You are currently viewing شیر برقی لباسشویی چیست؟
شیر برقی لباسشویی

شیر برقی لباسشویی چیست؟

بررسی شیر برقی لباسشویی(Washing machine valve) در سایت تعمیراتی تعمیرآل.

لباسشویی وسیله ای است که امروزه در همه خانه ها برای شستن لباس ها وجود دارد. ماشین های لباسشویی از قطعات زیاد و پیچیده ای تشکیل شده اند که هر کدام وظیفه بسیار مهمی را در کارکرد صحیح لباسشویی دارند. چنانچه یکی از قطعات داخلی ماشین لباسشویی معیوب و یا خراب شود باعث می شود که عملکرد کلی دستگاه اختلال پیدا کند و در نتیجه ممکن است ماشین لباسشویی به درستی کار نکند.

CTA

شیر برقی لباسشویی

یکی از قطعات مهم در ماشین لباسشویی شیر برقی لباسشویی است که وظیفه بسیار مهمی را در ماشین لباسشویی دارد. بهتر است بدانید که این قطعه وظیفه کنترل جریان آب را دارد. به زبان ساده بهتر است بدانید که این قطعه جریان آب را قطع و وصل میکند.

برای مثال زمانی که آب به حد مشخص که رسید و لباسشویی پر شد این قطعه مانع از ورود آب به لباسشویی می گردد. اما اگر این قطعه مهم در ماشین لباسشویی خراب شود ممکن است شما را به دردسر بیندازد. در ادامه می خواهیم درباره شیر برقی لباسشویی اطلاعات بیشتری را به شما عزیزان بگوییم.

قیمت و خرید شیر برقی ماشین لباسشویی

زمانی که شیر برقی ماشین لباسشویی شما خراب شد حتماً باید در کوتاه ترین زمان نسبت به تعویض این قطعه مهم اقدام کنید زیرا اگر این قطعه خراب شده باشد در بعضی از مواقع ممکن است ماشین لباسشویی روشن نشود.

درباره قیمت این قطعه بهتر است بدانید که نمی توانیم به طور دقیق قیمت این قطعات را بگویم زیرا چند مدل شیر برقی وجود دارد که هر کدام قیمت متفاوتی دارند.

فرم درخواست تماس

اولین مدل از شیرهای برقی ماشین لباسشویی شیر برقی دوقلو می باشد. بهتر است بدانید به علت این که دارای دو ورودی آب می باشد نامش را شیربرقی دوقلو گذاشتند. معمولاً شیر برقی در ماشین های لباسشویی ایندزیت مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت شیرهای برقی دوقلو معمولاً بین ۲۰۰ هزار تومان و تا ۵۰۰ هزار تومان هم می رسد و بسته هزینه خود باید آنها را خریداری نمایید.

نوع دیگر شیر های برقی، شیر برقی تک قلو می باشد. شیرهای تک قلو تک شیر هم گفته می شوند. این شیر برقی در اکثر ماشین های لباسشویی وجود دارد و معمولاً قیمت آن بین دویست هزار تومان تا ۳۰۰ هزار تومان می باشد.

آخرین نوع شیر برقی ماشین لباسشویی، شیر برقی لباسشویی سه قلو می باشد که بسیار کمیاب است. معمولاً از این نوع شیر برقی ها در ماشین لباسشویی های خارجی و معروف مانند سامسونگ و ال جی مورد استفاده قرار می‌گیرد و کیفیت بسیار خوبی دارد. بهتر است بدانید که معمولاً قیمت این شیرهای برقی سه قلو بیش از ۴۰۰ هزار تومان می باشد.

CTA
شیر برقی لباسشویی

تعمیر و تعویض شیر برقی لباسشویی

همانطور که در مطالب قبلی به آن اشاره شد شیر برقی ماشین لباسشویی یکی از قطعات اصلی این دستگاه محسوب می‌شود و علاوه بر آن بهتر است بدانید که این قطعه مانند قطعات دیگر لباسشویی عمر مفیدی دارد. اگر پس از سالها استفاده از لباسشویی متوجه آن شدید که شیر برقی لباسشویی خراب شده است باید به یک تعمیرکار حرفه ای این مشکل را بگویید.

در بیشتر مواقع تعمیرکار تصمیم به تعویض شیر برقی می کند ولی همچنین در بعضی از مواقع ممکن است این قطعه تعمیر گردد. تعمیر شیر برقی لباسشویی در تمامی مدل ها و انواع مختلف ماشین لباسشویی معمولاً یکسان بوده و هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند‌. شما می‌توانید تعمیر شیر برقی را به دست تکنسین‌های خبره تعمیرآل بسپارید.

