You are currently viewing علت یخ زدن کولر گازی چیست؟

علت یخ زدن کولر گازی چیست؟

با استفاده از راهکارهای مختلف می توان از یخ زدن کولر گازی در فصل زمستان و تابستان جلوگیری به عمل آورد. ما در این مقاله به بررسی علت یخ زدن کولر گازی (The cause of air conditioner freezing) می پردازیم و بیان می کنیم که چگونه می توان این مشکل را به راحتی رفع کرد. با ما همراه باشید.

CTA
علت یخ زدن کولر گازی

علت یخ زدن کولر گازی از جمله مشکلاتی است که حتی در فصل تابستان هم به وقوع می پیوندد. کولر گازی دارای قسمت های مختلفی است که ممکن است دچار یخ زدگی شوند. البته باید بدانید یخ زدن این دستگاه در فصل زمستان به دلایل مختلفی به وقوع می پیوندد.

علت یخ زدن کولر گازی چیست؟
علت یخ زدن کولر گازی چیست؟

چه زمان هایی کولر گازی دچار یخ زدگی می شود؟

اولین سؤالی که برای بسیاری از مردم پیش می آید این است که چرا کولر گازی برفک می زند؟

به طور کلی هر برندی از کولرهای گازی ممکن است دچار یخ زدگی شود. حتی برندهای معروفی همچون Samsung هم ممکن است دچار این مشکل شوند. علت یخ زدن کولر گازی می تواند متفاوت باشد. در زیر به برخی از دلایل این مشکل می پردازیم

CTA
علت یخ زدن کولر گازی

کمبود گاز کولر

یکی از دلایل یخ زدن کولر گازی کم شدن گاز فرعون آن است که باعث می شود گاز کافی به کولر نرسد. این عامل باعث می شود تا برخی از لوله های داخلی کولر گازی شما برفک بزنند.

علت یخ زدن کولر گازی چیست؟
علت یخ زدن کولر گازی چیست؟

انسداد مسیر لوله ها

از دیگر علت یخ زدن کولرگازی می توان به انسداد برخی از لوله های آن اشاره کرد. به دلایل مختلف ممکن است برخی از لوله های داخلی کولر گازی مسدود شوند که این عامل باعث برفک زدن کولر خواهد شد. برای رفع علت یخ زدن کولر گازی با ما در ارتباط باشید.

کار کردن بیش از حد

یکی از مهمترین عوامل یخ زدن کولر گازی کار کردن بیش از حد آن است. هر چه کولر ساعات بیشتری بدون وقفه کار کند باعث می شود تا زودتر برفک بزند.

مشکل در قطعات دستگاه

در برخی از موارد مشکل در برخی از قطعات دستگاه به مانند فن به وجود می آید. فن وظیفه دارد تا باد گرم را از محیط بیرون به دستگاه انتقال دهد. در صورتی که این قطعه معیوب شود دستگاه دچار یخ زدگی خواهد شد.

برای علت یخ زدن کولر گازی باید به نمایندگی و مرکز تعمیرات کولر گازی مراجعه کنید. شما باید از بهترین تکنسین ها به مانند تکنسین های مرکز تعمیرآل استفاده کنید تا بتوانید این مشکل را رفع نمایید.

علت یخ زدن کولر گازی چیست؟
علت یخ زدن کولر گازی چیست؟

ایراد در سنسورها

این دستگاه دارای سنسورهایی است که باعث می شوند دستگاه به خوبی دستورات را صادر کند. اگر این سنسورها معیوب شوند و به درستی عمل نکنند به علت یخ زدن کولر گازی به مشکل بر می‌خورند..  به طور معمول این مشکل در بسیاری از کولرها حتی کولرهای با برند معتبر هم اتفاق می افتد. در این صورت باید از طریق تکنسین ها اقدام به بر طرف کردن ایراد کنید.


فرم درخواست تماس

چگونه علت یخ زدن کولر گازی را بفهمیم و برطرف کنیم؟

اگر چه معمولاً بعد از مدتی این دستگاه ها خود به خود معیوب می شوند  اما می توانید با استفاده از راهکارهایی تا مدت زمان بیشتری به وجود آمدن این ایرادها را به تعویق بیندازید. در زیر راه‌هایی را بیان خواهیم کرد تا بدانیم که چگونه علت یخ زدن کولر گازی را برطرف کنیم:

علت یخ زدن کولر گازی چیست؟
علت یخ زدن کولر گازی چیست؟
  1. شما باید به صورت دوره ای مقدار گاز آن را چک کنید تا در صورت نیاز اقدام به شارژ مجدد آن نمایید.
  2. برای جلوگیری از مسدود شدن لوله ها و برفک زدگی آن بهتر است کولر را به صورت دوره ای چک کنید. حتماً قبل از شروع فصل سرما هم آن را چک کنید.
  3. برای جلوگیری از این مشکل بهتر است تنها در مواقعی که نیاز ضروری داریم آن را روشن کنیم و حتماً به صورت دوره ای آن را خاموش کنیم تا کولر استراحت کند.

