You are currently viewing کد های ارور لباسشویی سامسونگ
کد های خطای ماشین لباسشویی سامسونگ

کد های ارور لباسشویی سامسونگ

با ما همراه باشید تا انواع ارور لباسشویی سامسونگ (Samsung washing machine error codes) را با یکدیگر بررسی کنیم .استفاده از ماشین لباسشویی برای سهولت در شستن لباس ها بسیار راحت است. اما، کد های خطایی که بر روی صفحه نمایش شما ظاهر می شود ممکن است خسته کننده باشد. این کد های خطا نشان می دهد که لباسشویی شما مشکلی دارند که باید آن را برطرف کنید.

CTA

قبل از شروع هر تعمیری مطمئن شوید که دستگاه خود را خاموش کرده اید و آن را از برق جدا کرده اید.

۵E ،SEOE
SUD۵E
LEHE2
رایج ترین ارور های لباسشویی سامسونگ

۵E ،SE مشکلات تخلیه

اگر دستگاه شما در تخلیه آب مشکل داشته باشد، این ارور لباسشویی سامسونگ رخ می دهد. دکمه شروع (start) را فشار دهید تا دستگاه مجدداً تنظیم شود تا دوباره تلاشی برای تخلیه داشته باشد. اگر این بار هم موفقیت آمیز نبود، ممکن است مشکلی در سیستم زه کشی ایجاد شود که ناشی از:

” گیر کردن یک سکه یا سایر ضایعات باقی مانده در جیب لباس ها که در هنگام شست و شو در فیلتر گیر می کند.” (حتما این موانع باید برداشته شود تا دستگاه بتواند دوباره آزادانه تخلیه کند.)

SUD کف بیش از حد

این ارور لباسشویی سامسونگ زمانی روی صفحه نمایشگر لباسشویی شما نمایان میشود که از پودر و مواد شوینده زیادی استفاده کرده باشید. رفع این ارور نیاز به تعمیر لباسشویی سامسونگ دارد.

LE، سطح آب پایین در طول شست و شو

افت سطح آب می تواند به دلیل نشتی در وان لباسشویی یا خط تخلیه که نادرست نصب شده باشد که می تواند آب را از واشر خارج کند. خط تخلیه را دوباره نصب کنید و دوباره پر کنید.

ارور لباسشویی سامسونگ
ارور لباسشویی سامسونگ

ارور لباسشویی سامسونگ OE، سطح آب بسیار بالا

این ارور لباسشویی سامسونگ به این معناست که دیگ لباسشویی که بیش از حد پر می شود معمولاً به دلیل دریچه های ورودی آب است که جریان آب را به درستی قطع نمی کنند. مجموعه شیر ورودی آب را باید تعویض کنید.

۵E یا SE خطای تخلیه اولیه

این ارور لباسشویی سامسونگ نیز یکی از رایج‌ ترین مشکلاتی است که صاحبان ماشین لباسشویی با آن مواجه می‌ شوند و ممکن است به دلیل مسدود شدن یا فرسودگی خط لوله ایجاد شود. در موارد جدی تر، ممکن است یک مشکل الکتریکی نیز باشد، بنابراین بررسی لوله نیز توصیه می شود، اما ممکن است لازم باشد با یک تکنسین تماس بگیرید تا به شما کمک کند.

ارور HE2 لباسشویی سامسونگ خطای خشک کن

این مشکل در موارد خاصی قابل حل است، اما من دوباره توصیه می کنم با یک متخصص تماس بگیرید تا به شما کمک کند. ممکن است بتوانید راهنمایی هایی را به صورت آنلاین پیدا کنید که این روند را تشریح می کند، اما تلاش برای انجام آن به تنهایی ممکن است باعث آسیب بیشتر شود، بنابراین با یک متخصص تماس بگیرید.

