You are currently viewing میزان مصرف برق در انواع لوازم خانگی برقی
میزان مصرف برق در انواع لوازم خانگی برقی

میزان مصرف برق در انواع لوازم خانگی برقی

زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

امروزه لوازم برقی از جایگاه ویژه ای در زندگی نوع بشر برخوردار است و نقش بسزایی را در انجام امور مختلف افراد در طول شبانه روز ایفا میکند، اما شایان ذکر است که در این میان بخش عمده ای از این جایگاه را لوازم برقی خانگی به خود اختصاص داده اند، لوازمی که در همه وقت به صورت اجتناب ناپذیری با انجام امور روزانه ی ما در ارتباط مستقیم هستند، به طور کلی انواع لوازم برقی به منظور انجام فرایند کارکرد خود بسته به نوع و کارکرد از مصرف برق و توان مصرفی متغیری برخوردار هستند، در این مقاله به بررسی میزان توان مصرفی لوازم برقی خانگی خواهیم پرداخت تا با میزان مصرف هر یک از لوازم برقی خانه خود بیشتر آشنا شویم.

میزان مصرف برق در انواع لوازم خانگی برقی
میزان مصرف برق در انواع لوازم خانگی برقی


توان مصرفی


دستگاه های مختلف برقی دارای توان مصرفی متفاوت و تعریف شده ی خود هستند، این توان مصرفی تعریف شده برای هر دستگاه با نام (مصرف دستگاه) شناخته می شود، داشتن آگاهی و دانستن توان مصرفی هر یک از لوازم برقی باعث آن خواهد شد تا از آن ها به منظور کاهش مصرف برق به بهترین شکل ممکن بهره گیری کنیم.

میزان مصرف برق در انواع لوازم خانگی برقی
میزان مصرف برق در انواع لوازم خانگی برقی

سوالات متداول ( FAQ )

  • هنگام استفاده از پریز برق به چه نکاتی ایمنی باید توجه کنیم؟

    سالم بودن پریز و سیم های برق،دوشاخه ها، محافظ ها از مهم ترین نکاتی هستند که باید هنگام استفاده از لوازم برقی به یاد داشته باشیم. همچنین توجه داشته باشید هرگز آب و برق با هم کوچک ترین تماسی نداشته باشند.

  • پرمصرف ترین لوازم خانگی برقی کدام اند؟

    به برچسب انرژی روی دستگاه ها حتما توجه داشته باشید.هر قدرر سطح مصرف انرژی دستگاه به A نزدیکتر باشد، میزان مصرف انرژی کمتر و بازدهی بالاتر است و هرچه سطح مصرف انرژی دستگاه به G نزدیک‌تر باشد، میزان مصرف برق بنا به بازدهی که دارد، بالاتر است.


برای انتخاب بهترین یو پی اس، بهترین آمپر باتری یوپی اس و همچنین انتخاب پنل خورشیدی در برق خورشیدی نیاز است تا توان دستگاه‌های مصرفی مشخص شود و مجموع آن‌ها در فرمول‌های مربوطه قرار گیرد. توان مصرفی با واحد وات مشخص می‌شود که معمولا بر روی برچسب دستگاه برقی ذکر شده است، در صورتی که این عدد به صورت مستقیم نباشد از حاصل ضرب جریان (واحد آمپر) در ولتاژ (واحد ولت) می توان به این عدد رسید در لیست زیر توان مصرفی برخی از دستگاه ها ذکر شده است:

یخچال ۱۲ فوت:۲۸۰ ولت
یخچال ۱۶ فوت:۳۵۰ ولت
یخچال۲۰ فوت:۴۲۰ ولت
لامپ کم مصرف:۳۰ ولت
لامپ مهتابی:۶۰ ولت
لامپ رشته ای:۱۰۰ ولت
لامپ هالوژنی:۱۵۰ ولت
تلویزیون معمولی ۲۱ اینچ:۱۵۰ ولت
تلویزیون LCD سایز ۴۰ اینچ:۱۲۰ ولت
تلویزیون LED سایز ۴۰ اینچ:۱۰۰ ولت

مقدار وات
مقدار وات لوازم خانگی اغلب در پشت یا پایین دستگاه یا بر روی پلاک برنجی آن درج شده است، در واقع مقدار وات درج شده حداکثر مقدار برقی می باشد که دستگاه شما دریافت می کند، لازم به ذکر است به علت دارا بودن دامنه تنظیم در برخی از لوازم برقی، مقدار واقعی برق مصرفی به نحوه تنظیم درجه آن به منظور نوع استفاده کاربر بسته‌گی خواهد داشت، در لیست زیر مقدار برق مصرفی (مقدار وات) در برخی از لوازم برقی خانگی را مشاهده خواهید نمود:

ماشین های لباسشویی:۳۵۰ الی ۵۰۰ وات
قهوه سازها:۹۰۰ الی ۱۲۰۰ وات
انواع خشک کن لباس:۱۸۰۰ الی ۵۰۰۰ وات
ماشین های ظرفشویی:۱۲۰۰ الی ۲۴۰۰ وات
پنکه های سقفی:۶۵ الی ۱۷۵
انواع سشووار:۱۲۰۰ الی ۱۸۷۵ وات
انواع بخاری برقی(کوچک):۷۵۰ الی ۱۵۰۰ وات
انواع اتو لباس:۱۰۰۰ الی ۱۸۰۰ وات
انواع ماکروویو:۷۵۰ الی ۱۱۰ وا

5 1 رای
نمره تعمیرآل چند؟
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها