You are currently viewing از بین بردن بوی بد جوراب در ماشین لباسشویی
از بین بردن بوی بد جوراب ها

از بین بردن بوی بد جوراب در ماشین لباسشویی

در این مقاله به راهکارهایی برای داشتن جوراب هایی پاکیزه و همچنین جلوگیری از آلودگی و از بین بردن بوی بد جوراب (Bad smell of socks) ها خواهیم پرداخت، در ادامه با ما همراه باشید.

جوراب ها پوشاکی مختص پوشش و محافظت از پاهایمان در برابر سرما و همچنین جلوگیری از بروز آسیب پوستی در هنگام پوشیدن انواع کفش ها به شمار می روند و در واقع علاوه بر ایجاد پوشش، سلامت پا را نیز تضمین می کنند. در نتیجه استفاده از جوراب های استاندارد با بافت و کیفیت قابل قبول یکی از ضرورت های پوششی برای هر شخص به شمار خواهد می رود، همچنین شست و شو و نظافت جوراب ها که با نظافت و سلامت پاها ارتباطی مستقیم دارد از اهمیت بالایی برخوردار است.

اهمیت داشتن جوراب های پاکیزه

اکثر مردم بیشتر اوقات روز را در بیرون از خانه و در محل کار، مراکز عمومی و… به سر می برند و در تمام این مدت، معمولا پاها در درون کفش قرار خواهد گرفت، محلی بسته که علاوه بر استحکاک پوست پا به داخل کفش به علت عدم گردش هوای کامل موجب عرق کردن پا و واکنش های بعدی خواهد شد.

از بین بردن بوی بد جوراب ها

پوشیدن جوراب ها تا حد زیادی بر روی محافظت از پوست پا و همچنین عرق کردن پا تاثیر می گذارند و موجب سهولت استفاده از انواع کفش های استاندارد در طول مدت زمان استفاده از آن ها برای مردم خواهند بود، در واقع جوراب ها روند آسیب های احتمالی پوست پا، عرق کردن پا و ایجاد آلودگی و بوی بد را به تعویق خواهند انداخت، اما اگر به نظافت جوراب ها در طول روز و پس از هر بار استفاده دقت نشود جوراب ها خود نیز به آلودگی های احتمالی و دیگر مشکلاتی از این قبیل کمک شایانی را خواهند نمود.

مشکلات و معظلات عدم توجه به نظافت جوراب ها

قالبا شاید برای برخی از مردم جا افتاده باشد که جوراب های خود را مانند دیگر لباسها در هفته بیشتر از یکبار نباید شست! اما لازم به ذکر است که جورابها باید پس از هربار استفاده بلند مدت(چند ساعته) باید شسته شوند.

همانطور که قبل تر نیز اشاره شد، فضای بسته داخل کفش موجب تعریق بیش از حد پا و در نهایت ایجاد انواع آلودگی ها خواهد شد که عدم توجه به آن ها موجب بروز انواع بیماری های پوستی، حساسیت ها و همچنین ایجاد بوی بد جوراب می باشد که حتی شاید موجب ناراحتی اطرافیان و خجالت زدگی ما نیز بشود، در ادامه به راهکارهایی جهت شست و شوی پاکیزه جوراب ها خواهیم پرداخت.

انواع شست و شوی جوراب ها

ما در این مقاله قصد داریم انواع شست و شوی جوراب و راهکار های از بین برد بوی بد جوراب را به شما آموزش می دهیم.

شست و شوی دستیشست و شو با مینی واش
شست و شو با ماشین لباسشوییاستفاده از جوش شیرین
انواع شست و شوی جوراب

شست و شوی دستی جوراب ها

بهتر است تا حدالامکان برای شست و شوی جوراب های خود از روش شست و شو با دست استفاده کنید و همچنین به خاطر داشته باشید که جوراب های خود را تا حد امکان با دیگر پوشاک های خود نشویید، جوراب ها محلی ایمن برای رشد انواع باکتری ها و در نهایت ایجاد آلودگی هستند و شست و شوی آن  ها با دیگر پوشاک شاید علاوه بر این که به پاکیزگی نهایی کمک نکند موجب آلوده شدن دیگر پوشاک نیز بشود.

شست و شوی جورابها با ماشین لباسشویی

به منظور شست و شوی لباسها با انواع ماشین های لباسشویی بهتر است تا آن ها را در یک چرخه با لباسهای دیگر در درون ماشین لباسشویی قرار ندهید، همچنین می توانید برای صرفه جویی و مصرف بهینه انرژی و آب به جای یک جفت تمامی جورابهایی که در طول روز استفاده شده اند را در یک چرخه شست و شو در ماشین لباسشویی قرار دهید.

