You are currently viewing آشنایی با پمپ لباسشویی
پمپ لباسشویی

آشنایی با پمپ لباسشویی

بررسی پمپ لباسشویی (washing machine pump)در سایت تعمیراتی تعمیرآل.امروزه برای شستن لباس ها از یک دستگاه هوشمند و پیشرفته استفاده می شود که می تواند به راحتی تمامی لباس ها را بشوید. لباسشویی های امروزی قابلیت های ویژه و منحصر به فردی دارند و توانستند نظر تمامی مصرف کنندگان خود را جلب کنند.

CTA
پمپ لباسشویی

لباسشویی از قطعات زیاد و پیچیده تشکیل شده است که هر کدام وظیفه بسیار مهمی را در عملکرد صحیح دستگاه دارند. یکی از مهمترین قطعات در لباسشویی پمپ لباسشویی می باشد. پمپ تخلیه ماشین لباسشویی قطعه مهم در این دستگاه محسوب می شود.

آشنایی با پمپ لباسشویی.
آشنایی با پمپ لباسشویی

بهتر است بدانید که پمپ تخلیه ماشین لباسشویی یک الکتروموتور است که از سیم پیچ و بویین و همچنین روتور تشکیل شده است. اما وظیفه اصلی این پمپ تخلیه این است که آب درون ماشین لباسشویی را از طریق لوله فاضلاب موجود در لباسشویی تخلیه میکند. در زمان های برنامه ریزی شده توسط برد به پمپ تخلیه لباسشویی دستور داده میشود تا آب را تخلیه کند. و بعد از آن پمپ لباسشویی شروع به کار کردن میکند و آب را تخلیه میکند. در ادامه جزئیات بیشتر درباره پمپ لباسشویی به شما عزیزان خواهیم گفت.با ما در تماس باشید

CTA
پمپ لباسشویی

خرید پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

زمانی که متوجه آن می شوید که آب درون دیگ ماشین لباسشویی تخلیه نمی شود حتماً باید این مشکل را به یک متخصص حرفه ای بگویید. در این مواقع اگر متخصص تشخیص دهد که پمپ سوخته است شما حتماً باید پمپ تخلیه لباسشویی را تعویض کنید. در هنگام تعویض پمپ لباسشویی باید به یک سری از نکات مهم توجه کنید‌.

اولین نکته در خرید پمپ تخلیه ماشین لباسشویی این است که باید پمپ مرغوب و متناسب با لباسشویی خود پیدا کنید. و علاوه بر آن از با کیفیت بودن پمپ لباسشویی اطمینان حاصل فرمایید. این نکته را در نظر داشته باشید که پمپ های لباسشویی به انواع مختلف ۱۲ ولت و ۱۱۰ ولت و همچنین ۲۲۰ ولت تقسیم می شوند.

آشنایی با پمپ لباسشویی
آشنایی با پمپ لباسشویی

شما باید با توجه به برند و مارک لباسشویی خود این پمپ ها را خریداری نمایید. به گفته کارشناسان و تکنسین های شرکت تعمیراتی تعمیر آل پمپ های تخلیه ساخت کشور های خارجی عملکرد بهتری نسبت به نمونه های ایرانی دارند.

شرکت های اروپایی از جمله کشور ایتالیا یکی از کشورهای معروف و مشهور در ساخت پمپ لباسشویی می باشد و معمولاً این قطعه ۵ تا ۱۰ سال عمر میکند. پس پیشنهاد می شود بسته به نیاز خود پمپ لباسشویی خود را تعویض کنید.

قیمت پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

در مصرف قبلی اشاره شد که هر لباسشویی با هر برندی پمپ تخلیه مخصوص به خودش را دارند. و می توان نتیجه گرفت که “پمپ لباسشویی” در تمامی برند ها متفاوت است. اما به طور کلی قیمت پمپ لباسشویی از ۴۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان هم میرسد. قیمت پمپ لباسشویی ایرانی معمولاً پایین تر از نمونه‌های خارجی است زیرا کیفیت پایین تری دارند و در نتیجه عمر مفید آنها بسیار کم است.

اما نمونه های خارجی چون از خارج از ایران وارد می شوند قیمت بالاتری دارند‌. با توجه به تحریم ها و نرخ تورم قیمت پمپ لباسشویی هم افزایش پیدا کرده است. با این وجود نمونه های خارجی بسیار با کیفیت هستند و گزینه مناسبی برای خرید می باشند.

آشنایی با پمپ لباسشویی
آشنایی با پمپ لباسشویی

آموزش تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

زمانی که از خراب بودن و معیوب بودن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی مطمئن شدید حال نوبت به آن می‌رسد که پمپ لباسشویی را تعویض کنید. تعویض پمپ تخلیه چند نکته مهم دارد که در ادامه به آموزش تعویض پمپ تخلیه خواهیم پرداخت.

در اولین مرحله از تعویض پمپ تخلیه شما باید برق ورودی به لباسشویی را قطع کنید. اگر برق لباسشویی خود را قطع نکنید در هنگام باز کردن درب فلزی لباسشویی میتواند بسیار خطرناک باشد و ممکن است فرد و تعمیرکار دچار برق گرفتگی شوند. پس پیشنهاد ما این است که به دلیل حساس بودن این کار حتماً برق ورودی به لباسشویی را قطع کنید و دوشاخه را از پریز جدا کنید.یا با تکنسین در ارتباط باشید.

در دومین مرحله شما باید آب باقیمانده در دیگ ماشین لباسشویی را به طور کامل تخلیه کنید.

آشنایی با پمپ لباسشویی
آشنایی با پمپ لباسشویی

بعد از تخلیه کردن آب نوبت به باز کردن پنل بالایی ماشین لباسشویی می‌رسد. شما باید محافظ فلزی ماشین لباسشویی را جدا کنید و پس از باز کردن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی مشاهده می شود. معمولاً پمپ تخلیه ماشین لباسشویی در قسمت پایینی و در سمت راست ماشین لباسشویی قرار گرفته است. پیچ و مهره های هر پنل را از جای خود جدا کنید و پیشنهاد ما این است که از تمامی قطعات عکس بگیرید تا بتوانید مانند قبل آنها را وصل کنید.

مرحله بعدی این است که شما باید پمپ قدیمی را از دستگاه خود جدا کنید. پمپ دستگاه دارای اتصالات سیم و همچنین شلنگ تخلیه و بسط می باشد که همگی آنها را باید جدا کنید. علاوه بر آن باید به کمک یک پیچ گوشتی پیچ های پمپ تخلیه ماشین لباسشویی را باز کنید.

بعد از جداسازی کامل پمپ تخلیه قدیمی نوبت به وصل پمپ جدید می رسد. پیشنهاد تکنسین های این مجموعه این است که قبل از وصل پمپ جدید محل قرارگیری پمپ را به طور دقیق تمیز کنید. پمپ را در محل خود قرار دهید و اتصالات را به درستی به آن نصب کنید. اتصالات پمپ را به درستی وصل نمایید و پس از این مرحله پنل و محافظ فلزی لباسشویی را بر روی آن قرار دهید و پیچ های آن را محکم ببندید.

لباسشویی خود را به برق وصل کنید و یک بار یک برنامه شستشو را امتحان کنید و صحت عملکرد پمپ لباسشویی اطمینان حاصل فرمایید. اگر متوجه آن شدید که لباسشویی به خوبی کار می کند به شما تبریک می گوییم زیرا توانسته‌اید خودتان پمپ لباسشویی را تعویض کنید. اما اگر بعد از تعویض و بعد از آموزش تعویض پمپ تخلیه متوجه شدید که آب تخلیه نمی شود حتما با شماره های ثبت شده تماس حاصل فرمایید.

آشنایی با پمپ لباسشویی
آشنایی با پمپ لباسشویی

علت خرابی پمپ تخلیه لباسشویی

همانطور که در مطالب قبلی به آن اشاره شد متوجه آن شدید که پمپ تخلیه ماشین لباسشویی نقش بسیار مهمی را در عملکرد این دستگاه دارد. اما شاید برایتان سوال پیش بیاید علت خراب شدن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی چیست و به چه علت این پمپ خراب میشود.

به گفته تعمیرکاران شرکت تعمیراتی تعمیر آل اولین دلیلی که باعث خرابی پمپ لباسشویی می شود این است که پروانه های پمپ شما شکسته شده اند. با شکسته شدن پروانه های پمپ ممکن است پمپ دیگر کار نکند و شما باید به فکر تعویض آن باشید. چنانچه اشیا و ذرات ریز و کوچک که جا مانده لباس ها هست با این پره ها برخورد کند ممکن است باعث شکسته شدن آنها شود.

فرم درخواست تماس

همچنین پمپ لباسشویی دارای قطعه به نام فیلتر پمپ می باشد که وظیفه آن را دارد اشیای جامانده از لباسها را به سمت خود جذب کند. این فیلتر مانع عبور اشیا و برخورد با پمپ می شود و چنانچه اشیا درون آن زیاد شود ممکن است باعث مسدود شدن آن شود و در نتیجه در عملکرد پمپ اختلال وارد میشود.

برای رفع این مشکل پیشنهاد کارشناسان ما این است که فیلتر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی را باز کنید و آن را به طور دقیق تمیز کنید و دوباره آن را به طور صحیح در جای خود وصل کنید. دلیل بعدی وقوع این مشکل مربوط به سوختن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی است. سوختن پمپ تخلیه معمولاً به ندرت رخ می دهد و این مشکل برای کسانی اتفاق می افتد که سالها از لباسشویی خود استفاده کرده اند و چندین سال از کارکردن آن میگذرد.