۱E ،E7 خطای سنسور فشار

حل این ارور لباسشویی سامسونگ به تنهایی می تواند بسیار دشوار باشد در حالی که می تواند به دلیل انسداد شلنگ یا وجود آسیب کلی مانند پوسیدگی و پارگی در آن باشد. با این حال، معمولاً مشکل از خود سنسور فشار است که نیاز به تعویض یا تعمیر دارد.

EA ،EB ،۳E ،۳E1 ،۳E2 ،۳E3 ،۳E4 خطاهای موتور

خطاهای موتور یکی از جدی‌ ترین خطا ها و ارور لباسشویی سامسونگ است و می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد، می‌تواند مشکل سیم‌ کشی، خطای PCB باشد و همچنین احتمالات بسیار بیشتری وجود دارد. بنابراین، در صورت مشاهده هر یک از این خطاها جهت تعمیر لباسشویی سامسونگ خود، با یک تکنسین تماس بگیرید تا به شما کمک کند.

۴ED ،۴E1 خطای دما

این ارور لباسشویی سامسونگ می تواند به این دلیل باشد که شلنگ های آب شما به درستی نه به منبع آب گرم وصل نشده اند و نه به آب سرد. با این حال، دلایل پیچیده تری نیز وجود دارد که نیاز به تعمیرات است، ما توصیه می کنیم با یک متخصص تماس بگیرید تا به شما کمک کند.

۶E خطای گرمایش آب

رفع این خطا به تعمیرات حرفه ای نیاز دارد، زیرا معمولاً این ارور تنها در صورت مشکل در واحد گرمایش یا ترمیستور ماشین لباسشویی نمایان میشود. بنابراین، اگر آن را مشاهده کردید، با تیم ما، برای تعمیر لباسشویی سامسونگ خود تماس بگیرید تا به شما کمک کند.

کد های خطای ماشین لباسشویی سامسونگ
کد های ارور لباسشویی سامسونگ

۸E ،۸E1 خطاهای حسگر

این ارور لباسشویی سامسونگ به معنای وجود مشکل در جریان است که گاهی اوقات با خاموش کردن ماشین لباسشویی و گذاشتن آن برای خنک شدن قابل اصلاح است. با این حال، اگر تکرار شود، ممکن است بخواهید برای تعمیر لباسشویی سامسونگ، با یک متخصص تماس بگیرید. شایع ترین علت دیگر یک خطای سنسور است که برای رفع آن به کمک حرفه ای نیاز دارد.

۹E1 ،۹E2 ،PH1 ،PL0 خطاهای برق

رفع خطاهای برق ممکن است دشوار باشد، بنابراین توصیه میکنیم کابل برق را بررسی کنید و فیوز جدیدی را امتحان کنید، اما در اکثر موارد، باید با یک متخصص تماس بگیرید تا در مورد این کدهای خطا به شما کمک کند.

AE ،۱۳E خطای ارتباط

حل خطاهای ارتباطی به تنهایی می تواند بسیار دشوار باشد، حتی خطاهای ساده نیز برای رفع آنها به کمک حرفه ای نیاز دارند، بنابراین اگر هر یک از این کدهای خطا را مشاهده کردید جهت تعمیر لباسشویی سامسونگ با یک متخصص تماس بگیرید تا به شما کمک کند.

bE2 ،۱۴E خطای سوئیچ کنترل

این ارور لباسشویی سامسونگ را نیز می توان به همان روشی که در بالا ذکر شد حل کرد، کافی است ماشین لباسشویی را از برق بکشید و سپس آن را راه اندازی مجدد کنید. این خطا بار دیگر به دلیل نگه داشتن هر دکمه ای (به غیر از دکمه پاور) برای مدت طولانی ایجاد می شود، بنابراین باز هم از نگه داشتن کلید ها خودداری کنید.

