You are currently viewing مقایسه برند های لباسشویی الجی، سامسونگ و بوش
مقایسه بین سه برند ماشین لباسشویی الجی، سامسونگ و بوش

مقایسه برند های لباسشویی الجی، سامسونگ و بوش

ما در این مقاله قصد داریم مقایسه برند های لباسشویی الجی، سامسونگ و بوش (comparison-between-three-washing-machine-brand)را برای شما شرح دهیم.

همان گونه که می دانید شرکت های بزرگ و برندهای صاحب نام ماشین لباسشویی ها را در اوج کیفیت و خلاقیت طراحی و تولید می کنند. از همین رو همواره این سوال ذهن افراد را به خود درگیر می کند که بهترین و برترین برند ماشین لباسشویی برند می باشد؟ الجی، سامسونگ و یا بوش؟ کدام مدل برای استفاده مناسب تر است و کدام یک کارایی مورد نظر شما را دارا است؟ همه این موضوعات دست به دست هم دادند تا بر آن شویم که به مقایسه بین سه برند ماشین لباسشویی ال جی، سامسونگ و بوش پرداخته و بدین ترتیب به ابهامات موجود در این زمینه پایان دهیم.


شمال تهران

۲۲۷۵۷۲۱۶


جنوب تهران

۳۳۴۷۰۱۶۳دفتر مرکزی

۷۷۵۱۶۲۰۷


شرق تهران

۷۷۹۰۵۲۰۱مرکز تهران

۶۶۴۸۷۲۵۵


غرب تهران

۴۴۵۵۷۴۳۸


ویدیو مقایسه ماشین لباسشویی های بوش، سامسونگ و الجی

ویژگی های ماشین لباسشویی درب جلو سامسونگ و نحوه استفاده از آنها

استفاده از ماشین لباسشویی درب جلو سامسونگ  بسیار ساده است. شما فقط باید لباس های خود را در دستگاه قرار دهید و کار شما تمام می شود. در این قسمت از مزایا و معایب برند سامسونگ برایتان مطالبی را گرد هم آورده ایم که بسیار مفید خواهند بود. با ما تا انتها همراه باشید.

قابلیت Add Wash

 یکی از مزایای این ماشین لباسشویی درب جلو این  است که دارای یک پنجره اضافی است که به شما کمک می کند لباس هایی را اضافه کنید که ممکن است فراموش کنید در طول شستشو اضافه کنید. این ماشین لباسشویی Samsung AddWash نامیده می شود و می توانید از این امکانات برای کاهش بار زندگی پرمشغله خود لذت ببرید.

شستشو در آب سرد و در نتیجه انرژی کمتری مصرف می کند

ماشین لباسشویی درب از جلو سامسونگ  می تواند تعداد زیادی لباس را در دمای پایین تا ۱۵ درجه سانتیگراد بشویید و در نتیجه به صرفه جویی در مصرف انرژی کمک کند. این ماشین لباسشویی ها از فناوری “Eco Bubble” استفاده می کند که حباب ها را قادر می سازد مواد شوینده را فعال کنند و بنابراین به سرعت به پارچه می رسد و تمیز کردن را سریعتر انجام می دهد.

مقایسه بین سه برند ماشین لباسشویی الجی، سامسونگ و بوش
مقایسه بین سه برند ماشین لباسشویی الجی، سامسونگ و بوش
مقایسه بین سه برند ماشین لباسشویی الجی، سامسونگ و بوش
مقایسه بین سه برند ماشین لباسشویی الجی، سامسونگ و بوش

ظرفیت حذف لکه فوق العاده

فقط باید دکمه فناوری “Bubble Soak” را در ماشین لباسشویی درب از جلوی سامسونگ فشار دهید  که به حذف سخت ترین لکه هایی که به راحتی از بین نمی روند کمک می کند. لباس ها کاملا آغشته به حباب هستند که به از بین رفتن لکه ها کمک می کند و در نتیجه به راحتی پاک می شوند.

