You are currently viewing شفت بلبرینگ لباسشویی
شفت بلبرینگ لباسشویی

شفت بلبرینگ لباسشویی

بررسی شفت بلبرینگ لباسشویی (washing machine bearing shaft)در سایت تعمیراتی تعمیرآل.

همانطور که می دانید لباسشویی یکی از مهمترین وسیله ها و علاوه بر آن یکی از پرکاربردترین وسیله ها می باشد که در همه خانه ها وجود دارد. این دستگاه به یک لوازم خانگی هوشمند و پیشرفته تبدیل شده است که با برنامه های شستشوی متنوع توانسته نظر تمامی مصرف کنندگان و مشتریان خود را جلب کند.

CTA

شفت بلبرینگ لباسشویی

بهتر است بدانید لباسشویی از قطعات زیاد و پیچیده ای تشکیل شده است که هر کدام وظیفه بسیار مهمی را در کارکرد صحیح این دستگاه دارند. یکی از مهم ترین قطعات داخلی ماشین لباسشویی شفت لباسشویی و یا بلبرینگ لباسشویی می باشد که وظیفه بسیار مهمی را دارد.

اما شاید برایتان سوال پیش بیاید که این قطعه مهم چه وظیفه ای را دارد و علاوه بر آن چه نقشی را در عملکرد صحیح دستگاه دارد. در پاسخ به این سوال مهم بهتر است بدانید که بلبرینگ لباسشویی به چرخش دیگ دستگاه شما کمک می کند.

علاوه بر آن دیگ ماشین لباسشویی از درون شفت بلبرینگ لباسشویی سه نظام رد میشود. همچنین بهتر است بدانید که معادل فارسی این قطعه را یاتاقان می نامند. اما اگر به هر دلیلی این قطعه مهم خراب شود ممکن است لباسشویی شما دچار خرابی و یا نقص فنی گردد که باعث می‌شود لباسشویی کار نکند. در ادامه این مقاله می‌خواهیم درباره تعویض این قطعه و همچنین علت های خرابی این قطعه صحبت کنیم.

شفت بلبرینگ لباسشویی
شفت بلبرینگ لباسشویی

تعویض بلبرینگ لباسشویی

همانطور که در مطلب قبلی مشاهده کردید شفت لباسشویی یکی از مهم‌ترین قطعات داخلی این دستگاه محسوب می شود و بلبرینگ لباسشویی وظیفه بسیار مهمی را در کارکرد صحیح دستگاه شما دارد.

اما این نکته را در نظر داشته باشید زمانی که این قطعه به هر دلیلی خراب می شود شما باید در کوتاه ترین زمان نسبت به تعویض آن اقدام کنید تا مشکل ماشین لباسشویی شما رفع شود. اما شاید برایتان سوال پیش بیاید که نحوه تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی به چه صورت است و چگونه باید این قطعه را تعویض کرد. در ادامه به تعویض بلبرینگ لباسشویی اشاره خواهیم کرد.

برای تعویض شفت لباسشویی شما باید در اولین قدم برق ورودی ماشین لباسشویی را قطع کنید تا با ایمنی کامل بتوانید بلبرینگ را تعویض کنید. برای این کار پریز برق را بکشید تا به طور کامل لباسشویی از برق جدا شود.

شفت بلبرینگ لباسشویی
شفت بلبرینگ لباسشویی

در دومین مرحله شما باید درپوش و یا قاب بالایی لباسشویی خود را به طور کامل باز کنید تا به قطعات داخلی لباسشویی دسترسی داشته باشید.

در سومین مرحله شما باید جا پودری لباسشویی را از محفظه جدا کنید و پس از انجام دادن این کار پیچ ها را باید باز کنید.

در مرحله بعدی شما باید برد دستگاه خود را از بدنه لباسشویی به طور کامل جدا کنید.برای این کار می توانید به سایت تعمیرال مراجعه کنید.

