You are currently viewing علت برگشت آب و تخلیه نشدن آب لباسشویی
علت برگشت آب به داخل لباسشویی و عدم تخلیه آن

علت برگشت آب و تخلیه نشدن آب لباسشویی

می دانیم که یکی از مشکلات لباسشویی تخلیه نشدن آب لباسشویی (Cause of not washing machine water) می باشد ماشین های لباسشویی ابزاری به منظور شست و شو و نظافت موثر لباسها می باشند که فرایند شست و شوی لباسها را تا حد چشمگیری تسریع می بخشند و سهولت در شست و شوی انواع پوشاک را برایمان به همراه خواهند داشت،

اما گاهی ممکن است در هنگام شست شوی لباس های خود با برگشت آب آلوده به درون دیگ ماشین لباسشویی روبرو شوید.

CTA

تخلیه نشدن آب لباسشویی

این مسئله برخلاف عدم شست و شوی پاکیزه لباسها، موجب آلودگی و از دست رفتن بافت آن ها نیز خواهد شد.  همچنین وجود این معضل خرابی های بد و جدی برای قطعات ماشین لباسشویی را نیز همراه خواهد داشت.

تخلیه نشدن آب لباسشویی
تخلیه نشدن آب لباسشویی

ویدیو علت برگشت آب و تخلیه نشدن آب لباسشویی

علت برگشت آب به داخل لباسشویی

این خرابی معمولا بعد از جابجایی های ماشین لباسشویی و یا لرزش های شدید و تغییر محل قرار گیری ماشین لباسشویی اتفاق خواهد افتاد، به طوری که پس از لرزش های متوالی و جابجایی ماشین لباسشویی یا در اثر جابه جا کردن، احتمال جدا شدن شلنگ تخلیه از بدنه ماشین لباسشویی و افتادن آن تا حد زیادی بالا می رود،

فرم درخواست تماس

همین مسئله ممکن است باعث آن شود تا شما شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی خود را اشتباها به سیفون زیر سینک وصل کنید و همین امر موجب تخلیه نشدن آب لباسشویی و برگشت آب آلوده و انواع پسماندها به داخل ماشین لباسشویی شما خواهد شد.
 

عواقب برگشت آب آلوده و پسماند به لباسشویی

برگشت پسماند و آب آلوده به داخل دیگ لباسشویی شما مشکلات متعددی را با خود به همراه خواهد داشت که از بارز ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:
 

بوی بد

بوی بد لباسشویی

برگشت آب آلوده به داخل دیگ ماشین لباسشویی و تخلیه نشدن آب لباسشویی پس از هر بار شست و شو ممکن است موجب ایجاد بوی بد در داخل دیگ ماشین لباسشویی و بد بو شدن لباس های شما شود، همچنین شاید پس از بروز این مشکل شما را برای از بین بردن بوی بد لباس های خود به دردسر بیندازد.

نشتی آب از درب لباسشویی

نشتی آب از درب لباسشویی

گاهی به علت برگشت آب آلوده همراه با انواع پسماند ها به داخل دیگ ماشین لباسشویی به هنگام شست و شو، ممکن است آب تا حد زیادی در داخل دیگ بالا بیاید و همین امر موجب پس زدن و نشت آب از لابه لای درب ماشین لباسشویی به بیرون خواهد شد که همین مسئله ایجاد آلودگی بدنه بیرونی ماشین لباسشویی و همچنین محیط اطراف را به همراه خواهد داشت.
 

ته نشینی املاح مواد آلوده بر کف دیگ لباسشویی

دیگ لباسشویی

با برگشت و ورود آب آلوده به داخل دیگ ماشین لباسشویی و تخلیه نشدن آب لباسشویی انواع پسماندها در بلند مدت شروع به ته نشین شدن بر کف دیگ خواهند کرد، که می توانند موجب ایجاد انواع خرابی ها و همچنین ایجاد هزینه های بعدی به منظور تعمیر و رفع مشکل برای شما بشوند.