دوام

ماشین لباسشویی های سامسونگ دارای  موتور دیجیتال اینورتر هستند که باعث می شود انرژی کارآمدی داشته باشد و در عین حال عملکرد قوی تری را ارائه دهد. در مقایسه با سایر دستگاه ها، صدای کمتری ایجاد می کند. این دستگاه به شما ضمانت چندین سال عمر تقویت شده با گارانتی ۱۰ ساله (برای موتور) را ارائه می دهد.

موتور های ال جی و سامسونگ

موتور یکی از مهم ترین قطعات به کار گرفته شده در وسایل برقی است که عملکرد درست یا نادرست وسیله مورد نظر از آن ناشی می شود. بی شک عمر بالای موتور مورد استفاده در ساختار ماشین لباسشویی موجب افزایش عمر و ماندگاری آن شده و کیفیت بالای آن را تضمین می نماید.

موتورهای بدون تسمه یا به عبارت دیگر گیربکسی نخستین بار در شرکت الجی و پس از آن در کمپانی سامسونگ مورد استفاده قرار گرفتند. از آن پس کلیه شرکت های سازنده ماشین لباسشویی به استفاده از این نوع موتور روی آوردند.
موتورهای گیربکسی دارای صدای بسیار ناچیز بوده و حذف قطعات اضافی در ساختار آن ها موجب کاهش چشمگیر سایش شده است. این کار زمینه ای را فراهم ساخته است که ضمن کاهش چشمگیر سر و صدای موتور، عمر آن نیز به طور قابل توجهی افزایش پیدا کند. بر اساس موتور باید گفت لباسشویی بوش از دسته دستگاه هایی است که به ندرت موتور آن نیاز به تعمیر خواهد داشت. البته اگر مشکلی برای موتور بوش نیز به وجود آید اغلب با تعمیر ماشین لباسشویی بوش توسط متخصصان خبره، مشکل قابل حل است.


گفتنی است که تکنولوژی مذکور باعث کاهش مصرف انرژی، افزایش تعداد دور موتور، شستشوی عالی، خشک کنندگی بیشتر و… شده است. به همین دلیل خرید ماشین لباسشویی گیربکسی با استقبال فراوانی از سوی مردم رو به رو شده است.

تعمیرآل
مقایسه بین سه برند ماشین لباسشویی الجی، سامسونگ و بوش
مقایسه بین سه برند ماشین لباسشویی الجی، سامسونگ و بوش

ماشین لباسشویی بوش بهتر است یا ال جی؟

ال جی و بوش دو برند پرفروش در بخش ماشین لباسشویی هستند. در حالی که بوش بیشتر بر روی دستگاه های درب ازجلو متمرکز است، ال‌جی سهم قابل توجهی در تولیدات لباسشویی های درب از بالا وهمچنین درب از جلو دارد.

فناوری موتور

فناوری موتور یک تمایز کلیدی بین ال‌جی و بوش است. در حالی که ال‌جی از فناوری موتور محرک مستقیم استفاده می‌کند، بوش یک مکانیزم موتور تسمه‌دار در ماشین‌های لباسشویی درب از بالا و جلو دارد.

در ماشین لباسشویی، درام (دیگ) برای چرخاندن و چرخاندن به موتور متصل می شود. نحوه اتصال آنها تفاوت زیادی در عملکرد ماشین لباسشویی ایجاد می کند. در ال جی، موتور مستقیماً به درام متصل می شود، در حالی که در بوش، موتور با استفاده از تسمه به درام متصل می شود و در نتیجه یک مکانیزم قرقره ایجاد می شود.

مزایای اصلی یک موتور درایو (مستقیم) این است که اصطکاک را کاهش می دهد، بهره وری انرژی را بهبود می بخشد زیرا کمترین اتلاف انرژی به دلیل اجزای کمتر وجود دارد. علاوه بر این، لرزش و صدا را نیز کاهش می دهد.