فرم درخواست تماس

dE ،eD خطای قفل درب

این ارور لباسشویی سامسونگ در برخی موارد به راحتی قابل حل است و در موارد دیگر به کمک حرفه ای نیاز دارد. هر دوی این کدها به این معنی هستند که قفل درب مشکل دارد، ممکن است به دلیل مشکل در خود قفل یا صرفاً به این دلیل باشد که درب کاملاً بسته نیست. مشکلات ساده مانند مسدود کردن قفل یا قفل معمولاً آسان است، اما در برخی موارد باید برای تعمیر لباسشویی سامسونگ خود با یک متخصص تماس بگیرید تا کمک کند. زیرا ممکن است برای رفع مشکل نیاز به تعویض قطعات داشته باشید.

FE خطای داخلی فن

این ارور لباسشویی سامسونگ به این معنی است که فن داخل ماشین لباسشویی شما مشکل دارد. این می تواند خود فن، موتوری که آن را تغذیه می کند یا حتی مشکل اتصال باشد. بنابراین، در صورت چشمک زدن این کد خطا، با یک متخصص تماس بگیرید تا به شما کمک کند.

HE ،H1،E5 خطاهای دمای آب

این سه خطا همگی به مشکلات دما در ماشین لباسشویی شما مربوط می شود و معمولاً به این دلیل است که سنسور ها تشخیص داده اند که دما بسیار بالا است. در حالی که ممکن است بتوانید این ارور لباسشویی سامسونگ را با بررسی سنسور های خود حل کنید، من مجدداً توصیه می کنیم جهت تعمیر لباسشویی سامسونگ با یک متخصص تماس بگیرید تا به شما کمک کند زیرا این مسئله فوق العاده پیچیده است.

HOT خطای گرمای بیش از حد

این خطایی است که فقط بر روی خشک کن ماشین لباسشویی سامسونگ تاثیر می گذارد و ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. به عنوان مثال، اگر دستگاه شما در فضایی با تهویه ضعیف است، یا برای مدت طولانی روشن مانده است، به راحتی می تواند بیش از حد گرم شود و باعث بروز این ارور روی صفحه نمایش شود.

برای این گونه مواقع، به سادگی خاموش کردن دستگاه و دادن زمان برای خنک شدن به آن، معمولاً مشکل را حل می کند. با این حال، در موارد جدی‌ تر می‌تواند مشکل ناشی از خرابی فن یا آسیب دیدن موتور دستگاه باشد. بنابراین، ممکن است لازم باشد برای تعمیر لباسشویی سامسونگ با یک متخصص تماس بگیرید تا به شما کمک کند.

LE ،LE1 ، E9 ،۱۱E خطاهای نشت آب

نشتی ها هرگز خبر خوبی نیستند و به اشکال مختلفی، از قسمت های متفاوتی وجود دارند، بنابراین تعداد کدهای خطا، بسته به علت نشت ممکن است بخواهید خودتان خطا را برطرف کنید. اما باز هم، تماس با یک متخصص همیشه بهترین گزینه خواهد بود.

اگر هر یک از کدهای خطای بالا را می بینید اما نمی توانید هیچ نشتی در اطراف ماشین لباسشویی خود مشاهده کنید، ممکن است یک آبریزش مرتبط با قطعات داخلی باشد. بنابراین، تماس با یک تعمیرکار حرفه ای همیشه در اکثر موارد بهترین راه حل خواهد بود.

کد های خطای ماشین لباسشویی سامسونگ
کد های خطای ماشین لباسشویی سامسونگ

OE ،OF ،E3 خطاهای سرریز

خطاهای سر ریز شدن آب، بسیار آسان‌ تر از آنچه فکر میکنید به‌ طور تصادفی ایجاد میشوند، اگر از مواد شوینده بیش از حد استفاده کنید، می‌تواند به راحتی یکی از این کدهای خطا را فعال کند. با این حال، ممکن است بتوانید با اجازه دادن به ماشین لباسشویی خود برای یک چرخه شستشوی کوتاه؛ از این کدهای خطا به راحتی خلاص شوید.

t1 ،t2 ،tSt خطاهای حالت تست

این سه خطا همگی به تغییر ماشین لباسشویی شما به حالت تست مربوط می شود. بسته به مدل ماشین لباسشویی شما، این ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد، فشار دادن تصادفی دکمه ها رایج ترین آن ها است.

