You are currently viewing دیگ لباسشویی
دیگ لباسشویی

دیگ لباسشویی

بررسی دیگ لباسشویی(washing machine pot) و عوامل لرزش دیگ لباسشویی در سایت تعمیراتی تعمیرآل همانطور که مطلع هستید امروزه در همه خانه ها از ماشینهای لباسشویی هوشمند برای شستشوی لباس ها استفاده می شود یکی از وسیله هایی است که به صورت روزمره از آن استفاده میکنیم.

CTA

لباسشویی ها با قابلیت های ویژه و برنامه های شستشو متنوع توانسته‌اند نظر تمامی مشتریان خود را جلب کنند و به جرات می‌توان گفت همه مصرف کنندگان این وسیله از عملکرد دستگاه خود راضی هستند.

اما این طبیعی است که پس از سالها استفاده مداوم از لباسشویی ممکن است دستگاه شما دچار خرابی و یا نقص فنی شود. زمانی که لباسشویی خراب می شود معمولاً از کار می افتد و به هیچ عنوان روشن نمی شود. بهتر است بدانید که یکی از قسمتهای مهم در ماشین لباسشویی ،دیگ ماشین لباسشویی است.

شما لباس ها را در دیگ قرار می‌دهید و ماشین شروع به شستشو می کند. اما فرض کنید که دیگه ماشین لباسشویی شما خراب شده باشد و نتواند به چرخد. در ادامه این مطلب می‌خواهیم درباره دیگ ماشین لباسشویی و عوامل لرزش دیگ لباسشویی صحبت کنیم.

CTA

باز کردن دیگ لباسشویی

همانطور که در مصرف قبلی به آن اشاره شد دیگه ماشین لباسشویی فضایی است لباس ها و آب درون آن قرار می گیرند. اما در بعضی از مواقع نیاز می باشد که دیگ ماشین لباسشویی خود را تعویض کنید. شاید برایتان سوال پیش بیاید که چه زمانی باید نسبت به تعویض دیگ اقدام کنیم.

دلایل زیادی وجود دارد که شما باید حتماً در این مواقع دیگ ماشین لباسشویی خود را تعویض کنید. اولین دلیلی که باعث میشود دیگ ماشین لباسشویی تعویض شود این است که دیگر لباسشویی شما به سر و صدا افتاده است. اگر دیگ لباسشویی با سر صدا کار کند می توان نتیجه گرفت که معیوب شده است و ممکن است به قطعات دیگر لباسشویی آسیب برساند.

دومین دلیلی که نیاز می باشد دیگ را تعویض کنید این است که دیگ نمی تواند لباس های شما را خشک کند. این مشکل یکی از مهمترین و آزاردهنده ترین مشکلات در لباسشویی می باشد در این مواقع باید نسبت به تعویض دیگ اقدام کنید.

سومین و مهمترین دلیلی که باعث می شود شما دیگ را تعویض کنید این است که دیگ به هیچ عنوان نمی‌چرخد. علاوه بر آن اگر متوجه آن شدید که دیگ ماشین لباسشویی سوراخ شده است حتما باید آن را تعویض کنید زیر ممکن است دچار نشتی آب شود.

دیگ لباسشویی
دیگ لباسشویی

اما حالا نوبت به تعویض این فضا در لباسشویی می باشد. در اولین قدم شما باید از متصل نبودن برق اطمینان حاصل فرمایید. پس پریز برق را جدا کنید تا دچار برق گرفتگی نشوید.

در دومین مرحله شما باید محفظه فلزی و سقف ماشین لباسشویی را از دستگاه جدا کنید. تمامی محفظه های ماشین های لباسشویی توسط یک پیچ بسته شده اند که شما باید این پیچ ها را باز کنید و پس از باز کردن آن پنل را به طور کامل جدا کنید.

بعد از انجام مرحله قبلی شما باید در مرحله سوم اتصالات و سیم هایی که به تایمر ماشین لباسشویی وصل هستند را به طور آرام جدا کنید. پیشنهاد می‌شود در این مواقع از اتصالات داخلی عکس بگیرید تا بتوانید به راحتی سیم ها را دوباره متصل کنید.

