You are currently viewing مینی کولر گازی چیست؟
مینی کولر گازی

مینی کولر گازی چیست؟

ما در این مقاله می‌خواهیم به شما آموزش دهیم مینی کولر گازی (Mini air conditioner) چیست و امروزه در خانه های ما چه کاربردی دارد. این مقاله صرفا جهت کسب اطلاع شما میباشد.

تعمیرآل هیچ گونه خدماتی از جمله فروش، تعمیر و نصب مینی کولر گازی را انجام نمیدهد.

مطالب پیشنهادی: بهترین دمای کولرگازی

کولر گازی پرتابل یا مینی کولر گازی چیست؟

کولر گازی وسیله ای قابل حمل است که می تواند ساعت ها محیط را خنک کند. بر خلاف سیستم دیواری یا کولرهای آبی که به دیوار متصل می شوند، کولرهای قابل حمل نیازی به اتصال برق دائمی ندارند. ابعاد این کولرهای گازی سبک از ۲۸ تا ۳۴ اینچ می باشد. نکته جالب چرخ هایی است که حمل و نقل آن را از آنچه فکر می کنید آسان تر می کند.

ظرفیت مینی کولر گازی

کولرهای گازی کوچک بیش از آنچه فکر می کنید ظرفیت خنک کنندگی دارند و گزینه مناسبی برای کاهش دمای فضاهای کوچک هستند. ماشین ها، کامیون ها و حتی اتاق های کوچک مکان های مناسبی برای این کولرها هستند. این کولرهای کوچک مانند نسخه های بزرگتر کار می کنند.

مینی کولر گازی
مینی کولر گازی

نحوه خنک سازی کولر گازی های کوچک

کولرهای کوچک هوا را از فضا می گیرند و از طریق کمپرسور پردازش می کنند. هوای گرم نیز تخلیه می شود. مینی کولر گازی برای کسانی که مجبورند در تابستان ساعت ها با ماشین سفر کنند ایده آل هستند. کولر گازی برای نگهداری مساحتی در حدود ۲۰۰ فوت در دمای ۱۵ درجه کار می کند. البته فراموش نکنید که دستگاه تهویه مطبوع، اندازه آن، مدل آن و مواردی از این دست تاثیر مستقیمی بر عملکرد تهویه مطبوع پرتابل دارد.

مطالب پیشنهادی: علت آبریزی کولرگازی

کولرهای کوچک چگونه کار می کنند

مینی کولر گازی هوای گرم، مرطوب و کثیف ماشین را گرفته و آن را به هوای خنک، خشک و تمیز تبدیل می کند. شاید شنیده باشید که کار با این کولر گازی مانند آب خوردن است. به سادگی کولر گازی را از جعبه خارج کنید، شیلنگ اگزوز را نصب کنید و سپس آن را روشن کنید. اما قبل از هر کاری بهتر است عملکرد این دستگاه را بدانید. عملکرد کولرهای پنجره ای، تهویه مطبوع مرکزی و کولرهای کوچک همگی شبیه هم هستند. جالب است بدانید که حتی یخچال ها نیز به همین شکل عمل می کنند.

اجزای تشکیل دهنده مینی کولر گازی

هدف کولر گازی انتقال هوای گرم از خودرو به بیرون است. به همین دلیل، هر کولر گازی قابل حمل از سه قسمت تشکیل شده است:

رادیاتور (برای خنک کردن هوای گرم)کمپرسور (برای فشرده سازی مبرد)فن (برای پخش هوای سرد)

چرخه هوای سرد اساس کار کولر گازی مینیاتوری خودرو است. شما میتوانید برای سرویس و تعمیر مینی کولر گازی خود سفارش تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

سیستم داخلی کولر گازی کوچک

در سیستم داخلی MINIکولر گازی به نام مبرد وجود دارد که بر گردش هوا تأثیر می گذارد. یکی از ویژگی های مبرد این است که می تواند به سرعت از فشار کم به فشار بالا و از مایع به گاز تبدیل شود. این ویژگی باعث تهویه هوا می شود. مبرد با فشار کم از کمپرسور عبور می کند. سپس به سرعت فشار داده می شود. اکنون زمان تبدیل گاز نسبتا سرد به گاز داغ و پر فشار است. گاز داغ از کویل های کندانسور عبور می کند. این کار برای کاهش دمای گاز و تبدیل آن به فشار مایع انجام می شود.

