You are currently viewing هیدروستات لباسشویی چیست؟
هیدروستات لباسشویی

هیدروستات لباسشویی چیست؟

بررسی هیدروستات لباسشویی (washing machine hydrostad) در سایت تعمیراتی تعمیرآل.

همانطور که میدانید لباسشویی یک وسیله منحصربه‌فرد و کاربردی است که در همه خانه ها برای شستن لباس ها مورد استفاده مصرف کنندگان خود قرار می گیرد. لباسشویی ها انواع و مدل های مختلفی دارند که بسته به نیاز و هزینه خود می توانید آنها را خریداری کنید. جالب است بدانید که ماشین های لباسشویی از قطعات زیاد و پیچیده تشکیل شده اند که هر کدام وظیفه بسیار مهمی را دارند.

CTA

هیدروستات لباسشویی

یکی از مهم ترین قطعات داخلی ماشین لباسشویی هیدروستات لباسشویی می باشد که وظیفه بسیار مهمی را دارد. هیدروستات ماشین لباسشویی به طور کلی یک کلید قطع و وصل در ماشین لباسشویی می باشد که معمولاً از دیافراگم و پلاتین تشکیل شده است‌. بهتر است بدانید که هیدروستات ماشین لباسشویی آبگیری دستگاه شما را کنترل می کند و این خبر را به برد دستگاه می رساند. در ادامه مطالب می‌خواهیم درباره هیدروستات لباسشویی مطالب بیشتری را به شما بگویم.

تشخیص خرابی هیدروستات لباسشویی

اما شاید برایتان سوال پیش بیاید که از کجا متوجه آن شویم که هیدروستات ماشین لباسشویی خراب شده است و علائم خرابی آن چیست.

در پاسخ به این سوال مهم باید گفت که معمولاً زمانی که لباسشویی شما آبگیری نمیکند می توان نتیجه گرفت که یکی از دلایل مهم وقوع این مشکل مربوط به هیدروستات ماشین لباسشویی است. هیدروستات لباسشویی نقش بسیار مهمی را در هنگام آبگیری دستگاه دارد و اگر به هر دلیلی خراب شود ممکن است در عملکرد این برنامه شستشو اختلال وارد کند.

دومین دلیلی که متوجه آن می‌شویم که هیدروستات خراب شده است این است که ماشین لباسشویی شما روی حالت خشک کن خود نمی رود که می‌توان نتیجه گرفت در این مواقع هیدروستات ماشین لباسشویی شما خراب شده است.

هیدروستات ماشین لباسشویی چیست
هیدروستات ماشین لباسشویی چیست

علاوه بر آن زمانی که این قطعه در ماشین لباسشویی شما خراب میشود بهتر است بدانید که معمولاً دستگاه شما به هیچ عنوان نمی تواند آب را تخلیه کند و تا زمانیکه هیدروستات تعمیر نشود مشکل ماشین لباسشویی حل نمی شود.

همچنین به گفته کارشناسان و متخصصین شرکت تعمیراتی تعمیر آل معمولاً زمان خرابی این قطعه ماشین لباسشویی شما نمی تواند به درستی و به اندازه آبگیری کند و معمولاً در این مواقع بیش از اندازه و بیش از استاندارد خود آب گیری می کند. پس میتوان نتیجه گرفت که هیدروستات ماشین شما وظیفه آبگیری و همچنین تخلیه دستگاه را دارد اگر خراب شود دستگاه به هیچ عنوان کار نمی کند.

هیدروستات ماشین لباسشویی چیست
هیدروستات ماشین لباسشویی چیست

نحوه تعویض هیدروستات لباسشویی

زمانی که متوجه آن شدید که هیدروستات ماشین لباسشویی شما خراب شده است حتماً برای حل این مشکل باید این قطعه را به درستی تعویض کنید.

پیشنهاد می شود برای تعویض هیدروستات لباسشویی از یک متخصص حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید زیرا تعویض این قطعه بسیار سخت می باشد.

این نکته را در نظر داشته باشید که حتماً قبل از تعویض این قطعه باید برق دستگاه را قطع کنید و پیشنهاد میشود پریز برق را جدا کنید. حتماً برای تعویض هیدروستات قطعه را خریداری کنید که متناسب با برند و مارک لباسشویی شما می باشد و هیدروستات برند اصلی خود را خریداری کنید. علاوه بر آن هنگام تعویض آن به نکات ایمنی توجه کنید که هیچ آسیبی به شما وارد نشود و در نتیجه پیشنهاد می شود به دلیل پیچیده بودن این کار با شماره های ثبت شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

CTA
CTA

هیدروستات لباسشویی سامسونگ

ماشین لباسشویی سامسونگ از جمله برندهای معروف و پرطرفدار در تولید ماشین لباسشویی می باشد که این برند خارجی با تولید لباسشویی های با کیفیت توانسته نظر تمامی مشتریان خود را جلب کند.

زمانی که هیدروستات لباسشویی سامسونگ شما خراب میشود باعث میشود که ماشین لباسشویی سامسونگ از کار بیفتد و تا زمانی که مشکل ماشین لباسشویی سامسونگ رفتن شود ماشین لباسشویی شما به هیچ عنوان روشن نخواهد شد. به گفته کارشناسان و تکنسین های این مجموعه زمانی که هیدروستات لباسشویی سامسونگ خراب میشود دستگاه قادر به آبگیری و تخلیه آب نخواهد بود می‌تواند مشکلات زیادی را به همراه خود داشته باشد. جهت رفع مشکل با ما در ارتباط باشید.

