You are currently viewing میکروسوئیچ لباسشویی چیست؟
میکروسوئیچ لباسشویی چیست؟

میکروسوئیچ لباسشویی چیست؟

بررسی میکروسوئیچ لباسشویی(washing machine micro switch) در سایت تعمیراتی تعمیرآل.

همانطور که میدانید لباسشویی یک دستگاه هوشمند و پیشرفتهای است که برای شستن لباسها استفاده می شود. لباسشویی با برنامه های شستشوی متنوعی که دارد میتواند تمامی لباس ها را به راحتی بشوید.

CTA

میکروسوئیچ لباسشویی

بهتر است بدانید که لباسشویی از قطعات زیاد و پیچیده تشکیل شده است که هر کدام وظیفه خاصی را در عملکرد صحیح لباسشویی دارند. یکی از قطعات مهم و ضروری در لباسشویی میکرو سوئیچ می باشد. در ادامه این مطالب می‌خواهیم درباره میکروسوئیچ لباسشویی صحبت کنیم

نحوه عملکرد میکروسوئیچ درب لباسشویی

همانطور که در مطلب قبلی مشاهده کردید متوجه آن شدید که میکروسوئیچ ماشین لباسشویی یکی از مهمترین قطعات این دستگاه محسوب می شود.

این قطعه بر روی درب ماشین لباسشویی شما تعبیه شده است زمانی که ماشین لباسشویی استارت میخورد این قطعه شروع به کار می کند. این یعنی آنکه زمانی که برنامه شستشو آعاز می‌شود اولین قطعه ای که به مدار می آید میکروسوئیچ درب می باشد.

این نکته را در نظر داشته باشید که اگر میکروسوئیچ لباسشویی به هر دلیل دچار خرابی شده باشد لباسشویی شما به هیچ عنوان روشن نخواهد شد و برنامه های شستشو عمل نمیکند. با ما در تماس باشید. این قطعه به این صورت کار میکند که پس از انتخاب برنامه شستشو توسط شما برد دستگاه به میکروسوئیچ که در قسمت درب تعبیه شده فرمان بسته شدن درب را میدهد.

میکروسوئیچ درب لباسشویی را قفل میکند و پس از قفل کردن خبر قفل شدن درب را به برد اطلاع رسانی می کند. و پس از فهمیدن برد این دستگاه شروع به کار کردن میکند. اما اگر میکروسوئیچ لباسشویی خراب شده باشد ممکن است خبر بسته شدن درب به برد دستگاه انتقال داده نشود و در نتیجه برد اجازه روشن شدن ماشین لباسشویی را نمی دهد

میکروسوئیچ لباسشویی چیست؟
میکروسوئیچ لباسشویی

قیمت و خرید انواع میکروسوئیچ ماشین لباسشویی

اگر میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی شما خراب شد حتماً باید به یک تعمیرکار این مشکل را گزارش دهید. در این مواقع یک تعمیرکار حرفه ای پس از بررسی احتمال فراوان تصمیم به تعویض آن می کند. زیرا ممکن است میکروسوئیچ سوخته باشد و در نتیجه برای کار کردن لباسشویی حتما باید این قطعه را تعویض کنید.

همانطور که میدانید برندها و انواع مختلف لباسشویی در بازار وجود دارد و قیمت آنها با هم متفاوت است. ماشین لباسشویی هایی که ساخت ایران هستند قیمت پایین تری دارند و در نتیجه لوازم یدکی آنها مانند میکروسوئیچ هزینه کمتری دارد. اما ماشین لباسشویی های تولید خارجی مانند سامسونگ و ال جی چون که از خارج کشور وارد ایران میشوند میتوان نتیجه گرفت که لوازم یدکی آنها مانند میکروسوئیچ قیمت بالاتری دارد. با توجه به نرخ تورم ممکن است قیمت آن ها روزانه متغیر باشد.

اما به طور کلی میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی حدوداً بین ۲۰۰ هزار تومان تا ۱۵ هزار تومان میباشد. اگر می‌خواهید میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی خود را تعویض کنید برای این کار با شماره های ثبت شده تماس حاصل فرمایید.

CTA
CTA

تعمیر و تست میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی

زمانی که میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی شما خراب شد حتماً باید در کوتاه ترین زمان نسبت به تعمیر آن اقدام کنید. در این مواقع از یک متخصص در این حوزه کمک بگیرید تا میکروسوئیچ شما را بررسی کند.

اما شاید خودتان هم بتوانید تشخیص دهید که میکروسوئیچ خراب شده است یا خیر. زمانی که میکروسوئیچ ماشین لباسشویی خراب میشود شما باید تست کنید که آیا میکروسوئیچ سالم است یا خیر. در ادامه مطالب می خواهیم درباره تست میکروسوئیچ لباسشویی مطالبی را به شما بگویم پس تا انتهای این مقاله ما را یاری کنید

میکروسوئیچ لباسشویی چیست؟
میکروسوئیچ لباسشویی چیست؟

نحوه تست میکروسوئیچ لباسشویی

نوبت به ما میرسد که خودتان بتوانید میکروسوئیچ لباسشویی را تست کنید.

برای تست کردن میکروسوئیچ ماشین لباسشویی باید اطلاعاتی را بدانید.