به طور کلی شما می توانید با انجام دادن این راهکارها تا حدود زیادی جلوی یخ زدن آن را بگیرید. در صورتی که هم این اتفاق افتاد باید از بهترین مراکز تعمیر کولر گازی به مانند تمرکز تعمیرآل بخواهید تا این مشکل را سریعاً برای شما برطرف کنند.

علت یخ زدن کولر گازی چیست؟

یخ زدن کولر گازی در فصل تابستان

همان گونه که بیان کردیم علت یخ زدن کولرگازی می تواند متفاوت باشد. از جمله علت یخ زدن کولر گازی در فصل تابستان عبارتند از:

  • انسداد لوله ها
  • نداشته شارژ گاز کولر گازی
  • ایراد در فن کولر
  • اتومات نکردن کمپرسور کولر
  • عدم گردش صحیح هوا به داخل دستگاه
  • تخلیه نشدن آب  به طور مناسب

یخ زدن پنل بیرونی کولر گازی (کندانسور)

علت یخ زدن کولرگازی می تواند متنوع باشد. یکی از قسمت هایی از این دستگاه که معمولاً دچار یخ زدگی می شود کندانسور آن است. اگر در فصل تابستان یخ زدن پنل بیرونی کولر گازی (کندانسور) اتفاق بیفتد نشان می دهد که قسمتی از دستگاه دچار مشکل شده است.

در برخی از مواقع برد دستگاه معیوب می شود به همین دلیل کمپرسور آن به صورت مداوم و یکسره کار می کند. این عامل باعث می شود تا کندانسور دستگاه حتی در فصل تابستان هم یخ بزند. در این صورت دستگاه متوجه نمی شود که چه زمانی دمای محیط به میزان استاندارد رسیده است و جریان را کم نمی کند به همین دلیل دچار مشکل می شود.

مطالب پیشنهادی: انواع کمپرسور کولر گازی

علاوه بر آن از دیگر دلایل یخ زدن کولر گازی و به خصوص کندانسور می توان به کبود شارژ گاز اشاره کرد. همچنین عوامل دیگری که در بالا اشاره کردیم هم می توانند علت یخ زدن کولرگازی باشند. عواملی همچون انسداد لوله ها و معیوب بودن فن داخلی می توانند باعث بروز این مشکل شوند.


سؤالات متداول (FAQ)

مفهوم ارورهای به وجود آمده در دستگاه چیست؟

دستگاه دارای کد ارور هایی است که هر کدام نشان دهنده مشکل خاصی هستند که می توانید در دفترچه راهنما آنها را مشاهده کنید.

چه زمانی باید کولر گازی را سرویس کرد؟

بهترین زمان برای سرویس این دستگاه ها به صورت سالانه و قبل از شروع فصل گرما است. در صورت معیوب شدن در هر زمانی باید سرویس شوند.

علت یخ زدن کولر پنجره ای سامسونگ چیست؟

همان گونه که بیان کردیم هر گونه ایراد در قطعات و یا استفاده نادرست می تواند باعث بروز این مشکل شود. حتی نصب اشتباه هم می تواند باعث بروز این مشکل شود.

چرا کولر گازی که دچار برفک زدگی می شود باید تعمیر شود؟

زمانی که دچار برفک زدگی می شود نمی تواند عملکرد خوبی داشته باشد. علاوه بر این نشان می دهد که قطعات دستگاه معیوب شده اند به همین دلیل باید توسط سرویسکاران مجرب تعمیر شود.

نتیجه گیری

کولر گاز از جمله ضروری ترین دستگاه هایی است که در بسیاری از خانه ها وجود دارد. یکی از مهمترین مشکلاتی “علت یخ زدن کولر گازی” است.. ما در این مقاله بررسی کردیم که چرا کولر گازی برفک میزند؟ همچنین راه حل هایی برای برطرف کردن این مشکل بیان کردیم. شما عزیزان می توانید مشکلات و درخواست های خود را با مراجعه به سایت تعمیرآل با ما در میان بزارید

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

منبعicsny.com
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...