گیر کردن جوراب در لباسشویی

توجه داشته باشید که به دلیل کوچک بودن جورابها و جلوگیری از احتمال گیر کردن لباس ها در زیر درام یا لاستیک لباسشویی می توانید جوراب های خود را در داخل کیسه های پارچه ای قرار دهید، در نهایت با تمامی این تفاسیر روند شست و شوی جوراب ها با ماشین های لباسشویی امری هزینه بر در رابطه با مصرف انرژی و آب خواهد بود و بهتر است برای شست و شوی جورابهای خود از روش شست و شوی دستی یا شست و شو بوسیله مینی واش ها استفاده کنید.

از بین بردن بوی بد جوراب ها
از بین بردن بوی بد جوراب ها

شست و شوی جورابها با مینی واش

مینی واش ها یکی از کاربردی ترین ابزار آلات شست و شو، به منظور شست و شوی لباسهای کوچک و جورابها می باشند، با استفاده از مینی واش ها می توانید با حداقل مصرف آب و انرژی در کوتاه ترین زمان به بهترین بازدهی دست یابید، بنابر این اگر پوست شما به انواع مواد شوینده حساس است و بنا به هر دلیل دیگری نمی خواهید که جورابهای خود را به روش دستی بشویید، مینی واشهای کوچک بهترین گزینه برای شما محسوب خواهند شد و میتوانید با مینی واش بوی بد جوراب را از بین ببرید.

از بین بردن بوی بد جوراب ها

وجود بوی بد جوراب می تواند دلایل گوناگونی را شامل شود که تمامی آنها مرتبط به عدم حفظ نظافت شخصی و پاکیزگی جوراب ها می باشد، بوی بد جوراب ها می تواند موجب ایجاد بوی بد در داخل کفش و همچنین پای شما شود برای از بین بردن این معضل می توانید قبل از شست و شوی جورابهای خود، مواد شوینده مورد نظر را با جوش شیرین ترکیب کنید و همچنین مقداری جوش شیرین در درون کفش خود بریزید و پاهایتان را نیز با جوش شیرین و آب گرم شست و شو دهید.

جوش شیرین ازبین برنده ی موثر برای بوی بد جوراب، پا و کفش به شمار می رود.

تعمیرآل
بوی بد جوراب
بوی بد جوراب

خیس کردن جوراب ها

اگر قصد پاکیزگی کامل جوراب های خود را دارید قبل از شست و شوی آنها به روش دستی بهتر است آنها را در ترکیبی از آب گرم،جوش شیرین و مواد شوینده استاندارد به مدت ده دقیقه خیس کنید و پس از آن به شست و شوی جوراب ها بپردازید، خیس کردن جوراب ها در این ترکیب موجب آن شده تا ترکیب به طور کامل در درون بافت جوراب نفوذ کند و انواع آلودگی ها را از بین ببرد.

بوی بد جوراب
بوی بد جوراب

خشک کردن جوراب ها پس از شست و شو

دقت داشته باشید به منظور خشک کردن جوراب های خود، از انداختن آن ها بر روی بخاری یا اتو کردن آنها بپرهیزید، این اقدام به بافت نوع جوراب شما آسیب خواهد رساند و بافت آن را خشک و شکننده خواهد نمود، تا جایی که پس از چند بار استفاده از جوراب خود بافت آن کاملا از دست رفته و بلا استفاده خواهد شد.

بوی بد جوراب

برای خشک کردن جوراب های خود بهتر است آن ها را در محیط های آزاد و یا زیر تابش نور خورشید قرار دهید این مساله علاوه بر خشک کردن طبیعی جوراب ها به از بین بردن انواع آلودگی های موجود در داخل بافت جوراب، کمک شایانی را خواهد نمود.


سوالات متداول ( FAQ )

برای از بین بردن بوی جوراب چه کنیم؟

حتما با پاهای خشک جوراب بپوشید و به صورت روزانه با صابون یا شامپو بدن پاهای خود را بشویید.کفش هایی بپوشید که سوراخ خایی برای رد و بدل شدن هوا دارند.همچنین میتوانید ۲ قاشق جوش شیرین را داخل کفش هایتان بریزید تا بوی نامطبوع آن از بین برود.

بهتر است جوراب هارا دستی بشوییم یا با ماشین لباسشویی؟

شست و شوی جوراب ها به شرطی با ماشین لباسشویی بصرفه تر است که آنها را داخل کیسه های مخصوص قرار دهید و بعد داخل ماشین بیاندازید. زیرا حین شست و شو و در مرحله خشک کن ممکن است جوراب ها داخل پمپ تخیله گیر کنند و عملیات شست و شوی صحیح را به خطر بیاندازد.

منبع: Medicinenet

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...