در اولین قدم به این نکته توجه داشته باشید که اگر میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی شما سه پایه دارد باید به روش زیر تست کنید.

در کنار پایه های میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی شماره ای وجود دارد که معمولاً به ترتیب زیر است.

  • ۱ و ۳ و ۲
  • ۲ و ۴ و ۳
  • ۳ و ۵ و ۴ و…
میکروسوئیچ لباسشویی چیست؟
میکروسوئیچ لباسشویی چیست؟

شما باید به این اعداد درج شده در کنار میکروسوئیچ به دقت توجه کنید. علاوه بر آن بهتر است بدانید که پایه ای که روی آن کوچکترین عدد گفته شده درست شده باشد به عنوان پایه فرمان میکروسوئیچ محسوب می شود که به آن فاز می گوییم. ولی اگر پایه که روی آن بزرگترین عدد نوشته شده باشد باید آن را پایه ورودی و همچنین نول بنامیم.

یک پایه دیگر هم وجود دارد که به آن خروجی میگویند مانند نول خروجی.

برای تست کردن میکروسوئیچ لباسشویی در اولین قدم باید به دوتا پایه ای که عدد بزرگتری نسبت به بقیه دارند را برق مستقیم دهید و در همان لحظه باید با استفاده از یک پیچ گوشتی زبانه درب را به طور کامل فشار دهید. اگر متوجه آن شد که درب ماشین لباسشویی شما قفل شد می توانید نتیجه بگیرید که میکروسوئیچ آن کاملاً سالم است.

اما پس از انجام مراحل گفته شده اگر متوجه آن شدید که درب ماشین لباسشویی قفل نشده است بهتر است بدانید که میکروسوئیچ خراب شده است و باید تعویض شود. اگر در تست کردن میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی به هر مشکلی بر خوردید می توانید با شماره های ثبت شده تماس حاصل فرمایید.

میکروسوئیچ لباسشویی چیست؟
میکروسوئیچ لباسشویی چیست؟

خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی

شاید برایتان سوال پیش بیاید که اگر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی خراب شود چه اتفاقی برای ماشین لباسشویی می افتد و نشانه های خرابی آن چیست.

در پاسخ به این سوال باید گفت که زمانی که میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی به هر دلیلی خراب شود برنامه شستشو به هیچ عنوان آغاز نمی شود.

و علاوه بر آن اگر این قطعه خراب شده باشد بعد از روشن کردن لباسشویی فقط روی پمپ تخلیه می رود و به هیچ عنوان درب قفل نمی شود. همچنین به گفته کارشناسان و تکنسین های شرکت تعمیراتی تعمیرآل ممکن است با خرابی میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی قفل شود و دیگر باز نشود. در این مواقع باید نسبت به تعویض و تعمیر آن اقدام کنید. در ادامه علت خراب شدن میکروسوئیچ را خواهیم گفت.

میکروسوئیچ لباسشویی چیست؟
میکروسوئیچ لباسشویی چیست؟

علت خراب شدن میکروسوئیچ چیست؟

اولین دلیلی که باعث میشود میکروسوئیچ خراب شود این است که هنگام بستن درب آن را محکم فشار می دهید و درب را به طور محکم می‌بندید. بستر نتیجه درب ماشین لباسشویی را به هیچ عنوان محکم نبندید.

دومین دلیلی که باعث خرابی این قطعه می شود این است که درب ماشین لباسشویی خود را زودتر از موعد باز میکنید و در نتیجه به میکروسوئیچ آن فشار زیادی وارد می شود.

به گفته کارشناسان و تکنسین های این مجموعه نوسان برق در منزل شما هم می تواند به عملکرد این قطعه هم تاثیر گذار باشد و ممکن است باعث سوختن آن شود و همچنین بهتر است بدانید که اگر آب با میکروسوئیچ لباسشویی تماس داشته باشد ممکن است باعث سوختن آن شود. آخرین دلیل خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی هم مربوط به پایان عمر مفید این قطعه می باشد.

میکروسوئیچ لباسشویی چیست؟
میکروسوئیچ لباسشویی چیست؟

سوالات متداول (FAQ)

آیا درب لباسشویی شما بسته نمیشود؟

علت قفل یا میکروسوییچ دستگاه است .

درب ماشین لباسشویی باز نمی‌شود؟

علت قفل یا میکروسوئیچ دستگاه است .
قابل ذکر است میکروسوئیچ با کیفیت و قیمت‌‌‌‌ های مختلف در بازار موجود است.

آیا کلید یا کلید‌‌‌‌ های لباسشویی شما کار نمیکند؟

با توجه به نوع لباسشویی که تایمر یا برد داشته باشد، نیاز به تعمیر دارد.

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی؟

احتمال دارد پروانه پمپ بر اثر پیچیدن نخ و کرک، گیر کرده است
فیلتر پمپ یا شیلنگ تخلیه مسدود است
الکترو پمپ خراب است
پمپ تخلیه خراب است و نیاز به تعمیر دارد.

نتیجه گیری

در این مطلب به میکروسوئیچ درب لباسشویی اشاره شد. آشنایی کامل با استفاده از آن . تعمیر و نصب و سرویس دهی لباسشویی . تعویض میکروسوئیچ و مطالب دیگر . جهت اطلاعات بیشتر می توانید از طریق سایت تعمیرآل با ما در ارتباط باشید.

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...