بعد از جداسازی برد در پنجمین مرحله شما باید سیم کشی قطعات را به طور کامل جداسازی کنید. در این مرحله پیشنهاد کارشناسان ما این است که از سیم های لباسشویی خود عکس برداری کنید تا بتوانید به راحتی بعد از تعمیر و یا تعویض آنها را متصل کنید.

در مرحله ششم شما باید میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی خود را به درستی باز کنید. بعد از باز کردن میکروسوئیچ درب حالا نوبت به جدا کردن لاستیک از بدنه دستگاه شما می باشد.

بعد از جداسازی لاستیک شما باید قاب جلوی ماشین لباسشویی خود را باز کنید.

بعد از انجام مراحل فوق شما باید در مرحله نهم موتور دستگاه خود را از روی دیگ در بیاورید. بعد از انجام دادن این کار شما باید در مرحله بعدی فنر های تعادل لباسشویی را به طور کامل جداسازی کنید.

این کار را انجام دهید تا بتوانید به راحتی دیگر را جدا سازی کنید و آن را در بیاورید. بعد از درآوردن دیگ شما بلبرینگ را مشاهده می‌کنید و میتوانید بلبرینگ جدید را جایگزین بلبرینگ خراب کنید. بعد از جایگزین کردن آن شما باید تمامی مراحل گفته شده را بلعکس انجام دهید.

شفت بلبرینگ لباسشویی
شفت بلبرینگ لباسشویی

هزینه تعمیر بلبرینگ ماشین لباسشویی

شاید برایتان سوال پیش بیاید که هزینه تعمیر بلبرینگ لباسشویی چه مقدار است و چه میزان هزینه را برای آن باید کنار بگذارید.

در پاسخ به این سوال بهتر است بدانید که نوع و مدل ماشین لباسشویی شما یکی از مهمترین نکات در قیمت گذاری برای تعمیر این قطعه می باشد. زیرا برای مثال اگر ماشین لباسشویی شما دوقلو باشد ممکن است قیمت آن نسبت به ماشین لباسشویی های معمولی متفاوت باشد.

علاوه بر آن ماشین لباسشویی هایی که ظرفیت بیشتری دارند معمولاً قیمت تعمیر آنها هم بالاتر میرود. اما به طور کلی بهتر است بدانید که هزینه تعمیر بلبرینگ از ۸۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان می باشد که بستگی به نوع لباسشویی شما دارد. همچنین متاسفانه به دلیل نوسانات قیمت ممکن است قیمت تعمیر این قطعه بالاتر هم برود.

شفت بلبرینگ لباسشویی
شفت بلبرینگ لباسشویی

علت خرابی بلبرینگ لباسشویی

شاید برایتان سوال پیش بیاید که علت خرابی بلبرینگ لباسشویی و یا شفت بلبرینگ لباسشویی چیست.

در پاسخ به این سوال مهم باید بگویم که به گفته کارشناسان و تکنسین های ما اولین دلیل خرابی این قطعه مربوط به استفاده مکرر از لباسشویی میباشد. این نکته را باید بدانید که استفاده مکرر از ماشین لباسشویی باعث ایجاد خوردگی در شفت بلبرینگ ماشین لباسشویی می شود و در نتیجه باعث می شود که آب به این قطعه نفوذ کند و در نهایت خراب میشود.

فرم درخواست تماس

پیشنهاد کارشناسان و تعمیرکاران شرکت تعمیراتی تعمیر آل این است که پس از استفاده از ماشین لباسشویی خود بهتر است به دستگاه خود حداقل ۴ ساعت استراحت بدهید تا قطعات آن مانند بلبرینگ لباسشویی خنک شود تا به خوبی کار کند.

