You are currently viewing علت تغییررنگ و زردی پنل لباسشویی
علت تغییررنگ (زردی) قاب پنل لباسشویی

علت تغییررنگ و زردی پنل لباسشویی

شاید تا به حال با تغییر رنگ و زردی پنل لباسشویی (Yellowing of the washing machine panel frame) در قسمت های پلاستیکی ماشین لباسشویی خود همچون پنل جلویی یا پنل دور درب مواجه شده باشید که حس ناخوشایندی را به شما القا کرده باشد و برای برگرداندن رنگ این قسمت ها به حالت اولیه در هنگام نظافت ماشین لباسشویی، تمرکز بیشتری را برای نظافت این بخش ها گذاشته باشید اما بیهوده بوده است.

زردی قسمت های پلاستیکی مزبور در ماشین های لباسشویی علاوه بر آن که می تواند در حفظ ظاهر و آراستگی دستگاه ماشین لباسشویی شما و همچنین شکل کلی فضای آشپزخانه تاثیر منفی بگذارد، می تواند موجب قدیمی به نظر رسیدن دستگاه شما نیز باشد در این مقاله به بررسی عوامل زردی پنل لباسشویی و از بین بردن آن ها خواهیم پرداخت.

علت زردی اجزای ماشین لباسشویی

عوامل مختلفی موجب تغیر رنگ قسمت های سفید در هر ماشین لباسشویی خواهد بود که از مهمترین آن ها می توان به ایجاد چربی بر روی سطح قسمت های پلاستیکی ماشین های لباسشویی اشاره نمود، چربی ها در بلند مدت موجب تغییر رنگ در قسمت های پلاستیکی ماشین های لباسشویی از سفید به زرد خواهند بود که در ادامه به راهکار هایی برای برگرداندن رنگ قسمت های زرد شده در هر ماشین لباسشویی خواهیم پرداخت.

علت تغییررنگ (زردی) قاب پنل ماشین لباسشویی
علت تغییررنگ (زردی) قاب پنل ماشین لباسشویی

راهکارهای از بین بردن زردی ماشین های لباسشویی

  • .یکی از ویژه ترین راهکارها برای از بین بردن این معضل استفاده از محلول جوش شیرین خواهد بود، با حل کردن یک پیمانه جوش شیرین در یک لیوان آب گرم و استفاده از یک دستمال نرم شروع به پاک کردن محل زرد شده ماشین لباسشویی خود کنید.
  • همچنین می توانید از مایع سفید کننده نیز چه به صورت ترکیب در محلول جوش شیرین یا جداگانه برای پاکسازی با به کارگیری از یک دستمال نم دار نرم استفاده به عمل بیاورید، به طوری که تمامی سطوح زرد شده در ماشین لباسشویی خود را از محلول پوشش دهید.
  • پس از آغشته کردن قسمت های زرد شده به محلول پاک کننده، با استفاده از سلفون سطح آغشته شده را بپوشانید و به مدت نیم ساعت الی یک ساعت به محلول اجازه دهید تا به منظور موثر بودن بر روی قسمت های زرد شده بماند.
  • حال می توانید سلفون را از روی محل مورد نظر برداشته و با استفاده از یک پارچه یا دستمال مرطوب به پاکسازی مجدد محل مورد نظر بپردازید، دقت داشته باشید تا در صورت برنگشتن کامل رنگ محل مورد نظر مراحل ذکر شده را مجددا به انجام برسانید.
استفاده از اسپری سفید کننده و چندمنظورهاستفاده از دستمال جادویی
راه های از بین بردن زردی پنل لباسشویی
زردی پنل لباسشویی
زردی پنل لباسشویی

استفاده از دستمال جادویی

یک دستمال جادویی برای پاک کردن لکه ها مخصوصا زردی های لوازم برقی، خریداری کنید و آن ها را سفید نمایید. کافی است که این اسفنج یا دستمال را به سادگی مرطوب کنید و سپس آن را کامل روی سطح لوازم برقی بکشید. هیچ نیازی به شستن بعد از این پروسه نیست. دستمال های جادویی برای استفاده روی اکثر سطوح امن هستند زیرا بافت بسیار ظریفی دارند و سطحی براق را به جا می گذارند.

اسپری پاک کننده چند منظوره

برای تمیز کردن لوازم برقی سفید، از یک اسپری پاک کننده چند منظوره استفاده کنید که حاوی سفید کننده هم باشد و بتواند سطوح را ضد عفونی کند و همچنین لکه ها را نیز سفید خواهد کرد. این محصول را روی یک پارچه تمیز یا اسفنجی اسپری کرده و سپس آن را کاملا روی سطح لوازم برقی بکشید. سپس یک پارچه تمیز و مرطوب دیگر بردارید و اثر باقی مانده از اسپری را از بین ببرید.


سوالات متداول ( FAQ )

برای از بین بردن زردی لباسشویی چه کنیم؟

میتوانید یک پیمانه جوش شیرین را با اب گرم مخلوط کنید و با یک دستمال یا پنبه تمیز محلی که به رنگ زرد درامده را تمیز کنید. همچنین با دستمال مرطوب و پنبه آغشته شده به الکل صنعتی نیز میتوانید دستگاه را تمیز کنید.

علت عوض شدن رنگ پنل (قاب جلویی) ماشین لباسشویی چیست؟

به علت قرار گرفتن لباسشویی در محیط های مثل آشپزخانه ، با در معرض قرار گرفتن در برابر چربی ها، مواد غذایی و ادویه ها میتواند به مرور زمان تغییر رنگ دهد. میتوانید پس از اتمام شست و شوی لباسشویی برای جلوگیری از این پیش آمد؛ پارچه ساده ای را روی بدنه دستگاه پهن کنید.

آیا میتوان بدنه ماشین لباسشویی را تعویض کرد؟

بله؛ میتوانید با مراکزی که خدمات تعمیر و تعویض بدنه های لوازم خانگی را انجام میدهند تماس بگیرید و برای این امر هماهنگ کنید.

منبع:automaticwasher

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...