You are currently viewing شیر برقی لباسشویی
شیر برقی لباسشویی

شیر برقی لباسشویی

ماشین لباسشویی از پر استفاده ترین لوازم خانگی است. ماشین لباسشویی دارای قطعات مختلفی است که یکی از مهمترین قطعات آن شیر برقی لباسشویی (Washing machine valve)یا همان شیر الکترونیکی است. این قطعه در واقع تأمین کننده آب مورد نیاز ماشین لباسشویی برای انجام فرایند شست و شوی لباس ها است.

این موضوع باعث شده است تا قطعه ای حیاتی باشد به همین دلیل نگهداری کردن و تعمیر آن نیاز به دقت بالایی دارد. ما در این مقاله آموزش تعمیر و تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی را بیان می کنیم.

شیر برقی لباسشویی ارج

شیر برقی ماشین لباسشویی ARJ در واقع یک وسیله مگنتی است. وجود این شیر در ماشین لباسشویی ارج و سایر برند ها باعث می شود تا قطع و یا وصل کردن جریان آب به درون ماشین به خوبی و در بهترین زمان اتفاق بیفتد.

این شیر را با نام شیر الکترونیکی هم می شناسند. زمانی که آب درون ماشین به حد نصاب برسد به طور خودکار قطع می شود تا آب بیشتری به دستگاه وارد نشود.

شیر برقی لباسشویی
شیر برقی لباسشویی

تعمیر شیر برقی لباسشویی

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شود شیر برقی لباسشویی معیوب شود و نیاز به تعمیر داشته باشد. در صورت بروز نشانه های زیر نیاز است تا این قطعه تعمیر شود

  • ایجاد نشتی آب در زیر ماشین لباسشویی
  • به وجود آمدن آلودگی و کثیفی در زیر ماشین لباسشویی
  • آب گیری نکردن و شروع به کار نکردن ماشین بعد از اضافه کردن پودر
  • عدم قطعی جریان آب
  • وارد شدن آب به درون ماشین در حین خاموش بودن
  • پایین آمدن فشار آب
  • به وجود آمدن صدای زیادی در حین آب گیری کردن
شیر برقی لباسشویی
شیر برقی لباسشویی

در صورتی که این نشانه ها در ماشین به وجود آمدند نشان می ‌دهند که شیر برقی معیوب شده است و باید توسط مرکز تعمیرآل بررسی شود.

CTA
شیر برقی لباسشویی

تعویض شیر برقی لباسشویی

برای تعویض این شیر بهتر است ابتدا دو شاخه ماشین لباسشویی را از پریز بیرون بکشید. این کار باعث بالا رفتن امنیت شما در حین کار خواهد شد. بعد از انجام این کار باید شیلنگ را جدا کنید. برای تعویض شیر برقی لباسشویی باید پنل بالایی را بردارید. در واقع هر وقت بخواهید تعمیرات را انجام دهید باید این پنل را بردارید.

فرم درخواست تماس


شیر برقی لباسشویی
شیر برقی لباسشویی

در این مرحله شما باید شیر برقی قدیمی که نصب است را در بیاورید. برای انجام این کار شاید به پیچ گوشتی نیاز داشته باشید. بعد از در آوردن آن باید شیر جدید را به همان صورت ببندید. حتماً اتصالات و شیلنگ را به مانند اول که در آورده اید در سر جای خود قرار دهید.

 به شما پیشنهاد می کنیم که اگر تخصص کافی در این امر را ندارید بهتر است تا با مرکز تعمیرآل در ارتباط باشید تا در این رابطه به مشکل بر نخورید.

ولتاژ شیر برقی ماشین لباسشویی

هر شیر برقی دارای یک ولتاژ است. این ولتاژ نقش مهمی در آب رسانی و عملکرد صحیح این قطعه بر عهده دارد. زمانی که آب رسانی توسط این قطعه به خوبی انجام نمی شود معمولاً تعمیر کار حرفه ای ولتاژ این شیر را بررسی می کند. اگر ولتاژ آن مناسب بود و عملکرد خوبی داشت باید سایر قطعات شیر مورد بررسی قرار بگیرند تا عیب یابی به درستی انجام شود.

به شما توصیه  می کنیم در صورتی که ولتاژ آن از تنظیم افتاده باشد حتماً از طریق بهترین تعمیرکاران تعمیرآل اقدام به تنظیم آن کنید. هر گونه تنظیم نادرست آن باعث خواهد شد تا ماشین لباسشویی عملکرد خوبی نداشته باشد.

شیر برقی لباسشویی
شیر برقی لباسشویی

تست شیر برقی لباسشویی

شیرهای برق معمولاً دارای دو ولتاژ ۲۲۰ و یا  12 ولت هستند. معمولاً ماشین های جدید از شیرهای ۱۲ ولت استفاده می کنند. برای تست شیر برقی باید از دستکش و دمپایی پلاستیکی استفاده کنید. بعد از آن باید سقف ماشین را باز کنید و مسیر شیلنگ ورودی آب به مخزن جا پودری را جدا نمایید. بعد از این کار باید شیلنگ های ورودی آب را درون یک سطل قرار دهید.

 شما باید ماشین را در مرحله آب گیری قرار دهید تا آب وارد شود. با این کار شما متوجه می شوید که شیر معیوب یا سالم است. در صورتی که ماشین شما دارای شیرهای ۲۲۰ ولت است باید اتصالات برق را جدا کنید و با احتیاط بیشتر و به کمک کابل رابط این کار را انجام دهید.


سؤالات متداول (FAQ)

کاربرد شیر برقی در ماشین لباسشویی چیست؟

وظیفه این قطعه تأمین کردن آب مورد نیاز برای شست و شوی لباس ها است.

شیر برقی را به آب گرم وصل کنیم یا آب سرد؟

 شما می توانید این شیر را به هر دوی آن ها وصل کنید. در صورتی که آن را به آب گرم وصل کنید احتمال چروک شدن لباس‌ های شما بیشتر خواهد شد به همین دلیل توصیه می کنیم حتماً آن را به آب سرد وصل نمایید.

چرا شیر برقی خراب می شود؟

به دلایل مختلف همچون انسداد فیلتر ورودی، بالا رفتن ولتاژ، گرفتگی لوله ها و سوختن سیم پیچ این اتفاق می افتد.

قیمت شیر برقی چقدر است؟

قیمت این قطعه بستگی به برند آن و ولتاژ آن خواهد داشت.

نتیجه گیری

ما در این مقاله تمامی قطعات شیر برقی لباسشویی را عنوان کردیم و روش های تعمیر آن را نیز شرح دادیم … در صوتی که قطعه معیوب شده است و نیاز به تعویض یا تعمیر دارد بهتر است از سرویس کاران مجرب کمک بگیرید. شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را به صورت کامنت به ما اعلام کنید

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

منبعlowes.com
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...