شیربرقی و کارکرد آن در  لباسشویی
شیر برقی لباسشویی و کارکرد آن در لباسشویی

شیر برقی دوقلو ماشین لباسشویی

همانطور که در مطالب قبلی به آن اشاره شد انواع و مدل های مختلفی از شیر برقی ماشین لباسشویی وجود دارد که بسته به نیاز خود باید خریداری کنید. مدل ها و انواع زیادی از ماشین لباسشویی وجود دارد که هر کدام از یک نوع شیر برقی استفاده می‌کنند و تمامی آنها ممکن است با هم متفاوت باشد.

اما همانطور که متوجه شدید شیرهای برقی به سه دسته اصلی تقسیم می شوند که یکی از آنها شیر برقی دوقلوی ماشین لباسشویی است. جالب است بدانید که شیر های برقی دو قلو ماشین لباسشویی با یکدیگر سازگار هستند و تنها یک تفاوت دارند که تفاوت آنها زاویه مگنت های شیر برقی است. زمانی که شیر برقی دوقلوی ماشین لباسشویی خراب میشود باید به یک تعمیرکار تعمیر آن را بسپارید و اگر نیاز بود حتماً باید شیر برقی را تعویض کنید.

علت خراب شدن شیر برقی لباسشویی

همانطور که در مصرف های قبلی اشاره کردیم شیر برقی لباسشویی جزو قطعات اصلی این دستگاه محسوب می شود و یکی از قطعات پیچیده ماشین لباسشویی محسوب می شود. شیر برقی لباسشویی از قطعات ریز و اجزای زیادی تشکیل شده است. برای مثال این قطعه از سیم پیچ و همچنین محفظه فشار و علاوه بر آن وزن پیستون تشکیل شده است.

همچنین جالب است بدانید که تولید در شیر برقی لباسشویی از اهرم آهنی و فیلتر خروجی هم استفاده میشود. اما فرض کنید یکی از قطعات داخلی شیر برقی به هر دلیلی معیوب شود و یا خراب شود. اگر این اتفاق برای اجزای تشکیل دهنده شیر برقی لباسشویی رخ دهد باعث میشود که شیر برقی از کار بیفتد و در نتیجه در عملکرد لباسشویی اختلال وارد میشود.

به گفته تکنسین ها و کارشناسان شرکت تعمیراتی تعمیر آل در بعضی از مواقع ممکن است تغییر زیاد فشار آب باعث خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی شود. به زبان ساده باید بگوییم که کم و زیاد شدن فشار آب منزل شما در بعضی از مواقع ممکن است به شیر برقی آسیب بسیار زیادی وارد کند.

همچنین را باید افزود که در آبهای شهری شن و سن گریز های بسیار زیادی وجود دارد که اگر به داخل شیر برقی نفوذ کند ممکن است باعث مسدود کردن شیر برقی شود و در نتیجه این قطعه خراب میشود.

اصلی ترین مشکلی که خرابی شیر برقی به همراه خود دارد این است که زمانی که این قطعه خراب میشود ماشین لباسشویی شما آبگیری نمیکند و در نتیجه توانایی این کار را ندارد. علاوه بر آن با خرابی شیر برقی ممکن است آب تخلیه نشود و در دیگ ماشین لباسشویی آب باقی می ماند. برای حل این مشکل با ما در ارتباط باشید.

همچنین به گزارش کارشناسان و تکنسین‌ها با خرابی شیر برقی ممکن است در قسمت های پشتی لباسشویی نشتی به وجود بیاید که دلیلش به خاطر خرابی شیر برقی است. همچنین ممکن است عملا بگیری در لباسشویی انجام شود ولی این کار بسیار با سر و صدا انجام می‌شود که دلیلش به خاطر خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی می باشد. با تعویض این قطعه مشکل ماشین لباسشویی شما به راحتی حل می شود.

تست شیر برقی لباسشویی

زمانی که شیر برقی ماشین لباسشویی شما خراب شد حتماً باید در اولین قدم نسبت به سالم بودن آن مطمئن شوید. بهتر است بررسی کنید که آیا شیر برقی سالم است یا خیر.

برای این کار در اولین قدم سقف ماشین لباسشویی را باید باز کنید. پس از باز کردن این محفظه در مرحله بعدی باید مسیر شلنگ ورود آب به مخزن جا پودری ماشین لباسشویی خود را با احتیاط جدا کنید.