در مرحله بعدی شما باید لاستیک دور درب ماشین لباسشویی خود را در بیاورید. در قسمت زیرین لاستیک دور درب یک پیچ وجود دارد که با باز کردن میتوانید لاستیک دور درب را به طور کامل جدا کنید.

در مرحله پنجم شما باید پیچ های قسمت بالایی و همچنین جلویی دیگ را باز کنید تا دیگ به راحتی از جای خود جدا شود‌.

بعد از انجام دادن مرحله قبلی شما باید در مرحله ششم به سراغ جاپودری ماشین لباسشویی بروید و محفظه آن را باید به درستی جدا کنید. در پنل جلویی پیچهای محفظه جاپودری قرار دارد که باید آن پیچ ها را باز کنید و بعد از بیرون کشیدن کامل شلنگ های متصل محفظه ،از ماشین لباسشویی خارج کنید.

مرحله هفتم مربوط به جداسازی تسمه و همچنین فولی ماشین لباسشویی می باشد. در پنل پشتی ماشین لباسشویی و در پشت آن پیچ های وجود دارد که باید آنها را باز کنید و محفظه را از بدنه جدا کنید. بعد از باز کردن آن شما تسمه ها را مشاهده می کنید. بعد از دیدن آن شما باید تسمه را از لباسشویی جدا کنید و بعد از جداسازی باید پیچ فولی را هم باز کنید تا بتوانید آن را به راحتی به بیرون بکشید.

بعد از انجام دادن مرحله قبلی شما باید سیم های وصل شده به موتور لباسشویی و همچنین پیچ های نگهدارنده به آن را باز کنید تا در نهایت موتور به راحتی جدا شود.

دیگ لباسشویی
دیگ لباسشویی

مرحله نهم مربوط به جداسازی شلنگ دیگ به پمپ لباسشویی شما می باشد. معمولاً در تمامی لباسشویی ها یک لوله خرطومی به رنگ مشکی وجود دارد که رابط بین دیگ و پمپ است. شما باید این شلنگ را به درستی جدا کنید.

مرحله بعدی شما باید کمک ماشین لباسشویی را به بیرون بکشید. جالب است بدانید که کمک ماشین لباسشویی برای کاهش لرزش دیگ ماشین لباسشویی ساخته شده است و شما باید کمک ماشین را که زیر دیگ متصل است جدا کنید.

در مرحله یازدهم شما باید تمامی اتصالات که به دیگ متصل هستند را جدا کنید زیرا باید دیگ را به طور کامل جداسازی کنید. بعد از انجام تمامی مراحل فوق شما توانسته اید دیگ ماشین لباسشویی را به راحتی جدا کنید و سپس دیگ جدید را جایگزین آن کنید و مانند قبل آن را ببندید.

مطالب پیشنهادی:آشنایی با پمپ لباسشویی.

دیگ لباسشویی
دیگ لباسشویی

تعمیر و تعویض دیگ لباسشویی

همانطور که در مطلب قبلی مشاهده کردید دیگ ماشین لباسشویی جزوه مهم ترین قطعات این دستگاه محسوب می‌شود و اگر به هر دلیلی خراب شود ممکن است نچرخد و در نتیجه عمل شستشو انجام نمی شود. بهتر است در این مواقع تعمیر و تعویض دیگ لباسشویی را به یک فرد متخصص و کاربلد بسپارید تا با خیال راحت مشکل ماشین لباسشویی شما حل شود.

شما می توانید تعمیرات خود را به دست تکنسین های کاربلد شرکت تعمیراتی تعمیر آل بسپارید. تعمیرکاران این مجموعه تخصص لازم در تعویض و تعمیر دیگ لباسشویی را دارند و به راحتی می توانند تمامی مشکلات لباسشویی شما را در تمامی انواع و مدل های آن حل کنند. با ما همراه باشید در ادامه به عوامل لرزش دیگ لباسشویی اشاره خواهیم کرد.

