You are currently viewing مرکز تعمیر کولر گازی پنجره ای
کولر گازی پنجره ایی

مرکز تعمیر کولر گازی پنجره ای

سیستم های کولر گازی اتاق که به آنها یونیت پنجره نیز گفته می شود که برای تعمیر کولر گازی پنجره ای (Window air conditioner repair) میتوانید با ما در ارتباط باشید تا تعمیراتی با کیفیت دریافت بفرمایید . تمامی خدماتی که تعمیرآل برای شما انجام میدهد شامل ۱۸۰ روز ضمانت نامه کتبی میباشد .


شمال تهران

۲۲۷۵۷۲۱۶


جنوب تهران

۳۳۴۷۰۱۶۳دفتر مرکزی

۷۷۵۱۶۲۰۷


شرق تهران

۷۷۹۰۵۲۰۱مرکز تهران

۶۶۴۸۷۲۵۵


غرب تهران

۴۴۵۵۷۴۳۸


کار کرد کولر گازی پنجره ایی

به همان روشی که سیستم های کولر گازی مرکزی عمل می کنند، کار می کنند. آنها کوچکتر از سیستم های مرکزی هستند و اغلب هزینه بیشتری برای کار کردن دارند. بسته به اندازه آن، واحد اتاق ممکن است فقط اتاقی را که در آن قرار دارد خنک کند، یا ممکن است بتواند اتاق های مجاور را نیز خنک کند. بین کویل ها یک کمپرسور، دو فن، یک موتور و کنترل ترموستات قرار گرفته است. خاک بزرگترین دشمن کولرهای پنجره ای است.

ملاحظات ایمنی

برای جلوگیری از خطر برق گرفتگی، اطمینان حاصل کنید که سیستم کولر گازی شما از برق جدا شده است. این کار را می‌توان با جدا کردن سیم برق از دیوار، یا خاموش کردن مدار شکن که کولر گازی را روی تابلوی برق اصلی خانه شما کار می‌کند، انجام داد.شما میتوانید برای هر گونه تعمیر کولر گازی پنجره ای میتوانید با ما تماس حاصل فرمایید.

تعمیر کولر گازی پنجره ای
تعمیر کولر گازی پنجره ای

خنک نمیکند

کولر گازی پنجره ای یا اتاقی که خنک نمی شود ممکن است نیاز به شارژ مجدد با مبرد داشته باشد، اما به احتمال زیاد فقط باید تمیز شود.اولین قدم در تمیز کردن یا تعمیر، جداسازی جزئی کولر گازی خواهد بود.

تمیز کردن فیلتر

دستگاه را از برق بکشید و با احتیاط آن را از پنجره یا دیوار جدا کنید. اگر فقط قصد تمیز کردن فیلتر را دارید، باید بتوانید توری و فیلتر را بدون حذف کولر از پنجره جدا کنید. بسیاری از توری ها فقط بیرون می آیند. اگر مجبور هستید دستگاه را برای کار روی آن حذف کنید، این کار را انجام دهید و آن را روی یک سطح کار محکم قرار دهید. برای هر گونه تعمیر کولر گازی پنجره ایی خود میتوانید با ما در تماس باشید .

بررسی سیم پیچ

با استفاده از جاروبرقی با برس نرم، پره های سیم پیچ را تمیز کنید. تمام گرد و غبار و زباله ها را حذف کنید. اگر سیم پیچ دستگاه به خوبی کار نمیکند و ایراد فنی دارد به صورت آنلاین سفارش تعمیرات خود را ثبت نمایید تا بهترین تکنسین ها را برای تعمیر کولر گازی پنجره ای خود دریافت نمایید.

فرم درخواست تماس

کولر گازی پنجره ایی روشن نمی شود

در مرحله اول مطمئن شوید که دستگاه به برق وصل است و سوئیچ آن روشن است. مطمئن شوید که ترموستات روی «خنک» و زیر دمای اتاق تنظیم شده است. در مرحله بعد بررسی کنید که پریز با ولتاژ کار می کند. حال اگر چراغ روشن نمی شود، مدار احتمالاً بیش از حد بار شده است . که در اینجا تابلو برق یا جعبه فیوز را بررسی کرده و قطع کننده را تنظیم مجدد کنید یا در صورت نیاز فیوز را تعویض کنید. در اخر اگر چراغ کار می کند، احتمالاً کلید معیوب است یا ترموستات نیاز به تمیز کردن یا تعمیر دارد.

صدا و لرزش شدید

اگر اسپیلت صدای زیادی تولید می کند، مشکل ممکن است بد بودن یاتاقان های آن باشد، چیزی که بهتر است با یک تکنسین متخصص لوازم خانگی تماس حاصل نمایید. رفع این مشکل را به ما بشپارید تا با بهترین کیفیت ان را برای شما انجام دهیم .

نشت کولرگازی

در این قسمت میخواهیم علت آبریزی کولر گازی شما را برسی کنیم . شما بعد از مطالعه این بخش اگر ایراد دستگاهتان برطرف نشد میتوانید با ما در ارتباط باشید .

