You are currently viewing چطور اجسام گیر کرده داخل لباسشویی را خارج کنیم
چطور اجسام گیر کرده داخل لباسشویی را خارج کنیم

چطور اجسام گیر کرده داخل لباسشویی را خارج کنیم

ما در این مقاله قصد داریم راه حل هایی برای اجسام گیر کرده داخل لباسشویی را به شما آموزش دهیم. ماشین لباسشویی یکی از لوازم اصلی و پرکاربرد بسیاری از خانواده ها است. و اغلب چندین بار در روز هفته یا ماه، می شوند، و گاهی اوقات بیرون آوردن آنچه در داخل آنها گیر میکنند، دشوار است.

اقلامی که در درام ماشین لباسشویی گیر کرده اند می توانند آسیب زیادی به ماشین وارد کنند.اگر دستگاه شما هنگام چرخش دیگ در حین یا بعد از شستشو شروع به ایجاد سر و صدای زیادی کرد، ممکن است فقط یک جسم در بین درام داخلی و وان بیرونی به دام افتاده باشد.شما باید سعی کنید هر اقلامی که داخل دیگ یا پمپ دستگاه گیر کرده است را در اسرع وقت بیرون بیاورید زیرا ممکن است درام سوراخ شده و باعث آبریزش ناگهانی ومتحمل شدن هزینه یک مجموعه دیگ (درام) جدید بشود.

چه چیزهایی را نباید در ماشین لباسشویی خود قرار دهیم

مواردی (به غیر از سکه) وجود دارد که توصیه می کنیم از قرار دادن آنها در ماشین لباسشویی خودداری کنید.

چه چیزهایی را نباید در ماشین لباسشویی خود قرار دهیم
  • اقلام بزرگ مانند روتختی های ضخیم و بزرگ
  • اقلام ساخته شده از پشم، مخمل یا ترمه
  • هر چیزی که قابل اشتعال باشد
  • لباس زیرهای فنر دار و سیم دار
  • اقلام پوشیده شده با موهای حیوان خانگی (ابتدا موهای حیوان خانگی را بردارید)
  • اقلام ظریف مانند توری یا محصولات گلدوزی شده

پیروی از این اقدامات حفاظتی، به شما کمک می کند تا از حوادثی مانند بیرون کشیدن وسایل ناخواسته از ماشین لباسشویی جلوگیری کنید.

۶ نکته که قبل از استفاده از ماشین لباسشویی باید بررسی کنید

هنگامیکه بدون توجه به جیب های لباس ها و چک کردن دقیق، آن هارا داخل لباسشویی قرار میدهید و سپس بعد از شست و شو خارجشان میکنید، گاهی اوقات از دیدن پیراهن مورد علاقه خود با یک لکه جوهر بزرگ یا گرفتگی دستگاهتان و عدم تخلیه آب، مواجه میشوید. اگر قبل از استفاده از ماشین لباسشویی لباس های خود را بررسی کرده باشید، می توانستید از همه اینها جلوگیری کنید! ما فهرستی از مواردی که باید قبل از شست وشو آن هارا بررسی کنید تهیه کرده ایم؛

جیب ها،خودکارها و سکه ها

جیب ها،خودکارها و سکه ها

همیشه جیب پیراهن و شلوار خود را برای خودکارهایی که در محل کار یا مدرسه استفاده کرده اید بررسی کنید. خودکارها در طول چرخه شستشو به راحتی از هم جدا می شوند و باعث پخش شدن جوهر و آسیب به لباس شما می شوند. سکه ها و سنجاق ها نیز به همین منوال، آن ها باعث گرفتگی پمپ تخلیه و آسیب به قطعات داخلی لباسشویی میشوند.

موهای حیوانات خانگی

موهای حیوانات خانگی

عزیزانی که حیوانات خانگی دارند مانند همه ما دوست دارند آن ها را در آغوش بگیرند! مواردی این چنین می تواند موها و پرز های زیادی را روی لباس شما باقی بگذارد. به یاد داشته باشید که موهای حیوانات خانگی را قبل از قرار دادن لباس ها در ماشین لباسشویی از روی آنها جدا کنید زیرا این موها می توانند توده هایی ایجاد کنند، در حین شستشو به کناره های ماشین گیر کنند و حتی باعث مسدود شدن پمپ و لوله ها شوند.

لباس زیر

لباس زیر

در حالی که آسان ترین کار شستن لباس زیرو سایر لوازم ظریف است بصورت دستی است، گاهی اوقات ممکن است آنقدرشلوغ باشید که بخواهید آنها را در ماشین لباسشویی بیاندازید. فنرها و سیم های لباس زیر شما می توانند لباس های دیگر را پاره کنند و همچنین باعث خراشیدگی دیگ (درام) و آسیب به دستگاه شوند.

کلیدها

لباس زیر

فراموش کردن کلید خانه یا سوئیچ ماشین در جیب بسیار رایج است. بیرون نیاوردن آنها قبل از قرار دادن لباسها در دستگاه، نه تنها می تواند به سایر لباس ها و درام دستگاه شما آسیب برساند، بلکه باعث اتصال و خرابی سوئیچ ماشین شما نیزمی شود.