دیگ لباسشویی
دیگ لباسشویی

علت لقی دیگ لباسشویی

علت ها و دلایل بسیار زیادی وجود دارد که باعث لقی دیگ لباسشویی میشود. اما به طور کلی باید بدانید که استفاده نادرست از ماشین لباسشویی باعث لقی دیگ میشود. برای مثال شما از لباسشویی ۹ کیلو استفاده می کنید. و همچنین برای شستن لباس ها ۹ کیلو و یا وزن بیشتر در آن قرار می دهید که به دیگ ماشین لباسشویی بسیار فشار وارد می شود. دیگ لباسشویی نمی تواند وزن اضافی را تحمل کند و باعث لقی آن میشود.

پس میتوان نتیجه گرفت که مهمترین دلیل وقوع این مشکل مربوط به پر کردن بیش از حد مخزن می باشد. به گزارش مصرف کنندگان لباسشویی معمولاً با شستن پتو و پرده خانه دیگ لباسشویی دچار لقی میشود. زیرا این دو زمانی که با آب در تماس هستند وزن شان زیاد میشود و آب را به خود جذب می کنند. و در نتیجه باعث افزایش وزن دیگ میشود و به دیگ فشار بسیار زیادی وارد میشود. زمانی که دیگه لباسشویی شما دچار لقی شد حتماً برای تعمیر لباسشویی تماس بگیرید. با ما برای بررسی عوامل لرزش دیگ لباسشویی همراه باشید.

فرم درخواست تماس

دیگ لباسشویی
دیگ لباسشویی

تعویض پدال دیگ ماشین لباسشویی

برای تعویض پدال دیگ ماشین لباسشویی ابتدا باید شلنگ تخلیه که در پایین ترین قسمت مخزن لباسشویی شما قرار دارد را تخلیه کنید. همچنین بهتر است بدانید برای دسترسی راحت تر به این قسمت باید این شلنگ را از جای خود در بیاورید تا به پدال دیگ دسترسی راحت تری داشته باشید.

علاوه بر آن باید بدانید که برای باز کردن پیچ های نگهدارنده پدال ماشین لباسشویی باید از پیچ گوشتی ستاره ای حتما استفاده کنید. پدال دیگ ماشین لباسشویی شما بسته به نوع برند و مارک آن از لباسشویی جدا میشود و شما باید این جداسازی را به احتیاط انجام دهید. بهتر است این کار را به یک متخصص حرفه ای در این زمینه بسپارید تا به لباسشویی شما هیچ آسیبی وارد نشود‌. با تکنسین در ارتباط باشید.

در بعضی از مواقع ممکن است متوجه آن نشوید که در هنگام شستشو دیگ ماشین لباسشویی به خوبی نمی چرخد و همچنین ممکن است در بعضی از مواقع به هیچ عنوان نچرخد.

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

به گفته کارشناسان و تعمیرکاران شرکت تعمیراتی تعمیر آل اولین دلیلی که باعث میشود دیگ ماشین لباسشویی نچرخد این است که شما بیش از اندازه و بیش از استاندارد لباس را در داخل لباسشویی قرار داده اید. ممکن است حجم و وزن لباس‌های شما زیاد باشد و مانع چرخش صحیح دیگ شود.

دومین دلیل وقوع مشکل مربوط به خرابی بلبرینگ لباسشویی شما می باشد. بلبرینگ از مهمترین قطعات داخلی لباسشویی محسوب می شود اگر به هر دلیلی خراب شود ممکن است در عملکرد دستگاه اختلال وارد کند‌‌. علت بعدی وقوع این مشکل مربوط به برد الکترونیکی لباسشویی میباشد.

اگر برد دستگاه خراب شده باشد مانع از چرخش دیگ لباسشویی می شود. زیر برد وظیفه آن را دارد که دستورات لازم را به دیگر قطعات صادر کند و اگر به هر دلیلی معیوب شده باشد باعث می شود که هیچ دستوری صادر نشود و لباسشویی از کار می‌افتد. این مشکل یکی از مهمترین مشکلات در لباسشویی ها می باشد که حتماً باید به آن رسیدگی شود.

دیگ لباسشویی
دیگ لباسشویی

قیمت دیگ لباسشویی

اگر کارشناس مربوطه تصمیم به تعویض دیگ ماشین لباسشویی گرفت شما باید در کوتاه ترین زمان یک دیگ جدید خریداری نمایید و جایگزین آن کنید. اما درباره قیمت آن بهتر است بدانید که هر مدل و هر برند قیمت متفاوتی دارد و با توجه به برند خود باید دیگ مناسب را خریداری کنید.