اندازه درام

از آنجایی که ال جی دارای فناوری درایو مستقیم است، موتور پشت درام قرار دارد. در نتیجه، طبل بلندتر و کم عمق است. اما در بوش، موتور در کنار است. بنابراین، طبل عمیق تر است. این در واقع یک مزیت دارد زیرا لباس‌های بیشتری با سطح درام تماس پیدا می‌کنند، به طور مؤثرتری به یکدیگر ساییده می‌شوند و در نتیجه به تمیز کردن کارآمدتر لباس‌ها کمک می‌کنند.

نویز و لرزش

همانطور که قبلا ذکر شد، یک موتور تسمه محور در مقایسه با مکانیزم درایو مستقیم، سطح صدا و ارتعاش بیشتری دارد. متوجه خواهید شد که اگرچه بوش ادعا می کند که دارای فناوری ضد لرزش است، اما صدای بیشتری تولید می کند و لرزش بیشتری نسبت به ال جی دارد. ال‌جی نسبتاً لرزش کمتری دارد.

توجه داشته باشید که یک عامل کلیدی که بر لرزش تأثیر می گذارد: “بار متعادل و اطمینان از قرار گرفتن ماشین لباسشویی روی سطح یکنواخت”. اگر ماشین لباسشویی خود را بیش از حد بار کنید یا اگر بار متعادل نیست، به این معنی که یک تکه لباس بزرگ وجود دارد که تمایل دارد در یک طرف درام بنشیند و در طرف دیگر چیزی برای مقابله با وزن وجود ندارد، پس شستشوی شما ماشین می لرزد یا حتی در اطراف راه می رود.

راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی بوش
راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی بوش

برنامه های شستشوی ال جی و بوش

وقتی صحبت از برنامه‌های شستشو به میان می‌آید، ماشین‌های لباسشویی الجی و بوش گزینه‌های زیادی را ارائه می‌کنند که می‌تواند نیازهای مختلف هر یک از اعضای خانواده را برآورده کند. اگر لباسشویی های درب از جلو را با یکدیگر مقایسه کنید، متوجه می شوید که به جز مدل پایه ال جی FHM1207ADL ، همه مدل های دیگر این گزینه را دارند که دما را بین ۲۰ تا ۹۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنند.

همچنین به استثنای چند مدل، اکثر ماشین لباسشویی های بوش دارای حداکثر درجه حرارت هستند. فقط دمای ۶۰ درجه سانتیگراد این ممکن است برای کسانی که نوزاد یا فرزندان کوچکی دارند مهم باشد، زیرا برنامه مراقبت از کودک ماشین لباسشویی ال‌جی که در دمای ۹۰ درجه سانتیگراد اجرا می‌شود، مخصوصاً برای تمیز کردن لکه های مدفوع و غذا بسیار خوب است.

همچنین متوجه خواهید شد که لباسشویی ال‌جی دارای عملکرد بخار و اتصال وای فای در مدل‌های دستگاه های درب از جلوی خود دارد. اما در تولیدات بوش، این ویژگی ها فقط در مدل های بالاتر موجود هست.

همانطور که گفته شد، مزیت Bosch این است که عملکرد Speed ​​Perfect آن تقریباً برای همه برنامه های شستشو قابل اجرا است. این برنامه مدت زمان شستشو را به شدت کاهش می دهد. اگرچه ممکن است برای لباس‌ های خیلی کثیف مناسب نباشد، اما قطعاً هنگام شستن لباس‌های معمولی که خیلی کثیف نیستند، صرفه‌ جویی زیادی می‌کند.

وقتی نوبت به خشک کردن می رسد، ال جی و بوش هر دو دارای  سرعت چرخش یکسانی نسبت به ظرفیت مربوطه خود هستند. بنابراین، هر دو دستگاه به یک اندازه عملکرد خشک کردن را با کیفیت یکسان انجام میدهند.