هیدروستات ماشین لباسشویی چیست
هیدروستات ماشین لباسشویی چیست

قیمت هیدروستات لباسشویی

اگر متوجه شدید که هیدروستات ماشین لباسشویی شما خراب شده است حتماً باید در کوتاه ترین زمان نسبت به تعویض این قطعه اقدام کنید. پیشنهاد ما این است که از قطعات اورجینال و اصل شرکتی لباسشویی خود استفاده کنید. زیرا اگر از قطعات فیک و نامرغوب استفاده کنید ممکن است به دستگاه شما آسیب برسد و در نتیجه عمر مفید کوتاه تری خواهد داشت.

بسته برند و مارک ماشین لباسشویی شما قطعات آنها قیمت گذاری خواهد شد و بهتر است بدانید که ماشین لباسشویی های خارجی قیمت بالاتری دارند و در نتیجه لوازم یدکی آنها گران قیمت می باشد.

اما به طور کلی ماشین لباسشویی های داخلی قطعات ارزان تری دارند و معمولاً هیدروستات ماشین لباسشویی های داخلی قیمت شان بین ۱۵۰ هزار تومان تا ۳۰۰ هزار تومان می باشد. اما ماشین لباسشویی های خارجی مانند سامسونگ و ال جی معمولاً قیمت بالاتری دارند و در بازار بین ۳۰۰ هزار تومان تا ۶۰۰ هزار تومان می باشند.

هیدروستات ماشین لباسشویی چیست
هیدروستات ماشین لباسشویی چیست

محل قرار گرفتن هیدروستات لباسشویی

برای پاسخ به این سوال جالب است بدانید که هیدروستات ماشین لباسشویی شما به یک شلنگ مجهز شده است که علاوه بر آن به یک سمت آن به هیدروستات و همچنین سمت دیگر آن به محفظه فشار پایین مخزن دستگاه شما متصل شده است.

همچنین با افزایش سطح آب در مخزن ماشین لباسشویی شما هوای موجود در شلنگ ها به مرور زمان فشرده خواهد شد و در نتیجه به سمت بالا هدایت می شود. علاوه بر آن این هوای فشرده به دیافراگم هیدروستات ماشین لباسشویی فشار می آورد و در نتیجه به شیر برقی دستگاه فرمان قطع آب را می دهد و آب ورودی قطع میشود. بهتر است بدانید که محل قرارگیری هیدروستات لباسشویی در تمامی انواع مدل های ماشین لباسشویی متفاوت میباشد ولی به طور کلی معمولاً این قطعه در قسمت پشت پنل لباسشویی شما می باشد.

تنظیم هیدروستات ماشین لباسشویی

بهتر است بدانید که هیدروستات لباسشویی شما دارای انواع مختلفی می باشد که باید هر کدام به طور دقیق تنظیم گردد در ادامه حالتهای مختلف تنظیم کردن این قطعه را خواهیم گفت.

برای تنظیم هیدروستات باید بدانید که یک حالت داریم به نام تنظیم هیدروستات در زمان آبگیری که باید به طور دقیق تنظیم شود. همچنین از دیگر حالت های ماشین لباسشویی این است که شما باید در حین عملیات آبگیری هیدروستات ماشین لباسشویی خود را تنظیم کنید.

علاوه بر آن بعد از عملیات آبگیری هم باید هیدروستات لباسشویی شما به طور دقیق تنظیم شود و همچنین جالب است بدانید که برای عملکرد صحیح موتور دستگاه باید این قطعه تنظیم شود. برای این منظور می توانید با شماره های ثبت شده تماس حاصل فرمایید.

هیدروستات ماشین لباسشویی چیست
هیدروستات ماشین لباسشویی چیست

آموزش نحوه تست هیدروستات

برای تست کردن از صحت عملکرد هیدروستات ماشین لباسشویی شما باید مراحل زیر را انجام دهید.

در اولین مرحله شما باید شیلنگ ای به مشابه شلنگ اصلی این قطعه تهیه کنید و بعد از تهیه کردن این شیلنگ شما باید شیلنگ جدید را در جای اصلی خود جایگزین نمایید. پس از انجام این کار ماشین لباسشویی خود را روشن کنید و بعد از روشن کردن از سمت آزاد شلنگ جدید باید به آرامی بدمید یا فوت کنید. اگر بعد از انجام این کار متوجه آن شدید که آب ورودی لباسشویی قطع شده است میتوان نتیجه گرفت که هیدروستات ماشین لباسشویی شما کاملاً سالم میباشد.


سوالات متداول (FAQ)

آیا دیگ لباسشویی شما نمی‌چرخد؟

تسمه، کاسه نمد بلبرینگ، دینام و یا اینکه خود دیگ مشکل دارد.

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی؟

می‌تواند سیستم برق کشی خراب باشد، برد دستگاه یا موتور دستگاه خراب باشد.

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی؟

قابل ذکر است در این موارد پمپ تخلیه دستگاه مشکل دارد.

نتیجه گیری

در این مطلب به هیدروستات لباسشویی به طور کامل اشاره شد. لطفا با دقت مطالعه بفرمایید . تا خودتان مشکل را حل کنید . اما اگر موفق نشدید . میتوانید با مراجعه به سایت تعمیرآل با ما در تماس باشید.

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...