رفع این خطا معمولاً بسیار آسان است به سادگی ماشین لباسشویی خود را حدود ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه خاموش کنید و سپس دوباره روشن کنید. اگر کد خطا همچنان وجود دارد، این فرآیند را چند بار تکرار کنید. اگر هنوز نتوانستید کد خطا را پاک کنید، با یک تکنسین حرفه ای تماس بگیرید تا به شما کمک کند.

tE ،EC خطای سنسور دما

این دو خطا هر دو مربوط به سنسور های داخلی ماشین لباسشویی شما هستند که دمای نادرست را تشخیص می دهند. گاهی اوقات خاموش کردن ماشین لباسشویی و سپس راه‌ اندازی مجدد آن می‌تواند خطا را برطرف کند، اما اگر جواب نداد، با یکی از تکنسین های ما تماس بگیرید تا به شما کمک کنند.

tE1 ،tE2 ،tE3 خطاهای سنسور

این سه خطا همگی مربوط به سنسور های مختلف ماشین لباسشویی شماست، tE1 سنسور آب گرم کن، tE2 سنسور کانال محفظه فن و در نهایت خطای tE3 سنسور کانال کندانسور است.

بیشتر این خطاها مربوط به نوعی نقص است که معمولاً یک مشکل الکتریکی یا سیم کشی است و رفع این خطاها بسیار پیچیده است. بنابراین، در صورت مشاهده هر یک از این کدهای خطا، با یک متخصص تماس بگیرید تا به شما کمک کند.

UC خطای ولتاژ

این خطا چیزی نیست که شما باید سعی کنید خودتان آن را برطرف کنید و به این معنی است که نوساناتی در منبع تغذیه شما وجود دارد. این می تواند ناشی از مشکلات بیرونی باشد، به خصوص اگر برق قطع شده باشد، اما به راحتی می تواند یک مشکل داخلی نیز باشد.

بنابراین، اگر این کد خطا شروع به چشمک زدن کرد، با یک تکنسین حرفه ای تماس بگیرید تا به شما کمک کند، زیرا آنها می توانند تشخیص عمیق تری را انجام دهند و متوجه شوند مشکل چیست.

UE ،E4 خطای بار نامتعادل

این ارور لباسشویی سامسونگ گاهی اوقات به راحتی قابل رفع است و ماشین لباسشویی ممکن است در چرخه چرخش این مشکل را حل کند. برای جلوگیری از این مشکل، اطمینان حاصل کنید که هر گونه شستشو به طور مساوی توزیع شده است و از وسایل سنگینی که می تواند باعث عدم تعادل درام شود اجتناب کنید. اگر این خطا دوباره تکرار شود، ممکن است درام مشکل داشته باشد، بنابراین ممکن است لازم باشد با یک متخصص تماس بگیرید.


سوالات متداول ( FAQ )

ارور “SUD” لباسشویی سامسونگ به چه معناست؟

استفاده بیش از حد از کف و مواد شوینده باعث نمایان شدن این کد خطا روی صفحه نمایشگر لباسشویی سامسونگ شما میشود.

کد خطای “LE” لباسشویی سامسونگ به چه معناست؟

سطح بالای فشار آب و در نهایت سرریز شدن آب از لباسشویی باعث بروز این ارور میشود.

ارور “۵E یا SE” لباسشویی سامسونگ به چه معناست؟

گرفتگی و انسداد لوله ها؛ که در نهایت باید توسط تکنسین متخصص بررسی شود.

نتیجه گیری

هرگونه ارور یا کد خطایی که بر روی صفحه نمایش لباسشویی سامسونگ شما ظاهر میشود، قابل رفع هستند. سوالات و پیشنهادات خود را برای ما در انتهای همین مقاله، کامنت کنید تا در اسرع وقت به آن ها رسیدگی کنیم.

منبع: www.samsung.com

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...