مصرف انرژی و آب

ال‌ جی و بوش ماشین‌های لباسشویی را با رتبه‌ بندی ۵ ستاره به فروش می‌ رسانند که نشان دهنده بهره وری عالی در مصرف انرژی و آب است. اما برای مقایسه جانبی، اگر لباسشویی الجی درب از جلوی ۷ کیلوگرمی را در نظر بگیرید، بوش ۷.۲ لیتر به ازای هر کیلوگرم در بار مصرف می کند، در حالی که ال جی ۸.۲۸ لیتر به ازای هر کیلوگرم بار در بار مصرف می کند. در نتیجه، میزان ۷ لیتر مصرف آب بیشتر در هر بار برای ال جی خواهد بود.

سهولت در تعمیر و نگهداری

هر دو ماشین لباسشویی ال جی و بوش بسته به سختی آب، نیاز به تعمیر و نگهداری منظم مانند رسوب زدایی و سرویس دوره ای هر ۱ تا ۳ ماه یکبار دارند.

ال جی در طراحی واشر خود نسبت به بوش برتری دارد. واشر a.ka. ال جی به گونه ای طراحی شده است که زباله زیادی در آن جمع نمی شود. از طرف دیگر، بوش طراحی فلپ مانندی دارد که در زیر آن مو، کثیفی، باقی مانده مواد شوینده و این گونه زباله ها جمع می شود. در نتیجه، بوش در مقایسه با ال‌جی بسیار مستعد ایجاد واشر کپک زده میباشد.

خدمات پس از فروش

ال جی و بوش دارای شبکه گسترده ای از مراکز خدمات پس از فروش هستند. تجربه ما با هر دو به همان اندازه خوب بوده است. با این حال، وقتی به انجمن ها و شکایات مصرف کنندگان نگاه می کنید، متوجه می شویم که ال جی کمی بهتر از بوش است.

۵ دلیل برای اینکه چرا باید ماشین لباسشویی بوش داشته باشید

همه ماشین های لباسشویی یکسان ساخته نمی شوند. مجموعه ای از ویژگی های تکنولوژیکی و برنامه های شستشو برای دستیابی به نتایج شستشوی عالی از ویژگی های بارز “لباسشویی بوش” است، در اینجا پنج دلیل وجود دارد که چرا باید ماشین لباسشویی بوش داشته باشید.

لباس های خود را در ۴۵ دقیقه تمیز و تازه تحویل بگیرید

با شست و شوی لباس های کثیف، از مراجعه به خشک‌شویی‌ها صرفه‌جویی کنید. با برنامه اکسیژن فعال، تازه سازی موجود در ماشین‌های لباسشویی درجه یک بوش، لباسها و پارچه‌ای که به راحتی قابل شستشو نیستند، یا اغلب استفاده نمیشوند، میتوانند با مه سرد اکسیژن فعال در مدت زمان کوتاهی ۴۵ دقیقه‌ای تازه سازی شوند.

بدون قرار دادن لباس های خود در معرض مواد شیمیایی مبتنی بر روغن، آب یا دمای بالا، این برنامه به ویژه برای شاداب سازی پارچه های ظریف، لباس های زمستانی و کت و شلوارها که نیاز به مراقبت ویژه دارند مفید است.

دوز عالی برای شستشوی عالی

یکی از عوامل کلیدی در دستیابی به نتایج شستشوی عالی، دوز مواد شوینده است. در حالی که دوز ناکافی مواد شوینده منجر به نتایج تمیز کردن رضایتبخش نمیشود، مصرف بیش از حد مواد شوینده باعث میشود که آنها بر روی لباس‌های شما باقی بماند یا هزینه‌های آب و انرژی بیشتری را از چرخه‌های آبکشی اضافی تحمیل کند.