برای مثال لباسشویی های تولید ایران قیمت پایین تری دارند و در نتیجه لوازم یدکی آنها قیمت نسبتا پایینی دارند. اما لباسشویی های خارجی چون از خارج کشور وارد ایران میشوند قیمت بالاتری دارند و در نتیجه لوازم یدکی آنها بسیار گران قیمت می باشد.


تاب برداشتن دیگ لباسشویی

مهمترین و اصلی ترین دلیلی که باعث میشود دیگ ماشین لباسشویی شما تاب بردارد این است که تسمه لباسشویی شما معیوب شده است. بهتر است بدانید که وظیفه تسمه چرخاندن دیگ می باشد اگر به مرور زمان پاره شود ممکن است به خوبی دیگ را نچرخاند و در نتیجه باعث ساییدگی در دیگ میشود و در نهایت دیگ تاب برمی‌دارد. علاوه بر آن اگر بیش از اندازه و بیش از حد استاندارد مخزن لباسشویی را پر کنید ممکن است دیگ به خوبی نکرد و در نتیجه تاب برمی دارد. دیگ لباسشویی از مهمترین قطعات لباسشویی محسوب می شود پس پیشنهاد میشود تعمیر آن را به یک فرد متخصص در این زمینه بسپارید.یا با تکنسین در ارتباط باشید.

دیگ لباسشویی
دیگ لباسشویی

لرزش دیگ لباسشویی

در بعضی از مواقع ممکن است متوجه آن شوید که دیگ لباسشویی شما دچار لرزش شده است و با لرزش کار میکند.

اولین دلیلی که باعث وقوع این مشکل میشود این است که لباسشویی شما تراز نمی باشد. تراز نبودن ماشین لباسشویی یکی از مهمترین دلایل لرزش دیگ می باشد.

دومین دلیل وقوع این مشکل مربوط به رعایت نکردن حداقل ظرفیت دیگ است. اگر بیش از اندازه مخزن دیگر را پر کنید ممکن است بلرزد و سرو صدای اضافی تولید کند.

سومین دلیل وقوع این مشکل مربوط به فرسودگی فنرهای دیگ لباسشویی شما می باشد. علاوه بر آن عدم تخلیه صحیح آب مخزن دیگ ممکن است باعث لرز شدید شود.با تکنسین در ارتباط باشید.


سوالات متداول(FAQ)

ماشین لباسشویی آب می دهد ، چطور بفهمیم از کجا نشتی دارد؟

قسمت های شلنگ های ورودی و خروجی را چک کرده در صورتی که از این قسمت ها نباشد با مرکز خدمات تماس بگیرید.

چرا ماشین لباسشویی آب را تخلیه نمی کند؟

  گرفتگی فیلتر پمپ تخلیه, وجود شی خارجی داخل پمپ, خراب بودن پمپ تخلیه.

چقدر لباس می توانیم داخل ماشین لباسشویی بریزیم؟

بستگی به مدل و ظرفیت لباسشویی دارد و برای لباس های پشمی و حوله ای به خاطر جذب آب زیاد و افزایش وزن, وزن خشک آنها ۲.۵ تا ۳ کیلو باید باشد.

لباسشویی در هنگام خشک کردن لرزش و تکان های شدیدی دارد،علت آن چیست؟

تنظیم نبودن پایه های لباسشویی, گره خوردن لباس در لباسشویی, عدم استفاده از لباس های هم جنس در شستشو.

نتیجه گیری

در این مطلب به دیگ لباسشویی به طور ویژه اشاره شد.خرابی ها و مشکلات دیگ فقط با تعمیر و تعویض حل می شود . مجموعه بزرگ تعمیرآل با بهترین تکنسین ها در خدمت شما مشتریان عزیز می باشد. با ما در تماس باشید .

🤔 چرا مستقیم از خودشون نپرسم؟!

سوالات و ابهامات خود را برای ما کامنت کنید تا به سرعت از کارشناسان تعمیرآل پاسخ و راه حل سوال خود را دریافت کنید.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...