چک کردن شلنگ تخلیه

شلنگ تخلیه را از نظر گرفتگی بررسی کنید و آن را بررسی کنید. اگر گرفتگی قابل مشاهده ای وجود ندارد، می توانید با ریختن آب در دهانه تخلیه و بررسی اینکه آیا آب در شلنگ جمع شده است،. اگر چنین است، معمولاً می‌توانید با جاروبرقی ، انسداد را برطرف کنید. اگر مشکل دستگاه شما برطرف نشد با مجموعه تعمیرال در ارتباط باشید تا راه حل این مشکل را به خوبی برای شما برطرف کند.

روشن و خاموش شدن مکرر

اگر کولر گازی شما به صورت مداوم روشن و خاموش میشود این یک ایراد فنی بزرگ میباشد که ما دلایل آن را بررسی کردیم و به شما راه حل آن را آموزش میدهیم . میتوانید برای هر گونه تعمیر کولر گازی پنجره ای خود با ما در ارتباط باشید .

بررسی ترموستات

اطمینان حاصل کنید که ترموستات به طور ایمن روی پره های اپراتور بسته شده است و عاری از هرگونه کثیفی یا باقی مانده است. اگر کثیف است، آن را با احتیاط از اپراتور کولر گازی را جدا کرده و با دستمال مرطوب تمیز کنید. همچنین بررسی کنید که ترموستات توسط پرده های پنجره یا اشیاء دیگر مسدود نشده باشد.

تمیز کردن قطعات اصلی

همانطور که گفته شد تمیزی قطعات شما بسیار اهمیت بالایی دارد و باعت میشود تعمیر کولر گازی پنجره ایی شما عقب بیوفتد . پس فیلتر هوا، اواپراتور و کندانسور را تمیز کنید. توجه نکردن به این مورد همیشه منجر به تعمیر کولر گازی پنجره ای شما میشود.

یخ زدن

اگر کولر گازی شما هنگام کاریخ میزند این یک مشکل فنی میباشد که نیاز به تعمیر کولر گازی پنجره ای شما میباشد . اگربعد از مطالعه این مقاله ایراد دستگاهتان برطرف نشد میتوانید با تماس با ما تعمیر اسپیلت خود را به ما بسپارید.

چکونگی کارکرد کولر گازی

برای درک اینکه چرا یک کولر گازی پنجره ای ممکن است هوای سرد بدهد. همه کولر گازی براساس این اصل کار می کنند که یک گاز (مبرد) با انبساط خنک می شود و با متراکم شدن گرمتر می شود. و در صورت هرگونه خلل در این چرخه نیاز به تعمیر کولر گازی شما میباشد.

کولر گازی پنجره ایی
کولر گازی پنجره ایی

مبرد در کولر گازی پنجره ایی

اسپیلت با یک حلقه بسته سیم پیچ پراز گاز مبرد کار می کند که ابتدا منبسط می شود تا خنک شود تا بتواند گرمای داخل خانه را جذب کند. سپس به بیرون پمپاژ می شود و فشرده می شود تا گرمای آن به بیرون تابیده شود. این حرکت دایره ای مبرد از سیم پیچ های انبساط (خنک کننده) به کویل های متراکم شونده (تابش کننده) به طور مداوم در حالی که دستگاه کار می کند ادامه می یابد.برای هر گونه تعمیر کولر گازی پنجره ایی خود با ما در ارتباط باشید .

دلایل اصلی یخ زدن کولر گازی پنجره ای

  1. جریان هوا ضعیف بااشد.
  2. سیستم تخلیه درست کار نمی کند.
  3. تنظیمات ترموستات و فن درست نیست.
  4. سطح مبرد پایین باشد.
  5. کولر گازی نسبت به فضای اتاق شما بزرگ است.
  6. دمای بیرون بسیار پایین است.
  7. مشکلات کمپرسور

شما میتوانید برای برسی دقیق این ایراد فنی مقاله علت یخ زدن کولر گازی پنجره ای را مطالعه نمایید و در صورت برطرف نشدن ایراد برای هر گونه تعمیر کولر گازی پنجره ای خود با مجموعه ما در تماس باشید تا خدماتی با کیفیت دریافت بفرمایید.


سوالات متداول ( FAQ )

چرا کولر گازی من هوای گرم را خارج می کند؟

اگر کولر گازی شما هوای گرم را خارج می کند، ممکن است سطح مبرد دستگاه شما پایین باشد.

چرا AC کار می کند اما خنک نمی شود؟

اگر کولر گازی شما کار می کند، اما دمای داخل آن را کاهش نمی دهد، یک مشکل می تواند مسدود شدن یا گرفتگی سیم پیچ کندانسور باشد. هنگام کارکرد صحیح، فن کندانسور هوا را از طریق کویل کندانسور به داخل واحد بیرونی می کشد تا انرژی گرمایی را از خانه شما خارج کند.

چه مدت طول می کشد تا شارژ AC شروع به کار کند؟

AC شما باید به زودی پس از اتمام شارژ مجدد شروع به دمیدن سرد کند ممکن است راه اندازی برخی از سیستم ها بیشتر طول بکشد، اما این زمان نباید بیش از دو ساعت پس از فرآیند شارژ باشد.

نتیجه گیری

تعمیرآل همرا همیشگی شما تمامی خدمات سرویس ، نصب و تعمیر کولر گازی پنجره ای شما را با کیفیتی بالا و ضمانت ۱۸۰ روزه برای شما انجام میدهد. شما می توانید نظرات و دیدگاه های خود را برای کامنت کنید تا ما در اولین فرصت شنونده و پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

منبع

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...