ماشین لباسشویی بوش “I-DOS” با فن آوری دوز خودکار دارای سنسورهای یکپارچه است که نوع پارچه، حجم بار و سطح کثیفی بار لباسشویی را تشخیص می دهد. فناوری I-DOS با توزیع مقدار دقیق مواد شوینده مایع مورد نیاز با نزدیکترین میلی لیتر، ماشین لباسشویی شما را قادر میسازد تا نتایج شستشوی عالی را ارائه دهد و درعین حال سالانه تا چندین لیتر آب صرفه‌جویی کنید.

ماشین‌های لباسشویی i-DOS مجهز به محفظه‌های جداگانه ای هستند که میتوانند تا ۱.۳ لیتر مواد شوینده مایع و ۰.۵ لیتر نرم کننده را در خود ذخیره کنند. با دردسر استفاده از پیمانه های اندازه‌ گیری برای ریختن مواد شوینده هر بار که لباسهایتان را میشوید خداحافظی کنید.

مواد آلرژی زا را در لباسشویی خود حذف کنید

لباس هایی که به طور کامل شسته نمی شوند اغلب حاوی ذرات آلرژیک هستند که می توانند باعث تحریک پوست شوند. باقیمانده مواد شوینده، گرده، گرد و غبار و موهای حیوانات خانگی و محرک های رایج واکنش آلرژیک هستند. با برنامه شستشوی Allergy Plus، دمای شستشوی بالاتر همراه با چرخه های آبکشی شدید، به طور موثر آلرژی ها را از لباس حذف می کند.

به سرعت پیش بروید

برای خانوار های بزرگ، شستن لباس‌های روزانه می‌تواند زمان بر باشد، به‌ خصوص زمانی که نیاز به شستن چندین بار لباسها در روز دارید. برای آزاد کردن زمان، گزینه Speed Perfect بوش را می توان برای اکثر برنامه های شستشوی استاندارد فعال کرد، آنها را کالیبره کرد تا سریعتر اجرا شوند و مدت زمان شستشو را تا ۶۵٪ کاهش دهد و در عین حال تمیز کردن عمیق را تضمین کند.

اجرای بی صدا برای آرامش ذهن

برخلاف موتورهای معمولی ماشین لباسشویی، لباسشویی های بوش با دارا بودن گزینه “EcoSilence Drive” مجهز به یک موتور بدون برس پیشرفته هستند که اصطکاک را به‌ طور بهینه برای بهره‌وری انرژی، عملکرد و عملکرد فوق‌العاده بی‌ صدا کاهش میدهد.

مقایسه بین سه برند ماشین لباسشویی الجی، سامسونگ و بوش
مقایسه بین سه برند ماشین لباسشویی الجی، سامسونگ و بوش

مزایا و معایب ماشین لباسشویی ال جی

با افزایش رقابت در بازار، سازندگان شروع به اضافه کردن ویژگی های جدید به تجهیزات خود کردند و ویژگی های آن را از هر نظر بهبود بخشیدند. شرکت کره ای ال جی رای اولین بار ماشین لباسشویی های دایرکت درایو را تولید کرد. البته تولیدکنندگان در تبلیغات کوتاهی نکردند، بنابراین اکنون همه میدانند که این تکنیک آرام‌ تر و بی صدا تراست و لباس ها بهتر پاک می‌شود. در ادامه، مزایا و معایب این مدل را در نظر بگیرید.

مزایای خرید لباسشویی ال جی

در اینجا فهرستی از مزایا و ویژگی های مثبت از لباسشویی ال جی را برایتان آماده کرده ایم تا با نکات مثبت آن بیشتر آشنا شوید.

  • تعادل عالی در طول کار؛ تقریبا هیچ لرزشی وجود ندارد. برای اینکه دستگاه بی صدا کار کند، نیازی به خرید زیر انداز یا تراز هر لحظه ی دستگاه نیست.
  • طول عمر درایو دایرکت ال جی بیشتر است. همانطور که قطعات کمتر می لرزند، سایش موتور کاهش می یابد.
  • لباس ها را بهتر از شست و شو با ماشین های دیگر موجود در بازار بشویید، زیرا درام سریع تر می چرخد ​​و حرکات واضح تری انجام می دهد.
  • انرژی کمتری در هنگام شستشو مصرف می شود، اما تفاوت قابل توجهی نیست.