دومین دلیل خراب شدن این قطعه مربوط به ریختن بیش از حد لباس در لباسشویی می باشد. شما باید حجم استانداردی را متناسب به لباسشویی خود در نظر بگیرید و بیش از اندازه آن را پر نکنید. چنانچه لباسشویی شما بار اضافه داشته باشد ممکن است در بعضی از مواقع به شفت لباسشویی فشار بیاید و در نتیجه باعث ساییدگی شفت بلبرینگ لباسشویی می شود که باعث خرابی این قطعه میشود.

علت بعدی وقوع این مشکل مربوط به شستن بعضی از لباس ها می باشد. برای مثال اگر شما از لباسشویی برای شستن حوله و پتو استفاده کنید ممکن است به قطعات داخلی ماشین لباسشویی شما فشار بیاید.

زیرا همانطور که میدانید جنس آنها به طوری است که با برخورد با آب سنگین می شوند که باعث عدم تعادل دیگ لباسشویی میشود. با به هم خوردن تعادل این محفظه ممکن است به بلبرینگ ها آسیب بسیار جدی وارد شود و در مدت زمان کوتاهی خراب میشود.

شفت بلبرینگ لباسشویی
شفت بلبرینگ لباسشویی

شرکت تعمیراتی تعمیر آل

اگر لباسشویی شما دچار هر نوع خرابی و دچار هر نوع ایراد فنی شد می توانید تمامی خرابی های خود را به دست تکنسین های کاربلد ما بسپارید. تمامی تعمیرکاران این مجموعه با سابقه کاری درخشان موفق می توانند به راحتی مشکلات لباسشویی شما را حل کنند. تکنسین های مجموعه ما مسئولیت پذیر و متعهد در کار خود هستند و میتوانید با خیال آسوده و راحت تمامی مشکلات لباسشویی خود را به دست ما بسپارید.

پس از تعمیر ماشین لباسشویی شما کارت گارانتی معتبر شرکتی از سوی شرکت تعمیر آل برای لباسشویی شما صادر خواهد شد و ما تعمیرات خود را ضمانت می کنیم.

CTA
CTA

قیمت شفت ماشین لباسشویی

شاید برایتان سوال پیش بیاید که قیمت شفت ماشین لباسشویی و یا شفت بلبرینگ لباسشویی چه مقدار است. در پاسخ به این سوال بهتر است بدانید که بلبرینگ لباسشویی قیمت متفاوتی دارد زیرا این قطعه در مدل های مختلف لباسشویی وجود دارد.

پس میتوان نتیجه گرفت که مدل و مارک ماشین لباسشویی شما در قیمت گذاری این قطعه بسیار مهم است اگر شما از ماشین لباسشویی های خارجی استفاده کنید قیمت آن افزایش پیدا می کند زیرا نرخ تورم در قیمت گذاری این قطعه تاثیر گذار است. اما به طور کلی قیمت این قطعه از ۵۰۰ هزار تومان تا ۱ میلیون تومان هم می رسد.


سوالات متداول (FAQ)

درب ماشین لباسشویی باز نمی‌شود؟

خرابی از  قفل یا میکروسوئیچ دستگاه است .

صدای زیاد ماشین لباسشویی و علت لرزش ماشین لباسشویی از چیست؟

 از کمک لباسشویی یا کاسه نمد سه نظام لباسشویی یا اینکه وزنه تعادل و یا پایه‌‌‌‌های لباسشویی تراز نیست.

آیا کلید یا کلید‌‌‌‌های لباسشویی شما کار نمیکند؟

با توجه به نوع لباسشویی که تایمر یا برد داشته باشد، نیاز به تعمیر دارد.

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی؟

می‌تواند سیستم برق کشی خراب باشد، برد دستگاه یا موتور دستگاه خراب باشد.

نتیجه گیری

در این مطلب به طور کامل به شفت بلبرینگ لباسشویی اشاره شد اگر نتوانستند این قطعه را تعمیر کنید می توانید با شماره های ثبت شده تماس حاصل فرمایید. علاوه بر آن شما می توانید تمامی سوالات خود را در کامنت همین مقاله از متخصصین ما بپرسید.

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...