کفش ها و کتونی ها

تمیز کردن کفش‌های ورزشی و کتونی ها در ماشین لباس‌شویی توصیه نمی‌شود، حتی اگر دستورالعمل‌های شستشو روی برچسب کفش‌هایتان قید شده باشد که آن‌ها در ماشین لباسشویی ایمن هستند. اگر راهی وجود ندارد که بتوانید آنها را بصورت دستی بشویید، قبل از قرار دادن آنها در ماشین لباسشویی این اقدامات حیاطی را دنبال کنید:

کفش ها و کتونی ها
  1. کفی ها را بردارید و بندها را بازکنید.
  2. هر کفش را در یک کیف یا کیسه های مخصوص شست و شو بصورت جداگانه قرار دهید.
  3. یک یا چند حوله کوچک را در دستگاه قرار دهید تا به عنوان یک پوشش محافظ عمل کند.

لباس هایی که لکه های آتش زا دارند

شاید این مورد غیرممکن به نظربرسد، اما در واقع می تواند به واقعیت تبدیل شود. پارچه هایی که به شدت با مایعات قابل اشتعال مانند بنزین، الکل، تینر رنگ یا روغن آشپزی آغشته شده اند، می توانند به دلیل اصطکاک باعث انفجار یا آتش سوزی در دستگاه شوند. همیشه بهتر است چنین لباس هایی را قبل از قرار دادن در دستگاه با مواد شوینده سنگین(سفید کننده ها و از بین برنده های لکه) از قبل خیس کنید.

گم شدن جوراب در لباسشویی

وقتی صحبت از خرابی ماشین‌های لباسشویی به میان می‌آید، جوراب یکی از بزرگ‌ترین دلایل گیر کردن در پمپ‌ها است. برای جلوگیری از این مشکل از کیف های مشبک لباس زیر استفاده کنید.هنگامی که دستگاه با سرعت بسیار بالا می چرخد، جوراب ها ممکن است از سوراخ یا شکاف داخل درام به پمپ یا شلنگهای دستگاه ورود پیدا کند و در آنجا گیر کنند . هر چند به ندرت می توان چنین مورد شدیدی را دید.

چگونه از گم شدن جوراب ها در لباسشویی جلوگیری کنیم

جفت ها را در طول فرآیند شستشو با هم هماهنگ نگه دارید. از سنجاق ایمنی، گیره لباس استفاده کنید یا فقط هر جفت جوراب را به هم گره بزنید تا از هم جدا نشوند یا بهترین کار این است که همه جوراب ها را با هم در یک کیسه توری قابل شستشو بشویید. تمام جوراب‌هایتان را قبل از انداختن آن ها در ماشین لباس‌شویی در یک کیسه لباس زیر بیندازید. 

چگونه می توانم چیزی را از ماشین لباسشویی خود بیرون بیاورم؟

اگر چیزی در ماشین لباسشویی شما گیر کرده است، چند مورد وجود دارد که می توانید آن ها را حذف کنید. ابتدا دریچه فیلتر پمپ را بررسی کنید. اگرشئ به اندازه کافی کوچک باشد، ممکن است درفیلتر گیرکند. به سادگی آن را بردارید و در سطل زباله خالی کنید.

اگر شئ آنقدر بزرگ است که در فیلتر گیر نمیکند؛ احتمالاً در شلنگ تخلیه گیرکرده است. برای از بین بردن این انسداد،دوشاخه ماشین لباسشویی را از برق جدا کنید شلنگ تخلیه از پشت دستگاه باز کنید.

مشاهده ویدئو اجسام گیر کرده داخل لباسشویی

در این ویدئو نحوه ی خارج کردن شی از درام لباسشویی و یا دیگر اجزای دستگاه رو با هم میبینیم :


سوالات متداول ( FAQ )

اجسام گیر کرده داخل لباسشویی را چگونه خارج کنیم؟

میتوان اجسام ریز گیر کرده داخل دیگ را از طریق شلنگ تخلیه یا پمپ خارج کرد اما گاهی اوقات اجسام خارجی به داخل خود مخزن لباسشویی فرو میروند و حتما نیاز به عیب یابی توسط تعمیرکارمتخصص لباسشویی میباشد. توجه داشته باشید با دست کاری بیش از حد دیگ و تلاش به باز و بسته کردن آن فقط آسیب بیشتری به خود دستگاه وارد میکند.

آیا امکان گم شدن جوراب در ماشین لباسشویی وجود دارد؟

هنگامی که دستگاه با سرعت بسیار بالا می چرخد، جوراب ها ممکن است از سوراخ یا شکاف بلغزند و در قسمت های فلزی مختلف لباسشویی گیرکنند.

آیا میتوان کتونی را با لباسشویی شست؟

بهتر است که این کار را نکنید اما در صورت اجبار بندها و کفی هارا خارج کنید و کتونی ها را داخل یک کیسه توری مخصوص شست و شوقرار دهید.

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (3 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...