ویدیو علت برگشت آب و تخلیه نشدن آب لباسشویی

  • پس از هربار استفاده از ماشین لباسشویی خود از پایداری اتصال شلنگ تخلیه به بدنه ماشین لباسشویی اطمینان حاصل کنید.
  • از عدم لرزش و صدا در هنگام کارکرد ماشین لباسشویی خود مطمئن شوید، زیرا عدم توجه به این مسئله موجب ایجاد لرزش های بیشتر در هنگام کارکرد ماشین لباسشویی خواهد شد
  • و در نهایت احتمال جدا شدن شلنگ تخلیه از بدنه ماشین لباسشویی را تا حد زیادی افزایش خواهد داد.
  • به هیچ وجه شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی خود را به سیفون زیر سینک و یا هر محل دیگری که مسیر عبور و تخلیه آب آلوده می باشد متصل نکنید.
  • در صورت مواجه شدن با آب آلوده در داخل دیگ ماشین لباسشویی به هنگام شست و شو پس از تخلیه و خاموش کردن دستگاه به بررسی محل قرار گیری شلنگ تخلیه پرداخته و پس از اطمینان از قرار گیری صحیح آن در محل خود پس از استفاده از یک چرخه خالی شست و شو به منظور بازگشت پاکیزگی به داخل دیگ ماشین، به شست و شوی پوشاک خود بپردازید. یا ما در ارتباط باشید.
  •  
  • در صورت بروز مشکلاتی از قبیل تنظیم نشدن محل قرار گیری ماشین لباسشویی و همچنین تولید صدای شدید و از این دست مشکلات به منظور جلوگیری از بروز خلل مذکور، مشکل را با کارشناسان نمایندگی مجاز تعمیرات (TAMIRALL) در میان بگذارید، تا در کوتاه ترین زمان به بررسی و رفع مشکل شما بپردازند.
تخلیه نشدن آب لباسشویی
تخلیه نشدن آب لباسشویی

نحوه تعویض پمپ تخلیه در ماشین لباسشویی

هدف پمپ تخلیه این است که آب حاصل از شستشو را از طریق شیلنگ تخلیه پمپ کند تا سپس تخلیه شود. پمپ تخلیه در پایین ماشین لباسشویی شما قرار دارد، اما می توانید به راحتی به آن دسترسی داشته باشید تا در صورت نیاز آن را تعویض کنید. اگر در طول چرخه شست و شو با تخلیه نشدن آب لباسشویی مواجه شده اید، ممکن است مشکل از پمپ تخلیه باشد.

در مرحله اول، فقط برای اینکه مطمئن شوید در مسیر درست هستید، در اینجا علائم هشداردهنده خرابی پمپ تخلیه وجود دارد:

نکنه
نحوه تعویض پمپ تخلیه در ماشین لباسشویی
هنگامی که پمپ در حال تخلیه آب است، نمی توانید صدای آن را بشنوید
هنگام چرخش می توانید صدای زمزمه کم را بشنوید اما آب تخلیه نمی شود
ماشین لباسشویی به طور معمول با آب پر می شود
اگر آب تخلیه شود، چرخه چرخش همچنان به طور معمول کار می کند
تعویض پمپ تخلیه

قبل از اینکه به فکر تعویض پمپ تخلیه باشید، ابتدا باید چند نکته را بررسی کنید. انسداد ممکن است در داخل فیلتر پمپ و همچنین در شیلنگ تخلیه شما ایجاد شود، بنابراین فقط این قسمت های دستگاه را بررسی کنید تا ببینید آیا یکی از آنها می تواند علت خرابی تخلیه باشد.


سوالات متداول ( FAQ )

چرا لباسشویی آب را تخلیه نمیکند؟

انسداد دریچه فیلتر، انسداد و خرابی پمپ تخلیه باعث بروز این ایراد میشوند.

برای تخلیه آب داخل مخزن (دیگ) لباسشویی چه کنیم؟

فیلتر پایینی ماشین لباسشویی باید از شود و از هرگونه گرفتگی و اسنداد خارج شود. گاهی اوقات هم که ایراد از پمپ تخلیه میباشد حتما باید با تکنسین متخصص تماس بگیرید تا عملیات تعویض پمپ را برایتان انجام دهد.

چرا آب، به داخل ماشین لباسشویی برمیگردد؟

جدا شدن شلنگ تخلیه از بدنه ماشین لباسشویی میتواند باعث بروز این مشکل شود اما در موارد بسیار زیادی با تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی میتوان این ایراد را برطرف کرد.

نتیجه گیری

ما در این مقاله علت برگشت آب و تخلیه نشدن آب لباسشویی را یرای شما شرح دادیم . به یاد داشته باشید آن را با دقت مطالعه کنید و سپس اقدام به تعمیر کنید . چنانچه باز به مشکل برخوردید . جهت تعمیر لباسشویی خود به سایت تعمیرآل مراجعه کنید و با ما در تماس باشید

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

منبع familyhandyman
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...