فرآیند فوق یک مایع را به گاز تبدیل می کند و آن را سریعتر خنک می کند. این واکنشی است که به مبرد اجازه می دهد تا هوای گرم را خنک کند و هوای سرد را در داخل خودرو پخش کند.

نکته

فرایند خنک سازی

در این مرحله گاز سرد شده به کمپرسور باز می گردد و فرآیند دوباره آغاز می شود. هوای گرم داخل خودرو طی این فرآیند وارد این چرخه شده و البته خنک می شود. برای این منظور هوا وارد کویل اپراتور می شود. این دقیقاً همان چیزی است که وقتی دمنده هوای خنک را به داخل ماشین می دمد اتفاق می افتد. این واکنش تبادل هوا تا زمانی ادامه می یابد که دمای هوا به سطحی که کولر گازی را تنظیم کرده اید برسد. این فرآیند به تهویه خودرو نیز کمک می کند.

مینی کولر گازی
مینی کولر گازی

تفاوت کولرهای گازی مینی چیست

 بهترین مینی کولر گازی قابل حمل از شیلنگ استفاده می کند. اما برخی از آنها مجهز به دو شیلنگ برای تخلیه هوای داخل خودرو هستند. مدل های شلنگ هوا را از داخل اتاق خنک می کنند و هوای گرم را از طریق شیلنگ خارج می کنند. اما مدل هایی که از دو شیلنگ استفاده می کنند کمی پیچیده تر و گران تر هستند. عملکرد یکی از این شیلنگ ها جذب، خنک کردن و حذف رطوبت هوای بیرون است.

شلنگ تخلیه

 هوای مرطوب از طریق شیلنگ دوم تخلیه می شود و به اتاق باز می گردد. مدل های دو شیلنگ به دلیل اینکه به گونه ای عمل می کنند که هوای سرد از خودرو خارج نشود مقرون به صرفه تر هستند. کولر گازی شلنگی قابل حمل هوای راکد را از داخل اتاق خارج می کند. سپس موتور داخل واحد هوا را خنک می کند تا در فضا به گردش درآید. این دستگاه همچنین هوای گرم و رطوبت اضافی را از طریق شیلنگ و خارج از پنجره جذب می کند.

راحتی با مینی کولر گازی

مینی کولرگازی

مینی کولر گازی ابزاری جذاب برای آن دسته از سفرهای طولانی است که تصمیم دارید در تابستان انجام دهید. دیگر نیازی به افزایش مصرف خودرو با کار کردن مداوم کولر ندارید. از طرفی مصرف بنزین خود را کاهش می دهید. به این نکته اضافه کنید که می توانید مطمئن باشید که می توانید برای مدت طولانی از آن استفاده کنید. شرایط جاده همچنین می تواند از خنک شدن وسیله نقلیه شما جلوگیری کند.

سیستم عامل مینی کولر گازی

سیستم عامل MINI کولرگازی درست مانند کولری است که روی دیوار منزل خود نصب کرده اید. با همان کیفیت و به همان صورت که هوای گرم و مرطوب داخل کابین به بیرون دمیده و خنک می شود مجددا به شما تحویل داده می شود. کولر گازی قابل حمل ۱۲ ولت به راحتی در ماشین یا کامیون شما قرار می گیرد و دما را در تابستان پایین نگه می دارد.

این کولرگازی ها مجهز به مخزن آب هستند که در حین کار به طور مداوم هوای سرد را به داخل کابین می دمد.

تعمیرآل

سوالات متداول ( FAQ )

“مینی کولرگازی” چند نوع دارد؟

مینی کولرگازی برای تهویه هوای داخل خودرو و کامیون ها استفاده میشوند. شلنگ اگزوز را به مینی کولرگازی خود وصل کنید و به راحتی از تهویه مطبوع لذت ببرید.

“تفاوت مینی کولرگازی” با سایر کولرگازی ها در چیست؟

این دسته ار کولرگازی ها، مانند کولرگازی های سایز بزرگ خود عمل میکنند. ولی برای اتاق های کوچک، داخل خودروها و کامیون ها تهیه و تولید شدند.

وظیفه رادیاتور در “مینی کولرگازی” چیست؟

خنک کردن هوای گرم اصلی ترین وظیفه رادیاتور میباشد.

نتیجه گیری

هدف ما در این مقاله آگاهی کامل با مینی کولر گازی است . که شما هنگام خرید و یا تعمیر آگاه باشید که چه برند های بهتر است . جهت ثبت سفارش و یا تعمیر مینی کولر با ما در تماس باشید .

:

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (14 votes, average: 2,93 out of 5)
Loading...