرده و فرمان درست ارسال نمیشود ، برای حل این مشکل سلکتور برد الکتریکی باید توسط تکنسین متخصص لباسشویی زیرووات عیب یابی شود.

خطاهای ماشین لباسشویی زیرووات

ارور E09

این ارور لباسشویی زیرووات نیز مرتبط با مشکلات فنی در قطعات داخلی موتور لباسشویی می باشد. سیم‌ کشی‌ های داخلی موتور به مشکل برخوردند و باید توسط تکنسین بررسی شوند.

کد خطای E12 لباسشویی Zerowatt

ماژول های کنترل الکترونیکی و خرابی و سوختگی برد از دلایل این کد خطا می باشند که باید در هر صورت توسط تعمیرکار متخصص برطرف شود. در غیر این صورت کل سیستم لباسشویی زیرووات شما به مراتب از کار خواهد افتاد.

ارور E13

این کد خطا اشاره به خرابی قطعات داخلی برد دستگاه اشاره میکند. خطای ارتباط بین برد و سیم کشی، تماما باید بررسی شوند.

کد خطای E14

مشکل در گرم شدن آب ورودی است. ترموستات و المنت لباسشویی زیرووات شما حتما باید مورد بررسی قرار گیرد.

ارور E15 لباسشویی زیرووات

این خطای لباسشویی زیرووات مستقیما به وجود مشکل در برد الکترونیکی دستگاه اشاره میکند که باید حتما توسط تکنسین متخصص تعمیر و بررسی شود. تنها با یک کلیک می توانید در سریع ترین زمان ممکن، این ایراد را توسط تعمیرکار حرفه ای رفع کنید.

کد خطای E16 لباسشویی زیرووات

عنصر گرمایش آب را بررسی کنید؛ در صورت پیدا کردن مشکل پیشنهاد میشود دستگاه را از برق بکشید و با یک تکنسین متخصص تعمیرات لباسشویی زیرووات تماس بگیرید.

ارور E18

هنگام بروز این ارور برد نمی تواند به سایر قطعات لباسشویی زیرووات شما فرمان شست و شو را صادر کند. در نظر داشته باشید مشکلات برد لباسشویی از مشکلاتی هستند که نیاز به تعمیرات توسط تکنسین حرفه ای دارد.


سوالات متداول ( FAQ )

ارور E18 لباسشویی زیرووات به چه معناست؟

در بیشتر مواقع ایراد از برد الکترونیکی دستگاه می باشد که در نهایت نیاز به عیب یابی توسط تکنسین متخصص دارد.

خطای ۴ لباسشویی زیرووات به چه معناست؟

این خطا نشان میدهد مشکلی برای سنسور تشخیص سطح آب پیش آمده است و باید سنسور و سطح آب بررسی شود.

نتیجه گیری

تمامی ارور های لباسشویی زیرووات را در این مقاله برایتان شرح دادیم. در صورتی که هر گونه سوال و مشکلی در رابطه با تعمیر لباسشویی زیرووات برایتان پیش می آید میتوانید نظرات خود را برایمان کامنت کنید یا با ما در تماس باشید تا در اسرع وقت به مشکل شما رسیدگی شود.

منبع: www.fixya.com

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...