زمانی که پمپ تخلیه شما سوخت باید آن را تعویض کنید که ما انجام میدهیم تا لباسشویی شروع به کار کردن کند. علاوه بر آن جالب است بدانید که برد لباسشویی نقش مهمی در عملکرد پمپ دارد زیرا اگر برد لباسشویی خراب شود هیچ دستوری به پمپ برای تخلیه آب صادر نمی شود و در نتیجه پمپ لباسشویی از کار میافتد.

تعویض پمپ تخلیه لباسشویی

زمانی که پمپ تخلیه لباسشویی شما سوخت باید در کوتاه ترین زمان نسبت به تعویض آن اقدام کنید زیرا اگر پمپ خراب باشد لباسشویی آب را تخلیه نمیکند و آب کثیف در دیگ لباسشویی شما باقی می ماند. جا می توانید تعویض پمپ تخلیه لباسشویی را به دست تکنسین های کاربلد شرکت تعمیراتی تعمیرآل بسپارید.

این شرکت با سال ها تجربه کاری موفق و درخشان حاضر به تعمیر تمامی خرابی ها در ماشین لباسشویی و همچنین حاضر به تعویض پمپ لباسشویی شما می باشد. تمامی تکنسین های این مجموعه دوره های پیشرفته تعمیر لباسشویی را گذرانده‌اند و گزینه مناسبی برای تعمیر لباسشویی میباشند.

آموزش تعویض پمپ تخلیه را به طور دقیق مشاهده کنید اگر نتوانستید پمپ را تعویض کنید می توانید این کار را به دست تکنسین های ما بسپارید و در نتیجه پمپ لباسشویی شما به راحتی تعویض میشود.

مطالب پیشنهادی:نحوه از بین بردن لکه لباس

قیمت پمپ لباسشویی ال جی

لباسشویی ال جی یکی از مدل ها و انواع معروف و مشهور لباسشویی در بازار ایران می باشد که طرفداران و مشتریان بسیار زیادی دارد. این برند جز موفق ترین برندها در زمینه تولید لباسشویی است.

اگر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی شما خراب شد و شما تصمیم به تعویض آن داشتید شاید برایتان سوال پیش بیاید که هزینه تعویض پمپ چقدر است. قیمت پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی معمولاً بین ۷۰۰ هزار تومان تا ۹۰۰ هزار تومان می باشد با توجه به نرخ تورم و نرخ دلار روزانه تغییر پیدا می‌کند و متغیر است.

آشنایی با پمپ لباسشویی
آشنایی با پمپ لباسشویی

تست پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

زمانی که پمپ تخلیه ماشین لباسشویی شما خراب شد پیشنهاد میشود پمسوالات متداول پ ماشین لباسشویی را از دستگاه به طور کامل جدا کنید و آن را به یک متخصص بسپارید.

اما بعضی از افراد در هنگام تخلیه نشدن آب فکر می‌کنند که فقط پمپ مشکل دارد. اما به هیچ عنوان بدین صورت نیست زیرا ممکن است برد دستگاه دوچرخه خراب شده باشد و به پمپ تخلیه ماشین لباسشویی اجازه کار کردن می دهد و شما فکر می‌کنید که پمپ دستگاه خراب شده است.

پیشنهاد ما این است که پمپ تخلیه ماشین لباسشویی را از دستگاه جدا کنید و با استفاده از یک دهم متر را بررسی کنید. در این مرحله باید سیم های پمپ تخلیه ماشین لباسشویی را به اهم متر وصل کنید. بعد از وصل کردن آن سیم ها اگر اعداد نشان داده شده صفر و بی نهایت بود بدانید که به احتمال فراوان پمپ شما خراب شده است و باید حتما آن را تعویض کنید. همچنین ممکن است در هنگام اندازه گیری اهم متر ارور دهد و نشانه این است که پمپ خراب است.


سوالات متداول(FAQ)

بلبرینگ های موتور دچار خرابی شده؟

در این صورت باید تعویض شود. برای اینکه بلبرینگ را تعویض کنید.

پمپ تخلیه مشکل دارد؟

در صورتیکه پمپ تخلیه هم کار خود را به درستی انجام ندهد دستگاه دچار سرو صدا میشود.

برق لباسشویی مشکل دارد؟

شما باید قبل از تماس با مرکز تعمیرات پریز برق خود را چک کنید ممکن است پریز برق شما مشکل داشته باشد و برق وارد دستگاه نشود، گاهی نیز ممکن است دوشاخه و سیم برق شما دچار مشکل شده باشد.

ولوم یا همان تایمر مشکل دارد؟

بعضی از ماشین های لباسشویی توسط تایمر شروع به کار میکنند و این کار توسط سوییچ استارت انجام میشود که گاهی دچار مشکل میشود و به درستی کار خود را انجام نمیدهد.

نتیجه گیری

در این مقاله به خرابی های پمپ لباسشویی اشاره شد. شما میتوانید سوالات خود را درباره ی پمپ در کامنت های همین مقاله بپرسید.تا دیگر نگران خرابی ماشین لباسشویی خود نباشید . تعمیرآل همیشه در کنار شما آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...