معایب لباسشویی ال جی

  • قیمت بالا. البته ماشین های زیادی با همین قیمت و حتی بالاتر وجود دارد. اما در بین آنها واحدهای ارزان تری نیز وجود دارد. قیمت ال جی با دایرکت درایو حداقل دو برابر بیشتر از این مدل ها خواهد بود.
  • اگر قطعات الکترونیکی خراب شود، تعمیر آن گران تمام خواهد شد. با این حال، خرابی در چنین مدل‌ هایی خیلی زیاد نیست.
  • بلبرینگ ها به سرعت فرسوده می شوند. تشخیص آسان است: دستگاه شروع به ایجاد سر و صدای بیشتر از حد معمول می کند ، ممکن است چرخش درام متوقف شود یا یک خطا روی صفحه نمایشگر ظاهر شود؛ در صورت بروز چنین خرابی لازم است بلبرینگ ها تعویض شوند.
  • احتمال خرابی موتور وجود دارد. موتور در نزدیکی درام قرار دارد، بنابراین اگر نشتی رخ دهد، ابتدا این قطعه آسیب می بیند.

سوالات متداول ( FAQ )

لباسشویی بوش بهتر است یا ال جی و سامسونگ؟

لباسشویی بوش یکی از بهترین برندهای آلمانی در بازار است که عمر قطعات بسیار بالا و کیفیت بسیار خوبی نسبت به سایر رقبای خود دارد اما هزینه تعمیرات و خرید آن نسبت به بقیه برندها بیشتر است. ال جی و سامسونگ نیز تنوع زیادی در بازار دارند و قابلیت های شست و شوی متنوعی که دارند به امتیاز آن ها افزوده است.

تفاوت لباسشویی بوش با برندهای کره ای در چیست؟

کیفیت بالای قطعات لباسشویی بوش؛ دارا بودن قابلیت شست و شوی ۱۵ دقیقه ای، ظاهر زیبا و کارکرد آسان آن ، عمرطولانی دستگاه و قطعات با کیفیت از مزایای است که برند “بوش” را از سایر برندهای موجود در بازار متمایز کرده است

از لحاظ قیمت و کیفیت، لباسشویی بوش بهتر است یا ال جی و سامسونگ؟

از لحاظ قیمت مسلما برندهای کره ای ماننده ال جی و سامسونگ بصرفه تر هستند زیرا هم قیمت کمتری نسبت به رقبای آلمانی خود دارند هم هزینه تعمیرات کمتری به دنبال دارند البته قیمت لباسشویی های سامسونگ از لباسشویی های ال جی بالاتر میباشد. با تمام این ها در نظر داشته باشید اعتبار لباسشویی بوش از دیگر برندها بالاتر است.

آیا لوازم خانگی سامسونگ و ال جی یکی هستند؟

یخچال‌های ال‌جی و سامسونگ از نظر طراحی و عملکرد تقریباً یکسان هستند و آنها را به رقبای کلاسیک تبدیل می‌کند. 
به همین دلیل ممکن است سخت باشد که بین این دو تمایز قائل شوید و تصمیم بگیرید کدام برند در آشپزخانه شما بهترین است.

نتیجه گیری

در این مقاله تفوت برند های ال جی و سامسونگ و بوش را برایتان بازگو کردیم. با مطالعه آن از خریدی که انجام میدهید راضی باشید. در انتهای این فهرست میتوانید از تجربه های خودتان از خرید یکی از این سه برند مطرح بازار برایمان بگویید.

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (2 votes, average: 3,50 out of 5)
Loading...