بعد از جدا کردن شلنگ شما باید شلنگ های ورودی آب را که مخزن لباسشویی متصل بودند را به داخل سینک قرار دهید. این کار برای این انجام دهید که پس از روشن شدن دستگاه آب از سیستم های داخلی به بیرون منتقل شود. پس از انجام این کار لباسشویی را در مرحله و برنامه شستشوی آبگیری قرار دهید و روشن کنید.

بعد از روشن کردن لباسشویی اگر متوجه آن شدید که آب با فشار مناسب از شلنگ خارج می شود می توانید نتیجه بگیرید که شیر برقی به درستی کار می کند و کاملاً سالم است. اما در صورتی که مشاهده کردید یکی از شلنگ ها نمی تواند آب را خارج کند حتماً این نکته را در نظر داشته باشید شیر برقی لباسشویی شما خراب شده است و حتما باید تعویض شود.

تعویض شیر برقی لباسشویی

اگر از خراب بودن شیر برقی ماشین لباسشویی خود مطمئن شدید حالا نوبت به تعویض شیر برقی می رسد. ممکن است لباسشویی که از آن استفاده می‌کنید شیر برقی متفاوتی داشته باشد پس پیشنهاد می شود در اولین مرحله شیر برقی مورد نظر خود را خریداری نمایید. و مراحل تعویض را در ادامه خواهیم گفت.

در اولین مرحله شما باید برق ورودی به لباسشویی را قطع کنید. برای این کار دوشاخه لباسشویی را از پریز برق جدا کنید.

در دومین مرحله باید پیچ هایی که در قسمت پشتی ماشین لباسشویی خود قرار دارند را به طور کامل باز کنید.

بعد از انجام این مرحله شما باید سقف و پوشش فلزی ماشین لباسشویی که روی آن قرار دارد را باز کنید.

بعد از باز کردن این محفظه شما شیر برقی ماشین لباسشویی را مشاهده می‌کنید که معمولاً تعدادی فیش به آن متصل شده است. در این مرحله شما باید شلنگ های متصل به شیر برقی ماشین لباسشویی را جدا کنید.

بعد از جداسازی شلنگ ها باید با استفاده از یک انبردست بست های متصل به شیر برقی ماشین لباسشویی خود را به طور کامل جدا کنید.

در این مرحله شیر برقی به طور کامل از لباسشویی جدا شده است و حالا باید شیر برقی جدید را که خریداری کرده‌اید جایگزین آن کنید.

برای این کار هر کاری که برای جداسازی این قطعه انجام داده اید باید برای قطعه جدید هم انجام دهید. به این صورت که ابتدا بسته های شیر برقی را ببندید و سپس شلنگ ها و فیش ها را به آن متصل کنید.

پس از انجام دادن این کار محفظه لباسشویی را مانند حالت اول ببندید و آن را با استفاده از یک پیچ گوشتی سفت کنید.

در موقعی که می‌خواهید فیش ها را وصل کنید این نکته را در نظر داشته باشید که نباید سوکت ها را به طور اشتباه وصل کنید. پیشنهاد ما این است که قبل از جداسازی سوکت ها از آنها یک عکس بگیرید تا در هنگام وصل هیچ مشکلی پیش نیاید. بعد از انجام این کار شما موفق به تعویض شیر برقی شده اید.


سوالات متداول (FAQ)

آیا شیربرقی ماشین لباسشویی خراب شود ، دستگاه روشن میشود؟

ممکن است در لباسشویی های هوشمند این خرابی تشخیص داده شود و مانع از روشن شدن دستگاه میشود.

نشانه های خرابی شیر برقی لباسشویی چیست؟

جمع شدن آب تمیز در داخل دیگ ماشین لباسشویی
آب ریزی از زیر لباسشویی
عدم آبگیری لباسشویی

قیمت شیر برقی ماشین لباسشویی

به صورت دقیق نمی‌توان برای تمام شیر برقی های ماشین لباسشویی یک قیمت واحد در نظر گرفت، اما مدل های آن به سه دسته کلی تقسیم می شوند
شیر برقی تک قلو ماشین لباسشویی
شیر برقی دوقلو ماشین لباسشویی
شیر برقی سه قلو ماشین لباسشویی

نتیجه گیری

ما در این مقاله به نحوه تعویض و تعمیر شیر برقی لباسشویی اشاره کردیم . چنانچه با مشکل مواجه شدید می توانید از طریق سایت تعمیرآل با ما در تماس باشید.

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...